• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Leden 2012

17. prosince 2013 
@cizu Taky jsem to s Luckou měla.Prý jim to nijak nevadí ale špatně se toho zbavuje.Tak ať od tohomáte brzy pokoj :slight_smile: .
Adam dnes dost brečí a je protivka jak ho položím tak řev.Ach jo :frowning2: .
30. kvě 2012 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak Kristik je zdravý, díkybohu, už to bylo utrpení pro něj i pro mne mu dávat ATB i všechny ty kapky a sirupy, vždycky řev jak tygr, jak kdyby ho někdo vraždil.
A doktorka mne překvapila s tím, že se teď doporučuje už i u kojených dětí začít dávat příkrmy od ukončeného 4.měsíce, malý má v neděli ukončený 5. tak pomalu začnem :slight_smile: , ale moc se mi do toho nechce, kojení je pro mne pohodlnější :wink:
A hlásíme se do klubu překulovacích miminek na bříško, včera měl premiéru :slight_smile:
@gejbule1 Kristián byl dnes to samé :unamused:
30. kvě 2012 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarka11 My jsme se překulili taky včera poprvé, příkrmy už dáváme, ale spíš jsou to ochutnávky. Má větší touhu to poznat než to v puse zpracovat... A hlavně ho učím i trochu pít, protože jak jsem s Davidem začala až v šesti měsících, tak nechtěl, a zůstalo mu to dodnes, že málo pije. No zatím jsme měli průjem, tak to byly nápoje černý čaj a Smecta...
31. kvě 2012 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
tak jak jste oslavili s dětičkama jejich MDD?? Náš malý dostal hračku - rybičku (táta je rybář) a nemůže se na ni vynadívat - má obrovské očka - a opět, vše strkáme do pusy - jinak žádné další větší akce.
Možná malý chtěl slavit, v noci měl pařbu - vstával v 1h, pak ve 4h a o půl 6 byl prý už vyspaný - tak jsme si ho vzali k sobě do postele a ještě hoďku pospal.-) A mamka je unavená - no snad v tom nebude dneska pokračovat.
Přejeme hezký den - i když počasí tomu neodpovídá, mějte se
2. čer 2012 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. Tak u nas se stale nedeje nic noveho. Kuba kasle,ryma je uz lepsi,ale ten kasel je brutaaal. Kocicka moje milovana. Jinak jsem ho premerovala, ma cca 68cm a pres 8 kilo, takze Emmicciny parametry v 8 mesicich :grinning:,je to fakt vtipny, chlapak muj.
Emmicka se mi v tydnu osypala, no, podavam si u dr dvere fakt casto. Bylo to asi z jablicek a z jablecneho mostu dohromady,takze claritin a masticka. Jsem jak blazen :stuck_out_tongue_closed_eyes: Budu mit asi obe deti alergiky, obavam se toho. Musim vzit malou na podzim na alergologii, ted ve 4 letech uz ma testovani snad konecne vyznam.
No,pristi sobotu uz odjizdime na prvni dovcu, do Tyrolska, moc se tesim. Detem snad ten horsky vzduch pomuze. Jnak jak jste resily ta nositka, tak ja mam babybjorn, uz po Emmulce, moc v tom Kubu nenosim, vlastne vubec, on je pres den hodny, udelam co potrebuji. Ale ted do hor ho beru a uvidime jak se v nem bude mlademu libit.
Nooo a uz mame sportacek a kdyz v nem milostpan jel, ani nemukl a koukal :grinning: pekne si v nem hovel, jde uplne do lehu,takze pohodicka.
Doufam, ze jste vsichni v poradku, moc mzslim na Marketku a Agatku, snad uz byli na te neurologii a je vse v pohode. My jdeme uz v utery s pindickem, tak jsem zvedava co nam reknou. Snad nepozenou smudlicka na nejakou hloupou plastiku :cry:
Tak uzivejte vikendu
2. čer 2012 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha teda u vás se těm nemocem nějak zalíbilo :angry: .Už aby jste měli od nich pokoj.Ale nás se to taky docela dlouho drželo.
Jste teda pěkný obříci.To my s nějakými 6,5 jsme úplný prťavci :grinning: :grinning: .
Co máte za sporťák?Máš nový nebo po Emmičce?

@andulkaavetrelec Teda vy už jdete do příkrmů tak ať malému chutnají :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@cizu Taky máme někdy takovou bouřlivou noc :wink: .Ne že by byl vzhůru dlouho ale baští třeba po 1,5 :frowning2:
2. čer 2012 ve 23:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Konečně přidám nějaké foto.
2. čer 2012 ve 23:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
3. čer 2012 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@sarka11 @gejbule1 Máte krásné dětičky a vtipné fotky. Přijde mi, že starší sestřičky mají tendenci miminko na fotce (i jinak) chovat a starší bráškové se opičit.
@gejbule1 Jenom toho pindíka bys tam bohužel, i když je to úžasná fotka, neměla nechávat. To víš, nevíš, kdo se na to dívá.
3. čer 2012 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec já si to vůbec neuvědomila a už mi to psala Šárka ale teď už to tam odsud neumím vymazat :angry:
3. čer 2012 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 tak to jedině zkusit požádat admina
Příkrm dávám, měl zatím jen mrkev (snědl půl skleničky) , ta mu pomohla od průjmu, ale zase měl po ní zácpu, tak dnes dáme brokolici. Jinak průjem jsme měli 14 dní, jak podle učebnice.
@cizu Den dětí jsme oslavili na dětském dni v jedné blízké vesnici, dítě si užilo (musel splnit 15 disciplín a pak byla odměna, maličké odměny byly i u každé disciplíny, za los za 5 korun vyhrál fotbalový míč), maminka si užila méně.

Holky, kolik hodin vám miminka spí? Ten můj třeba celkem jen 3,5 hodiny přes den a v noci tak 10.
4. čer 2012 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec tak to buď v klidu, náš malý snad ani nenaspí tolik přes den a přes noc tak to taky ne. Mě malý přes den spí tak max hodinu v kuse a to tak kolem oběda, ale jak kdy a pak už jen tak 2x 20 min. A třeba od 16 hod už většinou nespí a pak je večer na zabití a chodí spát čím dál dřív. Někdy už i v 18:30, ale není to každý den stejné.
Jo a já jsem včera dala taky mrkvičku poprvé a docela mu chutnala. Je mi ho líto, když na nás tak kouká, že my jíme a on nic. Jinak moc toho nesnědl, spíš mu tak dávám ochutnávat.
4. čer 2012 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andraa Tak tos mě potěšila. Ale my se na vaši úroveň můžeme ještě dopracovat. :unamused: Jarouš včera vstával v 8 hod. a šel spát ve 23.30..., jinak chodil ve 20 hod., maximálně ve 21.30. Chtělo by to asi uspávací rituál...
4. čer 2012 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, mate nadherne deti. Se divim, ze ti samotny admin tu fotku s pindikem sam nevymazal, mne to tehdy udelali.
Jinak, Kubca vcera prvne papal mrkvicku. Neprskal to, ale nadsene se netvaril teda :grinning:

@gejbule1 No ja mam dvojkombinaci Jane nomad po Emmicce, nevedeli jsme pohlavi, takze byl v neutralni cerno zlute barve. Ted jsem sundala korbicku a ma z nej sportacek.
@andraa spanii je ruzne, ale v noci tak cca 10 hodin a pres den ruzne 3-4 hodky.
4. čer 2012 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky mě spí taky dost podobně.večer usíná kolem 20h.vstava brzy kolem 5,30.
Pres den naspi taky kolem 3-4 hodin.
Ale pprad pravifelne v noci jime po 2-3h.
4. čer 2012 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak máme vyšetření na neuro za sebou...dopadlo to relativně v pořádku. co se vývoje týče neshledala dr. nic zvláštního, jen mám dávat více na bříško...a došla k závěru, že je celkově drobná tak nemůže mít obr hlavu a tvar prý po otci :wink: :wink: máme přijít ještě za měsíc s tím, že pokud ji vyroste alespoň o cm, tak to zatím řešit nebude a v opačném případě by nás poslala na vyšetření do motola :unamused: sice mě docela uklidnila, ale přesto to může být ještě všechno jinak...
@cernucha copak má Kubík s pindíkem? kamarádka jde za měsíc s ročním chlapečkem na operaci...

holky dětičky máte krásné a všichni jste oproti nám tak velcí :grinning: já přemýšlím že od 5. měsíce už bych taky začala...uvidím co nám dr. řekne.

@andulkaavetrelec my máme také spánek různý...poslední dobou se mi jednou dvakrát vzbudí pro dudlík, tak to kolikrát ani nevnímám a pak v půl 5 na kojení...do 8 je v postýlce někdy spí někdy ne a pak spí tak od 9 do půl 11. kolem oběda si dá tak půl hodinku a opo v kočárku tak hodinu. usíná poslední dobou mezi 19.30-20.00 :wink: takže asi všechna mimča to mají podobně :wink:
4. čer 2012 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak sme byli na tom třetím očkování.Sice nemá teploty,ale tentokrát to má zarudlý a tvrdý už tři dny.Lepší se to malinko den ode dne.Ptala sem se na to sezení,sedět může s oporou,akorát ne úplně rovně.Na to stavění mi řekla,že je to normální,že to děti baví a pérují se v kolenou a smějí se.Akorát to k ničemu není,i když to neškodí,akorát,že by se neměl stavět na špičky,aby pak blbě nechodil.Každopádně sem ho v tom hodně omezila a víc ho nadzvedávám.
Taky říkala,že do 6 - ti měsíců máme papat dvě jídla denně,ovoce na sváču a zeleninu na oběd a maso jen malinko a rýži jen malinko.Hlavní je pořád mlíko.Ptala sem se na Pribiňáky,sestřence je povolili od 5měsíce jeden týdně,no mně ne.
No a spaní jak všichni,v noci 9 - 10,přes den max3
4. čer 2012 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak taky nějaká holčička k těm chlapečkům :grinning:
4. čer 2012 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmaarrkkeettkkaaaa Agatka je nadherna, prcinka mala :slight_smile: Je dobre, ze se nepotvrdilo to co rikala doktorka a ze malicka bude snad v poradku.
Ja doufam, ze s pindikem Kubulka nic nema, jde o to, ze cura jen na pravou stranu, tak jsem na to nasi pani doktorku upozornila a ona rikala, ze muze mit vyusteni mocove trubice na prave strane pindika, nebo treba nejak zahnutou mocovou trubici a tak......pry se delaji plastiky. No bojim bojim, vubec nevim jak bych ho zvladla dat do narkozy :frowning2: Zitra vam dam vedet, jak to dopadlo, jdeme na dobrou kliniku,cekacka byla dva mesice a navic jdeme ke chlapovi, coz jsem rada, protoze to vezme tak nejak z toho chlapskeho pindikovskeho pohledu :slight_smile:
@andulkaavetrelec Kubasek ted dve noci spal od 20 do 6 rano v kuse,coz je paradicka. Dnes v pul5 jsem uz nemohla vydrzet jak jsem mela narvany jedno prso, tak jsem odsala a mam v mrazaku krasnych 140 ml na ctvrtek, kdy jdu do divadla a Kubulka bude usinat bez prsa. Jinak ja zavedla uspavaci ritual ve dvou a pul mesicich a jsem za to vazne stastna. 19-19.30 se koupeme, pak obe prsa a sup do postylky. Pustim hudbu, hvezdicky na zed, do ruky zuzlaci decku a proste si sam usne, nekdy hned, nekdy do pul hodky. Je zlatej!!!!!!! Ted se nam zaclo trosku menit denni spani, ale jedno dlouhe spani ( cca 3hodinove) zustava, jen se posunulo na pozdeji. Ono se jim to spinkani porad meni.
4. čer 2012 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha O tom vývodu mimo konec močové trubice říkali nedávno v Sama doma. Může to být kdekoli po celé délce, i na kořeni. Dost jsem se tomu divila. Tak ať dobře pořídíte.
My vám ten uspávací rituál závidíme, taky se budeme pokoušet, až dorazí nosítko, tak ho do toho zapojím, zatím asi začnu koupat denně (koupeme tak dvakrát týdně).
@mmaarrkkeettkkaaaa nádherná holčička, bezzubý úsměv má jako náš Jaroušek, taky pěkný.
4. čer 2012 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec on nema vyvod jako mimo konec mocove trubice, ma to normalne na konci pindika, ale nema ho proste uprostred pindicka, ale spis na prave strane.
4. čer 2012 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, musím se pochlubit, junior zvládl v neděli své první přetočení ze zad na břicho a denně to piluje - už to zvládá celkem rychle - kurnik, pomalu končí doba, že kam ho dáte, tam ho najdete.-)))
@andulkaavetrelec Tomášek usíná ve 20h a mimo noční kojení vstává kolem 6h ráno - pak odpočinek asi hodinku kolem 8h, pak spí v kočárku cca od 11-13h (teď už někdy i doma) a pak si dáchne ještě kolem 16-17h na hodinku, no hold, už toh ospánku není tolik, co bývalo.-)))
a večerní usínání - celkem mazec - do 3měsíců super, položili jsme ho do postýlky, nechal se někdy vyřvat (max 10min) a usnul. Teď už musíme trochu hladit a ukonejšit (on leží v postýlce, ne na rukách), ale musíme na něj něco vymyslet:wink:
4. čer 2012 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky! Byli jsme teď pár dní na chatě. Nebylo sice úplně krásné počasí, ale dalo se to...je tam krb:slight_smile: Takže jsme si užili čerstvý vzduch, výhled na Lipno, buřtíky na ohýnku...paráda:slight_smile:
Ve středu jsem byla s Nelou nu dr. na 4měsíční kontrole. Váží 6,7 a měří 65cm :grinning: Nelča okamžitě ukázala, jak se umí přetáčet a paní doktorka jí chválila, že je šikovné půlroční miminko:slight_smile: Tak jsem jí vyvedla z omylu, že jí jsou teprve 4 měsíce, tak prý je veliká a šikovná:slight_smile:
Taky už přikrmujeme - Nela není kojená, takže v poledne zelenina. Sní tak půl malé skleničky a dojí se mlíkem. Myslím, že jí to chutná. s ovocem ještě počkám.
Taky jsem minulý týden vytáhla sporťák - protože v hlubokém být nechce, když nespí. A Neli mě pěkně vypekla. Byla v něm dvakrát a pokaždé vytuhla dřív, než jsme vyjely z domu. A spala zase až domu - 3 hoďky! Takže byla jen v úplném lehu. Takže na chatu jsem vzala hluboký kočár + nosítko. Nosítko mám dole v kočáře a když Neli nechce ležet, tak jí nosím. Jsem prostě asi rozmazlující maminka, ale ten řev se nedá vydržet:slight_smile: Někdo tady, myslím, psal, že to tak dělá taky.
Nelinka spinká pořád hodně i přes den. Večer usne v půl8. - vstává kolem 6. (se 2pauzami na jídlo). Pak spí přibližně od 7 do 9. Pak od 10 do 12 v kočáře nebo na balkoně, pak tak od 14 do 15 a ještě od 17 do 18. Každý večer máme rituál. V 19hod. koupeme, pak jídlo, pak jdeme zatáhnout závěsy a máváme Krumlovu, Kleti, Vltavě...,pak dáme pusinku tátovi a mámě a položíme do postýlky. Tam jí dám muchlací plínu, plyšáčka, zapnu kolotoč a dám pusinku. Do 10 minut sama v klidu usne. Děláme to tak od prvního týdne. Začalo to fungovat tak po měsíci.
5. čer 2012 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
5. čer 2012 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@mmaarrkkeettkkaaaa To je fajn, že jste na neuro dopadly dobře. Agátka na fotkách nevypadá malinká. Myslím, že je úplně v normě. Nesmíš to porovnávat s klukama v této diskuzi:slight_smile: Holt Jarouška od @andulkaavetrelec nepřerostete!!!
5. čer 2012 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha aha, tak snad to dopadne v pořádku, nikdy jsem o tom neslyšela...u vás je opravdu pořád něco...vážně tě obdivuji jak tohle neustálé marození zvládáte..ono ani nic jiného nezbývá vid...
@andulkaavetrelec tak to y od narození koupeme denně :wink: někdo to nedoporučuje ale u nás to patří k režimu...
@bohu_nka má doma šípkovou Růženku nebo co? ti prospí celý den... a Aguš sice na fotkách nevypadá ale ve 3 měsících měla sice 63cm ale 5400g takže je drobnější. uvidíme tento měsíc jak to dohnala, Jarouška váhu budeme mít předpokládám tak za půl roku :grinning: jinak malá je nádherná a jak pěkně baští :wink:
5. čer 2012 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Tak to snad bude jen menší (kosmetický) problém a příp. menší zásah. Napiš, jak jsi dopadla.
@bohu_nka My taky nosíme, když nejsme v kočárku, gejbule taky. Nosítko ale ještě nedorazilo, tak se snažím chodit ven, jen když spí. Naštěstí už pase koníky tak, že překoukne okraj korbičky a včera jsme takhle jeli na bříšku a byl klid. Krásný klobouček,ta veliká kukadla, jak je na tatínkovi, jsou úžasná, krásná holčička, pěkně se o ni staráš podle toho, co píšeš. Ale máš dobré to spaní přes den...
@cizu My taky ze zad na břicho taky umíme a denně praktikujeme. Zvedala jsem ho tzv. nabalením podle knihy Něžná náruč rodičů a on se vytrénoval. Jenže to umí jen na jednu stranu, jak ho zvedám pořád stejně, tak musíme trénovat i na druhou.
Včera měl pár lžiček brokolice, Sunárek bez cukru mrkev s jablkem a večer rýžovou nemléčnou kaši. Jí pěkně, včera jsem koupila v Tescomě silikonovou lžičku, tak nám to jde úplně samo. Ale špatně pak kaká a večer ho to trochu (půl hodiny) trápí. David měl ale s prvními příkrmy taky bolení, tak snad si brzo zvykneme.
My jdeme k doktorce až 21.6., ale už teď ho občas sotva unesu, ani si ho nemůže moc nikdo pochovat, obzvlášť naše drobná babička měla minule problém, když ho 5 minut držela. :grinning:
5. čer 2012 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmaarrkkeettkkaaaa Naše Neli spí fakt hodně! To má po mamince:slight_smile: Já spím hodně a ráda. V těhotenství jsem první 3 měsíce a poslední 2 měsíce spala úplně pořád :grinning: :grinning: Ale když nespí je to dábel - umí všechno:směje se, vzteká se, brečí a hned se zase řehtá. No prostě bláznivej vodnář:slight_smile:
a Nela měla ve 3měsících taky 63cm a 5,7kg, tak to není takový rozdíl:slight_smile:
5. čer 2012 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec Tu knížku mám taky i Rozvíjej se, děťátko. To je pokračování. Nela se zatím taky otáčí jen na jednu stranu.Takže tu druhou také docvičujeme. Tu lžíci z tescomy jsem taky koupila a jsem moc spokojená - i mně se dobře drží.
Jooo a chci se zeptat, holky, které dáváte příkrmy: kolik toho tak vaše děti jedí? A dokrmujete potom mlékem? Nelinka sní v poledne max. tak půl té malé skleničky a pak (tak za půl hodiny)vypije ještě asi 70ml mléka (kdyby neměla tu zeleninu, tak by vypila 130ml.). Víc té zeleniny do ní nedostanu.
5. čer 2012 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
A ještě vám musím napsat, co se mi dneska stalo. Šla jsem Nelince vyřídit pas - na netu jsem si zjistila, že tam dnes jsou od půl8. do 10 a berou přednostně malé děti. Nela spala skoro do 9. Takže rychle obléct, naskládat kočár do auta a frčíme. Zaplatíme parkovné, vyndáme kočár a objížíme půl budovy, než objevíme nájezdovou rampu. Pak asi 5 minut hledáme výtah, k němu vedou 3 schody. Když se úspěšně dokodrcáme do 1. patra, tak čtu na dveřích, že posledního berou půl hodiny před koncem prac. doby (to na netu nepíšou!!!). Bylo 9:25, takže jsem si oddechla a sundala jsem si bundu. Byla už jsem z toho lítání úplně splavená! ALE! Když jsem vešla dovnitř, paní po mně chtěla OP,rodný list Nelinka a můj. Ten jsem neměla :frowning2: Takže smůla. A musíme tam znovu. Ségra byla vyřizovat pas synovcovi a chtěli jen rodný list malého a OP rodiče, který to jde vyřídit. Její ne. Takže jsem myslela, že u nás to bude stejné. Ale ne. V Krumlově chtějí i můj rodný list. Jsem si myslela, že mě trefí!!!
5. čer 2012 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek