• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Leden 2012

17. prosince 2013 
Čauki,
náš malej si tak nějak řekl sám, že večer už nechce chovat, ale chce si usnout sám. Položím ho na bok a on si usne, občas mu vypadne dudel, tak mrčí, ale když to spravím, tak pokračuje ve spaní dál. Na dudla jsem ho musela naučit, nechtěl ho, teďka si podujdá a je klid - nám vyhovujou od Aventu.
V pátek jsme byli s Viki na zápisu do školky, tak jsem zvědavá jestli jí vezmou, v jedné školce se moc netvářili, že jsem na mateřské.... :unamused:.
Viki má občas taky hysterák....a já jsem taky pěkný nerv, takže na nějaké vysvětlování moc nejsem...zopakuju jednou, dvakrát a pak už má většinou na zadek...teďka frčí, když jí hodím nějakou hračku na terasu, to hnedka seká latinu :wink:.
A k tomu kadění...zrovna dneska měl malej žluté i záda...a to mě napadá, jak ty žluté skvrny perete? Já používám Vanish, ale někdy to prostě nepustí......
1. dub 2012 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tobi1 používám ariel na skvrny, ale musí se to hned, takže u nás skoro ob den pračka :frowning2: ručně to nejde tak dokonale, nejvíc mě naštve pidi žlutej flíček na bodynu, který je jinak úplně čistý. Eli je blinkací, takže fakt peru skoro každej den, protože to nesnesu, aby měla něco smradlavýho na sobě :slight_smile:
2. dub 2012 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
Tak Lucka šla dnes zas po nějaké době do školky.Snad bude dlouho zdravá.Adam bojuje s rýmou ale snad mu brzy skončí,protože často odsáváme.my už kakáme jen jednou denně a to taky pořádně :grinning: .Na rozdíl od Lucky ani neublinkává takže si to užívám.Ale fakt je že to pouští dost blbě :angry:.
Holky už jste byly žádat o rodičák na úřadě?
@tobi1 kdy se dozvíte jak jste dopadly u zápisu?Tady u nás je opět zase hodně dětí co nevzali.už ani nechtějí razítko od zaměstnance/to si prý sežene každý/ale vyplňují se sourozenci.
3. dub 2012 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. Tak predvcirem mi Kubicek pripravil pekelnou noc,uz ukladani do postylky bylo na nekolikrat a s placem, pak se vzbudil o pulnoci a v podstate do 4.30 se nespalo :rolling_eyes: Neplakal,ale proste me porad ozuzlaval a tak. Pak jsme usnuli na tri hodky a slus. Nevim co konkretne ho trapilo, ale asi mel boleni, protoze i nekolikrat kakal. Pak pres den spani tak moc nedal a odmenil me az dnes hezkou noci, dopoledne si pak usnul uplne sam v postylce, pustila jsem mu dvakrat kolotoc, usmal se na me, zamrncel si a usnul na dve a pul hodky :slight_smile: On to ma proste rad doma, evidentne mu moc nesedi zmena prostredi. Musi si ale zvykat, ted se zacne jezdit na chatu a od pulky cervna mame naplanovane dovci. Snad uz bude prizpusobivejsi tim jak bude vetsi.
Jinak ma taky rymu, zadne dramo, nudle vylozene netecou, ale je zahleneny, coz je nejlepe znat po kojeni, kdy prevlekam sebe i jeho jak jsme zbliti :slight_smile: A taky mu malilinko hnisaj ocicka,tak vykapavame.
Reknu vam holky, ze jsem stastna, ze je Kubicek me druhe miminko. U Emmci jsem byla ze vseho tak vyplasena, hned jsem brecela a tahala ji k doktorce jestli nema vaznou nemoc, kdyz treba jen dyl spala....fakt :grinning: Kubicka uz proste tak neresim, opruzely zadecek, ryma a kasel, bliticko.....vse se da zmaknout.
3. dub 2012 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,tak mi měli včera 3měsíční kontrolu.Máme 6,17kg a 59cm.Vše v pořádku,akorát nějak moc zaklání hlavu dozadu.Nevím proč,dělá to i ze spaní.Otočí se na bok,zakloní hlavu a spí.Doktorka,ať mu dávám hračky před něj a ne nad něj.Tak nejsem blbá,ne,ale když spí?To bych mu musela za hlavu strčit nějakou vycpávku,aby se mi nezaklonil.ale na druhou stranu,kdyby mu to vadilo,tak to nedělá,ne?
Jinak nevím,jak se to teda počítá.od porodu je to 12 týdnů,ale ji to hlasí 2 měsíce a3 týdny.-To je jedno,hlavně,že už sme očknutý.Chudáčik plakal a já taky. :grinning:Ale snáší to moc dobře.Má akorát krapet zvýšenou teplotu.
jo a závidím všem,co nemusí přebalovat v noci,to by mi neprošlo.Teď s posunem usíná kolem 8 a vstává v 3,30.Pak je ale dvě hodky vzhůru a pak spíme do 8,30.Ale jinak je pořád zlatej :grinning: :grinning:
3. dub 2012 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@charlie31 Ten záklon hlavy je potřeba trochu ohlídat, pomáhá prý nošení v klubíčku. Jarouš spí občas s hlavou hooodně zakloněnou, ale pase koníky dobře: zvedá i hrudníček a hlavičku má v prodloužení trupu.
@cernucha Já jsem taky k doktorovi běhala s každým prdem. :grinning: Jednou jsme byli na pohotovosti, protože nepřetržitě v noci řval. Řval i při všech vyšetřeních, která mu dělali, po dobu cca 3 hodin. Ale to už byl starší, asi rok a půlletý, a jela bych asi znova. Bylo to v zimě. Poradila nám, ať mu uplácáme sněhuláka. Ve tři v noci.
My se taky chystáme v létě na chatu, tak jsem na to zvědavá, jak si zvykne.
@tobi1 Jelikož mám látkové plínky a z nich prostě skvrny dostat nějak musím, používám žlučové mydlo od Ulricha. Ale mají to jen ve spec. prodejnách s plínami.
@lykanka My pereme každý den min. jednou.
@gejbule1 To se máš, že ti neublinkává. Mně David ublinkával až do deseti měsíců, Jára nic do 1,5 měsíce a teď "šavluje" jak ďas.
3. dub 2012 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, malý je po očkování nějaký nevrlý a uplakaný, tak má ze mě dudlík :slight_smile: a já tu datluju na noťas jen jedním prstem,což je nekonečné :confounded: , dnes má Kris přesně 3 měsíce,toto letí šíleně, má už 6750 g a 64 cm :slight_smile:
3. dub 2012 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky jsme dostali včera první včelku a celou noc hořela, ale naštěstí spinkala, 9 týdnů a máme 4800g, 57cm.
4. dub 2012 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jdeme na poradnu pristi utery, uz budeme mit druhou davku hexa, prvni ustal naprosto luxusne, vubec jsme o tom nevedeli. To Emmicka byla a je teplotkova a tak jsme meli pred kazdym ockovanim tyden fenistil kapky a pomahalo to. Kubca snad bude neteplotkovej po mne.
Jinak spinka tak 20.30-4.30 a 5-7.30 cca.
4. dub 2012 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec ja tahla Emmcu k doktorce nekdy v sesti tydnech, ze hodne spi, rano se trochu poblinkala a ze je takova hadrova a jestli nema meningitidu :grinning: nekecam :slight_smile:
Co nakonec malemu bylo? Stacil mu ten snehulak? :grinning:
4. dub 2012 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Udělali mu běžné vyšetření, vyšetření uší, ultrazvuk a nakonec našli jen bublinky ve střevech. Tak to na to svedli. Bylo to v zimě, tak mu mohlo být i jen něco přes půl roku. Já jsem si totiž myslela, že spolkl svírací špendlík a že mu to trhá střeva. Taky dobrý, ne?
No já dnes měla opačný problém než ty. Včera ještě Jára spal krásně dvakrát po třech hodinách, v kočárku úplně odpadlej. Dnes spal jen po půlhodinách a celkově od 7.30 do 19. hod spal jen 2,5 hodiny (včera cca 8 hodin). Trápí ho trávení a taky jak blinká a pořád se mu to vrací do pusy, tak je z toho hotovej a budí ho to.
4. dub 2012 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, jak je možný, že některé děti tolik spí? Myslím jako v kuse. Naše Nelinka spí taky hodně, ale budí se. Dneska v noci spala od půl 8. Pak jsem jí krmila v 22., v 1, ve 4, v 5 a od 5:30 jsme vzhůru. To nechtěla jíst, ale spát už se jí nechtělo. Takže jsem permanentně nevyspalá!...asi je to tím, že Nela se neumí pořádně nafutrovat. Vypije max. 90ml! Někdy jen třeba 40ml. A víc do ní nedostanu. Jí málo a často. Dudlíků máme doma 5 druhů, ale žádný nechce. Zkouším to už od porodnice denně a nic...Sice je fakt, že neblinká, hezky jednou denně kaká a je asi spokojená, ale mohla by se trochu najíst "do zásoby" , ne?
Holky, koukají vám děti na obě strany? Nelinka má jednu hodně oblíbenou stranu a na tu druhou jí musím "přemlouvat". Spát jí dávám střídavě, ale stejně se otočí na tu "svojí". A v kočárku taky dává hlavičku na tu oblíbenou. Když si hrajeme, tak si schválně sedám na tu neoblíbenou, taky na hrazdičce jí dávám hračky k té druhé straně... Chci se na to zeptat doktorky, jestli to mám nějak řešit.
@cernucha @andulkaavetrelec To jste měly dobré dotazy na doktorku :grinning: . Já jsem ale úplně stejná!!! Naštěstí mamka pracuje ve zdravotnictví, takže s ní prvně všechno prokonzultuju. A ona mi poradí.
5. dub 2012 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha dáváš ještě v noci malou curat ?já musím i několikrát za noc jinak máme mokro
@bohu_nka u nás to bylo ještě horší.Adam jedl pravidelně po 2h.pak jsme měli párkrát 5h a teď si drží 3h.
je to někdy docela náročné a o vyspani se mluvit nedá.
5. dub 2012 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bohu_nka ja hlavne nechapu, ze ma Kuba kazdou noc jinou, nemuzu se spolehnout na zadny cas. Kamaradka mi rika, ze jsem na nej silene narocna, ze jsem namlsana od Emmci, coz je asi pravda no. V tomhle veku usinala kolem osme vecer a budila se kolem sedme rano a za hodku a pul treba sla spat znovu. To byla vazne parada. Kubicek je jiste oproti jinym miminkum zlaty, ale ja jsem nastvana i kdyz se vzbudi treba po peti hodinach, ale to musim rict, ze uz dela opravdu malo, vetsinou spinka tak tech 7-8 hod v kuse. Souvisi to asi s tim, jak mam pri vecernim uspavani plna prsa a jak moc se nabumba. Emmca se umela asi paradne napucnout. Nebo jsem mela vic mlika????
Kazdopadne se musim pochlubit, ze uz nekolik dni Kubasek usina sam vecer i dopoledne. Nakojim ho, on si u toho klimba, bacne si treba na pul hodky u prsa, pak se probere, krkneme a jde do postylky. Dvakrat nebo trikrat pustime tu lampicku chicco jak tady holky popisovaly, Kubca si tam trochu stezuje a pak je klid a spinka se. Je zlatej. Akorat ma jen veliky nesvar a ja nevim co s nim...... Nechce dudlik a zumla si v unave a na usinani ruce, silene u toho mlaska. neni to jako jen palecek,ale cumla si hrbet rucicky. Dudliku zkousim snad sest typu a uz fakt nevim :frowning2:
@gejbule1 Emmca se vycura vecer pri myti a pak jde az rano treba az po snidani, ona je drzak, nemame s tim problem. Co jsme dali pryc nocni pleny, napocitala bych na prstech jedne ruky kolikrat se mala pocurala a kdyz se stalo, strasne kvuli tomu pkakala a stydela se, smudlinka moje.
6. dub 2012 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Tak Jára si taky ocucává ručku. U Davida jsem to nechala "vyhnít". Prostě jsem to chápala jako období, kdy jediné, co mohl prozkoumávat, byla jeho ručička, a kdybych mu v tom bránila (oddělávala mu ji), tím víc by si ji možná chtěl cucat. U Davida jsem dudlík neměla a ruku si cucal jen chvíli (měsíc nebo tak) a pak už ani prst...
6. dub 2012 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec jooo? tak to mam nechat?
6. dub 2012 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Malej si taky cumlá hřbet ruky, no a nemyslím, že by to byl zlozvyk...kluci jen něco zajimavého objevili a časem až budou vnímat i jiné věci to zmizí....
Jinak mě docela pobavilo, že jsi naštvaná, když spí "jen" pět hodin v kuse.... :grinning:
6. dub 2012 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tobi1 vzdyt pisu, ze jsem na nej strasne narocna, protoze Emmca me namlsala :slight_smile:, jsem blazen no. Ulozim ho treba ve 20.15 a jsem uplne na hadry, ze chce ve 2 rano jako jist :grinning:
8. dub 2012 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přeji vám všem krásné velikonoce!
9. dub 2012 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Tak Jára si ručičku už cucá méně, možná to bylo z nudy. Taky to teda nevidím ráda, ale bránit mu v tom nebudu. Leda že bych mu dala alžbětínský límec, takový ten průhledný, co se dává psům okolo krku, aby se neškrabali. Jára spí taky někdy šest hodin v kuse, ale od 20 do 2 a já se dívám na TV, tak jdu spát až tak ve 23. hod.

Poslední dobou ale najel zase na nějaké častější krmení, takže včera jsem kojila ve 23. hod. a dnes ve 2, v 5 a v 8.
On má takový permanentní růstový spurt, zítra jdeme na kontrolu, první včelku, tak uvidíme, jak zase nabral, hamoun jeden. Někdy ale vstávám v noci jen jednou, ve 4, to je nej :wink: Tak kdyby to bylo pořád, tak bych byla spokojená.:sunglasses:
9. dub 2012 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec Jo, presne takova ta 4.ranni je nej. Mimi se jen nabumba a hned zase usina, vid? Kuba si dnes dal 20.15-6, ale ja proste spim na prdlacku. Jak vydava malej zvuky, ja spim jen napul.
@irenka Krasna fotka, Andulka je ti podobna.
9. dub 2012 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak cucání rukou a palce u nás valí od minulého týdne také na plný kule. Dokonce jí to baví víc než povídání si se mnou. Taky jsem zjistila, že v noci je třeba půl hoďky vzhůru bez jakéhokoliv zvuku a jen si cucá ruku :slight_smile: až je mi jí líto. A není to z hladu, cucá i po papání, což samozřejmě většinou končí ublinknutím... Tak co nechat to tak nebo začít pepřit :slight_smile: ????
10. dub 2012 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak máme za sebou kontrolu a první hexa. Jarouškovi je 2,5 měsíce (9,5 týdne) a má 7,2 kg a 61 cm...
Stal se mi v souvislosti s tím trapas. Na přebalovacím pultě vedle nás leželo miminko přibližně stejně velké, s trochu hubenějšíma nožičkama, s trošku větší hlavou. Povídám: "Taky jdete na první očkování?" "Ne, na třetí, je mu 20 týdnů."
10. dub 2012 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@andulkaavetrelec ono asi neni uplne bezne mit 7,2 kg v necelych deseti tydnech :grinning: to je teda kus chlapa
10. dub 2012 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Není, ale doktorka sama měla prý takového obra. Bolí mne zápěstí, jestli to bude takhle pokračovat, tak ho se svými 59 kg za chvíli neunesu...Na jednu stranu jsem na to pyšná, jakej je to chlapák, na druhou stranu je to zátěž jak ..., ještě že není chovací...
10. dub 2012 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec no teda to je chlapík.my jsme starší a myslím že má kolem 6kg.
očkování nás teprve čeká příští týden.
cucaní ručiček máme taky.děsně ho to baví.já bych to zatím nechala byt.
teda jsem ostuda ale nějak si nepamatuju kdy se začíná přikrmovat.
10. dub 2012 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
a jak jste na tom s režimem?
u nás je pravidelný jen dopoledni spaní.odpoledne a večer spinka pokaždé jinak.
někdy spí pěkně někdy pořád budí.
10. dub 2012 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 My máme právě dopoledne takové divoké, půlhodinové spánky nic moc, což mě docela vadí, protože potřebuji uvařit a zároveň pracovat na pc a telefonovat, odpoledne potom super až 3,5 hoďky v kočárku, to jsem skoro pořád venku (teda když je pěkně) a večer usínáme (v poslední době krásně, musím zaťukat) kolem sedmé. V noci potom buzení na papání ve 23 a 4 hodiny, ráno vstává někdy pozdějc než já :slight_smile: je to pusinka.
10. dub 2012 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
cucáníčko :wink:
10. dub 2012 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky, dnes poradna, 14 a pul tydne (3a pul mesice) - 7070g a 60cm, taky pasak, co? :grinning: Jinak druha hexa a doporuceni na vysetreni na urologii, protoze ma mysacek muj vyusteni mocove trubice trochu na prave strane pindicka, cura vlastne jen na pravou stranu. Takze takova konzultace co a jak s tim a jestli to nemuze delat nejake potize zdravotni, pokud ano, tak by asi musel na plastiku, kocourek muj. Pokud ovsem pujde pouze o esteticno, kaslu na nejakou narkozu,holt se nauci curat tak, aby nemel pocurane nohavice no :slight_smile:
Rucicky mam durazne odnaucovat, nebo z toho bude mit zlozvyk, mam mu nabidnout na cucani treba plenu. Ale nase pani doktorka je na tohle docela pes.....
Tuberu dame naockovat mezi 3. a 4. hexou,tedy nekdy mezi 5. a 15. mesicem a s prikrmy muzu zacit uz mezi 5.-6. mesicem.
Rezim mame uz docela hezky. Vecer ho nakojim, treba 20 minut, krkne si, dam do postylky, pohladim, dam pusinecku, popreju dobrou noc a jde se spinkat. Byva to kolem 20.15-20.30, no pak vstava tak poruznu, jak na nej prijde hladicek, dnes ve 4 a pak vstava tak kolem 7 a je ste u prsa si bacne. Pokud ne u prsa, usne jeste v lehatku, tak pul hodka. Kolem 10 byva unaveny a je to uspavani jak vecer, jen trochu porvava. No a poslednich par dnu dela to, ze treba za 50 minut je vzhuru a prudi. Tak prebalim, pochovam, nabidnu prso, pak jde zase zpatky do postylky a pokud rve, je to jeho problem, ja musim proste dodelat praci. Samozrejme ho nenecham zalknout, ale uz jeho prudeni poznam. No a pak spinka odpol tak 2,5 hodky v kocarku a ted si datreba jeste pul hodky pred koupanim.
11. dub 2012 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek