• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Leden 2012

17. prosince 2013 
Holky dejte sem víc fotek vašich drobečků ať můžeme tak nějak porovnat :slight_smile:
25. kvě 2012 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak dnes byla zase jedna z těch hrozných nocí. Malý se budil jak podle hodinek po 2 hodinách a pořád se vztekal. Nemyslím si, že by měl hlad, ale prostě se vzteká. Dělá to někdy i přes den. A co vaši mimoušci, dělá to někdo? Už nevím co s ním, je to pořád dokola už skoro 14 dní. Přemýšlím, že už mu opravdu na noc zkusím dát buď kaši a nebo jsem koupila mlíčko s rýžovou kaší od Nestlé. Máte někdo nějakou radu? :frowning2:
26. kvě 2012 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andraa Třeba mu už rostou zuby. Nebo je mu vedro. Příkrmy už dávat můžeš, teď se tvrdí, že je lepší i u kojených dětí začít již ve 5. měsíci a zvykat je pomalu na jiné potraviny. Ale kaše na noc většinou nic nevyřešila.
26. kvě 2012 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,
omlouvam se, ze vam sem lezu,obcas k vam nakouknu pro nejake rady,ale casu na psani moc neni. Neda mi to nereagovat na @charlie31 Uplne me zaskocilo, kdyz jsem videla, jak chudacek maly sedi. Jsem asi zdeformovana. S prvnim ditetem od narozeni cvicime vojtovku. A prosli jsme uz dlouhou cestu a tak porad z ruznych stran a hlavne od doktoru slyslime a slyseli jsme, ze se deti nemaji nutit delat neco drive nez k tomu sami dospeji. Tedy nez si sami utvori svaly na tu a tu cinnost. S prvni dcerou jsme cvicili a tim jeji vyvoj byl rychlejsi a bala jsem se, ze u druheho, kdyz nebudu cvicit a necham ho jen tak "ladem", ze to neda. A dal, v pohode. Pozdeji, ale prece. Nikdy jsem se nesnazila deti za ruce vytahnout do sedu, a uz vubec ne na nohy a prece jen prisly na to, jak to udelat :slight_smile: Vsechno ma svuj cas. A myslim si, ze pokud budu ted trenovat sezeni meho 4mesicniho prcka, muzu ho to naucit, ale pokud jeste neumi poradne ani pretoceni na zada a brisko, pak ty svaly nejsou natolik silne, aby telo udrzely tak, aby to pro nej bylo bezpecne. Mozna to tu zbytecne popisuju a rozebiram, kazdopadne se musime kazda smirit s tim, ze ne kazde dite je stejne a nechat to na nich a tesit se z kazdeho jejich pokroku :slight_smile:
Prejeme vam vsem hodne zdravi a kasne chvile s prdousky :slight_smile:
28. kvě 2012 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha :grinning: :grinning: samo,že se nestaví sám,držím ho když si hrajeme,snaží se po mně šlapat a kmitá nožkama a našlapuje na špičky.¨
Holky,byla sem zvědavá,jestli to dělají i vaši špunti,proto sem to sem napsala,ale mám dojem,že si spíš myslíte,že ho stavím a posazuju naschvál a že ho k tomu nutím ,těžko vysvětlovat,že ho to baví a,že sem z něho sama v šoku,protože se o něj bojím.
28. kvě 2012 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@seymi Promiň,ale já vůbec nechápu,co si tím chtěla říct.A jestli to co ostatní,že to mám nechat na něm,tak zkus věřit,že to tak je.
28. kvě 2012 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. Tak jaky byl vikend? U nas celkom pohoda, ale Kubicek se strasne rozkaslal, je jak starej tuberak a to hlavne, jak jinak, v noci. Byla jsem s nim v patek u dr, poslech byl cisty, ale to jeste tolik nechrchlal, tak jsem s nim dnes rano vystvala manzela, poslech stale cisty, ale ve vyteru z nosanku vykultivovali nejake osklive bakterie a to masivne, tak mame sirup po 12 hodinyh co to ma zabit, ale neni to antibiotikum. Do toho meduciny na kasel, rymu.....hruza, ma vic leku nez kdejaky duchodce.
Nastesti je docela i v pohodicce, spinka, hraje si a v patek se nam poprve sam pretocil na brisko :slight_smile: Je to nas malickej sikulka. Ja vim, ze to neni zadny zazrak skoro v 5 mesicich, ale ja mela Emmicku hodne pomalou, otocila se v 7 a pul mesicich, takze Kubulka je pro me zazrak :slight_smile:

@charlie31 Necerti se, urcite jsme to zadna z nas nemyslela spatne, nebo ze to delas naschval, jen jsme z maleho v soku asi stejne jako ty a tak jsou nase reakce takove jake jsou....kazde dite je vyvojove jinde, knihy popisuji kdy a jak se ma co delat, ale jak to u ditete ovlivnis, to netusim. Spravne by se melo dite posazovat samo a to az ve chvili, kdy umi byt na kolinkach a z tech kolinek se pretocit do sedu s jednou rukou oprenou, takova trojnozka. Jenze je jasne, ze deti se nevyviji podle knih a kdyz to tedy vas malej chce vsechno delat driv, tak to je asi tak spravne no.
Holky nepiste sem jak jste hubene, jen provokujete :slight_smile: Ja nehubnu, jsem na kilech pred tehotenstvim, ale rada bych sla tak 5 pod, jen nevim jak to udelat, nejak po te cele milce denne nehubnu nebo co :grinning:
28. kvě 2012 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis2012 malej je prekrasnej :slight_smile: Frajer!!!! Ja proste miluju deti bez vlasku :slight_smile:
28. kvě 2012 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@alexis2012 jo a mrkni na strany 108 a 109, tam je fotek dost, ne tak starych.
28. kvě 2012 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@charlie31 OK Pokud se do toho sedu takhle hezky sam dostal, tak to je pasak. Tim myslim bez toho, abys ho vytahla za rucicky. To uz ti brzo asi poleze :slight_smile:

@cernucha souhlasim a verim, ze kazda z nas dela nejlip jak umi :slight_smile:
tedy nikomu neradim, nikoho nebuzeruju, protoze sama mam co dohanet
28. kvě 2012 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@charlie31 Hele a jak se malý vlastně do toho "sedu" dostane?

Jinak my se máme fajn, víkend super, v pátek cirkus, v sobotu den dětí, v neděli chata....takže pořád nabitý program....Vybíráme dovču, tak jsem tak nějak už příjemně letně nalazená :wink:.

@cernucha Bobek malý...odkud ty bacily pořád má...tahá to ségra ze školky? Tak ať ja hlavně brzo fit!
28. kvě 2012 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

@cernucha Teda to je chudínek nemocný :frowning2: .Určitě mu pomůže moře.Ale já mám co říkat my jsme na tom dost podobně.Kdy jedete?
Nám se Adámek ani nesnaží přetáčet.Je to malý lenoch.Já to měla obráceně.Lucka byla hodně dopředu.Přetáčela se už ve 4,5měsících.
28. kvě 2012 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky a miminka!!!
My už se taky přetáčíme na bříško. Ta naše šikulka dostala minulou středu (to jí byly bez dvou dnů 4 měsíce) poprvé mrkvičku a odpoledne se otočila. Asi bude jako Pepek Námořník:slight_smile: Od té doby se přetáčí pořád. I při přebalování apod. Takže skončila pohoda. Už to není ležící miminko:slight_smile: Zpátky to samozřejmě neumí. Myslím, že je fakt pohybově šikovná...nezaklání se u toho, má krásně vypracované břišáky i šíjové svaly. ALE!!! Když nespí tak odmítá ležet v kočáru a vzteká se jako blázen!!! To je taková daň. Je naposilovaná z toho vztekání:grinning: Takže už jsem si z půdy přinesla sporťák a brzy dám tu naší zvědavku do kárky (jde do úplného lehu). Když se vzbudí, tak jí to maličko přizvednu- o jednu polohu, aby viděla. Protože nosit jejích 6,5kg+tlačit kočár...
Dneska jsem si v obchodu s dětskými věcičkami koupila letní fusak, pláštěnku a vložku do toho našeho sporťáku, tak mám radost:slight_smile: Dřív jsem si dělala radost, že jsem si koupila něco na sebe - teď si pro radost kupuju věci pro Nelinku:slight_smile:
@cernucha o kilech mi nemluv. Zbyly mi asi jen 3kg, ale jsem povolená, celá taková vytahaná:slight_smile: Kdybych neměla váhu, tak bych si myslela, že mám tak 10navíc. Moc se v tom necítím, ale nemám sílu a chuť s tím něco dělat. a je to divný, ale po Milce se fakt nehubne-taky jsem na Milka dietě :grinning:
28. kvě 2012 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak o kinech navíc mi ani nemluvte .pořád mam 5 kilo nahoře a nejde to dolů.
A milku dietu držím s vámi.
Ale teda kvalita těla je děsná.vypadá to že se ani do plavek nesvleknu.
28. kvě 2012 ve 23:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bohu_nka máš moc šikovnou holčičku.takhle brzy se přetáčet.
A taky nemáme jízdu v kočárku pohodovou když nespí.vydrží chvíli a chce ven.takže většinou taky
nemáme tichý kočárek.
28. kvě 2012 ve 23:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
tak náš malý zatím moc snahu na přetáčení nemá - když měl asi 6 týdnů, tak se přetáčel z bříška zpátky na záda, ale i to ho už přestalo bavit, protože pasení koníků už má rád, tak se nepotřebuje točit.-))) Ale zatím má na to čas, kdyžtak budeme mít líné miminko - ale jinak je to malý čertík a čiperka. Začal nám "povídat" a "stěžovat si", dokáže vést i 5 minutový monolog - už te´d mám strach, co se stane, až začne mluvit!!! Včera na cvičení začal žvatlat, jak něco vysvětlovala ta naše lektorka a nenechal ji ani domluvit.-)
Na sezení ho ani nezkouším, ani tahat za ruce v leže, jenom mu nabídku ruky, on se chytne a sám se snaží přitáhnout - ale už by chtěl sedět, je to zvědavec. Nejvíc mu teď vyhovuje nošení v manduce, to má přehled - a já jsem šťastná, že s ním vyluxuju, vynesu odpadkové koše a pověsím prádlo na balkoně - ostatní domácí práce stíhám, když si hraje v křesílku (a to on vydrží i hodinu - ale musíme každý den obměńovat hračky, co mu tam visí).-D
Zoubky kontroluju každý den, dolní jedničky už má dásně skoro bílé, slintáme po litrech a koušeme co nám přijde do ruky (hračky, kousátka a ani nabídnutou rukou nepohrdne) - hold, maminka by potřebovala na léto nové šaty....
Jinak jsme se byli fotit jako rodinka u fotografa - náhledy fotek už máme doma, vybrali jsme ty na upravovaání a už teď se na ně těším - a malý spolupracoval, vydržel se fotit 1 a 3/4 hodiny a ani neprotestoval, když ho pořád někam strkala (kufr, květináč, košík) a vymýšlela, jak si ho máme chytnout - pak sem nějakou fotku dám!
Přeju krásný den a dětičky ať jsou zdravé a maminky spokojené.
Mějte se, Z*
29. kvě 2012 v 06:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bohu_nka ten je tak krásný :slight_smile:
29. kvě 2012 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,tak jsme včera měřila malého a docela jsem koukala,má 73cm...takový obřík...příští pondělí jdeme na 3.hexa vakcínu a proti pneumokoku,jsem zvědavá kolik budeme vážit :sweat_smile:
29. kvě 2012 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cizu Prosím tě, já uvažuju o pořízení Manducy, ale trochu se bojím, že v ní nebude chtít být. Jak dlouho v tom vydrží?
@bohu_nka Jojo, máš teď výhodu, že nekojíš, Jarouškovi by bylo po milce blbě a řval by, čokoláda je náš mor. Jinak ho taky tahám z kočárku, proto si chci pořídit nosítko, abychom mohli být co nejvíc venku.
@alexis2012 Tak to je dlouhán, jinak fešák, podle fotek.Na přebalováku mám metr a my máme teď myslím "jen" 70, takže jsme trochu tlusťoch.

Jinak holky, náš průjem se lepší, zase máme nesmrdící "vajíčka", ale ještě kaká i 6krát denně :stuck_out_tongue_closed_eyes: Kakával jen jednou nebo vůbec, tak se těším, až se to zase spraví.
29. kvě 2012 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec no ze začátku tam moc být nechtěl (ale to měl tak cca 2 měsíce), tak jsme to nejprve zkoušeli doma, když jsme byli oba i s manželem (než člověk přijde na nejlepší techniku, jak ho tam co nejrychlej a nejpohodlněj dostat), začínali jsme nošením pár minut (i za řevu)...postupně se to zlepšilo a pak se nechal v ní i ukonejšit a usnul....takže já si to nemůžu vynachválit - i když je pravda a to mně potvrdila i paní, co se zajímá o psychomotorický vývoj, že děti si na ni musí zvyknout a pak zjistí, že je to pro ně strašně pohodlné a příjemné - slyší a cítí tepání srdíčka toho, kdo ho nosí!
Takže hlavně ze začátku nevzdávat!!!
A jak dlouho v ní vydrží? Jednu neděli jsme byli na výletě pěšky po loukách a hájích, a vydržel od jednoho kojení k druhému - a v manduce se na procházce trochu prospal.-)))) takže 3-4h v tom dal najednou....jinak je to super odpo když jdu s kočárkem - mám ji pod kočárkem a v případě potřeby ho do ní dám a pak vezu pohodlně jenom kočárek a malý kouká.-)
29. kvě 2012 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Posílám i fotečky, jak je spokojený v manduce.-)))
29. kvě 2012 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cizu Díky. Vypadá opravdu spokojeně. Ten muž, asi tvůj. Malý taky samozřejmě. My máme doma ještě krosničku, ale ta je, až když sedí a jen na chvilku. Taky si na ni můj první syn musel zvykat, takže já to vzdávat nebudu, obzvlášť jestli koupím nějaký model za 3000 :grinning: A jak se do toho dává? Jde to i vleže? Že bych ho v kočáru dala na bok a šoupla ho tam, nebo na lavičce? Zvládne to člověk sám? Asi jo, když píšeš, že s ním chodíš...
29. kvě 2012 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já mám doma taky podobné nosítko a Adam je v něm spokojený.Někdy ho nosím i obráceně/k sobě zády/a pěkně kouká.Ale mě z toho strašně bolí krční páteř a z toho mě pokaždé fest rozbolí hlava.Takže já to používám jen na chvíli doma když potřebuju něco nutně udělat.

@andulkaavetrelec Jinak ho tam v pohodě nandáš sama :slight_smile: Nebo já mám tu co se dobře nendavá :wink: .
29. kvě 2012 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 a jakou nosičku/ergonomické nosítko máš ty? Nosičky se dají nosit i obráceně, ale erga ne (erga maji pro děti lepší postavení nožiček/kyčlí, které kopírují toho, kdo ho nosí...erga jsou pohodlné a nebolí ani záda ani šíje.....já si nemůžu stěžovat.-)
@andulkaavetrelec dá se to nasadit poměrně v pohodě - zatím nasazuju, že si upnu pás na bokách, posadím se, rozložím na kolena/nohy, položím malého nohama ke mně, připnu novorozenecko vložku a pak si ho jenom nahnu k sobě - a pak už jenom popruhy a je to ok.-) a neboj, 3tis to nestojí, nová manduca se např. pohybuje kolem 2,5tis :grinning:
29. kvě 2012 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
29. kvě 2012 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cizu já mám toto http://www.nej-kocarky.cz/babybjorn-active-klokanka/
Taky je to podle všeho super ale mě to prostě bolí,mám záda v pr..... :angry:
29. kvě 2012 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cizu Tak já jsem si vybrala tuhle: http://www.babynositka.cz/produkty/categories/nositka-tuli/products/tula-folks/
Dá se nosit i na zádech, tak si od toho slibuju, že něco doma konečně porobím. A na chatě se nedá jezdit s kočárem, jsou tam děsné výmoly v lesní cestě, tak doufám, že se budeme s tím moci projít do lesa. A samozřejmě jako doplněk k " z kočárku ven". A taky tatínek nebude mít výmluvy, on nerad s kočárkem jezdí, sám s Jarouškem ještě venku nejel...Je to sice částka, ale dá se to pak prodat poměrně dobře třeba za 2000.
29. kvě 2012 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, nemáte někdo zkušenost - malému se objevila na pusince - kolem cele pusinky vevnitř, hnedka za rtíkem nebo v úrovni rtu takový bílý povlak (spíš jak puchýřky) - teda spíš to vypadá jak když máčlověk rozmočené ruce od vody............???? Myslela jsem, že to má z dudlíku a jak si pořád cucái prstíky - ale v noci dudlík neměl, ani prsty v puse a ráno to tam měl, takže "rozmočené" to není:frowning2: asi se skočím zeptat paní dr - a nebo aspoň první sestřičky a ta buď poradí nebo pošle za paní dr...........
30. kvě 2012 v 06:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cizu to je moučnivka, u mimin hojná
30. kvě 2012 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec Jj, byli jsme u pani dr., dostali jsme masticku - uz jsem vsechny latkove hracky oprala, ostatni jsou nalozene v roztoku se sterilizacnima tabletama (i s dudlikama), pusinku po kojeni uz ma namastenou, ja bradavku taky - no snad se toho brzo zbavime.-)
30. kvě 2012 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek