Jún/Červen 2009 - maminky a miminka 🙂

Tak hop sem....
dont_speak
20. čer 2009
Ahoj holky,
koukám, že řešíte jak mimča baštěj. My to máme jak kdy, taky se malý ozve ńěkdy po hodině a jindy vydrží spát 5 hodin v kuse. Nás propouštěli s váhou 3190gramů a u dr měl včera 3336gramů. Zmizela mu kopřivka, ale má ještě nateklé cecíky od hormonů. Jinak je to zatím spokojené a hodné (ťuk ťuk) miminko.
luciferek
21. čer 2009
dobré ráno maminky 🙂 ,
my dnes měli šílenou noc a úplně vzhůru jsme od 4 😕 .
Dont, Davídkovi všechno nejlepší k 2. narozeninkám, hodně zdravíčka a hlavně hodného brášku 😉 . Pěkně to oslavte, to Vám to vyšlo téměř nastejno 🙂 .
Přejeme krásný sluníčkový den a spoustu nových miminek 🙂.
janne6969
21. čer 2009
Ahojte. Prisla som sa trochu rozlucit. V pondelok nastupujem do porodnice. Dufam, ze tam nebudem dlho 😞
Vachovka super porod 😃 Kiezby aj ten moj bol taky rychly :-N
Tak sa drzte zatial. Snad som na vikend doma 🙂
dada78
21. čer 2009
dobré ránko 🙂 konečne vyšlo slniečko aj keď pofukuje, už sa teším, že pôjdeme s Maťkom poobede trošku von 🙂

Maťko mi včera po večernom papaní zase grckal, neviem, či to nemá po tých vitamínoch, čo nám predpísali :-|
Večer až do 22.00 sme boli hore, pospal si cez deň :-N ale potom už v noci zase sa pekne napapal a spinkal. Akurát, že neodgrgáva :-| tak spí pri mne na boku. Neviem, či tiež nemá slabý reflux kôli tomu grckaniu a x krát štikútke =-) uvidíme čo nám povedia na poradni. Zatiaľ pekne priberá, už má 3500g 🙂 dobehli sme na pôrodnú váhu a plus 150g.

janne, držíme palce, mohli by Ste s ninny rodiť v jeden deň x-)
janne6969
21. čer 2009
S ninny sa na to chystame uz od terminu. Snad nam to vyjde.
😃
monrougemerise
21. čer 2009
Dobré raníčko holčičky! x-)
U nás teda sluníčko ani náhodou. Sice neprší, ale je pěkně hnusně a zima. :-|
Dadi, odříhnutí není nutné. Mariellka si odříhne jak kdy. Někdy hezky a když spí tak nikdy. V postýlce jí dávám střídavě na oba boky, protože si ublinkává. Škytání jsme taky měli pořád. Ale už je to trošku lepší i to ublinkávání, to se postupně bude zlepšovat. 😉
Janne, držíme palečky a už se těšíme na miminko. 😉 x-)
martuli
21. čer 2009
Dobre ranko, u nas sviti slunicko 🙂
Bertik taky neriha pokazde, ma zvednutou matraci v postylce a otacime ho stridave na oba boky. A skytavku mame vzdycky, kdyz chceme rihnuti zahnat zpatky, tak polykame a zacneme skytat
Ale je pravda co rika Monrou, je to cim dal lepsi

Dont - Vse nejlepsi pro Davidka
natashkaa
21. čer 2009
Ahojte my sme sa dnes poriadne vyspali maly spinkal 6hodin paraadaaa 😃
dada78
21. čer 2009
máme ďalšie bábinko 🙂

Narciska:
Ahojte, volám sa Mariannka narodila som sa dnes o 8.25 a mám modelkovské miery 3410g , 51cm a som zdravučká !

blahoželáme a želáme veľa mliečka a pevné zdravíčko 🙂
dada78
21. čer 2009
jej, to Ste ma ukľudnili, už som sa fakt začala obávať, či nemáme reflux. Pri Romankovi som takéto stavy nepoznala, ten grgal ako starý chlap :-N ale zase mával koliky. Za celý čas mi grckal iba raz ako bábo a potom 1x až ako polročný :-| . Tá štikútka je fakt des, radšej by som ju ja mala, celý hrudníček mu nadhadzuje a som rada, že mám viac oblečenia ako radia že pár kúskov, lebo pri tom grckaní sa aj 5x za deň prezliekame a to má stále aj podbradník alebo plienku poruke =-) Snáď to čím skôr prejde.

Dont, všetko najlepšie Dávidkovi 🙂

Luci, babulkám to spolu veľmi svedčí x-)
ivella
21. čer 2009
jeeeej,blahozelaaaaam narciske 😃 😃 😃
uz aj ona ma predbehla 😉 ja tu stale len kysnem 😕
janne6969
21. čer 2009
Gratulujem narciske 😃
martuli
21. čer 2009
Gratulace i od nas 😃
karolinkafe
21. čer 2009
Gratulujem Narciske, konecne to ma za sebou, dufam ze je ok, tak sa bala.... 😉
Tiez blahozelam Davidkovi k narodkam nech dalej pekne rastie a najma nech je poslusny 🙂
Ku kojeniu- tiez davam ked si vypyta, aj v nemocnici nam to tak radili. Vcera napr. papala kazde dve hodky, ale to aj preto ze vzdy zaspi :-N A neodgrgujeme zakazdym, lebo potom sa zobudi a je nespokojna, takze len ked sa podari x-)
martinamil
21. čer 2009
Ahojky! Jak se všichny máte ?

Gratuluji Narcisce, konečně se taky dočkala :-N

Vy, těhulky, nebojte, taky na vás příjde řada 😃
katka2808
21. čer 2009
ahoj kočky,
vcera mi uplne vypadol modry konik, uz nesiel. 😞
Bene, dik. uz som si prestavila nastavenia... :-N
hm, preco zivocisne uhlie, aj mne je to cudne ved to vobec nie je pre babatka... vraj kvoli zltacke, ze to pomaha vyplavovat... a musi aj vela caju, aj to pomaha vyplavovat, musi vela cikat...

cernobilka, aj nam tak povedala pediatricka, ze staci krmit raz za 4 hodiny a dovtedy len "pigi"caj. ale ja to beriem s rezervou... po prve pigi caj je podla mna hnus, same smeti... tak malickemu davame detsky bylinkovy cajik /fenikel, anyz, kmin/ a vzdy si po nom krasne odgrgne /aj dnes uz vypil skoro dve avent flasky 125 ml caju/ a po druhe, maleho aj tak krmim kazde dve hodiny. na nete som sa docitala na X strankach, ze novorodeniatka nemaju pevny rezim a je tazke to od nich ziadat a upravi sa to neskor... a ze je uplne normalne papat kazde dve hodiny, babatko vie kedy je hladne a kolko ma spapat... pochybujem, ze babatko sa vie prejest, ako povedali jednej babe v nemocke na novorodeneckom... =-) 😕
katka2808
21. čer 2009
co ma narciska? 🙂
katka2808
21. čer 2009
ahoj karolinka, aj u nas je ten isty problem, ze malicky zaspinka pocas papania a ked ho davam odgrgnut, kolkokrat ho zobudim a potom uz je nespokojny. mne bud odgrgne hned, alebo vobec. tak ho drzim na rukach max 5 min a potom ho dam uz bokom lezkat...
mimochodom, blahozelam k dcerke 😉 a zelam vsetko dobre, najma vela zdravicka.
gubinka
21. čer 2009
Ahojte maminy a skoromaminy (ak este nejake ostali 😃 ), tak uz sme doma, mali sme ist vcera ale sme trochu ozltli a tak sme isli az dnes. Hned ako sa trochu vyspim, popozeram kolko babik pribudlo. Timonko uz haja, tak ho idem nasledovat.

Zatial papa. 🙂
gubinka
21. čer 2009
Nedalo mi to, este som nakukla do tabulky. Vsetkym dalsim maminkam gratulujem k babatkam a prajem vela zdravia. x-)

Ninny, alebo Dadka, mohli by ste pri fotke upravit datum narodenia? Timonko sa narodil 16.6. 😉

Ozaj na izbe som lezala so Zuzannou427. 😃
cernobilka
21. čer 2009
Katka Jenicek se opravdu prejida. Ma uplne vodnatou stolici a je schopen mi ueste hodinku a pul po jdle zvracet. bohzel to neni uen ublinknuti. Je toho opravdu hodne. Ale ja mu jedokazu to prso zakazat, kdyz vidim jak moc chce.
katka2808
21. čer 2009
cernobilka, aha... no ked aj vracka, to je horsie. ale chapem, ake to je, ked dietatko si pyta papat a my mu nesmieme dat... ja to nedokazem... napriklad...
nas maly po navrate z nemocnice si pytal papat kazdu hodinu, niekedy aj polhodinu, a pil iba 5 min. tak sme mu zacali davat ten cajik a uz je lepsie...

ahoj gubinka, blahozelaaaaaaaaaaaaaaam. zelam vela zdravicka. 🙂 je super byt doma, nie?
katka2808
21. čer 2009
kočky, ja vyuzijem, ze malicky mi spinka a idem si lahnut aj ja... zatial papa. pekny den.
neviem sa dospat... =-) 😕
martuli
21. čer 2009
Tak Bertik spal od 11 do ted a kdyz jsem ho rozbalila, tak tam mel poklad, jeste stesti, ze maji plenkove kalhotky gumicky, jinak nevim. Asi proto tak krasne spinkal 😉 Ted se krmi a jedeme na navstevu k memu tatkovi, hezke odpoledne vsem
ninny
21. čer 2009
ahojte 😉
ninny
21. čer 2009
dnes som bola na kontrole v nemocke.. stále otvorená na 2cm, inak všetko Ok.. takže ak do utorka neporodím, tak v utorok ráno na príjem.. :-N
bambulka814
21. čer 2009
ahojte vsetky,

vcera sme zazili z malym simonkom tazky den, dostal chudatko koliku, asi som nieco nevhodne zjedla (takze teraz som doslova na vode a chlebe) a trapil sa cely den, bolo to hrozne ho vidiet a nevediet mu pomoct, skusali sme vsetko - masaze, caje, rektalnu trubicku, vecer sme uz celi zufali isli na pohotovost a dali nam kvapky SAB simplex, plus emluziu PUPIK a to teda konecne pomohlo.

takze vsetkym to odporucam.
luciferek
21. čer 2009
ninny, moc držíme palečky, už budeš mít Sebíčka nejpozději za 2 dny u sebe, to je nádhera 😉
janne, tobě taky držíme moc palečky 😉, ať to máte co nejdříve za sebou 🙂
bambulka814
21. čer 2009
neviem, ci je tu dadka, ale poslala som jej konecne fotky nasho zlatusika. mi to teda trvalo 🙂
hejdita
21. čer 2009
jenom poznamenam aby ste nechodili s miminkem ven kdyz mooc fouka vetr protoze to spusobuje to ze se toho vzduchu napolykaji a pak cely den placou a clovek nevi co by pomohlo.....ja sem to zazila na vlastni kuzi s Jirinkem a kdyz mi tychyne rekla ze to bylo z vetru (tery fakt byl) tak sem byla hotova na stesti to trvalo jenom asi dvanact hodin sem mnela strach co bude v noci ale pohoda zaspal a vic se to neopakovalo.......taky sme pomahali i trubickou nakonec sem mu dala i kapicky BABYCALM a ty taky pomohly doporucuji sou sice trosku drahsi ale sou super a i dobre chutnaji :-N ale pomahaji 🙂

Začni psát odpověď...

Odešli