• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
kett, dakujem ti, si ma potesila, dva mesiace to je nic, ajkeby pol roka.
19. čer 2009 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kocky pouzivate niektore perisl sensitive plus? Ja pouzivam lovelu a plienky a ni oblecko od mlieka ci grcky akoby obchadzala. Pekne vonia ale co z toho, ze nove pradlo je jak po 4 detoch? Poradte mi prosim ci prasok alebo gel pre mimi, kt. perie spolahlivo aj na 40, dakujem.
19. čer 2009 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte.

velmi blahoželam devitke, uz ma konecne po tom, a vytesuje sa z malinkeho pokladiku...jeeej.. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
želam vela zdravia a sil.
...asi tu uz nikto nieje...vsetko v poradni??
...a mne prave funguje comp...celu noc som poriadne nespala, po vcerajsom vysetreni som mala kontrakcie ale prestali..v noci mi o stvrtej odisla hlienova zatka, a potom som mala kontrakcie kazdych dvadsat minut, do piatej..potom som konecne zaspala..som unavena asi osem krat som bola hore aj na nepravidelne kontrakcie, ktore stale pokracuju..manžel este isiel do prace este, myslim ze ak to pride, tak az zajtra..

ale nechapem, preco sa mi ta bolest sustredi hlavne uz iba do bruška, a nie do križov ako pri posličkoch..velmi to boli..a to este asi nic nieje...držte palceky..aj ja vsetkym držkam..paaa
19. čer 2009 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
lily, ja som bolest v krizoch nemala absolutne. Mne mala tlacila na nejaky nerv a hrozne to bolelo v oblasti oblicky a zlcnika a preto som isla do porodky aby mi nieco urobili s tou bolestou a na monitore nahodne zistili ze mam nepravidelne kontrakcie, ja som totiz nevedela ze tvrdnutie su kontrakcie, tak som sa smiala. Az ked mi pichli oxycitocin, zacali kontrakcie ako menstruacne bolesti a boli pravidelne asi kazde 2-3 minuty, strasne casto. Ale za 4 hodky sa narodila mala a uplne krasne v pohode, no vdaka epiduralke to nebolo, len ako silnejsia menstruacia. A mala som hnedasto krvavy vytok v ten den. Takze asi to bolo ta zatka. Ja by som na tvojom mieste asi isla kuknut do porodky.
19. čer 2009 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
lilly, nebolo - nebolelo
19. čer 2009 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
dakujem katka :slight_smile:
nemozem ist do nemocky, mi povedali, ze mam prist, az ked budem mat kontrakcie kazde tri az pat minut, ale chcem epiduralku, tak neviem,kedy by som tam mala ist, aby mi ju dali, lebo ked budem velmi otvorena, asi mi ju uz nedaju, a nechcem taketo kontrakcie prezivat doma cele, ved sa zblaznim, a nezostane mi sily na samotny pôrod...som zvedava, kedy to pride, ale tie kontrakcie musia byt pravidelne, ze? az vtedy mam zacat pocitat s tym, ze sa zacina pôrod, ked ustupia na hodku a potom sa vratia nepravidelne, tak to nic nieje? mam pravdu??
19. čer 2009 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky!

Devitko, gratuluji!!! Krásné míry!

My měli strašlivou noc i ráno. Trápí nás koliky. Skoro celou noc plakal a dnes ráno taky. Jedl v 5 a v 9 hod a usnul až před chvilkou. A to se vzbudil v 4:30 hod. Už jsme zkusili skoro vše, včetně teplé koupele. :frowning2:
19. čer 2009 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
martina...držím palčeky aby ste to prekonali, to musí byť určite trápenie aj pre malého :frowning2: . Juuuj, dúfam že nás niečo také nepochytí, ja som moc citlivá a plakala by som zároveň s malou :unamused:
19. čer 2009 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj dievcata

Devitka,gratulujem......malicka ma krasne miry :sweat_smile:

Vela sem nechodim,na poslednej poradni sme zas nepribrali,tak nam kazali dokrmovat,ale ja som si postavila hlavu,prikrmovat proste nebudem,tak som sa spojila s laktacnou sestrou,malickeho budime a kojime kazde 2 hod,aj v noci,je to zaberak,ale dala som sa na boj a chcem ho dobojovat do stastneho konca,tak dufam,ze dalsia poradna bude z peknym hmotnostnym prirastkom. :sweat_smile:
19. čer 2009 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Devitka, moc gratulujeme

Marti, koukam, ze vas stale neco trapi, je mi to lito, moc na vas myslime a drzime palecky. Az je zase Bertik bude drzet, poslu fotku

Dneska jsme byli v poradne, je nam mesic a den a vazime 3930g
19. čer 2009 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte! Gratulujem všetkým k novým bábatkám a prajem aby boli zdravučké a poslušné.
Alex aj my sme mali výtok z očiek ale pár krát som jej ich vypláchla materským mliečkom a na druhý deň už to bolo úplne v poriadku :wink:
Pridala som konečne nejaké fotky:
http://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbumID=387097&vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F&vRotatedImageID=2913499
19. čer 2009 ve 12:37  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ttp://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbumID=347351
19. čer 2009 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
mufo, dont ... krásne detičky :slight_smile:

my zase sme dnes vygrckali mliečko,najskôr dostal Maťko štikútku, potom ho začalo drhnúť a už išlo mlieko von :unamused: :rolling_eyes:

majka, držím palce, hlavné je nevzdávať sa :wink:
19. čer 2009 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
dada, mne to nejde otvoriť :unamused: , aspoň napíš čo by tam malo byť aby som si domyslela obrázok :grinning:
19. čer 2009 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
martinka, do troch mesiacov väčšinou koliky skončia, ale je to fakt hrozné vidieť malého ako sa skrúca ... :rolling_eyes: skúšala si aj rektálnu rúrku ?
19. čer 2009 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute
marti, dufam ze malickemu coskoro koliky skoncia, chuda male ...
devitka gratulujem k babtinku :dizzy_face:

no chcem sa vas spytat, urcite vasim drobcom doktorka predpisala Kanavit a Vigantol...uz sa druhy den neviem dovolat doktorke, lebo ja som zabudla od kolkateho tyzdna sa to ma podavat :pensive: ako kazali vam? davkovanie mam na krabicke napisane, len neviem od kedy jej to mam davat :rolling_eyes: to som cela ja :sweat_smile:

inak v noci sa mi zobudila len raz, teda ked neratam kojenie zrovna ked sme isli spat, no a potom vstala o osmej a zaspala az o dvanastej :unamused: sice vobec neplakala, len sa tak vselijako krutila a stale hladala cecek, tak asi dobiehala prespatu noc...chvilu cucala, potom pospinkavala, potom sa pocikala a takto stale dokola :sweat_smile: mne sa zda aj hodina kojenia dlho ale toto uz bolo moc...

ozaj idem pridat foto do albumu, ako nas chcela vcera pred kupanim Terezka zastrelit a my sme sa v poslednej chvili uhli :grinning: :grinning:
19. čer 2009 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte babulky

jeee devitka- srdecne gratulujeme...vela sladkeho mliecka, rychlu sestonedielku a dobre babenko....

kto je este novy...?

ja stale nic este aj osliky odisli....ninny je este cela? vidim ze lilly uz bojuje tak snad uz konecne....baby ja by som uz isla tiez ale okrem ukrutneho potenia....nemam nic....a tecie mi mlieko z prsov....
19. čer 2009 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte dievcata, teda ja som tu uz poriadne dlho nebola a ako citam sa to tu poriadne rozbehlo, tak vsetkym novopecenym mamickam zo srdca gratulujem k babatkam, nech ste vsetci zdravi a nech to bravurne zvladate,
u mna stale nic, aj ked termin mam v pondelok, dnes sa citim akosi mizerne, brusko tvrdne, maly sa tam nejako prevracia a az picha, tak neviem neviem, ci dnes aj nepojdeme, hoci manzel aj s rodicmi by ma najradsej uz tam videli, aby som bola OK, tak uvidime :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. čer 2009 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
koli vyvolavacke som mala vcera aj slusny hysak ktory skoncil placom....strasne sa toho bojim aj malu som rodila s oxytocinom, stiekli mi cele dve infuzie pri porode....a skoro som si vsetky vlasy vysklbala....velmi sa toho bojim zas...ja aspon nemam dobru skusenost....urcite to urychlilo porod, ale strasne to bolelo....a tentokrat by som uz chcela prist do nemocky "pripravena" aspon na 3cm....ale ako vidim caka ma to v pondelok a s poriadnou davkou bolesti...kedze ja epi odmietam....

vcera na poradni nic noveho vobec nie som otvorena a ani sa to nechysta, babo je vysoko, uz pretahujem a co bude este v pondelok?....robime co mozme...tutu mutu, po schodoch, zjedla som uz aj feferony a j pizzu feferonovu, dala som si vinko cervene a stale nic....pridu traja osliky a dost...ostruzinu som poctivo pila do vcera, a uz som sa na nu aj vyprdla...uz ma ani na zachod nepohne....predtym pomohla aspon na to ked uz na ine nie....

som strasne zufala a nervozna, kazdy den mi niekto vola a ja viem co sa ide spytat.... :angry: :angry: :angry: :cry: idu mi vsetci na nervy, koli tomu uz ani von nechodim iba s muzom....lebo furt ma niekto zastavi a zalomi rukami, paneboze aka som uz len zapuchnuta....pripadam si ako zaba v mixeri! najradsej by som ich vsetkych zaskrtila uz z toho cela nervozna....
19. čer 2009 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
narci, to ta chapem, ze si nervozna, aj mna sa kazdy vypytuje, ze kedy to bude, ci uz a preco este nie, a opuchnuta som teda poriadne, snad aj odpuchnem, nervy, ale nejak len musime prezit :wink:
19. čer 2009 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, tak ako vidím niesom sama ktorým sa bábatkám nechce ísť von...
Mamulky poraďte mi, keď bude takto teplúčko, ako si budete brať oblečených drobčekov z pôrodnice domov?
19. čer 2009 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak Kryštůfka už to přešlo a spinká, tak jsem vytuhla s ním. A už vím proč. Já předevčírem odpoledne a večer snědla asi 2 kg třešní. Nenapadlo mě, že by mohl být problém. Přeci to nejsou jahody ani jižní ovoce :unamused: Prostě blbec! :angry: :angry:
19. čer 2009 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
oprava - maminky a bábätká http://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbumID=347351, zjedlo mi to H
19. čer 2009 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti Jenicka trapi take osklive koliky. na vcerejsek skoro nespal a proplakal cele dopoledne az do dvou. uklidnil se az ve vaku. ja vcera zkusila opravdu vsechno, nic nepomohlo. Dnes uz je lip. snax nam ko ecne zabraly kapicky. mame sab simplex i ty probio.
19. čer 2009 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte :wink:

takže stále 2v1 :slight_smile: dnešná poradňa už ale bola troška o niečom inom :grinning: doktorka mi povedala, že som na pol ceste k pôrodu.. ak do nedele neporodím, tak mám prísť na vyšetrenie do nemocky... a ak neporodím do utorka.. tak v utorok sa mám hlásiť na príjem... takže najneskôr bude Sebko v utorok na svete.. :wink:

A máme nové bábenko:

"Máme Janka, 3440g, 51cm. Mala som sekciu v Nitre. Pozdravuj baby, pa. Zuzana427"

:slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: grat
19. čer 2009 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Luci, já taky vyzkoušela všechno. Možná, že nejvíc pomohla ta vana. :wink: Kapičky používáme taky.

A jak jinak? Co jizva? A co život? Už je líp?
19. čer 2009 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ninny, no vidíš, už se dočkáš! :grinning:

Zuzaně, gratulujeme!!! :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
19. čer 2009 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
jej ninny, už som Ti chcela písať SMS či si Ťa nechali v nemocke, super že už vieš/vieme kedy bude Sebastianko :wink:

Martinka, veru Maťka tiež po čerešniach nadúvalo, tak som radšej urobila bublaninu
19. čer 2009 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
juuuuj ninny no konecne, dufam ze vas Sebko nenecha cakat az do utorka :wink:

gratulujem k babatku zuzke

baby, tak co ten kanavit a vigantol? nenasla som na nete, odkedy to presne brat a dokyne sa neviem dovolat :angry: neporadite?
19. čer 2009 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja som vcera skusala ceresne a vyzera to zatial dobre, aj maliny...neviem odolat takym dobrotam...teda samozrejme kym nerobia sarapatu :wink: a ceresnovu bublaninu som jedla veselo, ta uz vobec nebol problem :slight_smile:
19. čer 2009 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek