• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Leden 2012

17. prosince 2013 
@mmaarrkkeettkkaaaa Cože??? To je síla! Vůbec jsem netušila, že něco takového může nastat! Doufám, že jdete na tu neurologii brzy a nebudeš se tím dlouho trápit! Máš pravdu, že to jsou opravdové starosti! Tak držím palce, ať je to v pořádku!
21. kvě 2012 v 08:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Teda holka, vy máte taky kde co:slight_smile: S doktory už si tykáte, ne? :grinning:
21. kvě 2012 v 08:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@charlie31 Díky za info o příkrmech. Jdu to nastudovat :grinning:
21. kvě 2012 v 08:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cizu no byly jsme na kontrole a přibírá málo, tak proto nám řekla, že bychom měly vážit a kontrolovat kolik vypije.. tak proto. Kojím plně, ale když nebude přibírat tak je to taky špatně.
21. kvě 2012 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kviido aha, tak to jo.-))) my jsme tak museli vazit, kdyz se narodil, protoze nam po tydnu po propusteni z porodnice hubnul, tak jsme museli kazde piti vazit a kdyz vypil malo, tak dokrmovat - pak se to vsechno srovnalo a pak jsme kojili plne apribira, tak nemam tuseni, kolik si vypije, ale asi mu to staci..-)
21. kvě 2012 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
jak už jsem tady psala.Taky přibíráme málo.Na 4.měsíční kontrole jsme měli 6300g.Což je na 4.měsíce dobrý ale za měsíc přibral jen 300g.Ale doktor říkal že je to dobrý.Mám prý dát příkrm na noc jen kvůli sobě abych se vyspala.Jíme totiž po 2-3hod.Uvidím jak na tom bude příští poradnu ale zatím se mi přikrmovat nechce.
21. kvě 2012 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cizu to je hezky :slight_smile:
21. kvě 2012 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Resite papani a pribirani, k tomu ja asi ani nemam s tim nasim otesankem co napsat, ze jo :slight_smile: Kuba od minule poradny pribral "jen" 770g, uz se zpomalil, coz jsem docela rada. Basti hezky, nemame jediny problem, nastesti. Dnes jsem mu muslea sundat bodycko vel68, protoze mu proste bylo male pres stehynka, neslo ani dopnout :grinning: S prikrmy zacnu po 5.mesici, at nejsem pres leto na dovolenych kojici otrok. A zacne se mrkvickou, sladke az pozdeji.
21. kvě 2012 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec Manzel vazi 57kg???? A unesete Jarouska jeste??? :grinning: Za chvilku bude k doktorce nosit on tebe :grinning: Ja jsem tedy taky prtava, 161cm a 59kg, ale manzel ma 180cm a pres 80kg, tak asi tam bude mit Kubca zaklad.
21. kvě 2012 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak, Emma ryma jak tram, kasel, ospalky v ocich, v sobotu zas stezovani na ousko........prejde nekdy tenhle rymovy kolotoc??? Kdyz ne Emma, tak jakub a naopak, v super pripade oba...
21. kvě 2012 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha u nás je to s rýmou a kašlem dost podobné.A chodila Emička do školky?Jestli to má ze školky.U nás do toho kolotoče s nemocema jsem ještě zařazená já.Když jsou děti dobrý tak to sedne na mě :angry: .
21. kvě 2012 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás se i dost zhoršilo Adamovo spaní přes den.Sice spí několikrát za den ale jen tak 30-45min. :unamused:
21. kvě 2012 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,mužem se k Vám přidat???
Adámek se narodil 1.1.2012,je to malej šikulka :grinning: už se skoro 14 dní sám přetáčí se zad na bříško,jen zpátky to ještě neumí a tak se po chvilce rozčiluje a já nedělám nic jiného než ho otáčím zpátky :grinning: :grinning: :grinning:
21. kvě 2012 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Manžel moc nenosí. On je pavouček, měří totiž 175 cm. Jaroušek teď chce hooodně nosit, takže jsem samý sval.

Mám tu růstový graf, tak vám tu napíšu nějaké hodnoty.
Pro kluky: 3,5 měsíce: spodní hranice 5 kg, průměr 6,5 kg, horní hranice 8 (my 8,6, chichi)
4 měsíce: 5,3/ 6,7/8,5
4,5 měsíce: 6/7,5/9,3
21. kvě 2012 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec Tak to my jsme ve 4,5 mesicich s 7840gramy v krasnem prumeru :slight_smile:
Kubicek je nastesti uz mene nosici, uz si dokaze i treba k hodince sam lezet a pak se jdu na nej podivat a on usina :slight_smile:
@gejbule1 Nechodila Marti do skolky kvuli tem nestovicim, chytla to na sve oslave narozenin. Bylo tu 15 deti, takze to je jasny.....
Ja se nastesti drzim, nic mi neni. A jak me vse bolelo, tak to jsem prechodila asi nejakou peknou chripku. Ale nic krome te silene bolesti tela mi nebylo.
21. kvě 2012 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adelinka12 Určitě se klidně můžeš přidat.
@bohu_nka Každé miminko je jiné a někdy to kojení nevyjde. Hlavně že si ho užíváš a že je vám spolu dobře.
Holky, za to nepřibývání miminek nemůžete tolik. Miminka jsou různá, můj první syn třeba papal tři čtvrtě nebo půl hodiny, na kojení jsem ho musela budit, přibýval jen lehce nadprůměrně, a to jen v prvním roce. Ne každé miminko je "vysavač" a ne každá z nás máme ideální podmínky na kojení (klid apod.).
@cernucha Tak ať ty neštovice přečkáte v pohodě a neskočí to na Kubíka.
21. kvě 2012 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 My taky někdy spíme po půl hodině a pak je vzhůru i 4 hodiny :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. kvě 2012 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec Neee, nema nestovice, ale koukam, ze to tak vyznelo. Nechodila do skolky, protoze tam nestovice radily, tak prave aby je nepritahla domu. Ted ma rymu, kterou tedy nechytla ve skolce, ale na oslave svych narozenin :slight_smile:
Jakub vydrzi byt vzhuru max 2,5-3 hodiny a to je fakt strop. normalka spinka tak po 2 hodinach.
21. kvě 2012 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
To my máme taky mezi spaním pauzu 1,5-2h.pak už knoura a chce spát.
Když to blbě vyjde tak ho musím večer udržet třeba 3h a to je síla.
21. kvě 2012 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha jak jsi to udelala že už nejste chovaci!?
21. kvě 2012 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, všem díky za rady, ale skončili jsme nakonec stejně u doktorky, Dami vyfasoval antibiotika, dnes je dobral a na kontrole měl už průdušky čisté, ale Kristiánkovi nepomohl ani fenistil a septisan a ventoli, tak dnes na kontrole vyfasoval antibiotika taky :frowning2: bobek můj malej, ve 4,5 měsících už antibiotika, doufám, že mu to nezbortí imunitu a nebude bývat futr nemocný :unamused: , dávám mu už týden probiotika a ještě dávat budu, tak snad mu to pomůže. Měli jste někdo už taky pro mimča antibiotika? A jak jste to zvládali, neměli nějaké reakce? Nebo jsme z miminek první? :frowning2:
Kristián má jinak ve 4,5 měsících 7,4 kg
21. kvě 2012 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Damiánek chtěl poslat sluníčko : :grinning:
21. kvě 2012 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarka11 kotatko malicky :(, ja vam holky nevim co to mezi detma radi. kamaradka ma triletou holcicku a 7 mesicniho chlapecka a taky oba antibiotika.
@gejbule1 No neee ze by byl vylozene nechovaci :grinning: , jen je to uz mnohem lepsi no. A ani nevim jak jsem to zvladla, to spis zvladl Kubicek sam. Hodne se uklidnil, uz tolik neplace. Zkusila jsem ho proste pokladat k aktivitam a postupne to slo.
21. kvě 2012 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha @gejbule1 Jarouš je obvykle taky vzhůru 1,5 hodiny a pak odpadne, ale už jsme měli i den, kdy spal po půl hodinách a mezitím byl 3 hodiny vzhůru a jednou 4,5 hodiny, to mě totálně odrovnalo.
@sarka11 Nojono, druhé dítě má prostě trochu smůlu, že to chytne od prvního. Taky číhám, kdy to u nás propukne. Ať jste brzo zdraví, vidím, že jsi pečlivá matka, tak to bude dobrý, uvidíš.
21. kvě 2012 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarka11 neboj, nejste....my jsme meli první ATB ve třech týdnech, podruhé v 3,5M - oboje zanet mocovych cest :cry:Aspon alle vím, že to bylo nezbytné, že si jenom někdo "nespletl" virózu s bakterií.....i když chaba to utecha:cry:
21. kvě 2012 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bohu_nka Ahojky to je fajn :o))
No já zatím kojím, ale jelikož mám buď já málo mléka a nebo mi ta moje cácorka vytáhne málo, jelikož si myslím, že je líná tahat to zadní mléko...vytáhne si lehounce to přední a pak se začne vztekat...UM mléko zkoušíme, ale nedaří se, proto chci vyzkoušet asi už i nějaký příkrm :slight_smile:
Jo s tím atop.ekzémem jsem smutná, nikdo to u nás nemá, vím, že to může mít jako kojenec a pak třeba nic, ale je to takový smutný, když koukám na to suché flekaté tělíčko...hlavně jsem se moc těšila že půjdeme na to kojenecké plavání, hrozně moc, a vypadá to asi že z toho moc nebude, když se jí to trochu neuklidní...každý radí samozřejmě něco jiného, já to i chápu, na každé miminko působí něco jiného...zatím zkoušíme, teď jsme u koupele s Weledou (olejíček do vody...) tak nic moc.. koupeme v ovesné koupeli, to jí pomáhá, ale hrozně vysušuje, máme i teď od Weledy olejíček po koupání, zatím jsem ho použila 2x tak zatím nic... no je to pořád o tom něco zkoušet ...
21. kvě 2012 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kviido Weledu jsme zkoušeli taky - je ale hodně aromatická a nám teda nevyhovovala vůbec. A s tím plaváním. Já už jsem se taky začala rozhlížet a chci chodit do na plavání pro kojence do centra, kde mají bazének se slanou vodu - voda se tam nečistí chemií, ale právě tou solí. Takže je to pro miminka lepší. právě do té slané vody mohou i miminka s atop. ekzémem. Takže si zkus najít, jestli to někde ve tvém okolí není.
21. kvě 2012 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Kluci to chytli v obchodňáku od jedné holčičky, co se za náma objevila u lednic a začla šíleně kašlat, tak jsem s klukama prchala, ale bohužel :frowning2: , mělo to nějaký divný průběh, nejdřív byli zahlenění, pak začli kašlat a nakonec dostali rýmu, většinou to bývá naopak :unamused:
21. kvě 2012 ve 23:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec díky, snad se brzo vyléčí. Pečlivá jako že dávám ty probiotika? :slight_smile: Tvůj malý je teda macík :slight_smile: to je mazec jak přibírá, Kristiánek teď už tak moc ne.
S tím spaním je to u nás jak kdy, ale už jsem měla i dva dny, kdy Kris spal přes den dohromady jen 15 minut, to jsem byla vyřízená, nechápala jsem jak to vydržel. Naštěstí to byly výjimky.
21. kvě 2012 ve 23:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cizu Doufám, že si nespletla virozu s bakterií, když zkoušela z krve CRP
21. kvě 2012 ve 23:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek