• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Leden 2012

17. prosince 2013 
@lykanka Tak to máš dobré mléko :slight_smile: Pěkně jste přibraly.
Za to já mám pocit že mám prsa nějaký prázdný.Tak se bojím aby se mi nezačalo ztrácet mléko.Hned jsem si uvařila kojící čaj ale jestli to pomůže nevím nevím.Prý jsou na to taky nějaká homeopatika.Musím to zítra zjistit :wink: .
20. bře 2012 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lykanka
@gejbule1 maju vase deticky nejaky rezim pekny??u nassa teda vsetko zrutilo ,pred asi 5 tyzdnami zacala plakavat pri prsniku,potom nechcela ani odomna mliecko ani z lahvicky,hrozne obdobie len brecela nic nepapala tyzden skoro.Dr.vsetko pripisuje problemom z brusko,takze davame espumisan 2x denne a probiotika.A od vtedy co sme mali tie problemy s papanim a s bruskom,tak uz ani vecer nechce usinat sama,musim ju drzat na rukach.Cez den zaspi v kocarku alebo v aute,ale vecer je to hrozne.Vam deti dokazu zaspat len tak same cez den ??uz som z toho na nervy,lebo som ju nechcela ucit na ruky,ale tak ona bola taka chovaci uz v nemocnici.Ale je to omnoho horsie.Chcela by som aby dokazala aspon cez den zaspat sama v postielke,ved teraz je to fajn ked je teplo tak ideme von a zaspi,ale co ked bude prsat?:slight_smile: ona je celkovo taka,ze nevydrzi na jednom mieste dlhsie ako 15 min. A este som chcela vediet,ze ako dlho spia vase deticky ? A ako dlho vydrza byt hore medzi spanim???Dakujem:slight_smile: ja si teda uz pripadam ako blazon,mam druhe dieta,ale je uplne nieco ine ako bola prva dcerka,vo vsetkom:(
21. bře 2012 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHoj,
venku je parádní jaro co :slight_smile:, tak jen ať to vydrží. U nás se jede zhruba ve 2-hodinových intervalech...dvě hodiny je Adam vzhůru, pak jde spát a tak pořád dokola...naštěstí v noci se to natahuje.

@gejbule1 Taky mám pocit, že mám prsa nějaké vypité....tak snad ještě chvíli vydržím kojit.
Jinak dneska jsme byli na kontrole v 8 týdnech. Tak Adam má 5440g a měří 60 cm...je docela dlouhý :slight_smile:. No a chválili ho, jak pěkně drží hlavičku a tak :wink:.
21. bře 2012 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tobi1 @gejbule1 Taky mám prsa jakoby vypitý jak říkáte, nevěřím, že budu kojit malou tak dlouho jako Fanyho (2,5 roku :slight_smile:) Možná je to tím, že je to druhý dítě, anebo u mě věkem :frowning2: U prvního jsem musela do 3. měsíců odstříkávat před kojením, protože to nestačil hltat, teď už nemusím mít ani vložky do prdy přes den...
21. bře 2012 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tobi1 dik za odpoved..no ono je super pocasie,konecne teplucko.A ako dlho spinka?Nasa Nada tiez tak 1,5 -2 hodky a ide spat.A vydrzi spat aj 3.Teraz posledne 2 dni teda strasjkouje,spi tak 30min.,najviac 1,5hod.
21. bře 2012 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, holky,
tak se vám chystám napsat už dlooooouho.....
A zase nic, Ani pláče a Maty spí... tak musím.
Ale napíšu brzooooo....
Jo a řeším to samé co vy.....
21. bře 2012 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nás je to jako tob.taky držíme intervaly 2hodiny někdy i min.
přes den je to s usínáním lepší.v kočárku když jede vydrží dlouho spát.
i usíná sám.nejhorší to je od 17h.to dost brečí.a večerní usínání je taky v ruce.zatím žádný režim nemáme ale usíná nej těším.usíná každý den jindy.
mléka jsem s Lucou taky měla víc.snad mi ještě chvíli vydrží.
počasí je super to si užívám.
21. bře 2012 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
na kontrolu jdeme až ve 3.měsících.tak jsem sama zvědavá kolik budeme mít.
21. bře 2012 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leni22 Jarouš je přes den nervózní a z 1,5 hodiny, co je vzhůru, ho musím cca půl hodiny chovat a nosit, příp. cvičit s nožičkama, protože řve. Ne proto, že by byl chovací, ale že ho bolí břicho a aspoň u mne si uleví, jinak vydrží v lehátku dvacet minut, kouká na mne, já myju nádobí, něco mu říkám, nebo jím a mluvím na něj a on kouká. Když je unavený, dám ho do postýlky a usne.
David byl chovací, usínal v náruči a u prsu.
Někde jsem se dočetla, že se má dítě ukládat ke spánku, když je unavené, ne když spí. S Járou to dělám od začátku a je zvyklý tak usínat i přes den, u Davida jsem to ještě nevěděla, a tak když se pak probudil v postýlce (a ne v mé náruči), bylo zle. Jinak se snažím rozlišovat, jestli brečí kvůli prdům, nebo kvůli nudě, když brečí kvůli prdům, tak s tím někdy nejde moc dělat a nechám ho v kočárku chvilku pořvávat, pomáhá mu nošení na předloktí na bříšku atp. Bolest z bříška ho i budí, tak jsem ho dnes zavinula do zavinovačky tak, aby měl pokrčené nožičky, a je klid.
Kvůli jídlu moc nebrečí, dávám přes den po 1,5 hodině, v noci naštěstí je klid delší dobu. Taky se snažím rozlišovat, jestli si potřebuje jen zařvat, že ho něco bolí, nebo jestli opravdu potřebuje pochovat. Někdy myslím děti řvou, že už chovat nechtějí, že mají příliš mnoho podnětů, že chtějí klid. Taky manipulace s dítětem může udělat svoje. Když se pokládá, měla by se položit hlavička jako poslední, to dodržuju.
Jestli ti něco z toho k něčemu bude, budu ráda. Ale nemáš to jednoduché, když máš k tomu ještě jedno dítě. Nebo už chodí Alicka do školky?
21. bře 2012 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec Alicka chodi do skolky:slight_smile: ale Nadinka je taka,ze nikde nevydrzi dlhsie ako 15 min.,takze houpacka,kolotoc v postielke,chovani.......usina v kocarku cez den,vecer na rukach,ked ju polozim a este tvrdo nespi tak je zle.Uz som ju skusila aj nechat vyplakat,ale ked sa rozjede,tak je to este horsie a uz ju nic neukludni..potom je to uplna katastrofa.Tiez mava boleni bruska:( a je to uplny opak Alici ty kokos,fakt.Si pripadam ako uplne neschopna:(
22. bře 2012 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leni22 A co šátek, nebo Babyvak? Zkoušelas?
22. bře 2012 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leni22 U nás je to hodně podobné jako u vás :frowning2: .Snad to přejde :wink:
22. bře 2012 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec no skusala,v tom tiez vydrzi t ak pol hodku:slight_smile:
22. bře 2012 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 a nechavas maleho zobudit sameho alebo ho budis??Lebo teda ja vozim Alicu do skolky o pol 8 a Nada zaspi v aute a potom spi doma v sedacke ked s avratime a spala by aj 3 hodky.Ale niekedy ju teda zobudim po 2 hodinkach.neviem ci ju mam nechavat vyspat alebo ju budit aby mala ako tak pravidelny spanok.
22. bře 2012 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
leni22@většinou ho nechávám spat ale když někam potřebuju jít tak budí.
22. bře 2012 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak mě taky nikde sám nevydrží.někdy brečí hned jak ho odložím někdy vydrží i 15min .
22. bře 2012 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak hlasim navrat z hor. Dovolena snu to tedy fakt nebyla.....Jakub trhal rvaci rekordy a navic ho chytla smrtelna nemoc na 7 - rymicka, takze dve noci byly totaaaal na h.....tri noci si dal bajecne, ale celkove byl cely tyden protivny jak cinze. Zacal to uz dnem odjezdu, kdy proste neusnul od ranniho vstavani, pak sval i v aute........no naaaarez. Dnes po prijezdu dom se najednou uklidnil, hazel usmevy, tak ja nevim. Posledni dve noci spal uz zase fakt hezky, vcera treba 20.30-5.15, pohoda. Ale jak uz je svetlo, tak cuci a hur usina dalsi spani, dnes se treba totalne pretahl a rval a rval a rval az do 9, hnus velebnosti. Ja vazne porodila blazna :grinning:
No a Emmus ta se vratila z hor s paradni rymou a kaslem, tak nepujde do skolky a mne pristi tyden jebne :slight_smile:
Jinak koukam, ze v noci neprebalujete, u nas by to neslo, Kuba ma vzdy plnou plenku, minimalne nacurano. Jo a nemuzu ho davat spat na pravy bok, pac se mu pinda stavi do prava a vzdy je na te strane procurany skr naskrz :slight_smile: Smaly jsme se tomu s dr., rikala jsem ji to a ona ze asi jo, ze ma vyvod trubice trochu napravo, tak jsem ji rikla, ze s tim si holt uz bude muset v dospelosti poradit sam :grinning:
No a usinani...no comment, o samostatnem usnuti nemuze byt rec, usina u prsa a pak se pusti, ale musi spat, pak az prendam do postylky. Koupu kolem 19 a v postylce je kolem 20.30. Ted tyden nespal dopoledni spani v postylce, tak snad se neodnaucil. A v kocarku casto prudi, pokud clovek nedrnca. ach joooo. Sam se jeste taky moc nezabavi, chce hodne chovat a to pak ani neduta a sleduje.
chce to fakt pevne nervy.
24. bře 2012 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Ahoj zpět z hor :wink: .
Tak to jsi měla docela náročný týden co?Asi něco bude na tom že když si mimi utváří denní režim tak se s ním nemá nikam jezdit.Na to mě upozornil můj pediatr.Já když jedu třeba k rodičům tak mám taky naprosto odlišný den a hned je to na Adamovi znát.Blbě spí a je dost ubrečený.
Za nějaký měsíc dva to už bude lepší.
Ale u nás je taky Adam hodně chovací a s kočárkem dost jezdím tak si na to zvykl a když nejezdíme tak se budí.A sám prostě vydrží fakt jen chviličku.Myslím že už se to asi nenaučí.Já asi kdybych měla 6dětí tak budou chovací všechny :frowning2: :angry:.
Večer už alespoň usíná kolem 20,30-21h.To je veliký úspěch.
Dáváte ještě mimča spát na bok?Já jo-bojím se aby se mu neslehla hlava :slight_smile: .
26. bře 2012 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak muj uspesny tyden byl vcera zavrsen.....Emmce pichli na pohotovosti ucho :frowning2: dnes je uz dobra, ranku ma pry hezky zahojenou, prudusky ciste, jen je zahlenena ma rymu.
Jakub uz spal dve noci cele, jednou jedenact hodin, na dnesek deset :slight_smile:
26. bře 2012 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoooj ženský!!!
Jsem ostuda-dlooouho jsem tu nebyla. Ta naše malá příšerka mě moc nenechá :grinning: A nejlíp spí v kočárku, takže jsme hodně venku a při tom krásným počasí mi to ani nevadí. Jinak se nám daří dobře. Nelinka v 8 týdnech vážila 4,8kg, takže přibírá pěkně! Mlíko už se mi po tom posledním zánětu uplně zastavilo, takže jsme úplně na UM:frowning2: Ale Neli už má docela pěkný denní režim. Usíná sama po koupání kolem půl 8. V 8 už spí. Pak krmíme ve 12, ve 3 a pak kole 5.-6. pak vstáváme. To má nejlepší náladu a háže úsměvy na všechny strany:slight_smile: Prostě nikdy nespí dýl než 4 hoďky. Takže jsem nevyspalá, ale s tím jsem počítala, takže si nestěžuju :grinning:
Jdu se pokusit vás dočíst, ať jsem v obraze :grinning:
27. bře 2012 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bohu_nka Ahoj! To je dost. Fotky máš jak do časopisu. Miminko nádherné, s tím kožíškem vypadá tak něžně.
My taky nespíme déle jak 3 hodiny.

Dneska máme přesně dva měsíce! Dneska poprvé jsem ho dala na deku nahatého, včera jsem se to dočetla a doteď jsem mu tu příležitost kromě koupání nedala. Zvedl krásně hlavičku i hrudníček, zapásl a pak se převalil na bok. Tak musíme ještě trénovat.
27. bře 2012 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, taky jsem tady dlouho nebyla. Moc všem chválím miminka, jsou krásné a podle nás všichni pěkní tlouštíci. My jsme při posledním vážení měli 4050g a 58 cm. Jsme dlouhý, ale chuďouncí. Ale tak malý byl asi nejmenší miminko. Tak snad to pak všechno dožene. Jdeme ve čtvrtek k paní dr. na druhé očkování, tak uvidíme co nám zase řekne a hlavně to zase bude řev. Dva píchance. Jinak je moc hodný. V kočárku a v noci spíme tak 4-5 hod v kuse. Teď většinou vstáváme kolem 7 nebo 8 hod a celé dopoledne nespíme a to je hrůza, ale pak jedeme s kočárkem ven a zase to pěkně doženeme. A chovat, taky chováme, ale já ho i nechám brečet, protože jsme zjistili, že je vyčůraný a hned jak ho vezmeme, tak nebrečí. Sám vydrží docela dlouho, hlavně u telky a reklam, ty ho berou. Jinak si povídá a sledujeme kolotoč na postýlce. Ale co zase my máme za problém je to, že skoro pořád kakáme. Chtěla jsem se zeptat, jak často holky kakají vaši mimouši a jaká je hustota kakání? Možná to je i ten důvod, proč přibýváme pomaleji, protože je malý hrozně vysíravý. :grinning: Jo a pasení koníčků nás nějak moc nebere. Vydrží chvilku a pak si buď žužlá ruky a nebo se zlostí přetočí. Jo a zjistil, že má ruce a zkouší se s nima trefovat do pusy, hrozná sranda. A tady jedna fotečka s velkou sestrou a druhá, jak se krásně umím smát.
27. bře 2012 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, mame vsechny tak krasne a hlavne ZDRAVE deti. at nas budi a zlobi, jen at jsou v poradku, vidte?
27. bře 2012 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andraa Ahoj! Konečně jsi tu. Malý je miláček. Ten zamilovaný úsměv na maminku...To dožene, uvidíš, aspoň netaháš kila. David kakal při každém kojení, Jára teď jednou denně nebo vůbec. Nejvíc kakal čtyřikrát za den, taky přibejvá. Paní doktorka mu měřila hlavu a říkala mu "starosta". Já járu chovám a nosím třeba 20 minut, chodíme po bytě a koukáme na věci, a když vidím, že je hodně klidný, tak ho položím do lehátka. Někdy si nespokojeně dvakrát zařve, ale já mu vysvětlím, že musím umýt nádobí, nebo pověsit prádlo, a on mne pozoruje a je hodný. Když by ale řval jak tur, tak bych ho vzala, naštěstí to bývá jen 1 případ z 10.
27. bře 2012 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andraa Tak to mi kakáme jen jednou denně. A je to takové tužší...asi jako zubní pasta:slight_smile: Do 6.týdne byla pokakaná při každém přebalování a teď jen jednou denně. A to pak myju zadeček v umyvadle - to je nálož :grinning:
a s tím chováním je to u nás stejné - když zvedneme, tak přestane brečet. Ale já nevím, jak dlouho ji mám nechat brečet, abych vychovávala. Četla jsem někde, že do 4. měsíce mimčo nejde rozmazlit, tak nevím. Moc dlouho to nevydržím.
28. bře 2012 v 08:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec Fotky jsou od šikovné fotografky:slight_smile: A taky dávám Nelu nahatou, aby pásla koníky. Taky jsem to vyčetla:slight_smile: A jde jí to tak líp. Nemáš taky knížku Rozvíjej se, děťátko?
28. bře 2012 v 08:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bohu_nka Já jsem to vyčetla na netu. Jinak mám knížku Pohybové hry s dítětem, ale nevím kde. A pak taky čtu Něžnou náruč rodičů. Teď jsem dostala taky Ženy jsou z Venuše, muži z Marsu a děti z nebe, ale to je spíš k výchově.
28. bře 2012 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky jak vaše děti reagovaly na změnu času?
Adam teda pořád drží spaní podle starého času .takže usíná až po 22h. :sunglasses:
r
29. bře 2012 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. Tak jsem vcera vecer zkusila Kubicka nechat, aby si sam usnul. Rval jak tur, chodila jsem po dvou minutach, pohladila, podrzela rucicku, tekly mi nervy. Po dvaceti minutach ticho a za dalsich dvacet zase plac. Sla jsem tam a malej mel ublinknuto, byl upocenej, no na to ja nemaaaaam...Vytahla jsem ho, polozila si k prsu a za vterinu spal. Co mam delat? Musi umet usinat sam, s emmou jsem to totalne zanedbala a bylo a je to s ni na pytel, proste sama neusne.
29. bře 2012 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
No a ted dopoledne si usnul krasne sam, bez place, asi 40 minut si tam sam neco vrnel, sem tak hejknul jako na plac, ale pohoda. Tak to mi reknete....
29. bře 2012 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek