Kolik peněz do Španělska (Menorca)?

summer29
15. srp 2018

Ahoj,
v září letíme na Menorcu s pobytem s polopenzí na 10 dní. Letíme dva plus dvouletá dcera. Ráda bych se zeptala, kolik peněz jste si přibližně brali na dovolenou ať už na Španělskou pevninu nebo na Balearské ostrovy?
V minulosti jsme byli v jiných destinacích, do Španělska se chystáme poprvé proto takový dotaz. Zatím přemýšlíme nad 500 eury plus případně vybrat na místě... moc děkuji za odpověď

mku
15. srp 2018

@summer29 tak obecne se spis vyplati vybirat v zahranici nez ve smenarne, protoze ti daji kurz stredem a ten je mnohem lepsi nez ve smenarne... jinak zalezi co vse planujete kupovat. Ja vybiram taky cca 500eur ale snazim se co nejvic platit kartou...

kittyy17
15. srp 2018

Počítej oběd cca 14 E za hlavní chod za osobu, k tomu pití. My jsme byli v červnu jižně od Alicante, se čtyřletým, v tom vedru ani nebyla chuť na oběd, měli jsme apartmán s kuchyňkou, stačila nám k obědu jedna koupena hotovka pro všechny tři plus ovoce.
Na pláži chtěli půjčovne za lehátko a slunečník 15 E na den, měli jsme vlastní z apartmánu.
Nějaká zmrzlina, drink, suvenýry....
Na 10 dní, předpokládám že to je včetně cesty tedy osm dní na místě, s dvouletým prckem který musí jíst oběd, takže si dáte všichni, bych počítala minimálně 60-70 E na den...

fyii
15. srp 2018

@summer29 na Menorce jsem byla cca pred 6 ti lety. je to hodne maly ostrov, v cca 20 hod normalni obchody zaviraji a zustavaji otevrene jen bary a restaurace. ty mas polopenzi takze v poledne max neco k snedku nebo zmrzlina. pokud nejste nejak extra narocni tak ti 500 eur bude stacit, je tam tak normalne draho jak u nas zadny extrem. at se vam tam libi je to tam samy duchodce a spanele🙂

anazuzzuzana
15. srp 2018

Tak záleží jestli budete jen na hotelu nebo třeba plánujete nějaké výlety...já nedávno v Malaze utratila za mě a syna na pět dnů necelých 400eur...jídlo jsme měli cca 3x v restauraci, jinak jsem vařila co jsem nakoupila v supermarketu tam, ale hodně jsme vyletili, vstupy, doprava, zmrzliny atd atd...s mým stylem bych na deset dnů a dva dospělé s batoletem potřebovala tak těch 1000eur
A jak bylo napsáno výše, vyměňte si pár drobných a jinak platte kartou nebo si vyberte až tam

summer29
autor
15. srp 2018

Super, moc děkuji za odpovědi. 🙂 Extra nároční nejsme, jde mi hlavně o obědy, vodu v láhvi, taková ta klasika, ale aby se člověk nemusel omezovat. Letíme na 11 dní, ale jeden jsem odečetla, to bude cesta 🙂
@fyii děkuji 🙂 kvůli tomu, že je to malý ostrůvek a mělo by tam být klidněji jsme dovolenou vybrali 😉 Takže důchodci a ve 20 hod zavíračka mi neva 😀

Ještě jednou děkuji všem za rady, vezmu 500 a zbytek vyberu nebo zaplatím kartou na místě. Hezký večer.

zuzekk
16. srp 2018

Bereme jen drobné co jsou doma (třeba 100€) a vše platíme kartou nebo vybereme na místě.

mopslik27
20. dub 2023

Mohu vědět jestli z Menorci se dá zvládnout vílet na Mallorcu.za den.Děkuji