• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Leden 2012

17. prosince 2013 
@gejbule1 Tak i tak. Nacneme to 9.6. autem do Rakouska jako kazdy rok. Je to uz tradice, jezdime s nasima, mame pronajaty cely domek a delame si vylety, je to nadhera. Kubicek byl vlastne uz vloni, jen o tom jeste nevedel :slight_smile: Potom 28.6. letime na 10 dni na Korfu, pak nejak v cervenci Madarsko autem lazne a ja pak jeste s nasima a s detma na konci srpna Lefkada. Tak jsem na to mooooc zvedava :slight_smile:
Styskat se mi urcite bude, ale taky si to kralovsky uziju :grinning: Budu chodit po kramech, jezdit metrem, jist co chci, pit co chcí, spat jak chci...... :grinning: :grinning: :grinning:
16. dub 2012 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Jooo a to s Vondrackovou jsem taky cetla a docela jsem koukala. Ona mi vzdy prisla jako takova ta zena, co bude kojit dite do 5 let :slight_smile: Ale jedno se ji musi nechat, vypada po porodu nadherne.
16. dub 2012 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka Irce vse nej k svatku :slight_smile:
16. dub 2012 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha
Martinko, moc děkuju!!!!
:slight_smile:
16. dub 2012 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tobi1
Koukám, že se ty choroby nevyhnuli ani vám... tak snad odjedete do Tater zdravý!
Já na vítání taky půjdu, už jsem nás tam hlásila. Je to spíš akce pro babičky a taky jediná příležitost udělat s nimi fotku a zajít pak na oběd! :slight_smile:
Pravdu ale holky máte, je to komunistický přežitek. A každá praha nebo obec to řeší jinak. Někde zvou sami, u nás se o to člověk musí přihlásit.
Užijte si dovolenou!!!

@cernucha
@gejbule1
Já chci Aničku kojit tak max. do toho roka. U Matyho jsem to měla taky tak!
Chtěla jsem přestat v roce, ale pak byl nemocnej, tak jsme to ukončili až ve 13 měsících.

HOlky, mám dotaz na naušničky? Kdy se nechávají napíchnout uši na naušnice?
A nevíte kde? Pediatr to asi nedělá co? SE musím ted ve středu zeptat, jdeme na první hexa.
S očkováním proti neštovicím uvidím, kdy se očkuje? ASi ted někdy kolem 2roku dítěte ne?
16. dub 2012 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha
jůůů to máte krásně naplánovaný! Na Korfu jsme byli na svat. cestě, bylo tam krásně!

My k moři asi až děti odrostou a taky podle financí,
Letos budeme rádi, když dostavíme a budeme se stěhovat... :slight_smile: Teda já v to doufám.
Už mám vybranou kuchyň! Sedačku už taky máme, je zabalená v garáži... :slight_smile:
Ted řeším jaký obklady do koupelny.... tím, že je to dřevěnej domeček, tak moc možností není.
NO uvidíme. Něco pěkného už jsem viděla. Ale kdy to všechno oběhat a sehnat s těma dvouma to fakt nevím. :D
16. dub 2012 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka s nausnickama neporadim, ja je Emmce nedala. nechtela jsem ji trapit a myslim si,ze je to jeji rozhodnuti. navic mela dlouho holou hlavicku. samozrejme byla dlouho oznacovana lidmi za chlapecka, protoze pro zaprdlou ceskou populaci jsou nausnicky jedinym ukazatelem pohlavi :grinning: Ale jinak to dela pediatr, bud picha nebo nastreluje.
Nestovice se pichaji v 15 mesicich prvni davka.
Ja Korfu miluju, dokonce jsem tam 3 mesice pracovala, je podle me nejkrasnejsi z velkych reckych ostrovu. Jedeme tam i se svagrem a jejich rodinou, takze 3 holky (3,4,5 let :slight_smile:). Bude to bomba a Emmicka bude nadsena. Delam to hlavne kvuli ni, na atopak more krasne pomaha.
My se stehovali loni v zari, je krasne si vse vybirat, vid? Ja si uzila kuchyn, celou jsem si ji navrhla, delal nam ji na zakazku manzeluv kamarad a spokojenost nejvetsi.
16. dub 2012 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha
Ono je dneska asi jedno zda má holčička naušničky nebo ne...
Matyho jsem jako mimino oblíkala do modrý a stejně mi lidi říkali... " TO JE HOLČIČKA?" :grinning:

Jak píšu, krásně to máte naplánovaný... i to Rakousko.. taky bych někam jela.
Ale toho si ještě užiju dost až na to bude čas.
Taky jsem to o tom moři slyšela, že je to dobrý na alergie a ekzemy. Já jako astmatik jsem jezdila s Vaškem když to jen šlo.
To bude mít Emička plno kamarádů s sebou, no to máš dobrý. Si odpočineš! I když taky to má svý co? Stále hlídat, aby nevymysleli nějakou lumpárnu. :slight_smile: Nebo je hodná?
Maty už ted je schopnej vymyslet takotou kokotinu.. :grinning: :grinning: :grinning: si říkám, kam to bude spět.

Kuchyn asi bude z Ikey, ale v sobotu se mi líbila jedna kombinace co měli v XXXlutz, tak fakt nevím.
SE těším až to bude aktuální a budu moct se vyřádit a zařizovat. Ted jen vybíráme a plánujeme. :wink:
16. dub 2012 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka holky jsou spolu strasne hodne, kdyz je hlidam, v podstate o nich nevim. Jsou spolu hodne, bydli totiz pres zahradu, takze jsou na sebe sestrenky zvykle a nemusi tedy tolik radit kdyz se potkaji. Emma je navic hodne klidna, rozumna a uvedomela holcicka, da se s ni domluvit. Kajinka, to je ta nejstarsi, petileta, to uz je proste slecna, o vse se postara, vse udela a Sabinka, ta je nejmladsi, v lednu trileta, to je jeste takove detatko, ale taky se da. Jen je s ni horsi domluva, protoze jeste vubec nemluvi.
\emmicka me zase dnes uplne dojimala, kojila jsem Kubicka, ona si k nam natahla vsechny sve panenky a svoji nejmilovanejsi Anabelku taky zacla kojit :grinning: :grinning: :grinning: Normalka si zvedla triko, dala si pod ni polstar a dala si ji k prsu. Pak ji dala do postylky, prikryla a zavrela v pokoji :slight_smile:
Jako ono more pomaha, ale mela bys tam byt pry minimalne 3 tydny, coz proste neni v nasich silach.....tak alespon tech 10 dni no.
16. dub 2012 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Obe deti SPIIII, mam jit bouchnout sampano???? :grinning:
16. dub 2012 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@irenka já jsem Lucce dala píchat náušnice ve 3měsících po očkování. zase budete mít krasny domeček :wink:
jinak mi máme po poradne a 1.očkování.máme 61cm a 5900g.prý hezky průměr.

@cernucha tak to my se chystáme až na konci prázdnin tak mi pak musis říct jak jste zvládli letadlo :dizzy_face: :dizzy_face: u
16. dub 2012 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha
Jestli ti spí, tak bych si hodila relax!!!!

To je super, tak to je na sestřenku zvyklá a bude mít krásné vzpomínky na dětství!!!
To bych brečela dojetím, vidět Emičku jak kojí panenku!!! :slight_smile: Oni to prý holčičky tak dělají. Už jsem to viděla u kamarádky. :slight_smile: FAkt je hodnoučká.

Jak já už se těším, až se s Matym pořádně domluvím.
Ona už s ním jako domluva je i ted,ale pokulhává to. A je to normál. A to docela mluví, nebo mě to tak přijde.
Dneska vyháněl Zuzu z mojí bundy na kterou si lehla se slovy "Zuza huš, mámy..." mě rozesmál. Jen jsem to nechytla na kamerku.

@gejbule1
NO tak to máme s naušničkama akorát... díky za info.
Ani nevíš jak se těším až budu mít kam dát věci. :wink:

No mě se ted Anička vzbudila, Matyáš dnes opět odmítl usnout...
A to jsem si myslela, jak nastříhám kalhoty a vestičku pro Matyho k ušití na sobotní svatbu.... :unamused:
16. dub 2012 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, my byli na vítání v pátek. Jak píše Irenka - je to sice přežitek, ale babička a děda si to užili, pak jsme zašli na oběd a do cukrárny...taky jsme dostali nějaké dárečky od města, vyfotili nás. A taky jsme Nelince konečně dali šatičky, které jsme dostali od mojí ségry a zatím na ně nebyla příležitost. Vypadala sladce:slight_smile:
Na dovolenou bychom taky chtěli vyrazit, ale ještě nevíme kam. Možná jen Itálie...možná Lago di garda... Nebyl jste tam někdo???
@irenka Nám náušničky doktorka nastřelila v 6 týdnech na kontrole. Bylo to rychlý a malá ani nebrečela. Jenom kníkala:slight_smile: Naše doktorka říká, že čím dřív - tím líp. Když se to nastřelí-neteče krev-nehnisá to. Takže klidně prej hned v porodnici. Určitě doporučuju. Viděla jsem minule u doktorky, jak to jedné holčičce píchali jehlou. Fůj! Krev a řičela jak šílená!!! Pak jí to lepili...Nás to stálo 400Kč.
16. dub 2012 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka My jsme náušniče taky nastřelovali u pediatra a vše bez problémů, ty nastřelené náušnice jsme měli doteď. Zařizování je fajn, ale s těma prťatama docela náročné, to je fakt.
Viki se mnou taky občas "kojí"...vyhrne triko, dá si panenku na břicho, pak přehodí deku přes rameno a říká "brkni si" :slight_smile: no síla.....

@bohu_nka Na Lagu jsme byli před dvěma roky, i s VIkulou a maximální spokojenost, určitě můžu jen doporučit.
My jdeme do poradny zítra, dostanem hexu a asi rotarix, ale hlavně jsem zvědavá na míry... :slight_smile:.
16. dub 2012 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moje výtvory :slight_smile:
16. dub 2012 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tobi1 Nadherne deti!!!!! Viktorka je sladka, ja proste nemuzu uverit tomu, ze byla narozena ve 25tt, neuveritelny.
Emmca panenky i kara a obcas jim svihne facku a krici na ne :slight_smile: No sranda.
@bohu_nka Ja jako vim, ze je to tradice a neodsuzuju to, jen ja na tyhle akce nejsem no :slight_smile: Babicka s dedou jsou s detma porad, druha babicka stoji za prd a druhy deda neni.
No a nausnicky vubec, prijde mi to proste divny rozhodovat o tomhle za to dite. Moje segra by se treba klidne bez nausnic obesla. Dala bych ji je nastrelit treba ted, kdyz uz je rozumna, ale to uz samozrejme tusi, ze to bude bolet a nechce. Rika, ze si je necha dat az bude velika :grinning: Tak at si to udela jak chce. Stejne byla pro vsechny porad za chlapecka, i kdyby byla oblecena treba v ruzove sukni :slight_smile:
16. dub 2012 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Tak David byl zase cca do tří let za holčičku, modré nemodré oblečení.
Přidávám fotky toho našeho tlouštíka, na jedné je s dvěma bradami...
17. dub 2012 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krasni kluci
17. dub 2012 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, omlouvám se, že vám sem zase lezu - chtěla jsem se jenom zeptat, jestli bych se nemohla k vám přidat? Náš prďola se narodil 23/1 (o 3 týdny dřív) a v diskuzi únor 2012 jsme suveréně nejstarší a já nemám s kým porovnávat a řešit aktuální problémy.-(
K očkování: my jsme byli na 1.dávku hexa a 1.dávku rotarixu před 3 týdny, dneska jsme dostali 1.dávku prevenaru 13 a malý to snáší zatím na jedničku (zvýšená teplota se nekonala - zatím klepu na dřevo, ještě může dneska přijít)
K opalování: moje teta pracuje v lékárně a poradila mně novinku pro atopiky, alergiky, lidi s ekzémama a miminka je prý nová bioderma mineral (50 faktor) - tak jsme koupili, ale nebylo ještě pořádně kdy vyzkoušet
Mějte se krásně a hezký večer
17. dub 2012 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cizu porad se neomlouvej, pojd s lednackem mezi nas :slight_smile:
18. dub 2012 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cizu Navíc když je narozený stejně jako ten náš :wink:

@cernucha Dík. Viki si dokonce kolikrát i hraje na mě....aji těm panenám nadává :grinning:, takže všude stejné.

@andulkaavetrelec Kluci jsou šikulové :slight_smile:.
My měli včera 6 kilo a očkování je odloženo až po Tatrách...pak dostanem vše naráz - hexu, prevenar i rotarix.
18. dub 2012 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky díky.-)
@tobi1 - tak to je super.-) A už jste byli v 3měsíční poradně? My jsme měli jít příští týden, ale paní Dr. to vzala rovnou při očkování.
Jeho váha je 5,82kg (já jsem v jeho věku měla 5,8kg), tak opakuje po mamce.-))
Jinak nám to očkování rotarixu a prevenaru rozdělila na dvakrát, ne najednou - aby toho očkování nebylo moc najednou - i když rotarix je do pusinky - a to si náš vyloženě užíval a kdyby mohl, sní hned i tu druhou dávku :grinning: Takže máme kombinace hexa x rotarix a pak zvlášť prevenar.
18. dub 2012 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec Hezcí klučíci :slight_smile:
@tobi1 Pěkný jsi si vyhrála co?
@cizu AHooooj :grinning: .My máme 5900G takže skoro stejně :wink: .
Já dávala jen Prevenar a taky bez reakce.Hurááá :slight_smile:
Ale já mám zase Atb.Chytla jsem angínu Hrůza :frowning2: :frowning2: :frowning2: .Děti naštěstí v pohodě.
18. dub 2012 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,

tak dnešnoí očkování Hexa ... děs... je to fakt svinstvo. To moje usměvavé milé miminko se odpoledne proměnilo v uplakané a nešťasné mimčo...
Ted mi tu z toho řvaní usnula. Pomáhalo chova a chovat, ale jakmile jsem jí položila do postýlky, nebo do lehátka, znovu řev! Zatím je bez teploty.
Jak to snášely vaše děti?
A jinak váha ve 2 měsících je 6150g... pěkně vás doháníme.

@cizu
Určitě ukotvi mezi námi. Já mám mimčo narozené až v únoru a taky jsem tu! :slight_smile:

@tobi1
To jsou slaďouši!!! V čem to pracuješ? Ty miáš asi Photoshop vid?

@andulkaavetrelec
Krásný kluci, ale proč se tam Jaroušek na té jedné fotce tak mračil? COs mu udělala mamko? :grinning:

@gejbule1
NO, ty si to taky dáváš... nezávidím ti. Já bojuju se zánětem prudušek... Tak at je ti brzy líp a hlavně at to nechytnou děti! :slight_smile:
18. dub 2012 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka ať jsi brzy FIT. No teda taková váha ve 2.měsících? :confused: :confused: :confused: :confused: To tady budeme my největší hubeňouři :grinning: :grinning: :grinning: .
Ale Ada teď fakt strašně málo baští.Pije jen chviličku a ještě se 100x pustí.Ale nebrečí tak hlad nemá.Taky už nekaká každý den-možná nemá co :grinning: :grinning: .
Koupila jsem si homeopatika na podporu mléka i chuti tak jsem zvědavá jestli to pomůže :wink: :wink: .
18. dub 2012 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 - hele, tak zatím bude nejhubenější my.-))) I když podle žgraniček vypadáme nejtlustčí ....náš baští pořád stejně a myslím, že mu to stačí - přibírá poctivě týdně cca 200gr (jsme u dr kvůli žloutence skoro každý týden, tak přesně vím, v kterém týdnu kolik vážil)
A co se týká kakání - tak my máme opačný "problém" - vyprazdňuje se jednou týdně - prý u kojeného normál, pokud ho nebolí bříško a nebo není nevrlý nebo plačtivý.
@irenka - ono když je mimčo mladší než ostatní tak se člověk něco dozví co ho čeká, naopak to nefunguje:frowning2: A samozřejmě záleží na tom, jak jste tady fungovaly před porodem (a já jem moc na MK nebyla, jsem makala jako drak.-) A očkování hexa bylo u nás bez následků, stejně jako s prevenarem - tak to zatím vypadá na našeho odolného chlapíka, kterého nic nerozhází - klepu na dřevo, ať to tak zůstane dále.....
18. dub 2012 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Posílám taky nějaké fotky - dva extrémy.-)) Ta v peřince je ze křtin tento víkend, ta druhá je z Velikonoc (chudák, na pasení koníčků nepřepadává, jenom má babička sedačku, která je klopená dolů.-))
18. dub 2012 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Díky holky, za komentáře, potěšily.
@cizu Křtiny, krásné. To je právě to, že komunisti měli místo křtin vítání občánků, tak mi to přijde. Nejsem věřící, ale křtiny mi přijdou hezčí. Pěknej šmudla. Já měla termín taky v únoru a jsme 27.1. Od začátku jsem chodila do lednové diskuze, protože jsem tušila, že tam budu patřit. Tady budete zase nejhubenější...My kakáme cca jednou za dva dny, ale chudák někdy tlačí až je rudý a zařve si u toho, tak máme pomocníka rektální trubičku.
@irenka My jsme po hexe byli bez teploty, ale byl nervozní a podrážděný. Anička bude teda pěknej macík, že by trhla našeho Járu to nemyslím, ale mezi holčičkama bude určitě největší, viď?
@gejbule1 Prosím tě, kdes k tomu přišla. Koukej se uzdravit.
@tobi1 David taky Járu pusinkuje, leč nemáme zdokumentováno. Járovi se pusinkování na tváře hrozně líbí. Taky zbožňuje, když mu Davdid tleská s ručičkama, i když to Davdid dělá někdy dost drsně. Jára se tomu směje, přímo řehtá, hlasitě!

Holky, mám jedno závažné zjištění: nesmím jíst čokoládu. Mám vypozorované, že den poté, co sním více čokolády, bude tříhodinový řev, zatím se to stalo teda jen dvakrát, ale jindy tolik neřval. Takže si musím nechat zajít chuť. nebo si brát jen malý kousek.
18. dub 2012 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec my máme za sebou už i vítání občánků-před měsícem-mně osobně to přišlo hezké, aspoň něco v dnešní době pro ty děti ty obce/města udělají. Takové symbolické uvitání nového občana - bylo nás celkem 8 dětí a každý dostal knížku "naše děťátko" a takovou hračku - u nás jsme mu dali jméno Ňufík a je to malého největší kamarád - Ňufík mu všechno vysvětluje.-D Ale taky se u nás musí člověk o to přihlásit, sami automaticky nezvou.-(
A křtiny? My jsme věřící :wink:
A k čokoládě? - když pominu fakt,že by se kvůli tomu trápilo moje mimčo, tak te´d bych to i brala - nějakou alergii na čokoládu a sladké, protože za měsíc jsem místo hubnutí posledních kil přibrala :rolling_eyes:
19. dub 2012 v 06:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. Mne z toho naseho kluka nekdy uz hrabe. On je taaaak urvanej, dokaze rvat a rvat a rvat. Prejde ho to nekdy??? Ja na to nejsem u Emmci zvykla :cry: Taky ted pekne zlobi s dopolednim spanim. Da tak 40-50 minut a slus, rve. Uffff.
19. dub 2012 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek