• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kralupy nad Vltavou. Hl'adám maminku na zoznámenie

14. ledna 2016 
@moudivlacek Jojo, přesně tak, rodiče, co už měli děti v jeslích, mají prostě smůlu... fakt nechápu. A boje o školku jsou a budou, přestože od září bude 75 nových míst, i tak prostě tříletý děti neumístí. Vážně přemýšlím o tom, kolik je třeba ředitelce dát, aby vůbec dítě do školky vzali. Je mi z toho smutno.
My jsme se rozhodovali o rodičáku v době, kdy tady jesle byly. V lednu jsme se rozhodli nečekaně pro druhý dítko a problém máme už teď. Tři roky doma být nemůžu a hlídací babičky nemám (jedna pracuje, druhá tu nebydlí). Fakt nevím, jak to uděláme.
23. kvě 2011 ve 13:23  • Odpověz  • To se mi líbí
@gumidek ja nemam hlidani vubec a penize na soukromou skolku taky ne,takze budeme doufat no,kde bude 75 novych mist,oni rozsiri skolku?
23. kvě 2011 ve 13:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@moudivlacek Dvě třídy otevírají v Mikovické školce a další třída pro 25 dětí bude místo jesliček. A stejně to nestačí, spoustu dětí, co jim v letošním školním roce budou tři roky, prostě nevzali. Co já zatím vím, tak do Mikovic vzali zatím děti, co jim budou tři roky v listopadu, ti mladší mají smůlu. Snad za rok.
23. kvě 2011 ve 13:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@gumidek my jsme taky tak blbe 30.8.,takze berou 5,4lety a ty trilety podle data narozeni,no uvidime,ale letosni zapis byl prej docela v pohode,vzali krome par deti vsechny (nepocitam maminy co jsou s druhym mimcem doma),stejne s tim nic neudelame
23. kvě 2011 ve 13:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@moudivlacek Mno, tím pohodovým zápisem si právě vůbec nejsem jistá. Mám kolem sebe dost dětí, kterým budou tři roky a prostě je nevzali... a do nových tříd naberou děti, který rozhodně za rok do školy nepůjdou, takže volných míst nebude tolik jako letos. Stejně letos všechny děti nevzali.
Ale co, musím se snažit být optimista, že prcka příští rok vezmou. Nepatří k dětem, co se schovávají u mámy a nejradši sedí někde v koutku. A bohužel sociální dovednosti mu sama doma nepředám, to potřebuje kolektiv dětí. V jeho případě je vidět, že kolektiv by mu jedině prospěl.
23. kvě 2011 ve 13:59  • Odpověz  • To se mi líbí
Neplánuje město dále rozšiřovat místa ve školce? Je nějaká povinnost města zajistit místo ve školce? Já jen, že na mapě Kralup je školek minimálně o 2 více než jich skutečně je. Sakra proč se zrušily? Jde nějak dohledat kolik se který rok dětí narodilo v Kralupech? Ale kočárků potkávám docela dost, takže babyboom asi pokračuje.
23. kvě 2011 v 16:31  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky i já jsem z Kralup...najdem se na Fb? Já jsem tam jako Hanka Hanďulinka Poštolková...tak se tam domluvíme na nějakém tom srázkování..co vy na to?
12. čer 2011 ve 20:17  • Odpověz  • To se mi líbí
Na Fb z principu nechodím. Takže se mnou domluva jedině tady. :wink:
12. čer 2011 ve 20:31  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte, to tu uz nik nechodi? :slight_smile:) Ozaj ako velmi dopredu treba riesit tu skolku? Teda miesto v nej, lebo maly ma sice len 4 mesiace ale aby potom nebolo neskoro...

@mooncaa
@moudivlacek Jupii, baby uz mam tu Manducu predsa len doma :slight_smile: Maly v nej aj zaspal, uz ho postupne na nu navykam. ale vonku som s nou este nebola. Asi budem zacinat s vynasanim smeti a neskor aj na dlhsie.
10. srp 2011 ve 21:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@ciernavila me bylo v lednu receno,ze driv se zapisovali deti pomalu pred porodem,ale pakm se jim to cele nejak zvrtlo,tak klasika unor/brezen bejvaji zapisy,prijde se a doufat,ze bude misto :wink:

no tak skvely, ja jsem vas videla tak zdalky,nemas jinej kocarek? :slight_smile:
10. srp 2011 ve 22:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@moudivlacek No moj kocarek je na reklamacii od soboty. Mala som tam pri zadnom kolese nieco praskle. Uz je to opravene, zajtra si iden pre neho do Prahy. Nastastie mi z obchodu pozicali na tych par dni nahradny kocik, je to strasny srot - Babypoint, vpredu ma male kolecka stale sa dakde zasekavaju a ked zchadzam z obrubnika tak je to hroza, ale som rada aj za to ze aspon volaky som mala. Uz sa tesim zajtra na ten svoj, si budem este viac vazit ako sa mi s nim dobre manevruje a hlavne tie najazdy s velkymi nafukovacimi koleckami, a priestranna buda. Sa neviem dockat.
10. srp 2011 ve 22:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@ciernavila som dnes na vas myslela, uz aj Daniel zacal mavat radar bud po vstupe do vchodu alebo do vytahu :grinning:
22. zář 2011 v 19:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@moudivlacek som dnes na vas myslela, uz aj Daniel zacal mavat radar bud po vstupe do vchodu alebo do vytahu
22. zář 2011 ve 20:46  • Odpověz  • To se mi líbí
@moudivlacek
@ciernavila
Ahoj holky, tak snad budu mít teď trochu víc času, aby ne když se má počasí zkazit, ale pokud máte zájem můžeme domluvit nějakou procházku. Jen teda úterky nemohu, jezdíme na plavání.
4. říj 2011 v 19:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@mooncaa jasne velmi rada, teraz sm na SK ale od stvrtka som v Krlaupoch a buduci tyzden som zase uplne sama.
4. říj 2011 ve 22:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@ciernavila Tak někdy příští týden kromě úterka. Jaký čas cca vyhovuje?
5. říj 2011 ve 23:30  • Odpověz  • To se mi líbí
@ciernavila
@mooncaa klido se taky pridam,ale ne kolem poledne,to spime,takze bud dopo a nebo pak az ve 2-3
5. říj 2011 ve 23:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@mooncaa
@moudivlacek mne na case nezalezi, my spime doobeda i pooobede ale ci v postielke alebo kociku tak nam je to jedno :slight_smile:
6. říj 2011 v 10:18  • Odpověz  • To se mi líbí
U nás se spí taky jak kdy. By mi vyhovovalo, kolem 11 hodiny, ale ta 2-3 by mohla být možná lepší, ten čas mi nevadí a až se ochladí, tak by mohlo být v tuto dobu nejtepleji.
Teď by to chtělo zjistit předpověď ať zrovna neprší.
6. říj 2011 ve 23:00  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj maminky,vím,že jsem tu neznámá a úplně prvně v tomto tématu,ale vypadá to,že na 99,9% ze mne od listopadu bude také Kralupajda. Zatím jsem v tomto městečku byla jen jednou a jsem z toho div živa. Mám partnera a 8.měsíční dcerku. Myslíte,žy byste mi pak mohly poradit co a kde atp. ? :grinning: Děkuju
13. říj 2011 v 00:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@sister05 Určitě poradíme, pokud budeme vědět. Klidně se ptej.

Holky, kdy dáme toho srazíka? dneska krásně svítí sluníčko, ale do té zimy se mi teda vůbec ven nechce.
13. říj 2011 v 09:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@sister05 Vitaj, my sme vcera oslavili 6 mesiacov

@mooncaa Aka zima? Ved je vonku kraaaaasne? Ja som ulozila maleho spat a studujem prave fusaky...uz som sa aj tusim rozhodla pre Kaiser. Teda vaham medzi nim a Angel exclusive outlast, podla toho co som studovala na koniku. Inak som si konecne kupila bundu zimnu aby som si tam mohla dat tu tvoju vlozku pre maleho ked bude v Manduce :slight_smile:
13. říj 2011 v 17:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@ciernavila Ráno bylo 8 °C, ale odpoledne bylo dobře. Já chtěla koupit ten exclusive Outlast, žlutý mají o 40% levnější:
http://www.dita-angel.cz/fusaky/exclusive-outlast
Ale ty asi budeš pořizovat ten zelený (ten jsem viděla někde jinde o něco levnější než mají tady). Ale není moc peněz a já mám fusak od loňska, jen je trochu menší, ale asi to s ním už vydržím, mám ho po těch starších dětech a jim posloužil i druhou zimu, tak by mohl vydržet i Eli (všichni tři jsou podzimní). Ale ten outlast mě stejně láká.
13. říj 2011 ve 21:23  • Odpověz  • To se mi líbí
@mooncaa no uvidim o ktory sa rozhodnem...zatial som dala tu do cistiarne barankovy este co manzel nosil, teplucky zvonka zeleny. Akurat tym ze je starsi tak nema otvory na pasy, bud by som to dala dakde urobit alebo mi zatial posluzi len do hlbokej korby. Ale maly rychlo rastie , dlho v nej nepobudne.
14. říj 2011 ve 14:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@ciernavila Kámoška má taky prastarý beránkový fusak a nemůže si ho vybachválit. Beránek by se možná nepáral, by možná stačilo ty díry jen prostřihnout.
14. říj 2011 ve 22:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@mooncaa ja sa bojim do toho strihat... rozmyslam este ze by som to dala urobit dakej krajcirke, aby som to nepokazila. aspon tie okraje tych otvorov by sa mali obsit potom a neviem kde presne to vystrihnut aby to sedelo tak ako ma
15. říj 2011 ve 23:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@ciernavila To by chtělo změřit podle kočárku. Jestli ještě jezdíš s hlubokým tak to zatím nestříhej, ale pak na sporťáku to chce podle pásů, chce to měřit jak v sedě tak i v lehu. Zrovna včera jsem stříhala otvory, dokonce jsem to i nejdříve obšila a pak střihla, jen jsem zapomněla, že ta spona je větší než šířka pásu, takže jsem pak musela ustřihnout větší díru a tam už jsem to neměla obšité, což musím dodatečně.
A chce to teda měřit víckrát a pak to vystředovat, bo jsem nazačátku tam ten fusak dala nakřivo.
16. říj 2011 ve 21:48  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,moc děkuju za vlídné přijetí. Včera jsem jela do Prahy podepsat nájemní smlouvu a o víkendu se již stěhuju. Mám na to relativně krátkou dobu,ikdyž ficiálně tam budeme žít až od listopadu,tak mám ještě soukromé plány na dámskou jízdu bez chlapů a dětí :slight_smile:
Byt je krásný,sice malý,ale pro začínající rodinu docela príma. Hlavně,že dítko bude mít svůj pokojíček. Je to 2+kk na nějakém sídlišti V Zátiší. Je to hezké sídliště. Ale jinak mi Kralupy připadají dost nepřehledné. Ale to sne doufám brzy změní. To víte,tady v jižních čechách jsou města stavěna v podstatě vždy stejným způsobem a jsou si tedy dost podobná :slight_smile: Ale nebojím se toho. Spíš mne děsí,že podle internetu jsou nejbliží obchody úplně někde jinde :confounded: a to si asi budu muset koupit mapu :slight_smile: Mno nic,těším se na další setkání s vámi.
18. říj 2011 v 10:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@sister05 A odkud pocházíš. Já jsem taky z jižních čech, rovnou v Českých Budějovic. Já do teď nemohu skousnout to náměstí nenáměstí. To mi tu prostě chybí.
Kralupy jsou malé, já bydlím kousek od krytého bazénu, to bude k Vám 5-10 minut.
18. říj 2011 v 11:43  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky,my jsme marodi,v sobotu odjizdime na chatu,tak se na prochazku pridame jindy

@sister05 ahoj vitej, ja bydlim na sidlisti na Hurce ta sopusedi se zatisim,neboj tady je vse blizko :wink:
18. říj 2011 v 11:48  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek