• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
Ahoj holky,
koukám, že řešíte jak mimča baštěj. My to máme jak kdy, taky se malý ozve ńěkdy po hodině a jindy vydrží spát 5 hodin v kuse. Nás propouštěli s váhou 3190gramů a u dr měl včera 3336gramů. Zmizela mu kopřivka, ale má ještě nateklé cecíky od hormonů. Jinak je to zatím spokojené a hodné (ťuk ťuk) miminko.
20. čer 2009 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ráno maminky :slight_smile: ,
my dnes měli šílenou noc a úplně vzhůru jsme od 4 :fearful: .
Dont, Davídkovi všechno nejlepší k 2. narozeninkám, hodně zdravíčka a hlavně hodného brášku :wink: . Pěkně to oslavte, to Vám to vyšlo téměř nastejno :slight_smile: .
Přejeme krásný sluníčkový den a spoustu nových miminek :slight_smile:.
21. čer 2009 v 07:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte. Prisla som sa trochu rozlucit. V pondelok nastupujem do porodnice. Dufam, ze tam nebudem dlho :frowning2:
Vachovka super porod :grinning: Kiezby aj ten moj bol taky rychly :sweat_smile:
Tak sa drzte zatial. Snad som na vikend doma :slight_smile:
21. čer 2009 v 08:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ránko :slight_smile: konečne vyšlo slniečko aj keď pofukuje, už sa teším, že pôjdeme s Maťkom poobede trošku von :slight_smile:

Maťko mi včera po večernom papaní zase grckal, neviem, či to nemá po tých vitamínoch, čo nám predpísali :unamused:
Večer až do 22.00 sme boli hore, pospal si cez deň :sweat_smile: ale potom už v noci zase sa pekne napapal a spinkal. Akurát, že neodgrgáva :unamused: tak spí pri mne na boku. Neviem, či tiež nemá slabý reflux kôli tomu grckaniu a x krát štikútke :confused: uvidíme čo nám povedia na poradni. Zatiaľ pekne priberá, už má 3500g :slight_smile: dobehli sme na pôrodnú váhu a plus 150g.

janne, držíme palce, mohli by Ste s ninny rodiť v jeden deň :dizzy_face:
21. čer 2009 v 08:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
S ninny sa na to chystame uz od terminu. Snad nam to vyjde.
:grinning:
21. čer 2009 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré raníčko holčičky! :dizzy_face:
U nás teda sluníčko ani náhodou. Sice neprší, ale je pěkně hnusně a zima. :unamused:
Dadi, odříhnutí není nutné. Mariellka si odříhne jak kdy. Někdy hezky a když spí tak nikdy. V postýlce jí dávám střídavě na oba boky, protože si ublinkává. Škytání jsme taky měli pořád. Ale už je to trošku lepší i to ublinkávání, to se postupně bude zlepšovat. :wink:
Janne, držíme palečky a už se těšíme na miminko. :wink: :dizzy_face:
21. čer 2009 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko, u nas sviti slunicko :slight_smile:
Bertik taky neriha pokazde, ma zvednutou matraci v postylce a otacime ho stridave na oba boky. A skytavku mame vzdycky, kdyz chceme rihnuti zahnat zpatky, tak polykame a zacneme skytat
Ale je pravda co rika Monrou, je to cim dal lepsi

Dont - Vse nejlepsi pro Davidka
21. čer 2009 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte my sme sa dnes poriadne vyspali maly spinkal 6hodin paraadaaa :grinning:
21. čer 2009 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
máme ďalšie bábinko :slight_smile:

Narciska:
Ahojte, volám sa Mariannka narodila som sa dnes o 8.25 a mám modelkovské miery 3410g , 51cm a som zdravučká !

blahoželáme a želáme veľa mliečka a pevné zdravíčko :slight_smile:
21. čer 2009 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
jej, to Ste ma ukľudnili, už som sa fakt začala obávať, či nemáme reflux. Pri Romankovi som takéto stavy nepoznala, ten grgal ako starý chlap :sweat_smile: ale zase mával koliky. Za celý čas mi grckal iba raz ako bábo a potom 1x až ako polročný :unamused: . Tá štikútka je fakt des, radšej by som ju ja mala, celý hrudníček mu nadhadzuje a som rada, že mám viac oblečenia ako radia že pár kúskov, lebo pri tom grckaní sa aj 5x za deň prezliekame a to má stále aj podbradník alebo plienku poruke :confused: Snáď to čím skôr prejde.

Dont, všetko najlepšie Dávidkovi :slight_smile:

Luci, babulkám to spolu veľmi svedčí :dizzy_face:
21. čer 2009 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
jeeeej,blahozelaaaaam narciske :grinning: :grinning: :grinning:
uz aj ona ma predbehla :wink: ja tu stale len kysnem :fearful:
21. čer 2009 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gratulujem narciske :grinning:
21. čer 2009 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gratulace i od nas :grinning:
21. čer 2009 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gratulujem Narciske, konecne to ma za sebou, dufam ze je ok, tak sa bala.... :wink:
Tiez blahozelam Davidkovi k narodkam nech dalej pekne rastie a najma nech je poslusny :slight_smile:
Ku kojeniu- tiez davam ked si vypyta, aj v nemocnici nam to tak radili. Vcera napr. papala kazde dve hodky, ale to aj preto ze vzdy zaspi :sweat_smile: A neodgrgujeme zakazdym, lebo potom sa zobudi a je nespokojna, takze len ked sa podari :dizzy_face:
21. čer 2009 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky! Jak se všichny máte ?

Gratuluji Narcisce, konečně se taky dočkala :sweat_smile:

Vy, těhulky, nebojte, taky na vás příjde řada :grinning:
21. čer 2009 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj kočky,
vcera mi uplne vypadol modry konik, uz nesiel. :frowning2:
Bene, dik. uz som si prestavila nastavenia... :sweat_smile:
hm, preco zivocisne uhlie, aj mne je to cudne ved to vobec nie je pre babatka... vraj kvoli zltacke, ze to pomaha vyplavovat... a musi aj vela caju, aj to pomaha vyplavovat, musi vela cikat...

cernobilka, aj nam tak povedala pediatricka, ze staci krmit raz za 4 hodiny a dovtedy len "pigi"caj. ale ja to beriem s rezervou... po prve pigi caj je podla mna hnus, same smeti... tak malickemu davame detsky bylinkovy cajik /fenikel, anyz, kmin/ a vzdy si po nom krasne odgrgne /aj dnes uz vypil skoro dve avent flasky 125 ml caju/ a po druhe, maleho aj tak krmim kazde dve hodiny. na nete som sa docitala na X strankach, ze novorodeniatka nemaju pevny rezim a je tazke to od nich ziadat a upravi sa to neskor... a ze je uplne normalne papat kazde dve hodiny, babatko vie kedy je hladne a kolko ma spapat... pochybujem, ze babatko sa vie prejest, ako povedali jednej babe v nemocke na novorodeneckom... :confused: :fearful:
21. čer 2009 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
co ma narciska? :slight_smile:
21. čer 2009 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj karolinka, aj u nas je ten isty problem, ze malicky zaspinka pocas papania a ked ho davam odgrgnut, kolkokrat ho zobudim a potom uz je nespokojny. mne bud odgrgne hned, alebo vobec. tak ho drzim na rukach max 5 min a potom ho dam uz bokom lezkat...
mimochodom, blahozelam k dcerke :wink: a zelam vsetko dobre, najma vela zdravicka.
21. čer 2009 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte maminy a skoromaminy (ak este nejake ostali :grinning: ), tak uz sme doma, mali sme ist vcera ale sme trochu ozltli a tak sme isli az dnes. Hned ako sa trochu vyspim, popozeram kolko babik pribudlo. Timonko uz haja, tak ho idem nasledovat.

Zatial papa. :slight_smile:
21. čer 2009 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nedalo mi to, este som nakukla do tabulky. Vsetkym dalsim maminkam gratulujem k babatkam a prajem vela zdravia. :dizzy_face:

Ninny, alebo Dadka, mohli by ste pri fotke upravit datum narodenia? Timonko sa narodil 16.6. :wink:

Ozaj na izbe som lezala so Zuzannou427. :grinning:
21. čer 2009 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katka Jenicek se opravdu prejida. Ma uplne vodnatou stolici a je schopen mi ueste hodinku a pul po jdle zvracet. bohzel to neni uen ublinknuti. Je toho opravdu hodne. Ale ja mu jedokazu to prso zakazat, kdyz vidim jak moc chce.
21. čer 2009 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
cernobilka, aha... no ked aj vracka, to je horsie. ale chapem, ake to je, ked dietatko si pyta papat a my mu nesmieme dat... ja to nedokazem... napriklad...
nas maly po navrate z nemocnice si pytal papat kazdu hodinu, niekedy aj polhodinu, a pil iba 5 min. tak sme mu zacali davat ten cajik a uz je lepsie...

ahoj gubinka, blahozelaaaaaaaaaaaaaaam. zelam vela zdravicka. :slight_smile: je super byt doma, nie?
21. čer 2009 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
kočky, ja vyuzijem, ze malicky mi spinka a idem si lahnut aj ja... zatial papa. pekny den.
neviem sa dospat... :confused: :fearful:
21. čer 2009 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak Bertik spal od 11 do ted a kdyz jsem ho rozbalila, tak tam mel poklad, jeste stesti, ze maji plenkove kalhotky gumicky, jinak nevim. Asi proto tak krasne spinkal :wink: Ted se krmi a jedeme na navstevu k memu tatkovi, hezke odpoledne vsem
21. čer 2009 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :wink:
21. čer 2009 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
dnes som bola na kontrole v nemocke.. stále otvorená na 2cm, inak všetko Ok.. takže ak do utorka neporodím, tak v utorok ráno na príjem.. :sweat_smile:
21. čer 2009 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte vsetky,

vcera sme zazili z malym simonkom tazky den, dostal chudatko koliku, asi som nieco nevhodne zjedla (takze teraz som doslova na vode a chlebe) a trapil sa cely den, bolo to hrozne ho vidiet a nevediet mu pomoct, skusali sme vsetko - masaze, caje, rektalnu trubicku, vecer sme uz celi zufali isli na pohotovost a dali nam kvapky SAB simplex, plus emluziu PUPIK a to teda konecne pomohlo.

takze vsetkym to odporucam.
21. čer 2009 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny, moc držíme palečky, už budeš mít Sebíčka nejpozději za 2 dny u sebe, to je nádhera :wink:
janne, tobě taky držíme moc palečky :wink:, ať to máte co nejdříve za sebou :slight_smile:
21. čer 2009 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
neviem, ci je tu dadka, ale poslala som jej konecne fotky nasho zlatusika. mi to teda trvalo :slight_smile:
21. čer 2009 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
jenom poznamenam aby ste nechodili s miminkem ven kdyz mooc fouka vetr protoze to spusobuje to ze se toho vzduchu napolykaji a pak cely den placou a clovek nevi co by pomohlo.....ja sem to zazila na vlastni kuzi s Jirinkem a kdyz mi tychyne rekla ze to bylo z vetru (tery fakt byl) tak sem byla hotova na stesti to trvalo jenom asi dvanact hodin sem mnela strach co bude v noci ale pohoda zaspal a vic se to neopakovalo.......taky sme pomahali i trubickou nakonec sem mu dala i kapicky BABYCALM a ty taky pomohly doporucuji sou sice trosku drahsi ale sou super a i dobre chutnaji :sweat_smile: ale pomahaji :slight_smile:
21. čer 2009 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek