• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Leden 2012

17. prosince 2013 
11. kvě 2012 v 07:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Teď mám anginu pro změnu já, antibiotika beru od včerejška...Odložila jsem radši očkování o týden,
protože jsem neměla výtěr a bála jsem se, že to je virové.
@cernucha Hodně miminek začne druhý měsíc spát celou noc a za několik týdnů se začne zase v noci budit.Tak to bylo i s Davidem...My "naštěstí" jsme vzhůru každou noc tak třikrát...

S příkrmy začneme po pátém měsíci. Taky spíš kupované (David jiné ani neměl, ale začínali jsme s příkrmy v zimě , i když nám na zahrádce roste mrkvička, tak to možná taky zkusím patlat...
11. kvě 2012 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
My chodime ted treti den na odsavani s Kubou na ORL, tak jsem denska skakla i k nasi detske, je ve vedlejsich dverich a nikoho tam nemela. Koukala malemu do papulky a ma pry lehce zdurelou dolni dasen, treba do mesice pry muzu cekat zoubky. No jinak mi rikala, ze at si dam treba nohu za krk, stejne se budit bude, i kdybych davala kasi a kdesi cosi, ze 80% kojenych deti se v noci budi. Ze chce to dite proste prso. Dnes Jakub byl vzhuru ve 23,10 pak ve 3.30 a pak v 7, ale proste zlobi i s tim usinanim, usne a za pul hodky place, takze je to proces treba na hodku, hodku a pul. A ja mam oci jak vietnamec jak jsem unavena.
11. kvě 2012 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky, měly jste už mrňata nemocné? Kristián chytil od Damiho asi virozu, a dnes mu teče z nosu a kašle, vypadá to na mokrý kašel, vykašlává hleníky, když něco breptá, tak chraptí, co jste dávaly na kašel za sirupy nebo kapky? díky za rady
12. kvě 2012 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarka11 taky už jsme byli nastydly.
dávala jsem Sinecod.máte i teplotu?

@cernucha já jsem jiné spaní než že se budí neznam.
máš asi prima doktorku co?podle toho co píšeš mi přijde dobrá.
já mam doktora a má podobne názory.
proč chodíte na orl?jen podle sebe?
12. kvě 2012 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec ať jsi brzy fit a ať to děti od tebe nechyti.
kupovane přikrmy tu vyhrávají:wink:
12. kvě 2012 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, nebojujete náhodou některá s kojením? Potřebuju pomoct:frowning2:
Od našeho pobytu v nemocnici (asi tam zahrály i moje nervy) mně připadne, že mám míň mléka. Malý sice neprotestuje a během dne pije, ale poslední večerní pití, tj. cca v 19h se vrtí a odstrkuje a mně opravdu připadá, že tam už nic není. Protože jsme do 5ti týdnů přikrmovali, tak mám v zásobě i UM a proto jsme ho tyto tři dny na večerní pití přidávali - ve čt a pá vypil jenom 60tku, dneska lusknul 100ml (a šel hned spát, nacuclý jak hubka).-(
Už jsem si dneska objednala v lékárně homeo na kojení a piju kojící čaje, meltu, gravimilk - no prostě všechno:frowning2:
Během dne to prostě stačí jenom večer ne - nevím, náš malý chodí spát cca v 20h a budí se až kolem 3h, tak se večer asi pořádně potřebuje napít a te´d už mu to nestačí.
Máte někdo podobnou zkušenost nebo nějakou další dobrou radu?
Díky moc, mějte se...
12. kvě 2012 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a přidávám taky pár foteček toho našeho juniora - tento týden mně připadne, že dělá každý den pokroky a my jsme z něho úplně na větvi.-)
12. kvě 2012 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cizu Ahoj. Fotky krásné, je tam vidět, jak drží pozornost. Dvě bradičky jsou nám sympatické! A ta poslední fotka, jak je zabořený v posteli, je kouzelná. Nevypadá, že by byl nějak podvyživený! Hele, co já vím, co se píše o kojení: prakticky bys měla dítě ukojit. Píše se, že čím víc přikládáš, tím víc je mlíčka, samozřejmě, že roli hraje psychika, nemoci apod., někdy taky laktační krize: prostě mlíčko třeba den moc není. Na to je dobré v časech hojnosti mlíčko odstříkat a zamrazit. Kojila jsem 3 roky, tak něco vím, ale s UM zkušenost nemám. Jsem hubená, prsa mám normálně malá, ale mám dva otesánky. Jediný důležitý faktor je, jestli dítě přibývá. Když přibývá, tak je to v pohodě. Já třeba dnes večer taky moc mlíčka nemám a přesto nesáhnu po UM, protože moje dítě má 8 kg...Je to ale jen jeden názor a jedna zkušenost...
12. kvě 2012 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec a co dělat když mléko není, malý řve jak tur, protože není syty a chce jít spát???? On pokud mu chybí třeba jenom dva loky, neusne! Během dne to přikladani funguje, večer ne:wink: um dávám až když u kojeni sebou mele, pláče a ja cítím, že tam uz opravdu nic není:cry:
13. kvě 2012 ve 02:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarka11 malá už má také nemoc za sebou...měla rýmu a kašel...dr. nám napsala kapky fenistil a hedelix, po týdnu to přešlo...sice občas pšíkne, ale už není třeba odsávat...
@cizu jeee to je obřík...malá se večer také kroutí, myslím že je to tím, že už se jí chce spát a chvátá aby byla najedená...tím jak pak špatně saje tak jí to zřejmě teče méně a dělá kraviny...také jsem názoru, že raději nepřikrmovat, ale jestli ti pláče, tak nevím zda je to opravdu hlady...naše Aguš mi přijde, že i kdyby nejedla 5 hodin, tak je jí to jedno...
@cernucha a co v noci šoupnout jen dudlíka? nebo ho nedáváš? u nás, když se občas vzbudí před 5.tou tak šoupnu dudlíka a spí dál...Dneska jsem měla zase po delší době noc bez probuzení...usnula kolem 8 a probudila se v 5 ráno, poté spánek do čtvrt na 8 :wink: jsem zvědavá až začnou růst zoubky :pensive:

ještě jsem se vás chtěla zeptat, jak často vám miminka kakají. mně tak poslední týden kadí 2x-3x denně :unamused: pak má něco přibrat, když to všechno vyprázdní..
13. kvě 2012 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmaarrkkeettkkaaaa malý má opravdu hlad, to uz poznám, on má dvě polohy pláče-hlad a vztek, jiné trápení a bolistky nemá :wink: ale dnešní večer uz bez prikrmu -homeopatika asi zabraly a malý uz spokojeně chrupka v postylce, snad nám to tak vydrzi !:wink:
13. kvě 2012 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem také přidala pár foteček našeho hubeňourka :grinning:
13. kvě 2012 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cizu no tak vidíš, bude to dobré...a co to je za homeopatika? se kupuje v lékárně?
13. kvě 2012 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmaarrkkeettkkaaaa krásná holčička - kolik váží?? Jj, jsou to homeopatika a dají se koupit v lékárně - balení stojí cca 80Kč - je to ricinus communis 5CH, našla jsem to někde na netu v diskuzích a paní magistra v lékárně mně to potvrdila - ovšem nedá se bagatelizovat, ale působí to na většinu těch, co to zkusí - u mně to teď bylo, že když nepomůže, tak to určitě neublíží, tak proč to nezkusit,ne? A zatím vypadá, že pomáhá, tak jsem šťastná, snad to nebude jenom chvikový efekt.-)
13. kvě 2012 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cizu děkujeme :wink: právě že ve 3měsících měla 4,90 a baští dle mého docela málo...v pátek jdeme na očkováno tak poprosím at mi ji zváží, jestli už má alespon přes 5kg...tak dík za tip, alespon až budu mít pocit že má málo, tak pořídíme...ale ona je takovej malej jedlík, že asi nebude třeba...a na jak dlouho vydrží jedno balení?
13. kvě 2012 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím všechny maminky a mimísky, u nás minulý týden 3m kontrola, 2.hexa, vše v pořádku, Eli váží 5300g, měří 59cm, zelená stolička nám sem tam pokračuje, ale malá je spokojená tak to nebudu nějak hrotit. Kakáme i 6x za den :slight_smile:
@cizu Také jsem pocítila v minulých týdnech úbytek mlíka, myslím, že to bylo tím, že jsme celá rodinka stonali, jako ostatně celá republika :slight_smile: Pořídila jsem také bylinný čaj na kojení, vařím si Caro kafíčko a evidentně se to zlepšuje. Ty homeop. bych možná taky zkusila.

Přidávám také pár foteček :slight_smile:
13. kvě 2012 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@cizu já také kojím teď většinou ve 2 hod a pak v 5hod. Před týdnem spával malý celou noc, ale teď se prostě budí. Myslím si asi, že je to normální.
@mmaarrkkeettkkaaaa jinak já mám teda asi taky hubeňoura, protože my jsme na poslední kontrole ve 4 měsících vážili 5090 g. Ve 3 měsících jsme vážili 4 590g. Jenomže ty máš holčičku a já chlapečka. Předpokládá se, že chlapeček by měl být větší. Naše dr. říkala, že je to v pohodě, tak to neřeším.

Nás teď zase trápí kakání. Dřív jsme kakali každý den aspoň jednou a teď kakáme tak jednou za 2-3 dny, ale potom to stojí za to.
Taky přikládám pár foteček, jak rosteme.
13. kvě 2012 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mmaarrkkeettkkaaaa To nevím, ale magistra říkala že dlouho:slight_smile:) Není tam na balení napsán počet kuliček.-( Ale opravdu to vypadá, že to chvilku vydrží!
@andraa Ke kakání - náš malý chodí od narození cca 1x do týdne (máme i rekordy 10dní) a to pak opravdu stojí za to, ale když je to jednou za čas, tak se to odpouští. Žádný dr. (a že jich už o tom vědělo) nic neříkal, prý u kojených je to normální, prý asi většinu stráví, někdo to tak prostě má. Teď ale bere ATB na močové cesty a kaká každý den a já se slzou v oku vzpomínám, jaké to bylo předtím a doufám, že se to tak vrátí.
Důležité je, jestli nemá bolesti bříška nebo není nevrlá, pokud je mimčo spokojené, neřešila bych to!
14. kvě 2012 v 08:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cizu tak to si nedovedu ani představit, že by tak dlouho nekakal. On vypadá celkem spokojeně, ale když ho to chytne, možná nějaké křeče v bříšku, tak strašně pláče a v tu chvíli si říkám, kdyby raději kakal xkrát za den.
Jo a těma homeopatikama. Taky je asi začnu znovu brát. Má se brát 5kuliček 3x denně a nemělo by se po tom nic jíst ani pít aspoň půl hodiny a před tím se má vypláchnout pusa čistou vodou. Tak mi to radila naše lékárnice. No po pravdě nevím přesně jak dlouho to vydrží, protože jsem bordelář a nikdy jsem to nebrala poctivě. A jestli se tvořilo víc mlíčka, tak to taky nedokáži říct, ale asi ano.
14. kvě 2012 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andraa malej je roztomilej, ani bych neřekla že je to taky drobeček :wink: a kolik měl malej porodní váhu? Právě že tady mají holky 7kilová mimča tak oproti nim je to rozdíl...alespoň nějaké malé miminko :grinning: já jsem zvědavá kolik budem mít ted ve 4 měsících,ale myslím že něco málo přes 5kilo...nám dr.taky nic neříkala tak to také neřeším, hold některá miminka jí méně...když si vezmu, že v noci vydrží +- 9hodin bez jídla tak snad hlad nemá.
U nás se stalo jen jednou že nekakala týden a jinak za celou dobu kadí denně a poslední dobou tak 2-3krát. mně tenkrát dr. řekla, at ji dám teplý feniklový čaj a pomohlo to, také to ovšem stálo za to :grinning:
14. kvě 2012 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cizu Taky jsem ta homeopatika užívala a myslím že pomohly.
@andraa My kakáme jednou za 5-7dní.Ale když prdí tak dost smrdí :grinning: .
Jinak mě Adam jedl v noci po 2hod až do 2.měsíců pak mě nechal 3-4hodiny a teď se zase začíná budit po 2hod.
Takže já mám spaní nespaní :frowning2: .
14. kvě 2012 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě v lékárně říkala že ta homeo nejsou na to aby se dělalo více mléka ale že je potom chutnější a miminka víc baští.
@mmaarrkkeettkkaaaa my taky moc netloustneme.Poslední dobou přes den skoro nemusel jít.když jsem ho přiložila k prsu tak měl záchvat.Jen v noci jedl dobře.Ve středu jdeme do poradny tak jsem taky zvědavá kolik má :slight_smile: .
14. kvě 2012 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 promiň,ale ohl homeopatik na tvoření mléka,máš od lékárnice zcela mylné info! To už je lépe zadat homeopatie do vyhledavače a informovat se jak homeopatie funguje :wink:
14. kvě 2012 v 10:30  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petja mě právě říkala že nejsou na tvorbu mléka.Ty nějaké užíváš?Ale děkuji za info :slight_smile:.
14. kvě 2012 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 ricinus je na produkci zastavení!důležité je ředění ,já se o homeo zajímám a vlastně nemám doma žádný klasický lék ale jen homeo lékárničku :wink:
14. kvě 2012 v 10:59  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petja tak to je síla :angry: .Už jsem se několikrát přesvědčila že v lékárně radí špatně nebo nic nevědí.Ach jo.
A můžeš nám něco doporučit??Ale na tvorbu mléka :wink: .
14. kvě 2012 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petja ricinus je na produkci i zastavení,abych byla přesná. Na tvorbu právě ricinus 5CH :wink:
14. kvě 2012 ve 12:45  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 ricinus je na produkci i zastavení,abych byla přesná. Na tvorbu právě ricinus 5CH emoticon
14. kvě 2012 ve 13:42  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petja a co ricinus communis 5CH to je prosím na co?
14. kvě 2012 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek