• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Leden 2012

17. prosince 2013 
Tak u nás už zase nemoci ustupují.Hurá.Zítra si jedu pro Lucku a chtěla jsem ji dát do školky tak uvidím v jakém bude stavu.
Jinak Adam je taky pěkný uřvánek.Nikde sám nevydrží déle jak 10min.Pořád si říkám že ho to přejde až bude sedět ale to se jen uklidňuji.Vím podle Lucky že nepřejde :angry: .
7. kvě 2012 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
jak vám prckovi spí.přes den?
u nás se spalo docela dobře .klidně i 4 hodiny.2hod.dopoledne a 2-3h odpoledne .teď jsem rada když spí hodinu v kuse.
7. kvě 2012 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 tak to u nás se zase spí ted lépe než dřív... už ji nebolí bříško tak je klid...většinou se vzbudí kolem 7, do 8 leží v postýlce a kouká dostane najíst, chvíli si pohrajeme a v 9 ulehá...spí tak hodinu ale vyndavám ji až v 11...pak je na hrací dece kde občas taky tak na půl hodiny usne, kolem 2 chodíme ven a to spí tak 2hodiny a občas ještě spí mezi 5-6...od půl 8 pak chrupká až do 5 do rána...poslední dobou se fakt klidně i na hodinu dokáže sama zabavit...ale je pravda že se to u těch prcků furt mění...pro změnu začala mít záchvaty u koupání...nikdy ji voda nevadila a ted poslední týden řve jak tur :unamused:
7. kvě 2012 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmaarrkkeettkkaaaa a kde se takove hodne deti berou????? Malinka je zlata, zavidim!!!!
@gejbule1 u nas je tedy budicek kolem 6 rano :stuck_out_tongue_closed_eyes: , ale vestinou se mnou jeste tak do 7 pospava u prsa nebo tak. Pak ho predavam tatinkovi a ten ho kolem cca 8 udrnca na takovou pulhodku, to je takova Kubickova ranni siesticka :slight_smile: Kolem 10 jde spinkat do postylky a dava tak 2-3 hodinky a pak v zavislosti na tom jak spi dopolko, usne odpoledne bud doma v kosi nebo venku v kocarku, ale vetsinou uz musim drncat a je to takove povrchni spani. tak hodku az dve. V 7 koupeme a v 8 spinka.
pridavam fotky mych lasek
8. kvě 2012 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha no dle tvého popisu mi přijde že to máte docela podobné :wink: my to takhle máme fakt tak poslední týden,...dřív to byl děs, řev řev a nehrozilo že by se sama zabavila...to bylo tak 10min a už halekala...
teeeda ten tvůj prcek je snad jednou takovej než naše Aguš :grinning: jsem zvědavá zda ted na druhém očkování bude mít už alespoň 5kg :confounded:
8. kvě 2012 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmaarrkkeettkkaaaa vypada starsi, vid? Tak na trech mesicich mel 7 kg, jsem zvedava co nam ukaze vaha ted v poradne, ale typuju to k 8 kilickum no :slight_smile:
8. kvě 2012 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha to teda...tak my na 3měs. 4.90 tak rozdíl 2kil musí být někde znát :wink: 8kg budem mít tak v roce :grinning: podle toho jakej je malej jedlík...
8. kvě 2012 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha krasny dětičky.a opravdu je Kubíček takový obrik.vypadá tak o dva měsíce starší.
my měli minule v poradne 5,9 a teď nebude mít o moc víc.strašně málo basti.
ale docela se vytáhl.za 3 týdny o 4cm .
8. kvě 2012 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmaarrkkeettkkaaaa my to spaní máme taky hodne podobne jako vy jen spí kratší dobu a nevydrží
sám takhle v postýlce.a kor teď jak byl nemocný tak je to děs.
máš hodnou holčičku to ti závidím.
8. kvě 2012 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Fotky povedené, nádhera. Klobouček super, Emmička s korálky a ty barvy.
@mmaarrkkeettkkaaaa My jdeme na kontrolu ve čtvrtek, na druhé očkování, ale taky to bude 8 kg...
8. kvě 2012 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha jo ještě jsem chtěla napsat že Kubík rozhodně jako urvanek nevypadá.naprosto hodne a spokojene miminko :confounded:
8. kvě 2012 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 zdani klame :wink: je to nas malinkej urvanecek :slight_smile: On je obrik na sirku, na delku asi uplne standart, nevim kolik meri, ale ma ted obleceni 68, coz presne odpovida jeho veku :slight_smile:
@andulkaavetrelec Kloboucek koupen u vietnamcu v Cernovicich, coz je nejblizsi "mesto" od nasi chaty :grinning: Nebyla jsem vubec vybavena na slunicko. Emmicka je moje princezna, pristi pondeli ma 4.narozeniny. A to pod temi koralky mela jeste syte ruzovou baletkovskou sukni :grinning: A barvy jsou uzasne jen diky super fotaku, ktery mi predloni nadelil jezisek a se kterym ale bohuzel vubec neumim zachazet.
Dekuju holky za chvalu
9. kvě 2012 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 ono se to ale opravdu u těch miminek hodně mění, tak uvidíme jak dlouho jí to takhle vydrží :grinning: mohlo by už napořád, jelikož ted udělám hodně věcí...takhle jsem furt musela odbíhat a chovat a to byl fakt děs...teď už chováme jen když si ji chci poňušňat :sweat_smile:
@cernucha fotečky opravdu krásné, copak máš za foťák? nějakou zrcadlovku? tak to naše Aguš je sice hubená ale dlouhá...také máme vel. 68 :wink: i když jak co no...hlavně bodíčka...ono to číslování je různé...
9. kvě 2012 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec máte to ale jedlíky, kojíš z obou prsů?
9. kvě 2012 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmaarrkkeettkkaaaa jojo, canon eos, digitalni zrcadlovka, nadhera, profi, jen s tim umim zaklad a nejsem uz dva roky schopna nastudovat neco vic.
Jinak ja kojim z obou pokazde. A Agatka je kojena a takhle nadehrne spinka v noci? Parada, jako nase emmicka, ta spala i 12 hodin v kuse :slight_smile:
9. kvě 2012 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmaarrkkeettkkaaaa No tedy a ted koukam, ze Agatka byla velika kdyz se narodila. Kuba mel 3170g a 49cm, tak to pekne dohnal a nadehnal, co? :slight_smile: Ale je pravda, ze on mel tuhle vahu ve 37+0, nevim jak by vypadal donoseny :confounded:
9. kvě 2012 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha
VŠECHNO NEJ NEJ NEJ NEJ A NEJLEPŠÍ K NAROZENINÁM..... :slight_smile:

Jsem ti chtěla popřát na FB a hnedle sem, ale nějak mi to časově nevyšlo...
:wink:
9. kvě 2012 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha také uvažujeme o koupi nějakého lepšího foťáku, tím co fotíme, to je fakt děs...je super mít památku na dětičky aby to alespoň trochu vypadalo :grinning: tak musíš po večerech studovat :wink:
já z obou kojím jen v 8 a večer před spaním, jinak nechce...Právě že na to, že byla docela velká tak teď si drží štíhlou linii :grinning: a jedení teda moc nedá, takže noční hladovění ji zřejmě moc nechybí...občas se tedy vzbudí ale šoupnu dudlíka a spí dál...A Emča ti takhle spala když byla kojená :confused:
9. kvě 2012 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,

koukám řešíte váhu miminek a taky jak spí....

Anička mi krásně spinká v noci, ale fakt paráda....
Ale přes den tomu moc nedá. Když už se uhoupe tak spí třeba hodinu, max. 2.
Ale ted jak dobírá energii tak chce stále pít. Málem jsem totiž přišla díky té viroze o mlíko. Tak mi tu jeden den plakala a já koukám a nic z těch prsou neteče... chudinka, ale už se to rovná. Taky pro to dělám maximum.

@mmaarrkkeettkkaaaa
Taky se mi malá zabaví přes den sama max. na 10minut. U hrazdičky.
V lehátku už být moc nechce, stále mi klouže dolů.... :slight_smile:
A už se mi přetočila z bříška na záda a s maloou pomocí to zvládne i ze zádíček na bříško...
Je to čiperka.

@cernucha
To jsou krásný fotečky... ty máš Canona? Závidím....
Kubík tam vypadá starší ale jen jak je sám a v tom famozním kloboučku. ONi ty fotky strašně zkreslují, když fotíš hodně nablízko. ANička taky vypadá starší na všech fotkách.

@gejbule1
Vydrž holka, mám to podobně. U nás v autě zatím zlepšení žádný. Sama s nima nikam razit nebudu nebo přijdu o nerva! :slight_smile:
9. kvě 2012 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka dekuju moooc :slight_smile:

@mmaarrkkeettkkaaaa Jo, Emmca takhle spala jen kojena :grinning: Byla zazracna, kolikrat jsem se na ni musela jit treba v 9 rano podivat jestli zije, jak spala :slight_smile:
@irenka Mam Cannona, jojo, bylo to prekvapko od manzela k jezisku, je uzasnej - fotak i manzel :grinning:
Jinak fotky jiste hodne zkresluji a pridavaji na veku, ale dnes byla z Kubicka v soku i pani doktorka na ORL, pry jak je veliky a jako ze i vypada tak vyspele, pry jestli mu je 5 mesicu nebo kolik :grinning:
Holky, ja uz si pomalu nakupuju vybavicku na prikrmy a tak za mesic, mozna driv, huraaa na to :slight_smile: Moc se etsim, myslim, ze Kubasek bude dobry jedlik a bude mi delat radost.
9. kvě 2012 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čauki,
zdravím z exilu...v bytě nám konečně dělají rekonstrukci, takže minulý týden jsme vegetili u ségry, teďka u tchýně...ale už se těším domů, tak snad to do konce týdne klapne. Jinak (snad to nezakřiknu) si stěžovat nemůžu, Adam je docela pohodář, spí dobře v noci i přes den, kojím co tři hodinky, když se zadaří tak se zabaví na hrací dece i v křesílku nebo ho baví Vikula a to má vůbec nejraději :slight_smile:.
Autem jezdíme často, obě děti v pohodě, měla jsem strach z těch Tater, ale pohodička...buď spaly nebo si hrály.

@cernucha Fotečky krásné, a jinak jsem na tom stejně, já nadělila dig.zrcadlovku manžovi...ale bohužel euforie ze studování návodu jaksi vyprchala...ale tydle foťáky fotí krásně i sami, že jo.... :stuck_out_tongue_closed_eyes:.
9. kvě 2012 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,my měli 2/4 kontrolu a už máme 7,03kg a 62cm, i když 4 měsíce máme až dnes.Druhé očkování proběhlo v pořádku.Přetáčí se z břicha na záda a ze zad na bok,ale víc mu to jde doleva než doprava.Otáčí se mi kolem dokola a zvedá zadeček a posouvá se po zádech třeba o půl metru.Musím hlídat,aby neměl hlavu ve špruclích :grinning: .Taky je pěkně veselej,chechtá se nahlas a objevil svůj hlas a křiči a houká,leží v postýlce a než usne,tak tam půl hoďky výská a když něco chce tak nasadí pěkně vysoký ton.Vše co chytne do ruky strčí do pusy a pěkně slintá,tak doufáme v zoubky.Známá měli tak na konci 4měs.Umí si strčit prsty tal hluboko,že se dáví :grinning: Začal spát celou noc,ale přes den spí dohromady tak 3hod.už ani kočár nezabírá.Chce všechno vidět a slyšet :grinning: .
Taky máme začít dávát příkrmy,tak prosím o rady a návody :grinning:.Spíš je vaříte a nebo kupujete? Taky sem četla,že můžou pít ovocnou šťavu,to myslí jako z ovoce nebo džus?Vždyť ale citrusy nejsou vhodné nebo jo?On mi totiž nechce ani vodu ani čaj a to sem zkoušela asi 3druhy,vždycky nahodí obličej a vyplivne to.Už jsem zkoušela mrkev a u té se tak neksichti jak u té vody :grinning:
9. kvě 2012 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čau ženy:slight_smile:
Teda to nám to tu zase poporostlo:slight_smile: My taky rosteme a přibíráme. Ve váze tady sice rekordmani nebudeme (6,1kg), ale máme dlouhou holčičku - 64cm!!!

@cernucha Foťák máme stejný jako ty, ale taky to s ním ještě neumím. Fotím většinou na automat. A taky mě štve, jak je těžký - kor teď, když všude s sebou tahám přebalovací tašku:slight_smile: A vy máte chatu u Černovic??? Já pocházím z Kamenice nad Lipou:slight_smile: Zrovna tento víkend jsme tam byli u rodičů:slight_smile:
@charlie31 Naše Nela taky skáče - zvedne zadeček a posune se. Takže je věčně v postýlce navalená někde u kraje:slight_smile:
Příkrmy budeme dávat od ukončeného 4. měsíce, protože nekojím. Takže taky začínám přemýšlet, co všechno bude potřeba. A taky se ráda dovím nějaké rady...
9. kvě 2012 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmaarrkkeettkkaaaa Já kojím někdy z obou, někdy jen z jednoho prsu. pohmatem zjistím, v kterém je víc mlíčka.

My máme problémy s blinkáním, resp. s blitím. Když ho dám na bříško, tak se zeblije, pak do toho namočí nos apod. Takže naše pasení koníků je spojeno s blitím. Blije i 1,5 hodiny po kojení, třeba i v náručí, jsme pořád všichni od natráveného mlíka, blivanec na podlaze utírám za den tak pětkrát.

Jinak je ale pohodář, dneska teda trochu si pořval, tak mám podezření na zoubky, slintáme teda pořád. Chechtá se dost, daří se mu pěkně držet i přitahovat věci, ale v pohybu zatím to není nějakej vejvar, zatím se mu jen několikrát podařilo ze zad na bříško s pomocí dostat a navaluje se na bok, taky jen na jeden, na pravý.
9. kvě 2012 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bohu_nka Ano, mame chatu v Hojovicich, 10km od Kamenice :slight_smile: Jezdime tam do Penny nakupovat, nahoda :slight_smile:
Holky, ja jsem z toho naseho chlapaka na prasky. Dnes buzeni ve 22.30, v 0:20 ve 3 a pak v 6. Rymou to nebylo, dychal pekne a odsavala jsem az rano. Hladem to taky nebylo, protoze v tech pul1 stacilo pochovat a spinkal dal, zly sen takhle 2x po sobe tezko a zuby myslim taky ne, v papulce mi prijde klid :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak co mu jeeeeee? Rano mi zase predvedl takovy hysterak, ze sousedi si musi myslet, ze ho tyram. On neplace, on doslova vresti, chrci. No a pak na lekarnice hazi ocka a usmevy, ze se z nej mohly po.....Vcera dopoledni spani 3 hodiny, dnes po pul hodce rev a proste vlak pres to nejel, dala jsem ho do kose, 2x drncla a usnul okamzite. Ja uz z nej fakt nemuzu. Sotva ho taham jak je ooobr a ja s mymi 160cm a 59kg jsem fakt zrala na umelou pater. tvare z nej mam rudy uz 3 hodiny, no narez.... :frowning2:
@charlie31 ahoj :slight_smile: nevim jestli to vezmes jako radu, spis jak jsem to delala ja......prikrmy jsem snad do 11 mesicu kupovala, nebavilo me vareni a vyber je takovy a uz i v bio kvalite, ze me to naopak bavilo kupovat. Zacla jsem mrkvickou, pak sly bramburky, zahradni zelenina......ted uz je i dyne, postupne proste pridavat a pak zacit pomalicku i masicko. Asi za mesic se ma jedna mlecna svacinka nahradit ovocem a za dalsi mesic dalsi mlecna svacinka nadradit treba jogurtem. Ovocne stavy bych tedy nedavala, musi si zvyknout na caj. Tak asi tak. Ja se chystam na prikrmy zhruba za mesic.
10. kvě 2012 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, po dlouhé době zdravím:wink:
My jsme byli od 27/4 u babiček a dědečků na jižní moravě a tam jsem se na net moc nedostala.
Náš malý je výletník, ale bohužel z těch veder si odnesl jenom opakovaný zánět močových cest, takže jsme byli od této neděle v nemocnici a pustili nás na naši žádost včera, protože jsme se přesunovali zpátky domů (původně jsem myslela, že nás přepošlou jenom do nemocnice u nás, ale výsledky dopadly "dobře", tak nás nechali doma).
Na dnešní kontrole (3,5m) máme 6,46kg a měří cca 61 cm.
Na kyčlích jsme ještě nebyli - zatím buď tam nebyl dr. nebo jsme byli na dovolené my - takže snad zítra.
Malý spí dobře, ráno vstává kolem 8h, pak si dá jednoho šlofíka dopo, jedno odpo (po cca 2-3h), chodí spávat kolem 20h, budí se cca kolem 3h na jídlo a pak až ráno, jak mu to vyjde. Dokáže se zabavit v křesílku sám i 3/4-1h v kuse - teď objevil, že se dá všechno strkat pomocí ruček do pusinky, tak nedělá nic jiného - už jsme tam měli od trička, plenek a hraček snad všechno.-)
Očkování se tím pádek odkládá na pozděj, až bude čupr. Jinak je to pořád hodné a pohodové mimčo.
Fotky pak taky přidám - po "dovolené u babiček" jsme museli vyřadit 62ky oblečení, už to měl jako vyrostený študent, takže začínáme oblékat 68ku!
Mějte se a až vás dočtu, budu reagovat dál.-))))
10. kvě 2012 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Tak se třeba někdy v Penny potkáme:slight_smile: Jo a tohle noční buzení máme posledních pár dní. Nelinka se budila už jen 1x za noc a teď ji krmím po 19.hod. a ve 22. chce jíst (hltá jako blázen! jak kdyby týden nejedla), pak ve 2 a v 6. Včera dokonce ještě ve 4!!! Sice se jen rychle nají a spí, ale proč se budíííí??? Mluvila jsem dneska se sestřenicí a ta mi řekla, ať jí dám na noc kaši, ale to mi přijde brzy. Nebo ne? Oni sice dělají kaše, které jsou od ukončeného 4. měsíce, ale Nelince je 3,5měsíce... Tak nevím. Je fakt, že mi všichni říkají, že když je miminko na umělém mléku, tak vydrží spát dýl. Naše Neli teda neee! Naštěstí v noci nemusím chovat. Stačí přes den! V kočárku se jí nelíbí. Jen když spí. Jinak chce vidět. Tak nosím! Holky, kdy dáte mimča do kárky???
10. kvě 2012 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Naše Neli:slight_smile:
První dvě fotky jsou ze cvičení pro kojence, kam chodíme. A na další jí myju pokaděnej zadeček.
10. kvě 2012 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
taky Vás všechny zdravím :slight_smile: .Už jsme zase zdravé a Lucka už 2den ve školce.
Holky krásný fotečky dětiček.Taky sem musím nějakou přidat.
já jsem příkrmy taky ze začátku kupovala.Mají toho fakt hodně veliký výběr a ze začátku se toho moc nesní.
My jíme v noci i přes den po 3hod.Teď začal jíst přes den trochu častěji.Jinak sám nevydrží a když se vzbudí chce z kočárku.Aby koukal a vezl se to neexistuje.Dnes jsme byli s kamarádkou v Krč.lese a vracela jsem se s brečícím kočárkem.nechci ho naučit aby si zabrečel a šel ven ale jestli ho to přejde to teda nevím.
10. kvě 2012 ve 23:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bohu_nka mrkni na Hami.cz a taky se dá stáhnout knížka Bukovský Hned to bude anjelik,stáhneš s přílohou pdf - akorát je to slovensky.Obojí je o příkmech a našla jsem to na debatě Začínáme s příkrmy
11. kvě 2012 v 07:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek