• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Květnovky 2008

17. dubna 2012 
Ahoj vsem!!
Krasne Velikonoce a bohatou pomlazku!!!

Ala a spol.
23. dub 2011 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

jen hlásím, že od 17.4. jsme už 4 :wink:
Chvilku po poledni se nám narodilo nedělňátko Honzík - pěkný cvalík 3970g a 49cm.
Byla to fuška, ale zvládla jsem to po císaři spont. :wink: Teď jen bojuji se šítím a sezením, tak jakmile to zmáknu písnu víc.
Všechny zdravím a přeji krásné jaro :sunglasses:
26. dub 2011 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@azeta
Ayo, veliká gratulace!! Teda, Honzíček je kus chlapa, to je nezvyk po Haničce, viď?? :grinning: Jen ať jste brzo fit a pustí Vám domů! Krásná zpráva, je to štěstí!!!
27. dub 2011 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simens SIM díky za gratulaci! Jj celkem nezvyk to je, je zhruba tak velký jako Hani ve 3 měsících :grinning:
První dny byl ohromně hodný, skoro jsme o něm nevěděli, ale už začíná vystrkovat růžky a objevuje výhody prsa a nošení, tak snad mi to nepřeroste přes hlavu :wink:

Pustili nás naštěstí standartně, ale po porodu jsem si celkem užila, měla jsem větší krevní ztrátu, tak jsem si hrála na upírku a dostala 2 transfúze a stále jsem dost mrtvá, ale prý to potrvá týdny než se to obnoví. Taky musím říct, že mi dává zabrat šití, bohužel se moc dobře nehojí, tak musím pořád v něčem koupat a oplachovat a pod. Taky jsem dnes málem skončila na kyretáži, protože pořád mám "něco" v děloze, ale nakonec mě pustili, že počkáme do konce šestinedělí...Tak doufám, že už mám vybráno a komplikace dají pokoj, abych si toho naše macka mohla řádně vychutnávat :wink:

Dneska jsem poslala Hani s babi a dědou do Jizerek a tak je tu nezvyklé ticho a my si můžem do konce týdne vychutnávat naše minimimi a já konečně můžu odpočívat :wink:

Mějte se fajně, snad vás neupálily a zase nakouknete :wink:
2. kvě 2011 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. Ayo, taky moc gratuluju. Ségra porodila cca 14 dní před tebou, tak je to úplně neskutečné, jak koukám na toho mrňavého králíčka a nevěřím, že moje holčičky byly taky takové. :slight_smile: Holky malou sestřenici zavrhly. Moc se na ni těšily, ale jak zjistily jak je maličká, že nemluví, nechodí a že s ní vlastně nic není, tak nad ní mávly rukou a ohrnuly nos. :grinning:
Já si ticha a klidu budu užívat příští týden. Holčičky zítra jedou do školky v přírodě. :confused: No, jsem zvědavá. Ale myslím, že hůř to budu zvládat já. :frowning2: Až budu mít nějaké info, dám vědět.
M.
5. kvě 2011 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky !!!!

Jsem ráda že je tady co číst
@azeta GRATULUJI !!!!!! MOc moc a doufám, že Vám Honzík vyroste do krásného a zdravého chlapa.
U nás pořád nic, ale nelámu si tím moc hlavu, beru to tak jak to je a užívám si o to víc Petříka. Už jsme zase cestovali - vlakem do Brna a dokonce jsme pluli lodí po brněnské přehradě :slight_smile:.
Jinak přikládám foto z oslavy a to mi připomíná všem květňátkům a samozřejmě i těm okolo (duben, červen) gratuluji k 3tím narozeninám.
Už máme doma velké chlapy a slečny - až je mi to trochu líto :frowning2: .
Jinak po kontrole u p.doktorky máme rovný metr - 100cm a 16kg. při kontrole nechtěl vůbec spolupracovat a při odchodu už vykládal paní doktorce takové story, že jsme si to znova zopákli a dopadl na jedničku.
Ještě jsem přidala foto našeho mickeyfrajera na jeho kole.

všechny Vás zdravím a přeji krásný začátek skoroléta a ozvěte se co je u Vás nového
10. kvě 2011 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, taky jsme byli na tříleté- máme 100cm, a 19kg :confused:
Oslavu máme příští týden, už jsme nakoupili dárky, svolali příbuzenstvo a jdeme slavit :slight_smile:
Doufám, že se máte krásně, užíváte jaro a nové přírůstky v rodině :grinning: :grinning: :grinning: gratuluju k dalšímu honzíkovi :grinning: :grinning: :grinning: karolína
12. kvě 2011 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
zkusím vložit foto, jo? honzík na čarodějnicích, zůčastnil se snad všech soutěží-nejvíc ho bavilo opékání buřtů a já s honzíkem na romantickém víkendu v horách- naposledy jsme s sebou táhli kočár :grinning:
12. kvě 2011 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky.
Karol, tak mi to nedalo a Ivušku jsem u příležitosti blížících se narozenin taky změřila a zvážila. Má 98 cm a 14,5 kg. V zimě měla už i 16,5, ale teď jak je venku krásně a furt lítá, tak to šlo nějak dolů. :grinning: A nebo jí ve školce v přírodě nedávali najíst. :grinning:
Holky školku v přírodě zvládly naprosto v pohodě. No, pravda, pokaždé, když jsem tam volala, tak učitelky říkaly, že všechno v pohodě, ale teď to z nich leze. Že Ája měla zánět spojivek a bolelo ji ouško, že Ivuška docela zlobila, protože furt ztrácela papučky (prý je 11x hledali), sluňáky, kšiltovku a nechtěla to nikdy hledat. Jednou se poblinkala, nikdy si ani nevzpomněla na Sunar a v noci se stěhovala do postele ne k paní učitelce, ale k Ajče. Tak jim pak srazili postele a spaly spolu. :slight_smile: Ale ani jednou prý nekňučely, že by se jim stýskalo, samy se o sebe postaraly včetně převlíkání, uklízení kufru, mytí, jídla atd. No prostě šikulky. :dizzy_face:
Jo a včera jsme dostali rozhodnutí, že je vzali do státní školky. Jsem a nejsem ráda. Je to blíž, na metru, mnohem levnější, je otevřená déle, ale je obrovská. Ta soukromá byla trochu z ruky, dalo se tam dojet jen autem, byla dražší, ale byla taková rodinná. Málo dětí, moc fajn paní učitelky. Ve třídě bylo tak 12-15 dětí na 2 učitelky. V té státní to bude kolem 24 dětí na 2 učitelky. :confused: Tak snad si zvyknou. Ivuška asi jo, ta si s ničím nedělá servítky. Ajča je ťunťa, o tu mám větší strach.
Tak se zatím mějte.
M.
18. kvě 2011 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoooojky všichni,
konečně mám také chvilku, tak Vám hned píši!! Dnes jsem konečně úspěšně zakončila 1.ročník na VŠ, uteklo to docela rychle.. nevím, zda se radovat.. nebo se děsit, jak ten svět letí.. a za pár dní už mi končí mateřská dovolená a šup nástup na ÚP a od září do práce..
Kájo, jak to máš ty, jdeš do práce? a co Honzík, jde do školky??
Koukala jsem na fotečky, paráda, já nemám nějak aktuální foto.. ale zkusím také něco přidat.. :slight_smile:
Aktuální míry zatím nemáme, zatím si nás nepozvali, tak uvidíme.. V neděli máme oslavu narozenin, ale jen malinkatou.. tak už se těšíme!
Co vy všichni, jak se máte? co plánujete na léto??
1. čer 2011 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Viki s Týnou na Křivoklátě :slight_smile:
1. čer 2011 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, u nás je to pakárna, MD skončila 23/5, tak jsem myslela, že mě v práci nebudou chtít a dají mi odstupné platy , abych přečkala léto...ale prdlajs, v práci řekli, že mám 24/5 nastoupit, což je nemyslitelné, nemám kam dát na 3měsíce honzíka. tudíž jsme se hezky slušně rozloučili a samozřejmě bez odstupného :frowning2: :frowning2: smůla,mno.
Honzík jde do školky od září, naštěstí nás vzali, takže si budu hledat novou práci až na podzim...ted už sice občas po něčem koukám, ale protože jsem kancelářská, tak fakt od po-pá od rána do odpoledne si nikam jít sednout nemůžu....babičky nefungují a já se musím vykrýt s tatínkem...
2. čer 2011 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kájo, měla jsem to stejně. V práci 3směnný provoz, ranní, odpolední, noční.. víkendy, svátky.. nemají tam místo, ale i tak řekli, že můžu nastoupit, ale na 3sp, což vědí, že dělat nemůžu, takže také ukončení prac.poměru dohodou, bez odstupného a v pondělí se jdu hlásit na úp.. já teda do té práce ani nechtěla, ani nemohla.. ale od září nastupuji naštěstí do práce :slight_smile: takže si užijeme poslední volníčko a pak už jen makat a makat a makat..
3. čer 2011 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojky !!!
No tak mi co už máme odpracováne skoro dva roky v přípravném režimu (3dny v týdnu) tak mě se v září půjde do práce relativně vpoho. Kolegiňka příští měsíc rodí a tak to tu začnu zvládat sama, teda alespoň do té doby než třeba budu rodit já, ale zatím tomu nic nenasvědčuje, takže počítám že tak na rok budu mít plný uvazek. Mě bohužel mateřská končí až 5/2012 takže doufám, že nejpozději v té době bych mohla jít na další :slight_smile:)). Naštěstí mám školku ve které to až tak nevadí, Péťa chodí jako na dopoledne a vlastně jako náhodou tam po obědě i spí :slight_smile:)). Paní učitelky to neřeší a tím že celou školku tvoří 2učitelky, 1kuchařka a 25 dětí tak to není tak podezřelé.
JInka samozřejmě pejeme všem krásné prázdniny a dovolenou. U nás to na dovolenou letos nevypadalo a poté co jsem předevčírem nabourala auto tak už rozhodně žádná nebude :slight_smile:))
24. čer 2011 v 16:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky. Barči, jak říkáš. Mi ani nepřijde, že od září bych měla jít už na plný úvazek. :fearful: Před dvěma lety jsem začínala na 50% a nějak se mi to postupně navyšovalo, tak to nebude taková změna. Ale domluvila jsem si, že budu mít 100%, z toho ale budu moct doma pracovat 25%. :wink: Takže fajn a nebudu tu od rána do večera a občas mi vyjde i s holčičkama zůstat doma. Dneska se loučí ve školce. Nejvíc asi ale budu slzet já. Jim to ještě nějak nedochází. :cry: I Ivuška už vlastně chodila do školky taky každý den a na celý den. Když jsem jí navrhla, že spolu zůstaneme doma, tak z toho nebyla zrovna nadšená. :confused: (si to asi budu brát osobně) :angry:
Ale už se těšíme na prázdniny. Máme velké plány si je děsně užít. :grinning:
A Sim, co budeš dělat? Barči, koncem července budu v Ov, tak bych se když tak ozvala, chceš? :wink:
No nic, jdu makat. Dneska končím ve 14:00, zabalíme ve školce kufry a pojedeme na zmrzku a zařádit.
Tak pa. M.
30. čer 2011 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojky všem
Tak myslím Míšo že jsme na tom podobně :slight_smile:)) Určitě budu moc ráda když se ozveš mezi 20-28.7 budeme doma a klidně mužete dorazit. Je to skoro jediný týden co budeme doma. Taky se těším na prázdniny. Budeme bez školky celé dva měsíce protože naše malá školka nefunguje a každý měsíc je jiná velká školka a nechcu Petrovi dělat v tom guláš. Ale máme to samou návštěvu a chatu a babince, takže se strašně těším. I když zrovna dnes už jsme spolu doma týden a tady na severu skoro pořád pršelo a už ho mám plné kecky :slight_smile:)). No ale včera už se dalo jít ven tak snad se to už spraví a budu ho moct vypustit a bude klid.
6. črc 2011 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, zdravím v novém roce :wink: Koukám, že s navrácením se do pracovního procesu nám to tady víceméně odumřelo :frowning2:

Jak se jinak máte? Jaký byl def. návrat do reality?
Koukám, že Barča se dočkala a tentokrát vzhledem k t.t. to vypadá víc než dobře, Takže Baru Tobě i celé rodince gratulujeme k těhu. Doufám, že se cítíš dobře a Petřík je tolerantní k těhu únavě příp. i jiným těhu projevům :grinning:

My se máme dobře, trochu jsme bojovali s adaptací ve školce až jsme mysleli, že to budeme muset pro letošek vzdát, ale nakonec to dobře dopadlo, Hani si zvykla a teď nechce domů :grinning: zatím tedy chodí po o, spala tam jen párkrát, když sama chtěla. Na jaře se chystáme na operaci kýly, tak mám trochu obavy, jak to zvládnem, vzhledem k tomu, že kojím tam s ní nejspíš bude babička...ale ještě uvidíme podle aktuálního stavu.

Jenda už je velký kluk, žádný miminko, tentokrát to hrozně rychle uteklo :frowning2: je to rychlík, já si přála lenocha a mám většího divocha než byla Hani :grinning: Už oslavil 3/4 roku a skoro chodí. Jinak je moc hodný, zkrátka pan úžasňák, jsem do něj po uši "zamilovaná" a moc si to napodruhé užívám...
Tak se zatím mějte fajn a třebas některá nakouknete :wink:
1. únor 2012 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Azet!
Strašně dlouho jsem tu nebyla. Jen jsem šla kolem a koukám, že vás čeká operace kýly. Ajča byla v prosinci, tak kdybys chtěla info co a jak, dej vědět. :slight_smile:
M.
13. únor 2012 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Míšo, to jsi zlato, díky moc, určitě budu mít spousty dotazů. A kde jste byli, v Motole? my jdem totiž do Krče. A.
20. únor 2012 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Azet. Doufám, že jste na té operaci už nebyli. My jsme byli v Motole. Na jaře byla na mandlích a pak v prosinci na kyčli. Nebyla jsem z toho nadšená - 2 celkové narkózy během 9 měsíců. :frowning2:
Ta kýla trvala asi 20 min. Trošku mě vyděsilo, jak ji ještě spící přivezli na posteli, napojenou na kapačky, monitory, pípala u ní obrazovka, běhaly tam ty křivky, to vypadalo strašně. Probrala se asi po dalších 30 minutách. Celková narkóza jim nedělá dobře, navíc to bolelo a jsou zmatení, tak plakala a o to víc to bolelo. Sestřička ríkala, ať ji utiším, že musí spát. Po hodině znova usnula, spala zase asi hodinu a pak už se vzbudila malinko v lepším stavu. Nesměla se hýbat, nesměla pít, nesměla nic, takže pořád natahovala na brečení. A protože Ajča nikdy nebyla nemocná, měla z toho hroznou paniku a neustále se zajíkala takovým tím vzlykavým pláčem, tím pádem furt kvíkaly přístroje, lítaly tam sestřičky, klidu jí to nepřidalo, tak to byl takový začarovaný kruh. Chtěla jsem jí pustit pohádku, ať se odreaguje, ale 24 hodin po narkóze nesmí na nic koukat, nesmí si číst, malovat. Bylo to takové těžké. A taky nesměla strašně dlouho jíst. Plakala už pak hlady. Jedla naposledy den před operací v 17:00 jen pár piškotů, pak celý den nic. Večer už jsem jim nadávala, že přece tak malé dítě nemůžou tak trápit hlady, tak jí dali 5 piškotů. Taky jí vadilo, že se nesměla moc hýbat, takže z toho taky pořád brečela. Až večer mohla na záchod. Docela ji to bolelo, ale ona je Ajča docela cíťa.
Akorát jsem se strašně naštvala, protože vlastně byla kvůli těm přístrojům více jak 24 hodiny nahatá. Na sále zima, v pokoji jsem ji taky nesměla přioblíct. Sice byla pod peřinou, ale i tak se tam děsně nastydla. Takže nám říkali, ať je v klidu, nenamáhá bříško, ale odcházela a kašlala a kýchala a vždycky ji pak úplně zkroutila bolest toho bříška. Operace to není vůbec těžká, ale to všechno kolem pro ty mrňata je nepříjemné a nijak jim to v tom Motole neulehčili. Po týdnu jsme šly vytahovat stehy a za další týden fičela do školky.
Není to žádná tragédie, ale jsou to dva, docela náročné dny. Chuďátka mrňavé se neumí s tou bolestí a s těmi nepříjemnostmi kolem vůbec poprat, neumí se s tím vypořádat, nesou to strašně těžce a my pak s nimi, že.
Doufám, že jsem tě moc nevyděsila. Fak samo o sobě nic hrozného, spíš to kolem. Ale třeba to v Krči bude lepší. Když jsem tam na oddělení viděla ty opravdu chudáky děti, tak tohle byla naprostá prkotina.
Ten den jich operovali asi 7, takže fakt rutina, nic vážného. Má teď jizvičku, ale ztrácí se a snad jí jednou v dospělosti nebude vadit. Měla teda tříselnou kýlu, tak ji má hodně dole pod tříslem, kousek nad pipinou. Laparoskopicky to nedělají, to by měla jizvy tři. Tak má jednu, asi 3 cm dlouhou, úplně tenoučkou.
5. bře 2012 v 07:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky !!!!
koukám, že se tady někdo objevil. Taky už jsem tady dlouho nebyla :sunglasses:
@azeta samozřejmě děkuji, taky se těším na malé miminko, ale když vidím Petra tak vím jak rychle to uteče. Je z něj takový veliký chlap !!!
Jinak čekáme zase kluka, ale já kluka chtěla :grinning: . Petřík je zlobivé zlatíčko - je to prostě maminčin mazlík. Sice chodí do školky, k babičkám, ale když něco tak maminka to jistí. Bohužel taťka má teď opravdu hodně práce a tak býváme často samy a tím se to ještě umocňuje :slight_smile:))
Jinak všem brzy-oslavencům přeji krásné čtvrté narozeniny :grinning:
17. dub 2012 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek