• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kralupy nad Vltavou. Hl'adám maminku na zoznámenie

14. ledna 2016 
@bledulka nevim nejim :grinning:
22. pro 2011 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky přeji pěkné Vánoce.

Dr. chodím k Vokálové, ale to je v Lobečku. Já jsem spokojená, necpe zbytečně atb, což se mi u jedné z těch co je v Nerudovce stalo. Ale nevím, která to byla - byla stará. Samo asi existují lepší Dr. , ale já se bojím, že jiná by mohla být horší.

Kapry jsem viděla u Penny v Lobečku, 2x, před Lidlem a u Tesca asi taky něco bude.
22. pro 2011 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,kapry hledejte u lidla a pred tescem. Taktez vanocni stromky.
Ja se chystam na definitivni uklid,dnes jsme byly s elou na prohlidce u doktorky v praze. Takze jsme prijely vecer a mam co dohanet. Je tu bordel jak v tanku a zitra chci delat salat,abych na stedry den musela jen minimum veci. zatim ppa
22. pro 2011 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak ja mam Schnabelovu, nikdy mi necpala ockovanie, este ked som jej povedala ze ockovanie chcem tak sa spytala ze ci naozaj ano, ze sa mam sama rozhodnut, premysliet si, ked som chcela vediet nejake rozdiely, klady ci zapory vsetko vysvetlila, viackrat som u nej bola aj ked maly mal problem so stafylokokom, vzdy vsetko presetrila, neprehliadla nic, necakam nikdy dlhsie ako 10-20 min. Je mila, usmievava. Jedine negativum mozno ze pri beznych kontrolach prezrie velmi zbezne ked je dieta zdrave. My mame 8 mesiacov a ja som si predstavovala ze aspon raz sa bude kontrolovat zrak, sluch, ustna dutina, ci pohl. organy dietata, aspon letmo ze ci je vsetko ok, ale ona nie. Len sa prihovori babatku, zbezne na neho pozrie a ked nema problem tak to je vsetko. Neviem ci to tak robia vsetky doktorky ale ja som si myslela ze aj tieto pravidelne kontroly by mali byt dokladnejsie... Teda aspon tu na koniku v dubnatkach maminy hovorili ze ich doktorky vysetrovali dieta komplexnejsie aj ked to bola len preventivna...ale inak ja nemam vyhrady.
23. pro 2011 ve 22:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Darceky pobalene uz asi dva tyzdne, napecene tiez, salat hotovo, upratoval dnes cely den manzel a to dokonale dokladne /v tom je perfekcionista/ cista pohoda, ziadny stres.... Krasne a pokojne sviatky zelam!
23. pro 2011 ve 22:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila vidis a me tam urputne o ockovani na pneumokoka presvedcovala a cekam vetsinou hodinu, asi neco delam blbe :grinning: asi holt nahoda,zas je fakt,ze ted ve st jen dva lidi pred nami a jinak jsme tam hodne dlouho nebyli,mozna se to zmenilo
my mame zabaleno, rano vyrazime na hory :dizzy_face:
jeste jednou krasne Vanoce vsem :wink:
23. pro 2011 ve 23:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vše nejlepší v novém roce,holky
1. led 2012 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, také přeji vše nej v novém roce.

@ciernavila Jak to budeš dělat s plaváním, budeš někam jezdit, než Vás vezmou v Kralupech? Je to stejně blbý, pro prcky je lepší začínat v 1/2 roce než později, říkala to i instruktorka.

@moudivlacek Jak bylo na horách? Kde jste vůbec byli? My si udělali akorát jeden den výlet lyžovací na Klínovec. Jinak jsme strávili svátky návštěvama, buď u nás nebo my jinde.
4. led 2012 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mooncaa ahoj u nasich na chate v Jizerkach :wink:
4. led 2012 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mooncaa Ahoj, fakt neviem kde budem chodit, navyse ked sa mam trepat vlakom dakde do Prahy tak to radsej necham tak... aj ked v materskom centre chvalili Prazsku La kvapka. Ale to ani nejdem zistovat, hrabat sa daleko a bude to tam urcite aj drahsie.
7. led 2012 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila Jsem se Ti podívala a stojí to dvojnásobek než v Kralupech.
Tady jsou levnější a je to busem z Holešovic a většinou jezdí nízkopodlažní - jsem tam něco na podzim kupovala a zjistila, že tam taky plavou. A nebo vydrž do jara, to uteče jako voda.

@moudivlacek Mám dotaz, jak to mají v Kralupech s potápěním, na první lekci nic, ale třeba nechtěli zaskočit začátečníky. Nechci, aby to malá zapomněla. Zatím jsem z kurzu trošičku rozpačitá, nějak mi chybí berany duc jako začátek a konec lekce, zatím všude to dělají a to jsem těch kurzů už vyzkoušela. Malý bazén nic moc, ale snad se brzy dočkáme velkého, aspoň byl krásně teplej. Na druhou stranu pořád se něco dělo, člověk se na hodině rozhodně nenudil a tak to má být. A pomůcky se používají. Každopádně to mám u huby a to je super, instruktorka je také velmi milá.

Jo a chata v Jizerkách, závidím, ty jsou moc pěkné.
7. led 2012 ve 23:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mooncaa potapeni az tak v druhe pulce,deti se musi otrkat,neboj,o nic neprijdete :wink:
tak ja na jinej kurz nechodila jsem spokojena,zas kdyby byly vsude stejny basnicky, malymu se moc libi a o to mi hlavne jde
8. led 2012 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mooncaa ja pockam o jari, teraz na to nebudu aj tak financie, rodicak nemam tri mesiace uz, a chystam sa kupovat golfky, cize tie tri mesiace vyrdzime. Mna odradza jedine to ze v Kralupoch to nie je vraj prisposobene tak detom, ze tam nemas prebalovak, ohradku ako inde, ze ked sa chces obliect alebo osprchovat tak kam polozis dieta?
8. led 2012 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@moudivlacek Tak to je super, že potápění bude. A básničky se rádi naučíme i jiné, ono v každém kurzu mají oblíbení jiné a i každá intruktorka má jiné v oblibě.

@ciernavila Jak to, že nemáš rodičák, to je nějaké divné? To je kvůli tomu, že nemáš trvalý pobyt tady? Jaké golfky máš ve výběru? Já je zatím nepořídila, ale už jsem rozšířila výběr. Espiro magic (ale jsou krátké, jen 84 cm a to má malá už teď) Peg-Perego Pliko - ty jsou dlouhé asi 94 cm a ještě se mi líbí Quinny Xtra, ale ty asi budou taky krátké.

Jo a byla jsem překvapena jak to v Kralupech mají přizpůsobené pro děti. V šatně jsou pěnové desky na zemi jako přebalovák - super, u sprchy je ohrádka a ve sprše zase pěnová deska na zemi - kam můžeš prcka odložit. A je tam velký vestibul, kde se dá pobýt než dítko vychladne a je tam mikrovlnka. Vyvýšený přebalovák nikde nenajdeš, bo z toho padaly děti na zem - neměli ho ani ve špičkovém plavacím centru v Juklíku. Co se týče zázemí, tak Kralupy vítězí nad Mělníkem a Tuchlovicema. A jsou zhruba srovnatelné s Kladnem (tam byla horší šatna, ale byla tam herna s hračkama a kobercem).
8. led 2012 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila je tam jedna ohradka v satne a pak my to meli tak,malymu bylo 8 mesicu, jeste moc nelezl,takze jsem vzala takovou tu podlozku na prebalovani jednorazovou,polozila rychle se oblikla,on vetsinou vytuh,pak jsem ho namazala oblikla a sli jsme :wink: nevim nejak me tam prebalovak nechybel,ja jsem zvykla na polni podminky a zase si rikam,nez jinde dat 4000 a jeste dojizdet,tak dam 1800 a holt neni takovy komfort
8. led 2012 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@moudivlacek Ono ale jinde větší konfort stejně nenajdeš, maximálně ta herna. Ale ta mi tu nechybí, bo vestibul je velký. A cena je super.
8. led 2012 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@moudivlacek
@mooncaa tak ja si pockam na tie Kralupy. Nastastie tie vyrazky nam zmizli, vylucili sme lepok. Raz sa este objavili po ovocnom jogurte ale potom uz nie.

Nakoniec som sa rozhodla pre Maclaren XT. Cele tyzdne som studovala kociky, diskusie aj nase aj zahranicne, pisala spravy a preposielala fotky s roznymi mamickami, kazdy mal bud nejake vady, alebo nemal poriadnu pretahovaciu striesku alebo polohovanie noh, alebo hrkali kolieska casom furt cosi bolo. Uz som mala z toho hlavu ako melon, hhe.
Chcela som sice spojenu rukovat ale tu ma vsetky baby ubezpecili ze ide lahko manevrovat aj jednou rukou a vsetky bli tak maximalne spokojne, najma tie co su maniacky na kociky a kazdu chvilu skusali daky iny povedali ze tento bol naj. Mna presvedcili najma ta dobra hmotnost, rychle skladanie, predlzovatelna opierka, rozzipsovacia stecha, nosnost do 30 kg a dozivotna zauka co ziadne golfky nemaju. Uz ani nejdem kukat ine, aj ked dizajnom ma sice XT neohurili ale v tomto som ako chlap. Ide mi o ucel a technicke parametre :slight_smile: A najma nerozviklaju sa a idu potichu. Tak dufam ze ani mna nesklamu. Navyse ani od jednej majitelky som nedostala negativnu skusenost. Povodne som chcela Peg Perego Ariu, ale nema polohovanie noh a koncom unora bude nova Nuna ktora bude mat aj polohovanie noh a nove farby ale ta ma zas blbe kolecka.
8. led 2012 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mooncaa tak xtra na nom sa ni nepaci ten system polohovanie urcite by som z tych tvojich typov vybrala pliko, ma lepsie referencie, strasne vela mamin si PP /Pliko P3 aj síčko/ pochvaluju. Trocha blbo sa vraj riadi jednou rukou a su tazsie ale podla mna kvalitne.
8. led 2012 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila A nevadí Ti, že nemají madlo před dítětem a že mají sed jakoby dozadu a záda v sedu nakloněná dozadu? Jestli ne, tak super, jinak vypadají moc dobře, hlavně ta váha.

My ekzém taky vyhojili - bambuckým máslem. V tom ovocným jogurtu, byl možná ten lepek narván taky, cpou do toho všelico. Já dávám pořád jen bílý s ovocem.
8. led 2012 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila U toho xtra mi to polohování taky nesedí, vůbec si nedovedu představit, jak v tom přebalují dítě.

Koukala jsem, že Macleren je taky pěkně dlouhý - myslím jako vhodný i pro velké/dlouhé dítě.
U Plika mě ještě odrazuje, že je celkem velký při složení, bych to potřebovala vidět naživo, ale tu v Kralupech těžko. Oni ty Plika jsou hodně podobné golfkám, co se mi rozpadly, jinak jsem s nima byla maximálně spokojena.
8. led 2012 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mooncaa ja mam ako hlavny kocik aj tak svoj sportak, takze uuuuplne dokonale golfky zase mat nemusim, a ten sed, ja som ho videla v Lobecku a mne neprislo ze by mal sed moc dozadu. Co sa tyka madla, mnoho deti ho tam ani nepotrebuje, navyse tam sa da madlo dokupit. Ja to uvidim podla toho ci Daniel bude vyzadovat madlo na sportaku a ked tam bude potrebne tak ho kupim.
jogurt davam hollandiu cistu, obcas tam supnem ovocie ale to je strasne, vzdy ked mu dam ovocie co nie je v sklenicke alebo tegliku tak mi to nechce jest, asi tie hrusky ci jablka co kupujem su menej sladke. Pritom tie presnidavky kupujem tie 100% co nie su dosladzovane. Aj som mu na jemno minule postruhala jablko s hruskou mal to ako presnidavku jemne a dala do toho plastoveho teglika a aj tak citil ze to nie je ono a ledva som to do neho dostala. A tak som mu chcela varit a ovocie chystat, lebo uz sa rozjedol a tie kupovane uz idu do penazi. no budem skusat rozne, snad sa na nieco chyti. Ale cisty biely jogurt zje bez problemov.
Co sa tyka rodicaku, tak mi to este neschvalili lebo meska potvrdenie so slovenskej strany ze som nepoberala nic na SK. Volala som tam ale vraj to pred vianocami poslali, tak snad sa dockam. Ale keby som mala byt sama bez muza na materskej a bez prace ktoru robim na materskej z domu tak by som bola cely cas bez prijmu, to je otrasne zariadene.
9. led 2012 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila To je fakt, že člověk má ty golfky jako nouzovku, na to hlavní má sporťák. Já právě ještě nedospěla k názoru, zda je mám, či nemám kupovat. Nechávám to na dobu až se bez nich neobejdu. Navíc malá chodí, a mám manducu.

Zkus to ovoce povařit, nastrouhej hrušku/jablko, do hrnce k tomu kápni trochu vody a chvilku povař - ono to změní chuť a hodně se to podobá pak ovoci ve skleničce. Já to tak zezačátku dělala, až časem jsem přešla na syrové.

Tak to je šílené s rodičákem. Jak má člověk platit, a zpozdí se, tak smůla, ale když má dostat peníze, tak se úřady mohou zpozdit a penále nám nezaplatí.
9. led 2012 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja ze zacatku varila v pare a pak jen mixla a bylo to jak kupovane :wink:
9. led 2012 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@moudivlacek Na páře jsem vařila zeleninu, teda tu dělám dosud. Ovoce mne nenapadlo.
9. led 2012 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mooncaa dik za radu, skusim povarit. aj mas dake osvedcene recepty masovo zeleninove uvitam. Zas ani dnes nechce jest co som uvarila, ale sklenickove zje... A to mu davam vzdy z misky, nema ako vediet ktore je moje a ktore kupovane. Oni to maju vzdy nejak jemne sladke, ja neviem ci tam davaju do toho ovocnu stavu ale ked nesolim a necukrim tak to je bez chuti, skusila som mu do toho dat aj tocha jogurtu bieleho aby to aspon malo chut ale ani to nezabralo.
9. led 2012 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@moudivlacek super, mame parny hrniec, ovocie som tak este neskusala, vyskusam.
9. led 2012 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila
@mooncaa zelenina se dela dyl,ale to voce je za chvilku mekke a staci pak bud vidlickou nebo mixerem rozmelcit a navic, jak mam "parni" hrnec, Od Tescomy, do spodniho se nalije voda,do horniho se da ovoce... tak ta voda je pak ovonena,takze jsem nevylivala a M pil jako ovocnou stavicku :wink:
9. led 2012 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila
@moudivlacek
Tak parní hrnec nemám, dělám na pařáčku v normálním, ale s tou šťávou je to super nápad.

Já podezírám výrobce, že do těch skleniček strkají něco, aby děti nejedly domácí a maminky museli kupovat skleničky.
Jestli chceš přejít na domácí, tak zkus míchat. Přidat kousek domácího do kupovaného a postupně ten poměr upravovat ve prospěch domácího.

Já jsem kuchař na baterky, já recepty moc neporadím. Já teda vždy dělala zeleninu na páře a pak příslušný druh nejdříve rozmixovala, pak jen namačkala a teď už ani nemačkám a zamrazila, tak abych mohla vytahovat po kouskách. Teď už používám sůl. Mám zamraženou naší polévku a malé do toho přidávám tu zeleninu. Jak je to už slané, tak jí to chutná víc. A miluje čočkovou polévku, rizoto a okurek. Maso jí moc nechutná, tak ho propašovávám jen trošičku, aby to nepoznala - jak ho pozná, tak ho vyplivne.

Už jsem tu dlouho neviděla sister, mohla by nás zase zorganizovat na nějakou procházku.
9. led 2012 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak dnes som to vyskusala. Nechcelo sa mi spinit parny hrniec kvoli jednemu jablku tak som ho pokrajala, udusila, zmixovala tycovym mixerom a maly to zjedol este rychlejsie ako kupovane :slight_smile: Tak vdaka za radu. Uz vidim tchyni ako mi bude ked pojdeme na SK hovorit ze ho rozmaznavam ze ona nic nedusila a len to struhala. A tu vodu som mu dala do jeho vody co ma v Avent hrnceku, tak to ma na pitie.
10. led 2012 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila Tak to je super. Neboj, časem Ti bude jíst i syrové jen nastrouhané, nebo mu bude stačit jen jablko na lodičky.
10. led 2012 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek