Jún/Červen 2009 - maminky a miminka 🙂

Tak hop sem....
janoko
19. čer 2009
AHOOOJ
janoko
19. čer 2009
Sme doma... Konečne...
martuli
19. čer 2009
Ahojky
martinamil
19. čer 2009
Monrou, Kryštof v té vaně vypadá jako žabáček. Docela velké bříško a dlouhé, hubené, pokrčené nožičky 😃
martinamil
19. čer 2009
My jsme nakrmili, odkrkli a už zase spinká vedle mne.

Janoko, ahojky! Tak jak?

Holky používáte některá dudlík od Aventu? Já dnes vytáhla ten od Bebe Confortu a připadá mi strašlvě velký, Avent je prý menší. Tak jestli mám schánět.

Jinak hlásím, že laktační krize pžechází, dnes nebylo žádné umělé a v ledničce je odstříkáno i na noc a ráno 🙂
zuzec
19. čer 2009
janoko ahoj vitaj domeno 🙂 gratulujem k Anicke, je krasna a tusim sa nekupe velmi rada 😃 a aka je malicka, to male brusko, ked to porovnam s nasou Terezkou x-)
zuzec
19. čer 2009
marti super, ze uz zase mlieckujes
ja mam taky problem ze ked zacnem kojit a jak z jedneho mala taha, tak sa mi z druheho leje mlieko jak z kohutika :-| musim si na tom druhom drzat plienku a ta je vzdy premocena do nitky...zacala som to riesit aj tak ze odstreknem na zaciatku trochu mlieka, ale bojim sa lebo neviem odhadnut kolko mozem odstreknut 😞
upravi sa to podla potreby malej? lebo neviem si predstavit ze niekam pojdeme a budem kojit tak ze na jednom cecku Terezka a na druhom zmotana plienka 😃
zuzec
19. čer 2009
marti, ved ked maly cez ten dudlik dycha, tak je dobre nie? ved ked by mu bol neprijemny, tak ho nechce 😉
cernobilka
19. čer 2009
Zuzec mela jsem uplne to same. Vzdy mi z druheho prsa strasne moc teklo a ani srolovana plenka na to nestacila. Ted uz to tak nemam. Je to lepsi, sama vidim, ze se mi to upravuje. Zatim mi zustalo, ze mi treba znicehonic zacne mliko z prsou strikat. Ale pri kojeni je to uz lepsi.
zuzec
19. čer 2009
no ani som poriadne nedopisala a uz mam premocene tricko, som citila ze sa mi nalievaju prsia a kuknem a mokre flaky :-| a to teraz nekojim, mala este spi...ach
cernobilka
19. čer 2009
Marti ja mam dudliky od aventu a jsme s nimi ja i Jenda spokjeni.
zuzec
19. čer 2009
cernobilka tak si ma potesila 🙂 dufam ze sa to upravi podla potreby malej....ved minule som sa len ponad nu nahla lebo som nieco docahovala a chudatko dostala gejzir mlieka do ocka 😃
kett
19. čer 2009
Zuzec, ja jsem zacala pak pouzivat na druhe prso sberace mleka - tam mleko odtekalo a navic jsem ho pak mohla dat zmrazit. Ale to se podda
http://www.zdravotnipotreby.cz/detske-a-kojici-...
zuzec
19. čer 2009
wow som ani nevedela ze take nieco existuje, ze zberace mlieka 🙂
cernobilka
19. čer 2009
kett tak ty jsou pro mne male 🙂. hned protecou.

Martuli ja jsemid pristiho tydne sama doma. doted se mnou byl Michal. taky hsem zvedava, jak budu zvladat.
martinamil
19. čer 2009
Zuzko, upraví se neboj, já to měla stejné. Ale pak ten stres okolo hubnutí Kryštofa ... 😞
cernobilka
19. čer 2009
Marti jak jsem mela ten pocinajici zanet prsu, tak mi z toho prsa mizelo mlicko. ale uz je snad zpatky.
mufo24
19. čer 2009
dnes sme skladali nábytok do detskej izbičky, už je to skoro hotové a krááásne. martinka spinká prvý krát vo velkej posteli. a sonička spinká ale u mna na rukách lebo v postielke sa akosi nevedela uložiť. v noci spinká u nás len občas. zato martinka pricestuje skoro každú noc odkedy som prišla z pôrodnice 😃 ja mám mliečka tiež vela. sonička sa nahlce za 5min. a ja potom odsajem ešte 120-140ml Som rada, že mám dosť ale to odsávanie je otravné :-p Ale martinka má z toho radosť, lebo jej mimoriadne chutí 😃 😃 😃
martinamil
19. čer 2009
Luci a jak jsou vysoké? Tedy šířka toho plastu směrem k nosu. Víš jak je Kryštof mrňavý, tak aby to neměl přes celou pusu

Zuzi, MM do očka se dokonce doporučuje jako prevence zánětu. Tak jsi udělala preventivní zásah 😃 😃 😃

Ty sběrače jsou fakt dobré, taky doporučuji 😉

Luci, zapomněla jsem se zeptat, už vám přišel kočárek?
martinamil
19. čer 2009
Ahoj Mufo,

tak pak fotky pokojíčku. 🙂

Odsávání je otravné, máš pravdu, ale... A musela jsem uložit el. odsávačku a používám manuální. Po té elektrické mě začaly strašlivě bolet bradavky. :-S 😢
cernobilka
19. čer 2009
Marti podle mne to neni ani oul cm, ale ja nemam moc odhad. Kocarek neprisel, ale nekdo jiny si objednal nasebarvy taky, tak ho dali nam. ja s nim jeste nebyla na prochajde. Jenda je pirad v tom od tve svagrove ( omlouvam se, ze jsme jeste neposlali penize zitra napravime). Ten je supr 🙂. davam v nem jendu ven nebo kdrcame doma. Na prichajde jsme byli v babyvaku 🙂.
cernobilka
19. čer 2009
marti jak mam sterilizovat tu idsavacku id aventu?? kdyz ji vyarim, neznicim ji??
cernobilka
19. čer 2009
opet se omlouvam za preklepy, to ten iphone. psat na nem je des.
martinamil
19. čer 2009
Luci, no tam alespoň, že to vyřešili takto. Je to děs. Kolik stojí a to jednání....

Kvůli tomu, jsem se neptala. Jsem ráda, že Ti tamtem vyhovuje. Vidíš, Ondra v něm nebyl ani 4 měsíce 😃 Nelíbilo se mu v něm.

Já odsávačku normálně steriluji ve sterilizátoru. Je dělaná na to, aby se sterilovala, tak se neboj, nezničíš ji.

Já jdu hají. Přeji dobrou noc ! x-)
katka1981
19. čer 2009
kett, ja som chcela dat ten persil sensitive kupit v Rakusku, oni maju lepsiu kvalitu ako nase prasky. Ja zatial periem najprv flaky v rukach v mydle lanza a potom dam do pracky lovelu.
monrougemerise
20. čer 2009
Dobré ráno holčičky! x-)
Ty sběrače mlíčka jsou super. Mě moc pomohly. 😉 Mám taky od Aventu. 😉
Tak jakou jste měli noc? 😉 My dobrou. 😉 Teď si dávám Meltu a přemýšlím, co dneska musíme všechno stihnout. 🙂
U nás pršelo celou noc. Zima je hrozná a pořád prší. No děs. :-S A to tak má být i přes týden. To teda nevím, co budeme dělat. 😞
katka1981
20. čer 2009
Dobre rano kocky, zase mame za sebou narocnu noc, ani neviem kolko som spala, malinka bola celu noc pri mne a zas ma koliku, idem nieco zjest, kiezby sa nam podarilo este zaspat.
lentilk.a
20. čer 2009
Dobre ranko junovky 😉 ,

my mame za sebou celkom fajnu noc, malinky sa budi len jedenkrat za noc. x-) Musim poklepat, toto je stvrty den, co ho neboli brusko, klop-klop, kiezby to tak zostalo. x-) Ale mame reflux, je to strasne, placka od palenia zahy...nechce uz vobec lezat na chrbatiku, ani na vyvysenom, kocik nehrozi a na gastro nas objednali na koniec jula... 😞 😞 😞 Nutriton z lyzicky nechce, zo striekacky nam to nejde a flaske sa chcem vyhnut... 😞 😞 😞

A este som bola vcera u dokiho, hnisa mi "sitie", teda ja uz som 4 tyzden po porode, vsetko mam zahojene, len jedna ranka mi tam zostala a to hnisa...no a moc nevedel, co s tym, semotil cosi o plastike a operacii cez konecnik, aby sa k tomu dostali...no slak ma trafi asi. U mna nikdy nic nejde hladko, az ma to prekvapilo ten pohodovy porod, tak tu to mam. :-S :-S :-S

Gratulujem k novym babenkam, uz sme skoro kompletka, nie? Ninny drzim palce!!!
Gubinka porodila pekne velkeho chlapika, gratulirujem!

Majka - drzim palce, podla mna sa Cam to s laktacnou poradkynou podari a nebudete musiet dokrmovat! 🙂

Alex - to co bolo za fusera, ze sa Ti rozpadlo sitie a este aj maleho tam tak dlho nechali? =-)

Prajem Vam krasnu sobotu, tu je strasne skaredo. Ale nam je to v podstate jedno, kedze s kocikom u nas nehrozi...
cernobilka
20. čer 2009
dobre rano. mne se Jenicek v noci budi po trech hodinach. ale da se to. prave se chudacek malem zadusil MM. tak na nej to moje prso strikalo, ze nestihal.
katka2808
20. čer 2009
ahoj kočky,
po dlhom čase sa hlásim. je tu niekto? ako sa máte? 🙂

Začni psát odpověď...

Odešli