Kdy si Vaše kočka zvykla na dítě?

adela27
30. kvě 2012

Máte také batole a kočku? Jak kočka na batole reaguje? Naše kočka se stále schovává a někdy malou i škrábne, když za ni malá běhá. Jde vidět, že ji nedělá přítomnost dítěte dobře. Malé je 17 měs a plánujeme tento rok zadělat na druhé mimčo, ale nedokážu si představit, jak bude reagovat kočka na další dítě.

radun
30. kvě 2012

Doma kočku nemáme, ale mám o 10 let mladšího bratra a kocour, kterého jsme u mamči měli, ho začal přijímat až v dospělosti. Nemá rád žádné děti. Bratrovi se vždycky vyhýbal, snažil se být v jiné místnosti - reaguje tak ale na všechny děti a když ho dítě zažene do kouta, tak i škrábne.

katcha21
30. kvě 2012

Naše kočka si na malou zvykla celkem v pohodě. Cca do půl roku se kočka Gábince spíš vyhýbala, někam zalezla, přítomnost mimča prostě nevyhledávala. Jakmile se Gábi začala plazit, tak asi kočka pochopila, že nemá šanci 😀 a teď už je to úplně v pohodě. Gábi kočku hladí, ani jí nijak "nemučí" tak jsme se zatím vyhnuli i škrábancům 😉
Gábi bude rok a kočce jsou 4 😉

adela27
autor
30. kvě 2012

@katcha21 Taky jsme to měly takto pěkné právě, kočce jsou také 4 roky. Ale jak malá začala ve 13 mi chodit a objevovat více a více svět a kočka je pro ni neuvěřitelný objev a musí jí všude vidět, do toho vřeští, piští,dělá randál a kočka je z toho pořádně vystreslá. Už ji Kx škrábla, když ji malá pronásledovala a taky už označkovala její stan, i když je kastrovaná. Nevím, zda ještě čekat, že se to zlepší a nebo začít jednat. jak píši, chceme další mimčo a to by mělo být s náma pak v ložnici, kde teď spí kočka a ta si jinde už asi nezvykne ☹:

katcha21
30. kvě 2012

@adela27 Nestraš 😅
Gábule teda naší kočku taky dost pronásleduje a piští když jí někde objeví. Nače číča je taky určitě někdy na nervy, ale nemyslim si, že by nějak vyloženě trpěla. Vždycky, když už toho má dost, zaleze na skříň 😀 a tam je v bezpečí, má tam klid a "ticho" 😉
A máte vyloženě domácí, nebo chodí i ven? Že byste jí, kdyby bylo nejhůř vypustili na chvíli ven? My máme britskou, tu ven nepouštíme, tak si hold musí najít svůj klid sama.
Chápu, že ty škrábance jsou nepříjemný, ale snažila bych se to ještě nějak vymyslet.
Jo a my doma máme ještě jednu "vychytávku" 😀 dveře od koupelny, kde máme stelivo, který se Gabče moc líbí, máme na šňůrku, takže kočka přinejhoršim zalítne tam a Gábi se tam už nedostane 😀
No a s tim spaním v ložnici, to je ještě daleko. Samozřejmě ti přeju brzké těhu, ale než se mimi narodí, tak už třeba dcerka bude spinkat ve svym pokojíčku 😉

adela27
autor
30. kvě 2012

@katcha21 tak dcerka už spinká ve svém pokojíčku, ale myslela jsem při druhém těhu, že chci aby s náma miminko spalo v ložnici a v posteli občas, jako s malou jsme spávali. A micka chce spát prostě s námi jak to bylo dříve - před malou a dělá scíny, skáče na dveře, škrábe, mňouká, když není s námi v místnosti, kde spíme i my---v těhu na to nebudu mít nervy a pak s dalším prckem, potřebuji někdy relaxovat a ještě v noci lítat okolo čiči. Nevím jak to vyřešit, stačilo by mi, kdyby byla někdo na noc mimo byt.

katcha21
31. kvě 2012

@adela27 Aha 😉
No jo, tak jsem si uvědomila, že my když máme Gábi v posteli, tak kočka nepřijde 😉
A ven tedy nechodí?
A kam byste jí jinak dali? Já vim, že děti jsou na prvním místě, samozřejmě to tak mám taky, je by mi bylo líto naši čičinu někam dát, když si to mám představit 😒

brisalek
31. kvě 2012

naše kočka tak až v e 18m malé. Jinak se před ní schovávala , utíkala a držela se v povzdálí. Ale bohužel naše panláková královna nikdy nebyl amoc přítulná a spíš bojácná. Škrábla ji asi 2x ne moc, když ji tahala a dorážela na ní, když byla trochu rozdováděná, jinak radši uteče🙂

brisalek
31. kvě 2012

@adela27 naše kočka taky spala občas s náma v posteli ale už v těhotenství, kdy občas začala v noci lítat a skákala mi na břicho jsme ji na noc začali zavírat v obýváku, kde má výlez v okně na balkon na záchod a tak je to doteď, spí si kde chce v obýváku. Do pokojíčka měla zákaz a prakticky tam do asi dceřiných 2 let nešla. Za to poslední dobou, když jsme ji tady nechali na víkend , tak se malé vyčůrala od postel☹.

adela27
autor
1. čer 2012

@katcha21
@brisalek ven chodí, ale jen se mnou, sama tam být nechce a sedí na okně a řve, že chce dom.Nevím kam by šla.. budeme řešit, až budu těhotná podruhé, páč to mi skáče po břiše i v noci a to prostě pak už dělat nemůže.
u naší kočky je problém, že nechce být nikde zavřená sama, teda hlavně v noci..to chce být prostě s náma, jak je jinde, dělá rámus, skače na dveře...
proč myslíš, že se malé vyčůrala do postele? Z jakého důvodu?

brisalek
4. čer 2012

@adela27 ona taky skrabala na dvere a mnoukala vzdy okolo 4-5 hodiny, ale pak zjistila, ze je ji to k nicemu🙂. Ted to obcas taky dela, ale uz jen nekdy.
Nevim, ale rekla bych , ze zarli. Kdysi u nas bydle skoro mesic manzeluv kamarad, kdyz predelaval byt a my jsme jeste byli sami dva a pokojicek byl volny a taky se mu tam vykadila a vycurala. Proste je to vetrelec🙂, ona je tady pani🙂

bedrisiivet
5. čer 2012

Náš 4 letý kocourek má super povahu, během roku zvládl stěhování i příchod nového člena 🙂 Když ho malý hodně štve, tak se sebere a jde pryč, ven, nebo do podkroví 😎 Zařídili jsme mu pár míst, kam se prcek nedostane - doslechli jsme se, že kočkám pomáhá mít místa vysoko v bytě - třeba takové rampy, nebo možnost dostat se na skříně, aby měly pocit, že mají přehled o prostoru a že jsou doma šéfové 😀 necítí se dobře,když mají jen prostor při zemi a pak prý dělají naschvály. Náš kocour má oblíbené místo na schodišti, pozoruje nás skrz zábradlí 🙂 Je ale pravda, že prcek ještě nechodí, takže ty pravé časy asi nastanou.

kocicinka
6. čer 2012

@adela27 bohužel nikdy ☹ Náš kocourek už je pán v letech, má rád svůj klid. Přestěhovali jsme ho k babičce, před dvěma lety a pokaždé, když tam přijedeme, tak se letí schovat, a to mu Jonáš nikdy nic neprovedl.