• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Leden 2012

17. prosince 2013 
Ahoj holky.U nás je to pořád stejné.Máme 2 měsíce,v noci spíme od 7 -3 4-6 a přes den málo malinko.Je moc sikovný,taky se otáčí v postýlce,tuhle mě to rozesmálo,já ho dala na záda a on se otočil na bok,že na zádech nebude a taky se otáčí dokola,nechápuJinak koupeme kolem 6,nakrmit,odříhnout na bříšku na mě,přebalit( po druhé) :grinning: a šup do postýlky.Tam si chvíli hraje ,dala jsem mu tam takové to svítítko co hraje a promítá hvězdičky.3-4x to zapnu,protože když je ještě vzhůru a zhasne to,tak mručí a mě fascinuje,jak si už umí říct co jo a co ne :grinning: no a spí.
Holky chci se zeptat budete dávat tuberu,když letos není a bude do konce března zadarmo? A co pneumokoky?Mě se líbilo,jak psala Martina,že je dává až po roce a že to není tak zatěžující?Docela se toho bojím.Kámoška teď psala,že její chlapeček 2roky z toho měl febrilní křeče(po těch spalničkách na roce) a musí chodit na neurologii,jinej byl 2 dny ochrnutej a další z toho má epilepsii.Tak nevím,abych toho do něj nenacpala zbytečně moc
15. bře 2012 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@charlie31 Luxusní paseníčko! Moc krásnej klučík a šikovnej. Já jsem zvědavá, kdy sem hodím tu naši jak pase, vidím to až tak na Velikonoce :slight_smile:
15. bře 2012 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@charlie31 Pěkně se ti malej vypíná a ten krásnej kohout na hlavě. Je to miloučké děťátko.
Já budu dávat pneumokoka, meningokoka a tuberu až po prvních narozeninách. Kdy, to ještě uvidím. První syn dostal očkování proti pneumokokovi až ve 2 letech, před školkou, Pneumo23, proti 23 sérotypům. Jsem ráda, že je tu někdo, kdo zná i negativní dopady očkování na děti. Četla jsem pár článků a raději to "risknu" a nedám v prvním roce, reklama nás děsí a pediatři o negativech mlčí...
15. bře 2012 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@charlie31 Jo a účinnost vakcíny je myslím jen 70 procent. Taky se musí dát tři injekce během prvního roku a je to jen proti 13 sérotypům pneumokoka (asi nejčastějším), ve skutečnosti je jich myslím 90. Takže žádná stoprocentní ochrana a k tomu možné negativní účinky... k tomu např. kniha "Očkování pro a proti" a recenze na ni zde: http://www.vakciny.net/AKTUALITY/akt_2010_05.htm
15. bře 2012 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Právě,já sem si říkala,že bych to udělala,jak říkáš.Teď jen základní a zbytek na roce.
15. bře 2012 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@charlie31 Prosím mohla by jsi mi poslat odkaz na tu věcičku co svítí a promítá hvězdičky??? Děkuji moc :wink:
15. bře 2012 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zrovna dneska jsem se bavily s kamarádkou o očkování, tak dle novýho se tubera očkuje až ve dvou letech, z důvodu nabitého očkovacího kalendáře.
15. bře 2012 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lykanka Jmenuje se to First Dreams Goodnight Stars Projector,vyrábí to Chicco a já to koupila před vánocema v Penny zlevněný na 400,-Na You Tube je video.Ještě to hraje 4 melodie,pouštěla jsem to chlapečkovi už v bříšku :grinning:
15. bře 2012 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
15. bře 2012 ve 22:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@charlie31 jestli má tvar koule s plyšáčkem vedle a v růžové nebo modré barvě, přidávám souhlas, je to krásná a úžasná hračka k uspávání, děti ji opravdu milují, hlavně starší syn a malou jako jediná věc ji dovedla uklidnit hned po narození, když nemohla usnout.
15. bře 2012 ve 22:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přesně :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
15. bře 2012 ve 22:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@charlie31 @2hanah děkuji holky, objednáme u babičky, ještě nám nic nedonesla do kouta :slight_smile:
15. bře 2012 ve 22:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tobi1
Určo pořídím taky...
Včera mi dr. dala nějaký tip pro MAtyho aby se v noci neděsil nočíma můrama. Tak pro to dneska asi skočím.
Jsou to nějaký homeopatika a je to v sirupu.
Ty jsi prdlouš, nedalo mi to a koukala jsem na tvůj fotoblog. Jsi krásná maminka a postavu máš taky super. Tak to neřeš! :slight_smile: Já sem snad tu fotku kde vypadám dost jetě dám, aby sis spravila komplex :slight_smile:

@cernucha
Krásný hory přeju a opočívej!
16. bře 2012 v 08:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@charlie31
Krásný fotky.
Jinak já tuberu dávat budu ale jak píšete, až po všech těch očkování.
Přeci jen k nám do ČR proudí davy cizinců a nikdy nevíš. Navíc když jsem v porodinici viděla kolik je tam Vietnamců..... :confounded:

@lykanka
Neboj, zase se ti krásně směje....
My asi budeme bojovat s kyčlema... :(

JO a holky, včera na 4 týdenní kontrole vážíme 5100g. Dr. říkala, no holka máš co zvedat. Mám jí dávat hodně na bříško.
16. bře 2012 v 08:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak toto je naše 4 týdenní 5kilová slečna....
16. bře 2012 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec
'Tak abys taky viděla jak vypadám.... nenamalovaná a vyřízená! ALE ŠŤASNÁ!
16. bře 2012 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prosím tě, to není ještě žádná hrůza, dej sem fotku za rok... Jste šikovní, že máte společnou fotku, Matyášek to bere vážné a vypadá nádherně a miminko se ták snaží, aby bylo na fotce taky :grinning:
Já včera vyfotila oba kluky- obličeje, až to manžel stáhne do počítače, dám to sem.
16. bře 2012 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Koukám že tady řešíte očkování a kdo jak vypadá :grinning: :grinning: .
Já tuberu a Prevenar taky určitě dám.Ale ještě pořád váhám kdy a co :angry: .
Nemáte se za co stydět.Vypadáte na fotkách dobře.Já až je budu mít v PC tak taky nějakou přidám.Ale nějak mi to nejde tak to musí udělat manža.Asi si každá připadáme hrozně.Já mám kila navíc a celulitidu všude snad i na vlasech :unamused: .Asi si na léto pořídím obleček co mají potapěči :grinning: :grinning: .
Adam teda moc nepase,nějak se mu to na bříšku nelíbí.Když ho na něj dám tak si lehne položí hlavu a odpočívá :slight_smile: .žádná snaha.
16. bře 2012 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@charlie31 Nám jsou taky 2.měsíce ale spaní vám můžeme závidět.
Adam teď 2x za sebou usnul ve 21h ale papání po 3hod si nenechá ujít.Přes den ale spíme pěkně klidně i 3hod v kuse.
16. bře 2012 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Na tenhle obrázek z Dášeňky nedám dopustit:
16. bře 2012 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
A tady pro srovnání malý Davídek a malý Jaroušek. Omlouvám se, že sem dám stejnou fotku, ale nedalo mi to.
@irenka Na té první vidíš,jak jsem vypadala s Davem...
16. bře 2012 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec
čoveče,mě ti přijdou tvoji kluci dost podobní v tomhle věku. Jsou nebo potřebuju silnější dioptrie? :grinning: :grinning: :grinning:
A vypadáš stále krásně a šťastně!

@gejbule1
Tak ta tvá celulitida ve vlasech mě dost pobavila. :grinning:
Bych to chtěla vidět.

Asi jsme dost sebekritické všechny, ale to je normál ne?
Já mám za 14 dní kontrolu po 6nedělí tak jsem zvědavá a docela se i toho bojím.
Holky, už doma cvičíte? Já nevím co můžu a co ne. Já občas cvičím rehab. cviky kvůli páteři. Ale taky nevím, zda jsou některý vhodný na břicho. Abych si něco nepohnojila.

Dáváte někdo naočkovat rotaviry?
16. bře 2012 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka Irenko ta je krásná moc baculka!
K tomu cvičení něco jsem doma zkoušela, ale nedělá mi to ještě dobře, ani větší námaha, když dlouho stojím na místě nebo nosím těžší věci, tak mě bolí podbřišek a dokonce se mi vrátilo špinění, když jsem nosila těžký tašky z nákupu... takže raději počkám.
Za mě rotaviry nedávám, tuberu také chci.
16. bře 2012 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda koukám že všichni jezdí venku
já rotaviry dávat nebudu.
my jsme na dnešek měli rekord.Adam spal od 21h do 3.30h.
bylo to dnes poprvé tak snad to bude opakovat.
19. bře 2012 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Gratuluju k vyspání se, u nás pravidelně po 2 až 3 hodinách i v noci, ale někdy protáhne na 3,5...Nejlepší je, když se ozve o půlnoci, pak usne a probudí mě, kouknu na budík a jsou dvě...
Dneska to byl horor. Sice neřve večer, to je pravda a zlatá věc, ale zato pořvává celý den, cvičila jsem mu nožičkama, tak se vyprděl, ale pak se rozeřval, až byl celej zpocenej. Tak nastoupila rektální trubička. Nakonec jsem ho zabalila do zavinovačky a snad už bude klid. Večer a v noci aspoň neřve a v poslední době se v noci ani nekroutí. Taky mu občas ucpu pusu prsem, když už nic nezabírá, jenže pak se zase při nošení poblinká, nejen teda "se", ale i mě, koberec atd. Když to stihnu a odhadnu, odblinkneme do dřezu, aneb sranda muší bejt...
Dnešní prdíkový horor přikládám konzumaci čokolády a malého množství pálivé klobásy a brokolice. Doufám, že to byla jen reakce na toto a ne stupňování prdíků, jak k němu má docházet ve druhém a třetím měsíci.

Dlouho tu nebyla bohunka a andraa. Žijete, holky? Nebo přežíváte?
19. bře 2012 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
A Ifonka. Haló!
19. bře 2012 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,hladala som maminy,co maju mimina v lednu a natrafila som na vasu diskusiu.Mozem sa pridat??Mam tiez dcerku narodenu v lednu..A dovod preco som tu?Potrebujem radu:slight_smile: Ako zaspavaju vase deticky vecer??A ako spia cez den?Myslim ako casto idu spatcez den a ako zaspavaju.Nasa Nada teda zaspi len vonku v kociku a vecer je to hotovi boj,nedokaze zaspat sama v postielke.Musi zaspavat na rukach a ked ju polozim tak spi 10 min. a uz je hore,takze ju musim drzat aj hodku kym tvrdo usne.A to ma teda mrzi,lebo by som bola rada,keby usinala sama.Tak ma zaujima ako spia a zaspavaju deticky rovnako stare.Dakujeeeeeem
19. bře 2012 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leni22 Ahoj leni, vítáme tě mezi námi. Máme s dcerkou úplně stejný problém, v kočárku spí klidně i 4 hodiny, zvlášť v tomto krásným počasí, co teď máme, přes den doma taky v pohodě. Ale večer usíná od 19.30 do 22.30, střídáme řev, kojení, chování jestli se to dá tak nazvat a přebalování po hodinách, dokud neusne úplně. Nejvíc pomůže, když je rozbalená a nahatá, to si se mnou povídá i půl hodiny brebtá a směje se, neskutečný, ale jak ji zabalím zas řev. Myslela jsem, že je to kolika, prdíky, ale vykaká se krásně v pohodě. Prostě nemůže usnout... :frowning2:
19. bře 2012 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leni22 Ahoj :slight_smile:
Já mám stejný problém s usínáním večer/kojení,řev,přebalování,chování a to několikrát do kola/ ale už se to malinko zlepšilo.Takže to chce prostě čas nic jiného nám asi nepomůže :frowning2: .
:slight_smile: Taky Adam neusíná sám :slight_smile: přes den spí taky docela dobře v kočárku i když ještě nedávno spal i 3 hodiny v kuse teď se začal dost budit takže musíme jezdit.Vzhůru vydrží maxim 2hodiny a pak jdeme zase spát to už je protivka.
Noci máme klidný.Jen se napapá a hned spí.Ale nepřebaluju ho jen se najíme,krkneme a šup do postýlky.
20. bře 2012 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Taky už v noci nepřebaluju, teda pokud tam nejsou míchaný :slight_smile: Dnes jsme byly u mudry 4600g, 55cm, přibrali jsme 700g za 3 týdny luxus :wink:
20. bře 2012 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek