• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Leden 2012

17. prosince 2013 
@cernucha Teda to jste cvalíci :grinning: super.To mi budeme proti vám všem pěkný drobečkové.Ale poradnu máme až v pondělí tak se nechám překvapit.
Ale dnes mi psala holka co jsme spolu byly v porodnici že byli v poradně a mají 3,5kg.On když se narodil měl sice 2,6kg ale i tak je to hodně málo a nechce přibírat.Hrozí jim nemocnice.Tak to zase máme 6kg to je docela dobrý.
S pindíkem vám moc držim palce.Snad to nic nebude jen to že ho bude mít malinko do prava.
My jsme zase byli na očním .Já mám vrozenou oční vadu tak jestli ji můj drobek nezdědil.Ale vypadá to že ne.Máme jít ještě na jedno vyšetření jestli nemá něco jiného.ale na to nepůjdu nenechám ho trápit.šlo mi jen o to jestli nemá to co já.
My zatím režim nic moc ale nechávám to na něm.Někde jsem četla že se to dá miminko naučit ale je to prý boj.Tak to já si počkám až si ho udělá sám.
My jsme ještě očkování žádné neměli,čeká nás první.
@cernucha jinak prosím tě máme pořád rýmu.Nic moc velkou ale pořád občas musím odsát,hlavně ráno.Už je to docela dlouho asi 14 dní.Jak dlouho to trvalo vám?Myslíš že s ním mám někam jít?
11. dub 2012 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 My jsme měli rýmu cca tři týdny, ne vodnatou, ale pořád nějaký ten soplík nám nos ucpával a teď už je to dobré. My máme zase oba s manželem 4,5 dioptrie na dálku, nevrozené, starší synek je zatím bez brýlí.
@cernucha Tak to jste taky pěkní. Naše doktorka neřeší skoro nic, já ji teda taky toho moc neříkám.:grinning:
11. dub 2012 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak cucání palečku nebo celé ručičky je u nás dennodenně :slight_smile: , ale poslední dny vede cucání bryndáčku (samozřejmě bez igelitu) . Nebo si přehodí bryndák přes hlavu a dělá bubáka a při tom kecá jak Palacký :grinning:
Holky jaký krém proti sluníčku budete pro mrňousy pořizovat?
11. dub 2012 ve 23:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak koukám, že miminka krásně rostou! Já jsem si včera prohlížela fotky z porodnice a vůbec ty první fotky doma. To byl mrňousek! A říkala jsem si, že už to není miminko, ale holčička :grinning: Fakt nám rostou jako z vody! My máme poradnu ve středu. To nám budou přesně 3 měsíce! Tak jsem zvědavá, kolik bude vážit. Myslím, že tak 5,5kg. A zítra jdeme na vítání občánků. Byli jste taky? Jak to probíhá? Máme mít něco s sebou???
@gejbule1 My začali s rýmou dneska v noci - 2x jsem odsávala, tak snad to nebude nic hroznýho! Dáváte nějaké kapky?
@sarka11 Bubáka děláme taky:slight_smile: akorát s plínou.
12. dub 2012 v 08:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec Teď dočítám starší příspěvky - Jaroušek už váží 7,2 kg??? No týýýbláááho! To máš vážně plnotučné mléko!
12. dub 2012 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bohu_nka Na vítání občánků jsme ještě nebyli a ani nic není potřeba.Teda pokud se nic nezměnilo.Jen přijdeš sedneš si koukáš a posloucháš.Pak jdeš udělat podpis a dostanete dárečky/drobnosti.Lucka dostala knížku pohádek a nějaké blbosti.
Na rýmu nic nedávám jen občas na propláchnutí nakapu Libenar.
Ono ani není divu že ji mají když jsou takové teplotní rozdíly :angry: :angry: .
12. dub 2012 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, ruce a bryndáček taky cucáme. Kecání nám jde skvěle, že se kolikrát až směji, co všechno vymyslí. Někdy se až zaliká slinama, jak mele. Nám dokrorka říkala, že to cucání ruk je úplně normální. U nás se i strašně rozčiluje, když mu tu ruku vytáhnu a frknu místo ní dudel. Na rýmu používám na vytření nosu Vincentku a vždycky se to trošku spraví. Vidím, že jste skoro všichni mladší než my, ale velcí podle nás to je hrůza. My jsme měli na konci měsíce března 4,5 kg a 59 cm. Ale už jsme taky cvalíci. Je to hrozné, jak rychle se z toho pidi miminka stává človíček. Jinak za sebou máme 2x povinné očkování a 2x Prevenar. Ani na jedno nebyla žádná reakce, takže super. Pořád kojíme a už dvě noci spíme od zhruba 21 hod do 5 hod. Doufám, že to tak bude pokračovat už pořád. :slight_smile:
12. dub 2012 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čauki,
koukám, že to je všude stejné....s ručičkama a taky s rýmou, já dneska začala odsávát taky. Ale doma smrkáme všichni a Viki má k tomu zánět středního ucha, tak se není čemu divit....Do poradny se chystám další týden, ještě nemáme žádné očkování a za dva týdny jedem do Tater, tak aby už něco měl.
Jinak mě přijde, že kojíme častěji než obvykle, tak má malej asi růstový spurt či co...
12. dub 2012 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bohu_nka No, je to macek, ale spíš roste do šířky než do délky. David měl takovou váhu ve 4 měsících, a to byl taky pěkný macek.

Holky, my nejsme vůbec směrodatní, my jsme extrém.:grinning: Dám sem pak fotku toho svého papánka.
Na rýmu jsem mu stříkala Sterimar.
Na vítání občánků nepůjdeme. Jednak se trochu zlobím, protože jsme se narodili v Chrudimi, a tak nás naše slavné město na vítání nezve, prostě to nemají vychytané. Dál se mi tam nechce, protože dostaneme nějakou blbou placku s koněm (symbol Pardubic), někde prý ( v nějaké vesnici) dávali i zlatý řetízek. Jednak to vítání mi připomíná staré komunistické časy, ta hromadnost apod. Jednak tam bude dost lidí, tak se nechceme nakazit nějakou potvorou. A je to trochu stres, to zorganizovat, a když třeba miminko zrovna na vítání nemá náladu. No, na druhou stranu může mít člověk pěknou fotku a potkat pár nových maminek.
Musíte mi pak napsat, jak jste to prožívaly a jestli se vám to líbilo.

@andraa Koukám, že jsi spokojená maminka, že vám to všechno pěkně funguje, a to je dobře. My máme za sebou první hexa a zatím taky bez reakce, jen byl ten den takový podrážděný.
12. dub 2012 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evina_plus_jedna ahojda jáá :slight_smile: zjistila jsem to v pondělí, v uterý u doktora , zatím nic neviděl, ale zitra jdu zas.. tak snad neco uvidi :slight_smile:
12. dub 2012 ve 20:04  •  čeká miminko, termín má v prosinci 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj maminky, omlouvám se, že vám se lezu - byla jsem původně TP v únoru, ale malý si pospíšil a je lednový. Protože v diskuzi únor 2012 jsou všichni "menší/mladší" než my, nemám s kým srovnávat.-(
Mohla bych poprosit, kolik vážily vaše miminka ve 3 měsících? A přibírají pak pořád stejně (tabulkově cca těch 100-200gr týdně) - ty kojené? Malý měl v 2,5 měsíci 5,58kg - tak nevím, je to moc? Paní Dr. nic neříká, prý je to normál, ale kdo ho vidí, tak říká, že snad pije smetanu a ne mléko:frowning2:
Děkuju moc a ať miminka poslouchají!
13. dub 2012 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cizu Být tebou, tak bych to neřešila, hlavně že přibývá a je zdravý.My jsme měli ve 2,5 měsících 7,2kg a taky to neřeším:wink: Můj první syn byl jak ten tvůj.
14. dub 2012 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cizu vahu neres, je paradni. Jakub ve 3 a pul mesicich 7 kilo :slight_smile: Tak jako hubnout ho nenechas, ne?
Jinak vitani obcanku taky rozhodne vynechavame, prijde mi to jako tezky komancsky prezitek, kdy nejaky soudruh z ONV bude pindat nejake cinty :grinning: A vlastne nas na to ani nikdo nezval, asi to tady na jedenactce nedelaji. jen nam starosta poslal blahoprani k narozeni syna :slight_smile:
Rymu ma Jakub snad uz mesic, tedy ja tomu rikam ryma a dr. rikala, ze to proste nic neni, ze je to tim jak jsou jeste "lezaci", ze jak se posadi, postavi.....prejde to. Tak 2x denne mu tedy odsaju nudle a je to, uz to neresim.
Emmus sla po trech tydnech do skolky a co byste rekly.....nestovice tam jsou. Takze dr doporucila okamzite ji stahnout dom, protoze i kdyz je ockovana, je tam sance 50:50, ze je pritahne domu a ze miminka to maji strasne moc a je to celkem vazny prubeh. No ja uz se na to vy.... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Uzivejte holky krasny vikend :slight_smile: Skoda ze jsme tak rozesete po cele CR, bylo by vtipne udelat hromadny sraz lednacku :slight_smile:
14. dub 2012 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha U nás jsou neštovice taky všude, ve školce, sousedka je měla, jeden náš kámoš... Prosím tě, to má to očkování tak malou účinnost? Nebo můžeš být jen přenašeč?
14. dub 2012 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lykanka
Jééé ta je sladoučká!!! :slight_smile:

@andulkaavetrelec
Mě se takovýhle trapas stal taky, v Motole na dětské rehabce byl chlapeček menší než tenkrát Matýsek. A já se ptám, kolik mu je? Tak 2 měsíce? A mladičká holčina možná paní, nebo slečna, povídá "je mu 20týdnů, ale odpovídá reahabilitačně 9 týdnům... já se zděsila... narodil se o 2,5 měs. dříve... bylo mi hrozně. Ale s holčinou jsme se daly do řeči a bylo to v pohodě.

@cernucha
@andulkaavetrelec
Teda to jsou krásný váhy. :slight_smile: Ale pronese se to co? :slight_smile:
Mě už z toho tahání obou pěkně bolí záda mezi lopatkama. Budu muset začít posilovat.
I když posilovnu mám když tahám na obrubníky ten náš autobus... :D
14. dub 2012 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já to tu nějak nemůžu dočíst.

Anička mi taky cucá ručičku a když jí má náhodou v bodýčku nebo v mikče, tak máme oslintanou mikinku... :D
Dávám jí do ručičky plínu. Na dudlíka jí neučím, když se mi po něm 3x poblinkala, tak jsem to vzdala.
Takže až bude nervous, tak budeme řvát, nebo si bude stále cucat tu plínu?: :grinning:
NO to se uvidí.
Ted jsme všichni nemocný, je to na palici. Lehli jsme celá rodina. Nejdříve Maty, pak já , manžel a ted i Anička.
Děti se mi budí na přeskáčku v noci. Manžel to většinou zaspí. Na jednu stranu jsem ráda, že se vyspí do práce, na druhou stranu bych ocenila, kdyby vstával alespon k Matymu.
Dneska byl ale Matyáš vtipnej, jindy se budí v noci a volá máma, nebo auto a dneska volal ze spaní " BOŠKA BOŠKA" - myslel Bořka stavitele na kterého kouká a miluje ho :grinning: :grinning:

@cernucha
pak napiš, co ti řekli u Dr. na toho pindicka. By mě zajimalo jak tohle řeší, ale mám pocit zda se to nesrovná samo...

@sarka11
Krém se mi osvědčil u Matyáše Daylong. :slight_smile:

Jinak holky, byla jsem s Aničkou na kožním a máme Atopický ekzém. :angry:
Tak ted řeším co a jak dál. Co smím jíst a co nesmím... no nenudím se.
A jak jsem lítala po kožním, do toho ty virozy u nás, tak jsem úplně prošvihla že máme s Aničkou první očkování.
Stejně bych tam volala, že nejdeme, páč jsme všichni marod... ale bylo to trapný. ANi se neomluvit. Ale sestřička to pochopila a smála se :slight_smile:
14. dub 2012 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha
Marti, kdyby jste udělali sraz ledňáčků, tak tam nepatříme... :D Ta naše únorovka jedna :slight_smile:
14. dub 2012 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka no tak my taky nepatrime do lednacku, Kuba je narozeny jeste v prosinci, ale tak vis jak to myslim.... :grinning: Koukam, ze se vazne nenudis, to je sila jak si to davas. Snad budete vsichni zase brzo zdravi. Emmus ma taky atopak, projevil se ji tedy pozdeji, az po prvnim roce, ale je to vopruz!!!! Jedine stesti je, ze Emmicka to nejak moc nedrbe, je statecna. Ale taky jsme si zazili svy. Proste se jednoho dne zacla osypavat, delaly se ji takove fleky nekdy vic, nekdy min, vyzkouseli jsme tehdy vsechno, vynechavat jidla, vyprala jsem komplet celou skrin v jinem prasku.....nakonec tedy zabral hypoalergenni sunar, preslo to...a pak se objevil az ten atopak. Sama uvidis jak to bude pres leto super a jen se trochu ochladi na podzim, bude to zpet a pak celou hnusnou zimu.... :rolling_eyes:
@sarka11 Ja pouzivam La roche a nejvetsi spokojenost.
@andulkaavetrelec No neee, normalne by to chytla, taky me zarazila ta mala ucinnost. Ale mela by to jako v mnohem mensi mire nez bez ockovani. Ja mela nestovice silene, proto jsem ji nechala naockovat.
14. dub 2012 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha
No jo, vidíš to... jsem zapomněla.... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Hlava děravá... :grinning:
Už je to lepší, jen Aničky je mi líto. Ale zvládá to. A ten ekzém jí asi fakt svědí :frowning2:
I když jí stříhám nehtíčky, tak je poškrábaná, sice ne moc, ale je.
Rukavičky se mi jí dávat nechce, tak jí přetahuju přes ručičky bodýnka.
Taky si užíváš s Atopákem co? :( Chudinky malý. Ale zjistila jsem, že to má dost lidí a hlavně dětí.
U někoho to prý samo vymizí. Já jsem sice alergik i astmatik,ale tohle nemá nikdo z rodiny. :confused:
14. dub 2012 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka mám taky oba kluky atopáky, a u obou pomohly výrobky od Cutishelp, Kristiánka mažu už tak měsíc jejich novou řadou CannabioxE a všechno zmizlo :slight_smile: Daylong jsem měla u Damiho taky :slight_smile:
@cernucha je to tento La Roche Posay Dermopediatrické mléko SPF 50+ R9 Anthélios 100 ml ? právě nad ním taky uvažuju, nebo ještě nad tímhle Vichy ochranné mléko pro děti SPF 50+ Capital Soleil 100 ml, jen nevím, jestli jsou i pro kojence.
14. dub 2012 ve 23:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka taky jsem bývala alergik, ale poslední roky mám klid, zato se u mne objevil sem tam ekzém a párktát astmatický záchvat :unamused: , doktorka na kožní mi říkala, že astma, alergiie a ekzém mají stejný původ, takže se v průběhu života můžou střídat. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. dub 2012 v 00:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarka11
Já začala mazat Lipobasou a docela to zabírá a to je jen na promazání. Excipial bych mohla hodit do koše! :frowning2:
Ale zato mastička co je míchaná v lékárně, nejen že pěkně smrdí ale zdá se mi, že má malá po ní na ksichtíku červené fleky.. tak já nevím.
NO s tou alergií a astmatem to asi tak bude. Jen to zdedit fakt nemusela v takovéhle formě! Ale dneska je alergik snad každý druhý.

S tou La Roche Posay jste mě nalámaly..... já ted koulala na ten Daylong a je prošlej. :sweat_smile:
A tím budete mazat i miminka? Já malou na sluníčko dávat sice nebudu ale i ve stínu prý to může opalovat... a nikam dál než po ČR se v létě ani chystat nehodláme.

Možná bude zase akce ve Žlutých lázních pro maminky s kočárkama ted na jaře. Tam možná budou mít vzorečky, tak se podívám.. a vyzkouším.
15. dub 2012 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čauki,
u nás se taky marodilo, Viki zánět středního ucha, no a já mám každoroční alergickou rýmu. Zítra jdem na kontrolu, tak snad už bude KLID...na velikonoční pondělí měla Vikula 40-cítky a fakt nic moc....
Mě se Vítání občánků zdá zase jako pěkná tradice, u Vikuli jsme od města dostaly tisícovku :wink: a knížku.
Co se týká těch opalováků, tak my měly od VIchy, ale myslím, že jakýkoliv koupený v lékárně je dobrý, maj stejný složení.
Další víkend odjíždíme do Tater, tak se už moc těším, no a jestli to všechno s oběma prťatama půjde dobře, tak na léto naplánujem možná nějaké Chorvatsko.
15. dub 2012 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cizu já myslím že máte krásnou váhu.my budeme mít něco kolem 6kg .
mě teď Adam začal s jídlem zlobit.nechce moc jíst.když pije tak se pořád pouští.
mam pocit že se pořádně nenaji jen cuca.kolikrát řve a musím ho oblbnout
dudlikem .měla jste to některá?
15. dub 2012 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha srazí by byl prima :wink:
15. dub 2012 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha já jsem taky Lucku dala očkovat proti neštovicím ale jen jednou.Doktor mi poradil že alespoň bude mít lehčí průběh a stejně ji to proti tomu aby to dostala nezabrání.Ale taky mi to překvapilo.
Já jsem taky teď pěkně nastydlá.Je toho prý teď hodně.Snad to děti nedostanou.
Opalovací krém se mi osvědčil dětský od Avonu.Snad ho ještě letos budou mít.
Taky bychom už v létě rádi vyjeli někam k moři :slight_smile:.V loni jsem nebyla a dost mi to chybí.Ale obavy jak to zvládneme mám :unamused:.
15. dub 2012 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Jasneee, to jsem presne mela, trvalo to jen asi tyden, muze to byt trimesicni odmitani prsa, to byva. Jakub byl jeden cas jak blazen, ja si rikala, ze se snad odstavi a jak jecel.....Ted teda neplace, ale je to taky tunta s kojenim, taky se porad pousti, kouka na me, smeje se na me, mliko mu strika po obliceji :slight_smile: Myslim si, ze se odstavi jednoho krasneho dne sam, ze ho urcite nebudu kojit tak dlouho jako Emmcu. Emma byla doslova zavislak, dokazala me dudlat treba 3 hodiny. Kuba se napije a pusti se. malokdy ted u toho usne a duda si. Asi i proto bylo u nej jednodussi navyknout ho na to samostatne usinani.
Ja uz se nemuzu dockat cervna kdy zacneme vyjizdet na dovci, snad uz bude Kuba pohodovejsi a nebude takovy rvoun....
@sarka11 To je on, bezvadnej!!!! Emma bude mit asi dobry fototyp, ale i tak, nikdy se po tomhle kremu ani malicko nespalila a to ona je na slunicku porad. Od roka jezdi 2x rocne k mori.
15. dub 2012 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Tak já to mám přesně tak.Lucka se u prsa uklidňovala a stačilo ji ho jen dudlat a byl klid.Adam se z nutnosti napije a konec.Jak to začne stříkat tak kouká uplně na druhou stranu kde se co děje,směje se atd.Odstavit bych ho ještě nechtěla.Měla jsem předsevzetí že ho budu kojit rok jako Lucku a teď budu ráda když ještě nějakou dobu vydrží.
To jsou teda truhlíci ale jsem ráda že to nemám sama.
15. dub 2012 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 ja chci Kubu kojit 11 mesicu, v prosinci chci jet na vikend do Londyna za segrou a uz sama :grinning: Navic pry je nejaka nejnovejsi studie, ktera prisla na to, ze vazne vyznam ma kojeni do 10 mesicu, to mu predas veskerou imunitu a vse co je mozne kojenim dat, do roka ok a nad rok uz je to fakt jen psychicke pouto mezi mamou a ditetem a ze je dokazane, ze deti kojene dele nez rok trpi vice na alergie a ekzemy....tak ja nevim no. Emmicka byla kojena 14 mesicu, alergii i atopak ma, ale to muze byt proste nahoda.
15. dub 2012 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha já taky rozhodně nechci víc jak rok klidně i míň :wink: .
Včera jsem četla že Vondráčková bude kojit 5měsíců protože to je nejdůležitější a nejlepší doba.Tak já nevím kde na to přišla.
To ti závidím alespoň se máš na co těšit ale určitě se ti bude stýskat :grinning: .
Kam jedete v létě?Jedete autem nebo letecky?Já bych chtěla letět třeba do Španělska.Cestu autem s 2dětma si neumím představit.
16. dub 2012 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek