• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Leden 2012

17. prosince 2013 
@irenka já jsem četla že slinění není příznakem zubů.Tím to určitě nebude,my rychlejší miminko nejsme :grinning: :grinning: :grinning: .Možná jako jediný se ještě nepřetáčíme.
10. čer 2012 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 mám koupenou Nutrilon Obilno-mléčná od 4m na základě referencí maminek z okolí a rodiny, že mimískům chutná a voní hezky :slight_smile: ale jak znám svůj rod, tak to stejně nevyjde, budem kojit až do konce 6týho a začnem rovnou se zeleninkou. Jak já bych chtěla, aby mi malá pila taky UM, abych ji mohla dát sem tam na hlídání babičkám :slight_smile:
10. čer 2012 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lykanka to ja bych brala taky ale budeme na tom stejne jako vy.
Je to uz docela dlouhy co?jenze kdyz nespi celou noc tak to u me nepujde jeste dlouho :frowning2:
10. čer 2012 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lykanka Kaši dávám po lžičkách, ale stejně hodně řídkou, dneska zrovna měl jen dvě lžičky, (protože byl jen chvilku po kojení a nešlo to do něj), včera celý hrneček. Jenže já dávám úplně obyčejnou kaši Nomina bez mléka (je to jen rýžová a kukuřičná mouka), žádný cukr apod. Takhle začínáme, sladké kaše až později. Na spaní zdá se pomohla, na kakání taky. Jinak večer taky někdy "moje mlékárna" moc nevyrábí...
@irenka Slintáme a pobrekáváme, zuřivě kousátko koušeme, tak taky občas myslím na zuby.
@cernucha Tak to je fajn, že to není nic závažného. Ty kortikoidy bych taky nedávala.
V Praze taky se řeší všechno možné, Vojtovka na každou odchylku apod., my "na vesnici"...David třeba lezl jako partyzán: jednu nohu nechával za sebou nataženou, než bychom s tím někam běželi, tak z toho vyrostl.
10. čer 2012 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lykanka já z flašky, koupila jsem avent s variabilním dudlíkem, mně se právě taky pořád budil, ale po kaši se budí až kolem 4 ráno, a pak mezi 7-8h, takže jsme myslím spokojeni oba dva :slight_smile:
11. čer 2012 v 00:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, mám lednovou holčičku, tak bych se k vám ráda přidala :slight_smile:
11. čer 2012 v 07:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarka11 teda to jsi mě docela naladila s tou kaší že se ti už nebudí.Jakou kaši dáváš?A pije pak od tebe zase v pohodě?
Já to asi taky zkusím a uvidím.Faktem je že se nevyspíme ani jeden :frowning2: .
11. čer 2012 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yfka30 Ahoj,klidně se přidej :slight_smile: :wink: jak jste na tom vy s nočním spaním?
11. čer 2012 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Děkuji za přijetí :slight_smile: . No spaní, nemůžu si stěžovat, malá chodí spát kolem 20h a na jídlo se budí mezi 3-4h. Jelikož mám ještě staršího prcka, kterej pravidelně vstává kolem 5h, tak toho moc nenaspím. Jo a je na umělým, ale když jsem kojila bylo to stejný :slight_smile:
11. čer 2012 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
maminky omlouvám se, že vám vpadám do diskuze, ale jdu k vám pro radu... Jsem 4týdny po akutním císařském řezu, očistky byly docela v pohodě, snad jen 3-4 dny ale teď se objevila krev, myslíte, že mohla dorazit mrcha???? neměly jste něco podobného?
11. čer 2012 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Nutrilon mléčnou rýžovou, jinou ani nechce :slight_smile: , a pak se ještě dokojí, takže v tom problém nemáme :wink:
11. čer 2012 ve 23:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vanule kamoška měla po císaři to samé, byla s tím u dr., a ta jí říkala, že to budou ještě dodatečné očistky, ale asi bych si být tebou k dr. radši zašla, nebo tam aspoň zavolala :slight_smile:
12. čer 2012 v 00:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yfka30
Ahojky, vítej v klubu.... :wink:
@gejbule1
Já mám pocit, že je jedno jestli děti lezou nebo se přetáčí dříve. Na růst zubů to nějak vliv nemá.
Třebas budete rychlejší v tomhle... :wink:

@vanule
Ahojky, já jsem nerodila CS ale normál. A měla jsem to podobně.
CCA po 4 týdnech po porodu se spustila červená. Po kontrole po 6ned. jsem dostala mrchu. Dr. mi říkala že to tak může být, očistky prý u někoho můžou odcházet i 3 měsíce, tak prý se nemám lekat co to je.
:slight_smile:
12. čer 2012 v 08:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka děkuji za uklidnění, je fakt, že to není celý den, spíš až na večer...už mě strašili, že by to mohly být zbytky placenty, ale zase si říkám, že jsem při tom císaři slyšela jak doktor říká, že jí vytáhli
@sarka11 ale asi pro jistotu aspoň zavolám do ordinace
12. čer 2012 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak jsem dnes zkusila na noc kaši ale moc jsem neuspěla.Adam vypil jen 40ml a pak už dělal že se mu zvedá žaludek a dopil se ode mne.Kolik Vám dětičky tak vypijí kaše?
12. čer 2012 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 malý taky začínal na 40ml, druhý večer 60ml , a teď jsme na 140ml :slight_smile:

Dnes jsem si udělala radost a koupila si skleněný pekáč na kačenu :slight_smile:
13. čer 2012 v 00:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarka11 @gejbule1 Holky zkoušela jsem taky kašičku několikrát z misky, docela jí chutná, dá tak 10 pidi lžiček, ale zkouším to večer a to už je hodně unavená, pořád si mne očička a už by spala :frowning2: no a co mě trochu děsí, tak je potom vždycky úplně olezlá, červená, pusinu i místa kam kaše spadne...myslíte, že je to nějaká alergie??
13. čer 2012 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lykanka no vypadá to na alergii, jakou dáváš kaši? A jak po té kaši dýchá? Dobře?
13. čer 2012 ve 22:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Včera byl malý píchnout třetí Hexu, a potřetí bez reakce :slight_smile: A míry: délka 69 cm a váha 7,78 kg :wink:
13. čer 2012 ve 22:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
tak u nás se ještě příkrmy neřeší, stále bojujeme s moučnivkou (nezabraly masti,léky ani homeo), takže teď v poslední fázi mažeme "fialkou".-(
V úterý nás čeká třetí Hexa a Prevenar 13. Váha z tohoto týdne je 7,2kg.-)
Jo,jinak kdo kupujete plenky pampers premium care, tak jsou v rossmanovi v akci balík za 222kč (ne megapacky), 4ky vyjdou 4,27/ks.
14. čer 2012 v 06:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarka11 Kaši dávám Obilno-mléčnou od Nutrilonu, propagovala jsem ji tady, protože švagrová a segra mi ji doporučili jako nejoblíbenější u jejich mimin :frowning2: s tím dýcháním, no to jsem si nevšimla, ale škrabe si potom ještě hlavičku, ach jo, že by fakt alergie :confused:

@cizu jo moučnivku jsme měli taky celej týden (možná právě z těch mých pokusů s UM a kaší), doktorka dala Neocide jako novinku ten nezabral, tak jsem nakonec musela taky dát genciánu a to bylo pryč hned, jo a ještě jsem z německa objednala za čtyři stovky nějaký spešl gelík (Infectosoor Mundgel 20 g), ale ten mi přišel až po zenitu :slight_smile: tak jej máme do zásoby, kdyby měl někdo zájem pošlu odkaz, ale zatím nevyzkoušeno. Jo a malá k moučnivce docela chraptěla, jakoby ztratila hlas na pár dní.

Holky už jste tady probíraly "špinku" neboli šupinky na hlavě? Jak to řešíte? Já u Františka dodržela nechat, neškrábat, neslupovat a odešla časem sama, to byl rok 2007 a tohle doporučovali... Eli jí má víc a když se zpotí je to humus. Místní veteránky mi doporučují sádlo a vyčesat blecháčkem? Co vy na to?
14. čer 2012 v 07:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 my ač jsme o něco málo mladší, tak se také nepřetáčíme...na bok to jo, ale pak hodně rychle zpátky, abych ji nááhodou nedotočila na bříško :grinning: já si také říkám že hold někdo to umí dříve, někdo později...v roce to zajisté umět bude :wink:
@cizu nás též čeká v pátek poslední očkování, ale míry určitě zdaleka nebudou podobné těm vašim...v délce se možná přiblížíme a váhu počítám kolem 6kil.

jinak Aguška si noční vstávání posunula...Dříve se budila až kolem 5 a ted už chce baštit ve 4. kaši zatím nedávám, tak snad to ještě ten měsíc vydrží...židličku už ovšem máme :wink:
@vanule já to ještě od porodu nedostala, tak těžko říct..
14. čer 2012 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmaarrkkeettkkaaaa ani my nejsme vlčí obrici.budeme mít něčí kolem 6,5kg.
Kaši jsem zkoušela ale vůbec mi to nechce jíst.prskal to a pak se mu zvedal žaludek.
Koupila jsem teda mléko ale taky bez úspěchu.tak prostě pořád jen kojim.
Ale začal pravidelně kakat .bylo období kdy kakat jednou za týden.teď je to obden.
14. čer 2012 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 tak jsem si tipla správně, váha 5,90 a to mi přijde jak už se pronese :grinning: vůbec si nedovedu představit ty 7kilové klučíky, co mají holky :wink: jen ta hlavička ne a ne povyrůst :frowning2: máme na to ještě 14dní, tak pořád doufám, že to někde alespoň ten centimetr povolí :unamused:
15. čer 2012 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmaarrkkeettkkaaaa Pěkná váha a buď ráda, dorostete jako všechny ostatní děti - aspoň Agátka bude dél takové to malé krásné miminko (protože oni rostou jako z vody).-) A budeme na Vás myslet, ať hlavička "povolí"!

Jinak holky, tento týden jsem měla vyloženě nakupovací, protože jsem objevila v rossmanovi plenky pampers premium care (normální balíky) jenom za 222kč a dneska v Globusu (náhodně) giant packy pampers active baby za 309Kč! Takže kdo nemá a používá, hybaj na nákupy.-D
15. čer 2012 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, tak my jdeme na kontrolu až 21. 6., ale možná tam zajdu už v pondělí, protože malý má teplotku už 2 den a rýmu, tak nevím co to bude. V tom lepším případě doufám, že zuby. Co se týká našeho papání, tak na oběd už jsem začala dávat zeleninku, protože se na nás vždycky díval jak pejsek, který loudí. Zatím snědl vše, co jsem mu uvařila. Ale teď jak má tu teplotu, tak chce jen mléko. Já jsem mu večer začala dávat buď kaši nebo jsem koupila Sunar a ten teď dávám 210 ml vody a 7 odměrek a většinou to všechno vypije, procitne se kolem 2 hod, to dám jen trošku čajíku a pak se budí kolem 4 hod a to kojíme a pak až po 7 hod. Jinak já všechno dávám z flašky, máme AVENT a nemáme problém s kojením. Řekla bych dokonce, že tahá teď lépe i z prsa. Máme teda ten nejmenší dudlík 1 na čaj a 2 na mléko a na kaši jsem udělala trošku větší dírku do dudlíku 1, protože těch mám hodně a stejně bych je nevyužila. :slight_smile: Já zase vím, že mají pořád v Rossmanovi plenky Pampers aktiv baby za 333,- ten giga.
16. čer 2012 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. Tak se vam hlasim po tydnu v Rakousku :slight_smile: Ted jsem vas docetla, uf :slight_smile:
Takze.....cestu tam i zpet zvladl Kubicek naprosto bravurne, byl zlaty. Bud spinkal, nebo si hral. Brecel z osmi hodin fakt treba jen 30 minut dohromady a to dnes jsme se vraceli fakt v ukrutnem vedru.
No, tam byl taky zlaty, bohuzel se ale v pondeli v noci objevily horecky. Nic jineho k tomu, ale horel, tak po 6-8 hodinach prichazely teploty pres 38, dokonce i 39,3. Bala jsem se, ze to je proste nedolecene to, s cim marodil ty tydny pred odjezdem a rozhodla jsem tedy, ze najdeme mistni dr. Byla to fajn mlada doktorka, prohlidla ho fakt poctive, udelala i vyter z krku na streptokoka, vse negativni a odchazely jsme s tim, ze jsou to zoubky....no, ja typovala nejakou virozku, byla jsem na to presne takhle zvykla u Emmci, jeste to mohla byt 6.nemoc. Teploty trvaly tri noci a tri dny a jak prisly, tak odesly, zuby nevylezly, neosypal se, nic ......takze asi ta virozka????? Bylo hrozne obejit se tri dny bez tech jeho krasnych usmevu, byl chuderka hotovej. Ale dal s nami pak jeste ve ctvrtek a patek dva krasne vylety a byl do pohodky....
No, tim padem nam prikrmy stagnuji a pustime se do nich od pristiho tydne. Nikam nespecham, Emmicku jsem taky zacla prikrmovat az na ukoncenem 6.mesici a kase jsem davala uplne pozde, ale Emmus o ne nikdy moc nestala.
Jinak se Kubulka pekne rozmazlil co se spinkani tyka, tedy hlavne usinani. Jak mel horecky, usinal mi v naruci, pres den drncani v kocarku.....nooooo, takze dnes pred usnutim pulhodinove rvaci dramo, ale neda se svitit. Bohuzel tak na prd usina i pri nocnim buzeni na prso, coz byla doposud totalni pohodka.Kazdopadne mi dnes ukazal, ze mu musim snizit postylku. Jak se tam tak silene toci,chyta se uz okraju postylky a vzpira se tam. No potes panbuh :grinning:
Tak jsem holky rada zpatky s vama :slight_smile:
16. čer 2012 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Ahoj výletníci :slight_smile: .To jste to zvládli na výbornou :wink:
@andraa Tak snad budete mít obě brzy pokoj od těch horeček a vaši klučíci budou v pohodě :slight_smile: .
Dnes u nás bylo šílené vedro a Adam vůbec nechtěl spát.Teda spíš nemohl a budil se tím vedrem.Zítra jdeme s kamarádkou do lesa tak tam snad bude příjemněji a pořádně se vyspí.Nechci jít plavat protože Lucka opět kašle a nechci aby mi lehla :frowning2:.
16. čer 2012 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmaarrkkeettkkaaaa Váhu máte menší ale pěknou a budu moc držet palce aby hlavička povyrostla.Kdy jdete na kontrolu?My taky nebudeme mít ani zdaleka 7kg.
Holky co dáváte příkrmy kaši nebo mléko z lahve ,tak si to vaši miláčkové vzali hned bez problémů?Já do toho našeho nemůžu nic dostat.Vůbec nechce dudlík do pusy.Kroutí se kašle,plive to,brečí. A přesto normálně dudlík dudá.To mi ale teda připadá že hlad nemá :angry: .
16. čer 2012 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha vás se ty nemoci koukám drží všude možně :unamused: ale tak hlavně že to netrvalo celý týden a neměli jste po dovolené...co se spaní týče, tak u nás byly asi 3 dny, kdy taky z normálního samotného usínání byl neskutečný řev, takže se usínalo bud u prsa nebo na ruce, ale po 3 dnech zase dobrý...oni mají fakt různá období...
@gejbule1 moc děkuji, na kontrolu jdeme 29.6. :unamused: a včerejší spánek? spinkala dopoledne 2 hodiny kdy ještě nebyla ta vedra a odpoledne hodinku...jenže spala od 2-3 a pak tedy až vytuhla po koupání...jenže za hodinu byla vzhůru a zřejmě tím vedrem také nemohla spinkat, takže usnula až v půl 11, takhle dlouho ještě nevydržela...ale neplakala, hrála si tam ...

holky chtěla jsem se zeptat, čím přikrýváte v těhle vedrech dětičky? já přes ní hodila jen slabou deku, ale furt ji skopávala, na spací pytel mi přijde horko a peřinkou jsem ji přikryla až v těch půl 11...
@cizu také děkuji, no uvidíme jak to všechno dopadne...a váhu ted už neřeším, když má alspon těch 6kilo :wink: sice to mají leckdy mimča ve 3 měsících, ale jak píšeš, alespoň je to malé miminko :grinning:
17. čer 2012 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek