• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Leden 2012

17. prosince 2013 
@kviido Kris měl ekzém ve třech týdnech, pomohlo mu CannabioxE, mlíko a krém, mažu ho tím doteďka a kůžičku má pěknou, maximálně trošku flíčky na líčkách, ale už jen sem tam. Jo a koupu ho 1xtýdně a do vany mu dávám konopnou koupel Balnea od Cutishelp. Mám s těmahle konopnýma přípravkama fakt dobrou zkušenost, staršího syna jsem tím taky vyléčila z ekzému. :slight_smile:
21. kvě 2012 ve 23:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarka11 CRP je jistota, bez něj malému ATB nedovolím nechat předepsat........:wink:
22. kvě 2012 ve 03:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kviido nezkousela jsi natirat po koupeli obyc slunecnicovym olejem z lekarny??? My ho používáme od porodnice:wink:
22. kvě 2012 ve 03:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kviido ahojky, doporučuji méně často koupat, protože samotná voda strašně vysušuje. U dcery jsem koupala ze začátku každý den pak jsme to omezili na 1x za 2 až 3 dny. Atopák se nám téměř ztratil, ale teď má dcera 8 let a jsou období, kdy ho má horší a lepší, ale zůstal nám. Jinak chlorová voda opravdu ještě víc atopák zhoršuje. Chodí teď místo tělocviku plavat a zrovna teď ho máme hnusný. My na mazaní používáme Excipial U Lipolotio, ale chci taky vyzkoušet nějaké konopné mazání. Malého koupu 1x za 2 dny a kůžičku má zatím super.
Zdravím všechny nové maminky :slight_smile:
Jinak, když to tady tak čtu s tím přibýráním, tak raději se nezapojuji, protože jsme jedni z nejmenších, ale mě to nevadí, protože jsem po porodu shodila a mám skoro o 4 kg méně, takže vážím nějakých 49 kg, což jsem měla na střední. Takže chovat 8 kg macíky bych asi nezvládla. Chtěla jsem se zeptat, padají některé z vás hodně vlasy? Mě strašně, ještě, že jich mám tolik, jinak bych už byla plešatá. Tak mi bylo porazeno v lékárně, ať si koupím vitamínky pro kojící maminy a jsem zvědavá, jestli se něco zlepší.
Když se tak nové maminky ptají, jestli se mohou přidat, tak já bych se asi měla předělat do prosincových dětí, ale vás znám od začátku a tak se mi nechce. :wink:
22. kvě 2012 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky. Takze u Kubicka v noci propukla ryma a zatim to asi bude to nejhorsi co mel, protoze od rana pokud nespinka, tak place, temer zadne usmevy nebo povidanicko. Je fakt, ze skoro porad spinka. Ma doknce lehce zvysenou teplotku, nic sileneho 37,2, ale on bude asi po mne, neteplotovy, takze tohle je pro nej jak pro jine dite 40 :frowning2: Pani doktorka na ORL mi ho odsala, krcek ma pry uplne cisty a holt je to infekcni ryma jak tram.
Meli jsme jit na komtrolu s kyclema,ale v tomhle stavu se mi ho fakt nechce nikam tahat, bylo by to nefer i vuci ostatnim, zdravym detem.
Emmicka je nastesti mnohem lepsi, snasi to orozhodne lepe nez bracha. Dnes si ji odvezou nasi, tak se budu moct soustredit na maleho.
Jinak: mala taky trpi na atopak, hodne pomaha kdyz nekoupeme, ale sprchujeme, pokud koupel, tak pomahal olejicek Linola fett a promazavam delanou mastickou z lekarny - Lenienska, je bezvadna, kelimek za 60 korun. Tuhle zimu jsme zmakly temer bez vysevu.
@andraa Tak to ja bych se taky mela zapsat k prosincovym detem, ale ja nas beru jako lednacky. Termin tam byl, jen se malemu chtelo ven driv no :slight_smile:
A vlasy mi taky padaji, normal po porodu.
22. kvě 2012 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky, tak hlasim miry a vahy na poradně ve 4M - 6,89kg, 63 cm.-)) máme doma kus chlapa.....dostal i druhou vakcinu Rotarixu, Hexa a Prevenaru 13 - takže mně teď leží zmožený a spinká v kočárku na balkoně.-( Ale je to frajer, po obou injekcích plakal tak 5sekund a pak nic, prostě před ním smekám, šikula náš!
@andraa já jsem se zase přesunula z februárovek sem k vám, protože v neuzavřené skupině nebylo miminko ani jedno tak nějak +- jako my - no my jsme si prostě taky pospíšili.-(
Jinak já mám stále poporodních 5kg, 12 jsem už shodila, ještě mně jich 5 chybí:frowning2: Ale od zítra začínám chodit konečně cvičit na power plate, tak snad to zase půjde pěkně dolů a když ne, tak se to aspoň hezky vytvaruje.-D
A k padání vlasů? Poslední 3 týdny katastrofa, už jich mám na hlavě půlku - no asi půjdu ke kadeřnici a půjdu zase na chvilku na krátko - jinak do té doby nic, vlasy držely a já se všude chválila, jak se mě to padání vyhnulo....
22. kvě 2012 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky kočky,

jak se všichni máte?
TAké se přidávám shlášením .... Anička ve 3 měsících 68cm a 6800g.... a já se divím, že nosí bodýčka co měl Maty v půl roce... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
22. kvě 2012 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmaarrkkeettkkaaaa
Moc držím palce na Neurologii, kdy tam jdete?
Máš pravdu, člověk tady řeší rýmu a je z toho vedle, že jemu drobečkovi není dobře, přitom může být hůř!
Já si to říkám stále, jak se asi cítí rodiče dětí, kteří jsou opravdu nemocní :(
Neboj, to bude dobrý, pak napiš jak jste dopadli. :slight_smile:

@andulkaavetrelec
Jůůů, to je puclík... no tak vy začínáte s příkrmama už ted zanedlouho vid?
CO ti poradili? Kašičku nebo už mrkvičku? Já ani nevím co se dává.
TEda to musí být náročný, ty jestli máš 55 kg a nosíš takovou váhu každý den a milionkrát ho zvedáš... tě pic.
:slight_smile: Máš určitě už namakáno, od tebe bych facku nechtěla dostat!
:slight_smile: Mě stačí ta naše malá slečna a Maty. Na moje záda to fakt stačí. Začínají se mi vracet ty bolesti a problémy s plotýnkama... :(
22. kvě 2012 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha
Teda opět rýma? Si to furt dáváte dokola ne? :frowning2:
No tak at je mu brzy líp. Ted jak bylo špatné počasí tak dost dětí lehlo s virozama nebo jen blbou rýmou.

Tak to já bych s Ančkou měla být v diskuzi Únor 2012 - ale je to zamčené téma... :slight_smile:
22. kvě 2012 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka Je to tučňák nebo valibuk či sádlík. S příkrmy jsme už začali včera. Jenže já minule začala v 5,5 měsících a nevěěla jsem, že ty 4měsíční neumějí ještě moc jíst. Všechnu mrkvičku vytlačil jazykem ven,jak to ochutnával. A taky se trochu dávil. A prošla mu tělem za 6 hodin. Ale sápal se po lžičce jak divý a přitahoval si ji do pusy.
Jojo, za chvilku se přihlásím do nějakého kulturistického oddílu :grinning:

Fotka z chaty: Jarouš dudlíky nechce, a tak si David s kamarádem hráli na miminka.
22. kvě 2012 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky já teda zkušenost s ekzémem nemám ale kamarádky to taky řeší a prý je na to výborná ovesná koupel.Mají ji v DM a stojí prý 90,-

@andulkaavetrelec Teda to je macík a proti nám vypadá tak o 2.měsíce starší.Super :wink:
22. kvě 2012 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Teda vy si to taky užíváte :frowning2: :frowning2: .Tak ať je malému co nejdřívě lépe.
22. kvě 2012 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kdo řešíte ekzémek?
My ho máme a nám zabral obyč Lipobase krém, dostali jsme jej na předpis od kožařky....
Já vysadila vše co by mohlo malou dráždit a vše znovu vyprala a vyžehlila z rubu....
A je to lepší. Skolro to zmizelo.

@andulkaavetrelec
To je krásná partička!!!!!
22. kvě 2012 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka Irenko mam pocit, ze se z rymy sotva dostaneme a je tu nova, uz mam toho plny zuby, fakt. Emma je asi alergik po mne a proste chytne vse co se kolem ni jen mihne. No a malej to bohuzel schyta od ni. Jsou to fakt jen rymy, ale cloveka to prudi a je mi deti lito, zvlaste ted maleho, protoze ten vazne nevi co s tim. Emmicka je uz velika, smrka, rekne co boli, muze do ni clovek narvat i ten claritin.....S Kubulkou chodim kazdy den na odsavani a kapu framykoinove kapky do cumacku.
@gejbule1 Uzivame no :( Dekuju.
@andulkaavetrelec Parta HIC a Jarousek pohodar :slight_smile: Krasa.
@sarka11 A jak maleho myjes, kdyz koupes jen 1x tydne? To ho jen omyvas?
23. kvě 2012 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vítám všechny nové a všem nemocným držím palečky na brzké uzdravení :grinning:

Andulko,tak to je mazec,ale nádhernej,fakt :grinning: :grinning: .Moji rodiče jsou malý,a my s bráchou velký a kulatý a mamka říká,já tak malá a tak velké děti mám :grinning: :grinning:
O kilech ani nemluvě,jsem největší velryba,pořád mám ještě 20 z těch 40nabraných,ale čert to vem,malej za to stál a bojuju,tak snad jednou vyhraju :grinning:
Holky,ten náš prďola už tak napůl sedí,naklání se.Dělají to i vaše? Máme teprv 4,5měsíce. IOtočil se ne břicho jen třikrát.Jinak máme 7,5kg a 63cm
Mě klepne vůbec nechápu,proč jsou na bok když v notasu sou normálně :confounded:
23. kvě 2012 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andraa Koupu teď jednou za 2 dny..ale je škoda, že jsem to třeba nevěděla na začátku :o(( nemuselo to třeba vůbec přijít ...
Nejhorší je jak každý radí něco jiného (já to chápu, každý má jinou zkušenost, u každého zabírá něco jiného..) ale jde mi už z toho hlava kolem :o((
23. kvě 2012 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bohu_nka Tak to máte dobré možnosti, tady to nikde v okolí není :o(( ale prý tam kde to je, tak je snížený chlor na povinné minimum, že je to speciální menší bazínek pro miminka..no tak asi uvidíme :o)))
Je pravda že ta Weleda nic moc... (na prdelku tedy ten krém je úplně superrrr) ale na to koupání a mazání ne :o(( tak nevím..teď jí zkouším mazat tím calcium tak uvidíme, ale taky nic moc :o((
23. kvě 2012 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarka11 A to je nějaká speciální kosmetika?? Já už nevím co kupovat dřív,...kdyby měli alespon nějaké vzorky....všechno je drahý a pak nic nepomáhá a já krachujii.. :D :D :D je pravda, že to ale pro tu mojí malou princeznu udělám,hlavně aby to bylo lepšííí
23. kvě 2012 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha
To je síla, když jezdíte na odsávání... jak píšeš, blbá rýma a co nadělá potíží... :frowning2:
Tak snad budete brzy fit. Je to ale opruz vid? Máš pocit,že neděláš nic jiného než řešíš nemoci :(
Tak snad si dětičky vyberou nemoci ted a až nastoupí do školy, tak budou zdravý! :slight_smile:

@charlie31
Ten je krásnej a vypadá na víc... je šikovnej! :slight_smile:
Mě teda Anička nesedí, jen se přetáčí. A když je na bříšku, tak dává pod sebe nožičky, tak se děsím že brzy poleze.... Ale je tu z dětí nejmladší, tak já ti moc asi neřeknu. To spíš holky co mají stejně staré prky. :slight_smile:
24. kvě 2012 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka Irco je to silenej vopruz!!!! Nastesti Kubulka v noci i pres den hezky spinka, tak nejsme ani jeden nejak moc vycerpani. Dnes uz nemel pres den zvysenou teplotu a mene odsavam, tak snad se vse pomalicku obraci k dobremu :slight_smile:
@charlie31 Malej je krasnej a moc sikovnej. Ale podle me bys ho jeste takhle nemela vubec nechavat, neni na sedeni jeste pripraveny a mohla bys mu uskodit. Jakub kdyz si ho na sebe plozim, zadickama opru o bricho, tak se taky rve do sedu, ale takhle sam by to jiste jeste nedokazal. Kubulka se tedy jeste nepretaci,ale myslim, ze uz to bude brzo, uz ho staci jen malinko postouchnout a je na brisku :slight_smile: Stale se toci z boku na bok....no uvidime, nijak na nej nespecham, bude mit teprve 5 mesicu, Emmulka se pretocila poprve v 7 a pul mesicich :grinning:
24. kvě 2012 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka Jo a nohy si pod sebe Kubicek taky dava, kdyz haja na brisku a nemyslim si, ze to znamena, ze by meli brzy lezt.
24. kvě 2012 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha jojo omývám, stačí to :wink:
24. kvě 2012 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
24. kvě 2012 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, Jaroušek má už týden průjem, teče z něj voda, ale jinak je v pohodě, nepláče víc než jindy, jen v noci se víc budí, šly byste k doktorce?
24. kvě 2012 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec já bych k doktorce asi zašla nebo alespoň zavolala.Snad to nic nebude.
24. kvě 2012 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec Tý jo, týden? Já bych k doktrorce letěla už první den......jsem v tomdle plašan.
25. kvě 2012 v 07:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka
@cernucha Holky děkujeme.Já se právě taky bojím,že je brzo,když ještě nemá ani 5měsíců.A když leží a zvedám ho do sedu,tak zvedne zadek a zapře se o nohy a staví se, to ho se taky bojím,aby si něco neudělal.No příští týden jdeme na třetí hexu,tak se poptám doktorky.Zas sem ale četla,jak jsou v ty psychomotorické vývoje,co by měl umět,že někteří se v tomhle věku staví a kdyby ho to bolelo,tak to nedělá.Nebo nevím,poptám se a uvidím
25. kvě 2012 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec taky bych sla, to by bylo na me labilni nervy prilis :slight_smile: nema to k tem prikrmum?
@charlie31 Jako ze se deti ve 4 mesicich stavi? to leda superman, ne?
25. kvě 2012 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@charlie31 Jo, některé děti se můžou v 5. měsíci trochu snažit postavit, ale opravdu bych mu moc nepomáhala, ať se snaží zatím jen sám, kluk jeden sympatickej! Však se za ním ještě naběháš...

Taxem byla u doktorky a dobrý. Žádná tragédie. Má to asi z těch antibiotik, co jsem dobrala minulý týden...Na doktorku se řehtal. Doporučila nám rýži před kojením po lžičce, taky dávám probiotické kapky, co mi zbyly a častěji kojím. Ten průjem ale vypadal děsivě, voda, zelené hleny a smrdělo to. Dnes ráno už do žluta, ale dvakrát, taxem šla.
@cernucha Příkrm jsem dávala jen mrkev, a to už průjem měl, a ta by neměla vadit, neb na průjem se dělává odvar právě z mrkve...
25. kvě 2012 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
písnička pro skoro všechny věkové kategorie, koukáme na ni s Jarouškem: http://www.youtube.com/watch?v=8hjV6-GKbCI
25. kvě 2012 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek