Krvácení v 11+0tt, máte zkušenost?

meda12234
24. říj 2015

Ahoj holky,chtěla jsem se na Vás obrátit se svou komplikací a zeptat se,zdá má některá z Vás stejnou zkušenost. Jsem v 11+0tt,ve středu tento týden jsem byla u své gynekoložky a vše byli v pořádku,maličký roste a krásně bije srdíčko. V pátek odpoledne jsem začala z ničeho nic silně krvácet. Okamžitě jsem jela na urgentní příjem. Zde mě gynekolog prohlédl a zjistil,že jsem tam měla hematomy,dva mi odstranil (respektive při vyšetření a ošetření šly ven samy) a řekl mi,že ještě jeden vidí na ultrazvuku pod gest.váčkem do 21x12mm. Ukázal mi malého na ultrazvuku,srdíčko mu tlouklo a zrovna se tam krásně hýbal. Předepsal mi Utrogestan a Ascorutin. Krvácím ale úplně minimálně,někdy se objeví spíš nahnědlá krev. Doktor říkal,že by krvácení mělo pomalu ustupovat. Ale kdykoli vydím krev,tak se ten strach a obavy zase znásobí. Mám hrozný strach a jediné,co si přeji je,aby to bylo všechno v pořádku. 2.listopadu jdeme na Screeningové vyšetření a moc si přeji,aby už vše bylo v pořádku.

svija
24. říj 2015

@meda12234 - já mám podobnou zkušenost ve 14+0. Dnes už jsou té "zkušenosti" přes tři roky. Držím palce, ať to dobře dopadne.

meda12234
autor
24. říj 2015

Tak to moc ráda slyším. Děkuji za podporu.

blanka89
6. pro 2015

@meda12234 takdnes jsem přijela z pohotovosti z ničeho nic jsem začala krvácet myslím že až dost doktor prohlíd a řek že je to zřejmě ze styku co byl před jedním dnem děloha těsně nad čípken. Před chvílí jsem zase krvácela.Malé je prý zdravé a odpovídá 12 týdnu snad to bude OK ale jsem z toho špatná

svija
6. pro 2015

@blanka89 - snad se to krvácení brzy zastaví. Já chodila s vložkou asi týden. Snaž se šetřit, i když s jedním dítětem doma je to už složitější, než kdybys čekala první.

meda12234
autor
6. pro 2015

@blanka89 určitě to bude O.K. Tím, že jsem si tím prošla,tak přesně vím,jak se cítíš. Člověk si pouze přeje, aby se nic nepokazilo a všechno bylo v pořádku a aby to nebylo nic vážného, co by malému mohlo nějak uškodit. Já jsem upřímně moc ráda, že po tomto krvácení,které jsem si prošla už žadné nepřišlo. Vše je prozatím v pořádku a za to jsem šíleně šťastná a hlavně vděčná. Věřím,že i u Tebe to tak bude a Ty i malé budete v pořádku.

blanka89
7. pro 2015

@svija a můžu se zeptat jak silné krvácení bylo krvácím ještě dnes a silněji 😞 hrozné chvíle.
@meda12234 dostala jsem jen doporuceni na celaskon a setrit se vy jste neco dostali? kdybych jen spinila chjo

svija
7. pro 2015

@blanka89 - u mě to nebylo krvácení jasně červenou krví, ale takovou tou tmavou, co doktor říkal, že je to stará krev z toho hematomu, a že to prý je jen špinění. A takhle hodně se mi to spustilo během noci, když jsem potřebovala jít na záchod, jsem najednou měla kalhoty od pyžama od krve. Pak mě brácha vezl v noci na pohotovost (manžel hlídal starší dítě) a to už jsem se s miminkem v duchu loučila. Naštěstí ultrazvuk ukázal všechno v pořádku.
No ale první dva až tři dny to bylo normálně na vložku, pak už to postupně sláblo, že jsem nosila jen intimku. A taky jsem nedostala nic, ani ten celaskon. A režim jsem měla mít trošku volnější, vyloženě ležet jsem nemusela. Můj doktor je zastáncem teorie, že běžný denní režim v tomto případě nevadí.

blanka89
7. pro 2015

@svija ja mam take tmavou krev ne světlou a sestra se ptala doktora zda tam je hematom a ten on neviděl.Také se snažím normálně fungovat nic jiného mi nezbý.V 16 h to bude 24 h a silné to jo, ksakru přece ne tolik jen po styku?

svija
7. pro 2015

@blanka89 - těžko říct, třeba ten hematom nemusí být vidět vždy. Já jsem takhle tou tmavou krví krvácela asi tři dny a pak už to šlo pomalu k lepšímu. Je to na hlavu, musíš být úplně na nervy. Aspoň já teda byla. Ale u mě to byl jen jeden týden a pak až do porodu nic, jen se ten hematom potřeboval vyprázdnit. Rodila jsem normálně v termínu.

veruka
7. pro 2015

Já teĎ v posledním těhotenství začala tak silně krvácet ve 14.týdnu,fakt to vypadalo jako silná menzes a našli tam hematom,jen jsem ležela doma ale okolo dětí jsem stejně musela běhat.Pak ještě několikrát až do 18.týdne,ale už ne tak silně a teď je malému už 9měsíců,ale po tom 1. obřím krvácení jsem v to já ani doktorka nedoufali,tak moc držím pěsti ať dopadnete stejně dobře holky!!!jsou to nervy a stres á se něco nabrečela ☹

blanka89
7. pro 2015

@svija a z čeho se udělá?a vyprázdní de vždy sám?

blanka89
7. pro 2015

@veruka já jsem taky na nervy hlavně ať je dobrý konec až za 6 měsíců.taky jsi na to nic neměla?

veruka
7. pro 2015

no brala jsem ascorutin a utrogestan,udělá se třeba že praskne nějaká cévka buď při námaze,po sexu nebo jen tak vždycky jasná příčina není hlavně to chce užívat nebo jíst potraviny kde je třeba rutin a vitamín C ,posiluje to cévy

blanka89
7. pro 2015

@veruka myslíš že s cévky by to krvácelo dva dny a hodně?

veruka
7. pro 2015

@blanka89 může to být i tím,když je placenta dole nad brankou nebo jí překrývá,to jsem taky měla myslím v 5.těhotenství,to jsem zase začala dost krvácet ve 13.týdnu,ale nebylo to tolik a pak už se to neopakovalo,ale kamarádka kvůli vcestné placentě ležela v nemocnici a když se víc pohnula,tak krvácela až snad do 26.týdne a taky to dobře dopadlo

veruka
7. pro 2015

@blanka89 udělá se při krvácení hematom a ten se buď vstřebá nebo se vyprázdní krvácením ven

blanka89
7. pro 2015

@veruka to mi řek doktor že mám dělohu těsně nad čípkem tak se to podraždilo, ja dost často cítím divné horko v pochvě to asi to prokrvení 😞

meda12234
autor
8. pro 2015

@blanka89 Tohle bylo krvácení vůči hematomu,který doktor při prohlídce našel na ultrazvuku,tak mi předepsal Utrogestan. Užívala jsem dohromady 3 krabičky. Nedávno jsem je dobrala. Hematom tam sice ještě je,ale oproti tomu,jak veliký byl je tohle pro mě jen tečka na ultrazvuku. Paní doktorka říkala,že tento kousek už by se měl sám vstřebat. Od té doby jsem nekrvácela. Ovšem potom vyšetření,kdy jsem s tím krvácením šla na pohotovost,tak jsem minimálně ještě týden měla na vložce krev. Nebylo to už tak silné,ale byla tam.

veruka
8. pro 2015

@blanka89 myslíš placentu ne dělohu tak v tom případě to může být od toho tak se šetři a snad se placenta časem vytáhne a bude pokoj

petulemickova
8. pro 2015

já zažila to co píšeš 2 x a obě děti v pořádku donosila a to jsem krvácela tak že jsem jela na pohotovost s ručníkem na vložce abych dojela tak držím pěsti

blanka89
8. pro 2015

@veruka ano placentu doktor říkal že si myslí že vyleze to jsem u první neměla je možné že to je protože je to druhé těhu?
@petulemickova Mě vližka stačila,ale bylo to dost tedy, to ráda slyším já u první měla klid nic mi nebylo vše jsem mohla teď jsem poklidila a kdem utahaná a rozlámaná snad se to zlepší, ve čtvrtek jdu na gyndu tak uvidím co mi řekne

veruka
8. pro 2015

@blanka89 u vícerodiček to bývá častější,ale ono zaleží na kterém místě se těhotenství založí,hlavně klid a šetřit se a bude to dobrý,většinou se postupem času placenta vytáhne nahoru

blanka89
8. pro 2015

@veruka děkuji moc za podporu

blanka89
10. pro 2015

Tak dnesna gyndě snad vše dobrý,miminko prospívá, jen mám hnědý výtok já myslela, že to mám dočištění po tom krvácení, ale mudr měla podezření na nějaký kvasinkový zánět tak udělala stěry tak uvidím v úterý i na screningu.Nevím jak by to ohrozilo malé?! 😞

blanka89
20. pro 2015

ahoj tak v útery dopadl screening dobře mimi zdravé, beru tetraborikové globule na kvasinky a dnes ráno a i teď tedy mám růžový výtok,který je cítit krví 😩 trošku mě i pobolívá levý bok tak nevím zda jet na pohotovost a nebo zitra k doktorce

veruka
20. pro 2015

@blanka89 mě se ve 24 .týdnu při braní těchle globulí objevil růžový výtok ale jen asi 2dny a pak zmizel,jestli nemáš velké bolesti tak bych počkala na zítra ale jestli se bojíš tak zajdi dnes

blanka89
20. pro 2015

@veruka nemám bolesti ty boky břicha mě občas pobolívali i předtím no zatím jen růžový výtok,ale zítra zavolám mám strach a ještě svátky.děkuji ti

blanka89
20. pro 2015

@veruka prosím tě a po kolikáté globuli já mám asi ještě 4 a dnes si jí brát nebudu.Cítím se celá rozbolavěná,ale spíš psychika 😞

veruka
20. pro 2015

@blanka89 asi po 2 globulích,tak to asi bude k těm kvasinkám nebo globulím,ale radši byh zítra taky zašla a držím pěsti!!!

deathy
20. pro 2015

Já takhle z ničeho nic začala krvácet v 9. týdnu (druhé těhotenství). Byla jsem v klidu, po večeři jsem si lehla, pak jsem si šla odskočit a tam krev... takže jsme hned zalarmovali babičku aby pohlídala starší a vyrazili jsme na pohotovost. Taky hematom. Brala jsem preventivně ascorutin a měla trošku klidový režim. Vše nakonec dobře dopadlo, malej se krásně donosil, krvácení už pak žádný nebylo. Tak držím palce, je to na palici tohle. Živě si vybavuju jak jsem se o toho malýho bála, strach neskutečný.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru