• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Leden 2012

17. prosince 2013 
@andraa no to je o čemtu píšem celou dobu,5CH na mlíčko ,30CH na zastavení laktace :wink:
14. kvě 2012 v 17:57  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmaarrkkeettkkaaaa malej se narodil o měsíc dřív a měl porodní váhu 2840g a 48 cm. My rosteme spíš do délky než do šířky. :slight_smile:
14. kvě 2012 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andraa no vidíš a Aguš měla 3.660g tak na tom jste náhodou dobře :wink: Agátka měla 62cm, takže také spíš do délky :wink:
14. kvě 2012 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda holky máme za sebou desnou noc.Na dnešek Adam jedl každou 1.5h .hrůza jsem dnes jako prastena :unamused:
15. kvě 2012 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 nemáte růstový spurt??? My jsme po úspěšném dnu bez prikrmu ( ovšem maly nebyl 100% najedeny a vwlvstaval po 3h), jsme byli včera opět na prikrmu a dnes jeste nevím:cry: ale jinak v noci i přes den kojim, ale to jídlo pred spaním:cry: Ale co uz,stejně za chvilku začnou prikrmy:wink: omlouvám se, pisu u kojeni z PDA
15. kvě 2012 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsem vas konecene docetla, uf :slight_smile:
Takze dnesni poradna ve 4 a pul mesicich, 7840g a 64cm :grinning: Ale uz Kubicek trochu brzdi, uz pribral za mesic jen 770g :slight_smile: Ja holky nevim jak to delam.
Jinak kaka od narozeni kazdy den xkrat, treba 4-5x, nemam pocit ze by tedy nepribiral :slight_smile:
No o nocich se mi ani nechce mluvit, je to mala pruda. Ted se zacal budit tedy kolem 22, to ale jen soupneme dudlicek, ktery uz si zacal trochu brat (na radu Lykanky myslim jsem koupila MAM a uspech) a spi dal. Pak je vstavacka kolem 23.15-23.40, je to na pul hodky, cista plena, koza a spi, pak kolem 3 zase tak na pul hodky a pak nas milostpan kolem 5.30-6.30, to ho hnedka soupam k prsu a tak hodku jeste spolu spime. Ale je to na pest :stuck_out_tongue_closed_eyes: jsem jak nejakej skolak, v pul desate v posteli, do 10 spat a stejne jsem rano jak prastena. Sestra u doktorky mi dnes rikala, at mu zkusim na noc narvat nejake sytici mliko, ale mne prijde zbytecne, rvat 8kilovemu cvaldovi jeste nutrilon, jen abych se MOZNA lip vyspala. Tak na to prdim.
Jinak treti hexa je v nas a ted nas musim objednat na kalmetizaci - na tuberu, protoze to me stve, ze uz neni povinna.
No, v sobotu Emmicka mela oslavu 4.narozenin a myslim,ze to byla vazne povedena akce. Bylo tu i s detmi dohromady 40 lidi, pocasi nakonec vyslo paradne, Jakub byl ten den naprosto zlaty, fakt parada!!!! Jak budu mit, dodam fotky.
15. kvě 2012 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petja Ahoj, prosim te a neco na lepsi nocni spani miminka existuje?

Jinak hoky, krasne fotky, mame nejkrasnejsi miminka z konika :grinning:
16. kvě 2012 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Jj,lednacci se prostě povedli:wink:

Holky, s blížícím se koncem 4m - chystáte se nekdo na prikrmy? Případně jaké (kase, zelenina, ovoce)????? Kojící i nekojici?
16. kvě 2012 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cizu Ja az tak v peti a pul mesicich, driv se kojenaci ani nedoporucuji prikrmovat.
16. kvě 2012 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha ahojky,asi určo existuje,ale je potřeba maximum info o miminku,to bych spíš se snažila ´´zažít´´ režim,nevim jak pravidelný rytmus dodržujete,rituály,ujištění apod... :wink:
16. kvě 2012 v 17:20  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petja vse funguje, jen me to zajimalo :slight_smile: Mame pravidelne hodiny, pravidelne spani, vse, nastesti....
16. kvě 2012 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak mi jsme dnes také byli v poradně.Adam moc nepřibral ale má 6300g a 64cm.Docela vyrostl ale s váhou moc ne.Ale doktor byl spokojený.Přibral to je prý důležité-jsme v normě a vyrostl pěkně.Říkala jsem mu jak mě teď poslední 2noci budí po 1,5-2h.Tak prý to může být laktační nedostatečnost.že mám mléko nastaveno na menší odběr a pár dní trvá než se to zase upraví,nebo růstový spurt/to je větší potřeba jídla/,nebo je prostě žravější a mám ho přikrmit rýžovou kaší na noc-abych se trochu vyspala.Ale do příkrmu se mi teda vůbec nechce a ještě zkusím pár dní ydržet.Ale i Adam je z toho ponocování docela unavený.
@cizu S příkrmy bych taky chtěla počkat až do 6.měsíců.
16. kvě 2012 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Mne se taky nechce do nejakeho syticiho mleka, ale ja teda nemam to co ty, jakub se ted vzbudi 1x-max 2x za noc.
17. kvě 2012 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cizu http://www.hami.sk/data/na-stahnutie/sprievodcovia-hami/hami-sprievodca-04m.pdf
ahoj,na té slov.stránce najdeš takové užitečné inf,včetně jídelníčku,a o stránku zpět je link na knížku a receptama,ale česky sem to nenašla :grinning: .Jinak je tu diskuze Začínáme s příkrmy a tam je hodně rad.
My máme první, 17t sme nekojící a přikrmujem,doktorka nařídila.Máme za sebou mrkev,brokolicu,cuketu a brambor a banán a jablko.a zatím bez reakce
A vyčetla sem- začit zeleninou místo oběda(ovoce je sladké,víc jim chutná,pak nechtějí zelču),jeden druh 3dny.První 2-3lžičky kvůli možné alergii,pak víc a třetí den tolik kolik normálně vypije.Náš žroutík dá i 120-150 ve flašce :grinning:.Dávka by měla být od 110 do 120g,pak 180-200g a dokrmit mlíkem,když má málo.
- pak míchat vyzkoušené druhy zeleniny,dodržovat asi 3týdny,pak přidat maso.
- ovoce od uk5měs na svačinu(to nedodržuju)
- rýžové nemléčné kaše od 4m,jen večer( to nedávám)
- vypít by měli denně 130ml/kg včetně kojení nebo UM
Já něco kupuju a něco vařím,i když se to ze začátku moc nevyplatí,ale vydrží to v lednici 48h.Někdo to zamražuje do formiček na led - dávka 14g.Vaří na pařáčku.
-Od uk.5m může maso(20g)denně první týden,další týden 2lžíce atd. a přece kvůli jeho jedné lžíci nebudu kupovat celého králíka nebo tele :grinning:
Zas ale nemůžu kvůli rozpočtu jen kupovat,30-40kč za lahvičku je na mě moc.
Z hlediska zdraví je to různé.Četla jsem ,že doma vařené má kolikrát víc dusičnanů než kupované,protože ta zelenina je vyhnaná uměle.Proto se má doma vařit z mražené,protože ta se tak nehoní a necpou se tam sr...y,aby rychleji vyrostla.Při vaření doma se přidává másla na špičku nože,aby jim nechyběly tuky a může se ředit mlíkem.
No my to zatím snášíme dobře takže přeju taky úspěšné pokusy :grinning: :grinning:
@gejbule1 jak sem četla o těch příkrmech,nechceš mu třeba uvařit vývar ovesných vloček?Není to vysloveně příkrm,třeba by ho to zasytilo a odpočali byste si oba :grinning:
17. kvě 2012 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vy jste toho zase nakecaly, nestíhám dočítat!
Tak holky, náš otesánek zase láme rekordy, má v 3 měsících a 3 týdnech 8,6 kg a 67 cm. Nosíme velikost 80...
17. kvě 2012 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@charlie31 Hezky jsi to popsala :slight_smile: .Já ještě chvíli počkám a uvidím jestli se to nezklidní.

@andulkaavetrelec Co na to paní doktorka?Je spokojená?
17. kvě 2012 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
My se asi ze spárů doktorů jen tak nedostaneme :frowning2: .Dnes jdeme s Adámkem na kyčle ale před tím se ještě musíme stavit s Luckou na chirurgii.Včera totiž ve školce spadla s talířem oběda.Nejen že ve vlasem měla víc rajské než na zemi ale přitom si narazila prstík.Jak spadla nevím.Včera ji to bolelo a dnes ho má celý modrý a oteklý.Dnes už ji to moc nebolí ale nehýbe s ním.Snad to pusinka nebude mít zlomené.Asi se z toho brzy zblázním.
Jinak ať máte všichni pěkný víkend bez nemocí :slight_smile:
18. kvě 2012 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec Ty blaaaahooooo, tak to je neco :slight_smile: Ty mas velikeho manzela??? Jako tuhle vahu maji deti v roce :slight_smile: a ja myslela, ze mam velikeho chlapaka,ale vidim, ze proti Jarouskovi je nas Kuba totalni zabar :grinning:
@gejbule1 Vy si to vazne davate, vid? My mame kycle pristi tyden. Ale Emmus se dnes probudila s rymou a Jakub jen se ji zbavil, tak mam pocit, ze uz mu to v nose zase chrasti. Mne jebne holky :frowning2:
18. kvě 2012 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahojky, tak my máme druhé očkování za sebou, v téměř 4 měsících váha 5340g a 63cm...jen mě dr. vyděsila s včera jsem celý den studovala...Malá má obvod hlavičky 38cm, což je údajně na spodní hranici, ale problém je v tom, že už má téměř uzavřenou fontanelu, takže se máme objednat ne neurologii, jelikož podstatné je, aby neměla srostlé lebeční švy a hlavička se mohla vyvíjet :frowning2: v případě že by tmu tak bylo, tak by ji čekala operace...jsem z toho úplně nešťastná a přeji si, aby nám to neuroložka nepotvrdila :cry: člověk se stresuje nad rýmou, kašlem, teplotou, ale když pak přijde něco takového, tak je to oproti tomu nic...
@charlie31 děkujeme za uvedení do světa příkrmů, jsem na to zvědavá...také bych ráda začala až od ukončeného 6. měsíce...
@andulkaavetrelec vel. 80? :fearful:to snad neni v jeho věku ani možné...tak to doufej že se jeho vývoj úměrně pozastaví...aby neměl v roce 20kilo :sweat_smile:
19. kvě 2012 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,myslíte,že se k vám mohu přidat??malý se mi narodil 6.ledna a ráda bych třeba diskutovala o všem co se dětí týč... :wink:
19. kvě 2012 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis2012 ahoj jasně že můžeš :slight_smile: .
19. kvě 2012 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak jsme dopadli docela dobře.Adam sice musí ještě jednou na kontrolu-ještě nemá jadérka ale jsme bez omezení.Mám dávat norm.jednu plínu.Lucka má sice ,odrý prst ale je to jen naražené.Tak jsem ráda :slight_smile: .

@mmaarrkkeettkkaaaa To se ti nedivím že jsi na nervy.Přesně jak píšeš.Ŕešíme tu rýmu která vůbec nic není.
Snad vám to vyšetření dobře dopadne.Já mám kamarádku co se jim to potvrdilo a šla s klučíkem na operaci.Dnes je mu 10let a je naprosto v pořádku a není ani nic vidět.Prý je strašně důležité na to přijít co nejdřív.
19. kvě 2012 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to jsem ráda....dětičky mi spinkají,tak už mám taky chvilku pro sebe.....mohu se zeptat kolik vám dětičky váží??doktorka říká,že nám váží docela dost a jen se diví z čeho,protože mi pije 120ml mléka poctivě po 3hodinách,prý by měl být více....ale někdy nevypije ani tu 120cítku.... :confounded:
19. kvě 2012 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmaarrkkeettkkaaaa moc preju, at je vse v poradku!!!!!
@alexis2012 ahoj, vitej mezi nase lednacky. Jakub, narozeny 30.12.2011 ted v poradne 7840g a64cm.
20. kvě 2012 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha je, Jakoubek se narodil na moje 30tiny:wink:)
20. kvě 2012 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha tak to jste o týden starší...saša měl ve 4měsících když jsme byly 7,34kg a paní doktorka říkala,že je to dost...
20. kvě 2012 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
škoda, že už zmizely ty fotky vašich dětiček, nádhera to je, jak to pěkně roste.
@cernucha My jsme prostě opravdu velcí. Říkala jsem sestře u doktorky, že je jedno, jestli se budeme vážit s plínou nebo bez plíny a bylo, přibral 1,3 za měsíc a týden... Momentálně nosíme teda 86, abych to poopravila, a oblečky pro 6-9 měsíců, ty nám jsou...Mám růstový graf a jsme nad tou horní křivkou, to znamená, že opravdu velmi málo dětí je takhle big.
A nejlepší na tom všem je, že já vážím 55 kg (o 2 kg méně než před těhotenstvím) a manžel 57 kg. :grinning: Tomu byste nevěřily, co? :grinning:
Prostě my s příkrmy začít dřív musíme, jinak mně sní. Jím plnotučné jogurty, maso, másla sním hodně, ale on si to všechno vytáhne, vysavač jeden.
Dneska na zklidnění dostal v autě banán, žužlal ostošest, ale začneme naplno až v´5. měsíci zeleninkou. Psala jsem, že začneme v šestém měsíci, ale bylo mi u doktorky doporučeno, že se může i u kojených dětí začít dřív.
@charlie31 Chválím, žes to tady tak pěkně popsala. Jen jsem někde četla, že nemusí vadit začít sladkým, ovocem nebo kaší, ale já stejně na to půjdu "od mrkve".
@mmaarrkkeettkkaaaa To mě mrzí s tou hlavičkou, doufám, že budete v pořádku.
20. kvě 2012 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky mohu se taky přidat? :slight_smile: my jsme se narodily 25.ledna :o))
A sháním zrovna informace o příkrmech..mám teď problémy, Verunka mi nechce papat :o(( vypije 30-50ml max.a doktorka řekla že má vypít tak 150ml...
Nutrilon nechce, ani Hipp tak nevím.. přemýšlela jsem, že bych už zkusila trochu něco přikrmit. Verunka bude mít příští pátek 4.měsíce ukončené. Poradítě někdo?
Chci to hlavně zkusit, bojujeme ted s její pokožkou, říkají nám, že máme atop.ekzém :o(( ale u mě v rodině to nikdo nemá a u manžela taky ne :o(( tak proč :o(( jsem z toho špatná... a myslím si, že by jí to mohlo taky trochu pomoc, co myslíte?
20. kvě 2012 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kviido a ty už nekojíš a máte UM? Mě vždycky zaráží ty objemy, kolik musí mimčo vypít - a u kojených to nikdo neřeší - například, jak mám vědět, kolik malý vypije, co mám na prsou nějaký průtokoměr????? U kojených jim stačí jenom růstový graf a jestli čurá? Jsem z toho jelen...
20. kvě 2012 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!
@andulkaavetrelec Co dodat. Jste rekordmani. Máte malého Otesánka! :grinning: Závidím, jak krásně kojíš! Nela vůbec nechtěla sát, nepřibírala a jsme na UM. Takže když čtu, jak krásně rostete, fakt mi padá čelist:slight_smile:

@alexis2012 Ahojky! Myslím, že pijete dost! Naše Nela pije taky tak. Kolem 100ml. každé 3 hoďky. Když přibírá - je to v pořádku.
@kviido Ahoj! Máme úplně stejně staré holčičky:slight_smile: Nela se taky narodila 25.ledna:slight_smile: My jsme taky na UM a zkoušeli jsme různé druhy. Nutrilon - měla po něm zácpu a taky mě štvalo, jak děla hrudky (občas nám ucpal lahvičku, malá mi brečela a nejedla a já nevěděla proč. Až jsem jednou zjistila, že jí to neteče.). Pak jsme měli Bebu - po té Nelince tak nějak divně smrděla hovínka :grinning: Sunar jsem dávat nechtěla - prý je sladčí. Tak nakonec jsme skončili u Sunaru Nutradefence (HA). Doporučila mi ho doktorka. Je to relativně novinka na trhu a když si přečteš složení, je kvalitní jako Nutrilon. Možná i lepší. Vůbec nedělá hrudky! Ten nám vyhovuje. Já si píšu, koik toho malá za den vypije. Doktorka říká, že přibližně 120-150ml na kilo váhy. Takže naše Nela váží 6,4kg - měla by za 24hodin vypít přibližně 6,4x150=960ml (6,4x120=768ml). Nela pije teda tu spodní hranici. Přibližně 800ml/den. A přibírá krásně - tak nějak 150-200g týdně. Takž jí to stačí. A vaše Verunka nepřibírá??? Je hubeňoučká? Přikrmovat začneme taky za týden - k obědu mrkev.
A ještě mě napadlo. Já minulý týden dávala Nelince na noc do flašky Mlíčko s kaší (to je název :slight_smile: Vyrábí to Nestlé a je buď rýžové nebo banánové. Je to hotové, jen naliješ do lahvičky. Je to sice od ukončeného 4. měsíce, ale to už skoro jsme:slight_smile: Nelince to mooooc chutnalo. Tahala z flašky jako divá! Já to dávala, protože se mi minulý týden Nela v noci budila každé dvě hodiny. A měla hlad. A zabralo to. Teď vstáváme jen 1-2krát za noc. Ale včera už jsem jí to zase nedala. Protože jsem to nezvládla koupit a spala dobře. Tak uvidíme:slight_smile:
A podezření na atop.ekzém máme taky. Nela měla takové suché tvářičky a suchá hrubá místa na loktě a za jedním uchem. Doktorka poradila mazat modrou indulonou. Já jsem dřív dávala do vody při koupání pár kapek koupele od firmy Johnson a to jsem zrušila a taky jsem jí po koupání přestala promazávat olejíčkem. Nahradila jsem to kosmetikou SebaMed(mléko, krém) a je to mnooohem lepší. Myslím, že to ekzém nebyl. Spíš bude mít citlivější kůži (po mně).
21. kvě 2012 v 08:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek