• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Leden 2012

17. prosince 2013 
@mmaarrkkeettkkaaaa Ja ti nevim co ja mam za neodolne deti :frowning2: Nojono, jsou to porad jen rymy a kasliky.
Vam moc drzim palce na kontrolu, hlavicka urcite v nejakem svu povoli a vse bude dobre!!!!
Jinak my jdeme na poradnu 27.6., ale typuju to tak na 8500g a kolem 68cm, mam holt tlousticka :grinning: Ale jsem za to moc rada, protoze ted jak mel horecky, tak min jedl a nestradal, bylo super, ze ma z ceho brat.
Ja dvam Kubovi na noc treba bodycko a jen spaci pytel, nebo ma pyzamko s kratkym rukavkem a nohavickou a mam pytel, ktery je fakt jen hadrik, tak v tom. Ź perinky nebo decky by se asi odkopal. Ale ted do Recka urcite spaci pytle brat nebudu :grinning:
@gejbule1 Hele ja si myslela, ze jakub bude uzasnej stravnik a opak je pravdou. Na prikrmy hazi ksichty a pusu vubec neotvira :slight_smile:
17. čer 2012 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak tady jsou nejake fotecky :slight_smile:
17. čer 2012 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@cernucha Krásné dětičky a dovolená taky musela být super.-)
My se na dovolenou taky chystáme - někdy srpen/září, ale ještě jsem se nedostala k tomu, abych nějakou vybrala, snad to ale nakonec klapne...
Holky, tak poslední 4 dny jsem trochu KO - malý dřív v noci vstával kolem 3h a pak až v 6h (usínal kolem 20h). Teď usíná stejně, ale první buzení kolem půlnoci, tak ve 3h a pak po 5té hodině - jsem utahaná jako kotě.
Včera večer jsem mu zkusila dát mlíčko s kaší od nestlé, jsem myslela, že bude spát dél - vypil 120ml a pak se ještě dokojil - no a v noci vstával poprvé o půlnoci - to jsem mu dala jenom napít čaju, pak vstával kolem 2h na koljení a pak kolem půl 6. Takže nějaké zasycování kašema asi neplatí - nebo ještě zkusím ten nutrilon. Jak ho připravujete - normálně do flašky, děláte ji nějakou řidší tu kaši?????
Vyzkoušela jsem mu dát už pít i čaj na žízeň, to trochu zabralo - ale i tak:frowning2:( Dokonce na noc jsme mu dali jenom body s krátkým rukávem a ponožky a přikryli peřinkou.
Jak dětičky zvládají tyto horka? Náš je nevrlý a nejvíc mu vyhovuje cestování autem se zapnutou klimou.-)))
18. čer 2012 v 07:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Krásný fotečky :slight_smile: Kubíček na nich vypadá tak o měsíc starší než Adam :grinning: .Co Emička chodí ještě do školky?Lucka jo a zítra zrovna jedou na výlet tak se moc těší.

@cizu Taky se chystáme v srpnu někam k moři ale ještě nemáme nic konkrétního.
Já taky zkoušela kaši i mléko a ani se toho nenapil a řval :unamused: .My se takhle budíme normálně a někdy je to po 2h.To je pak mazec.Hodně lidí říká že zasytit kaší nepomůže.Já nedávám nic ani čaj.
Spíme jen v krátkém tričku a odkrytý v noci ho přikrývám peřinou.Ty vedra docela dobrý ale strašně špatně mi přes den spí .

Chodíte se někdo s prckem koupat?
18. čer 2012 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Ty jo, tak to je mazec, to já jsem vděčná za to, že krásně spával od 2 měsíců až do minulého týdne (pěkně ve 20h spát, kojení v 3h a pak až v 6h - což je už vlastně ráno)....no ale teď? Vzhledem k tomu, že přes den toho už moc nenaspí - tak cca 5-6h celkem, tak si ani není kdy odpočinout - když byl miminko, to jo, to spal furt, to jsem si po probdělé noci s ním i schrupla a bylo to v pohodě, ale takto? To tě obdivuju, ještě ke všemu, když doma jednoho prcka - Lucinku - máš!
Já si myslím, že kojené děti neošidíš a oni se probudí i s plným břichem tak, jak jsou zvyklý (oni se chtěji prostě mazlit) - to jsem viděla dneska v noci, probudil se o půlnoci, vypil trochu čaje a ještě pěkně spal do 2h (hladný by další 2 hoďky nevydržel a čaj nezasytí) a to se večer napil jako hubka!. No já už dávám i čaj - protože měl 2x zánět močových cest a měl by mít dostatek tekutin, tak jsem si dala závazek, že denně vypije aspoň jednu flašku čaje, cca 125ml (což se nám nedaří, ale vypije aspoň něco - tak cca 1/2).
Mě láká na dovču Malorka, tak začnu pomalu hledat po večerech - no teda až vyžehlím po večerech ty hory prádla, co mám nachystáno (a že k tomu furt přibývá další - bych potřebovala na to tak týden dovolené).-)))
A koupání - my nechodíme nikam - ani organizovaně, ani sólo - mám strach, musím se zeptat paní Dr. jak to s náma vypadá, co můžeme a co ne, když už jsme dvakrát marodili s močovýma cestama - ale každopádně do toho horka by se mně s ním k vodě ani nechtělo:frowning2:
18. čer 2012 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a přidávám fotku našeho malého s brýlkama - je to šikulka, když zjistil, že se mu s brýlema dívá na sluníčku líp, ani nemá tendence je z očí strhávat a klidně si je nosí jako velký frajer.-)))
18. čer 2012 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cizu Teda to je šikulka :slight_smile: .A jak si v té sedačce hoví :grinning: :grinning: :grinning: .Super!!
18. čer 2012 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Dekuju. Marti, ale Kuba je o 14 dni starsi nez Adam a navic je asi o neco vetsi nez jine deti :slight_smile:
Emmicka sla dneska po dlouhe dobe zase do skolky, teta ji vitala, ona se smala, no parada. Hned jsem ji slysela jak tam vypravi, ze videla kravicky jak se pasly a konicky :grinning: Je to takova nase rozumbradka, neuveritelny. Ma ted svoji mluvu, vymysli si slova, porad maluje takove geometricke obrazce, pise vsechna pismena abecedy, pocita, zpiva, tancuje......zviratko nase :slight_smile:
Koupat se nikam nechodime, ale my mame zahradku a bazen, navic jsme vcera koupily se svagrovou napul takovej krasnej velkej nafukovaci, aby se tam i holky vyblbly, ve velkem bazenu je to na kridylka.No a vcera radily jak cerna ruka az do 19.30 vecer :slight_smile:
Holky, Kubulka uz usina a spinka na brisku, je u toho taaaak sladkej, mazak muj :slight_smile:
@cizu ty joooo, to ti prijde malo, ze spinka pres den 5-6 hodin? ty se rouhaaaas :slight_smile: Kubulka da pres den max 4 hodky. Ale nejak mi to neva. A na nocni spani se ted nemuzu spolehat vubec, vstava jak se mu zachce. jednou spi od 20 do 3 rano v kuse a dneska treba usnul ve 20, uz v pul1 se krmil, v pul4 jsem davala dudaska, pred6 se zase krmil a pak si to dal skoro do 9.30. Kazdy den je jiny. jedina jistota je to usinani v 8 vecer.
Caj Kubovi taky varim. Zvlaste v techto vedrech mi prijde, ze musej mit prtata zizu, co? Na kasicku zatim kaslu, taky uplne neverim na jeji uspavaci efekt, zvlaste u kojenych, presne jak pises. navic nejdriv musim jakuba poradne naucit na zeleninu, jake mi na ni dela ksichty, to jste nevidely.....davi se, neotvira pusu, no sileny.
A o zehleni nemluv. Pred horama jsem tu nechala tri vrchovate kose na zehleni, ale pani co mi zehli je krapet nespolehliva a proste nedorazila. Takze jsem k tomu vcera vecer taky musela stoupnout a dnes me to ceka zase. Pry prijde ve stredu, tak jsem zvedava. uzehlim alespon detem, naprala jsem zase dalsich milion varek, fuj!!!!!
18. čer 2012 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmaarrkkeettkkaaaa krásný fotečky, malá je roztomilá... :slight_smile:
Tak hlavička stále neroste? Moc džím palce.... :slight_smile:
A jak píše @cizu - budeš mít o to déle malé miminko. Mě už ta moje jako miminko nevypadá.
Snaží se lézt a kam chce tam se dostane... je to nářez.
Jo a já v noci bud nepřikrývám nebo jen látkovou plenou. :slight_smile: Na dnešek má na sobě jen plínku a tričko s dl. rukávem.
Ted jsem jí byla přikrýt to plenou. :slight_smile:

@cizu
škoda že to čtu tak pozdě... taky bych potřebovala, zkusím tam zítra zajít a uvidím zda ještě akce bude, ale to může být akce jen u vás. :slight_smile:

@andraa
Můžu se zeptat co vaříš mrnouskovi? A mixuješ vid?
Jestli to půjde tak budu do půl roku jen kojit, ale jak píšeš, taky se mi sápe po talíři... :D Je to sranda. Tuhle už ho čapla do ručiček a nechtěla pustit.
Tak snad to budou "Jen zuby" ale i to dokáže potrápit. Nebo jestli to není z toho horka. :(

@cernucha
vítej zpět človíčku... to jste pašáci, že jste to takhle krásně zvládli .... to já an nemluvím. popíšu níže.
Teda holka, ty si taky musíš vyzkoušet ty lékaře všude co? No hlavně, že mu nic není. Ale vyděsí to vid?

@gejbule1
tak mě v tomhle horku nechce spát ani jedno dítě... je to na odstřel, zvláště když vidím že by oba spali. O mě nemluvě... :D
18. čer 2012 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha
fotrečky nádherný.... máš krásný dětičky.
ty už máš Kubulku ve sportáčku?

Holky asi jste to tu už řešily, ale co máte za sporták? Mě se strašně líbí Jané reverse, ale nevím zda nebude nestabilní, je to trojkolka a jak by zvládal terén a pole mezi vesnicema? No to je otázka že?

JInak my byli ted na 3 dny v Krkonoších, popíšu vám cestu tam.
NEchápu a tiše závidím, že s dětmi cestujete autem bez problémů....
Jenom hodinu jsme jeli přes Prahu na černý most... :frowning2:
Byli jsme ve Špindlu, nebo spíše nad ním.
Pak po hodině cesty cca asi kilomert za černákem se Anička probudila a začala ječet. Tak jsem honem stavěli na první pumpě.... dostala napít a jelo se dál. Další histerák měla asi za hodinu, kdy jsme jeli za blbým kamionem asi 15 kilometrů a nemohli jsme se dostat před něj. Ten idiot jel prostředkem a ani neuhnul ani nedal vědět, že můžeme předjíždět...
Pak se vzbudil Matýsek a začal nám zvracet a Ani měla další histerák. Nakonec jsme jeli tak, že jsem se vecpala dozadu mezi sedačky, seděla jsem jen na jedné půlce zadku a nakloněná nad Aničku jsem jí za jízdy kojila. Neustále jsme se ptali Matýska zda je mu dobře a nebude ještě zvracet.
Pak už to šlo. Ale cesta nám trvala 3 hodiny. Tak jsem konstatovala že nevím jak přežiju cestu do Harrachova na dovolenou.
:slight_smile:
18. čer 2012 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka Tak s tím cestováním to máme úplně stejné. :grinning: V lékárně se dají koupit Autíčka, bonbonky proti blinkání, ale jsou až od tří let. Pomáhá zázvor, sirup nebo bonbony. A rovná cesta...
@cernucha Mně stačí, že dnes pojedu s oběma děckama na koupaliště a musím sbalit náš děsně těžkej kočár a zorganizovat potomstvo... Fotky jsou nádherné, takové svěží, hned bych se tam vypravila. My ale jen na naši chatu k České Třebové, je to v lese, mezi stromy dám houpací síť, rozděláme slunečník a je nám taky dobře, hlavně v těch vedrech je to tam super. A lesní jahody, borůvky, třešně, no už se tam zase těším.
@cizu Frajer, spaní máš dobrý, my taky dáme přes den tak 4 hodiny.
19. čer 2012 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka Dekuju za chvalu deticek :slight_smile: ty blaaaho, takove potize s cestovanim??? Jako ja taky mela stazeny zadek, jestli to Kuba da v pohode, ale jak se ukazalo, tak zbytecne. Zpatky jsme to jeli na jednu zastavku. Malej usnul 20 minut po odjezdu a vzbudil se asi 50km pred "hranicema". meli jsme to 77km do nasi oblibene hospody na ceste z Rakouska, tak jsem si k nemu dozadu sedla a bavila ho a na pohodu :slight_smile: A Emma, ta je uz velika, tam je to v pohode. sice remcala, ale chvilku s ni clovek nejak blbne a je t v poradku :slight_smile:
Kubasek je ve sportacku uz 14 dni :slight_smile: Hlavne tedy kvuli dovolenym, protoze se mi nechtelo tahat podvozek a boudu zvlast. Mam Jane nomad, zadicka jdou uplne do lehu, neni s tim jediny problem. Navic Jakub je vazne velky a ve sportaku uz si vic pohovi. Jinak kamaradky co mely Jane slalom, tedy trojkolku, s nim byly moc spokojene, zadne nerovnosti je nezastavily.
@andulkaavetrelec Taky mame na srpen naplanovany tyden na chate, je nam tam taky krasne, o tom zadna :slight_smile:
19. čer 2012 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čauki,
hlásím se po delší době. Máme za sebou druhé kolečko očkování - naštěstí i tentokrát bez problémů. Malý má 68cm a necelých 7 kilo.

@cernucha Super fotky, úplně jsem naladěná na dovču, jedeme do jižních Čech a potom chceme taky do Rakouska, v jaké oblasti jste byli?

@irenka Já mám Peg Perego GT3, je to taky tříkola a zvládla jsem s ní úplně všechno...a někdy to byly docela drsné terény :grinning:.
My jsme zatím dobří cestovatelé, Viki je v poho už odmala a Adam zatím taky...ale docela často jezdím s něma vzadu a podávám hračky.

Kojící...dáváte čaje nebo vodu? Já od včerejška zkouším vodu, s flaškou teda dělá blbiny, ale lžičkou se mu to strašně líbí :slight_smile:.
19. čer 2012 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aktuální foto :slight_smile:
19. čer 2012 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky.My nikam nejedem,sice bych jela někam k moři hned,ale nemáme na to peníze,tak jezdíme aspoň k rodičům,jak píše Andulka na houby a třešně.Rodiče napustí bazén a je tam taky krásně.Už sme taky velký typuju přes 8kg,na kontrolu jdeme až 9/7.Teda povím vám,že někteří lidé jsou otravní jak říkají,no to my vážili až na 9m,teda ten má faldíky a jakto,že má na zadku celulitidu?Prdím na ně.Však to časem vyběhá.Asi to má z toho mlíka.když jí jen to a O+Z.
Přeji všem krásné letní dovolené
19. čer 2012 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
hezký večer všem...
@cernucha fotečky úžasné a obdivuji cestování s Kubíkem, já si raději počkám na příští rok, abychom si ji mohli všichni užít...letos se bude stejně innestovat do dodělání věcí kolem baráku, takže dovča jde stranou...máme jen naplánováno spoustu víkendů někam...
@irenka kojení za jízdy? to musela být podívaná :grinning: ty si koukám užíváš s tím cestováním vid, ..jinak já mám jasné slalom a také si nemůžu stěžovat, trojkolka naprosto bez problémů, jen v terénu mi přijde že to docela drncá, takže jet tam se spícím mimčem není úplně dobrý.
@tobi1 já jsem včera zkusila čaj a dneska vodu a obojí bez úspěchu, tak nevím ještě asi zkusím po lžičce, flašku odmítá...
@charlie31 to je krásnej vlasáček :grinning: a na ostatní prď, ono se to srovná až bude mít pohyb.
@cizu Aguš spí tak 2 hodiny dopoledne a hodinu odpoledne, takže máš spáče :wink:
19. čer 2012 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tobi1 Ahoj. Byli jsme v Tyrolsku, tentokrat St.Jodok im schmirntal. Jezdime kazdy rok jine misto, vzdy mame od Interhome cely dum a je to parada.
Ja varim caj kazdy den, maji uz takhle pro pulrocni celkem hezky vyber. Davam do lahvicky a docela pije, nebo jen zuzla.
Adam je naaadherny, smudlinek :slight_smile:
@charlie31 Vahu neres, vis co ti muzou ostatni, ne? :slight_smile: Ja taky porad jen slysim, jak je to neuveritelny ta vaha, ze musim varim smetanu a pleny v mesicich????? Mam to na haku a jsem stastna, ze Kuba roste jak roste. Emmicka byla taky vzdycky tloustik a prijde ti ted takova z fotek? Ma krasnou postavicku.
@mmaarrkkeettkkaaaa Kdyby slo jen o Kubicka, mozna ze s cestovanim taky pockame, ale tim, ze mam Emmi, ktere jsou 4 roky, nemuzu a ani nechci s ni sedet v lete doma. I kdyz ja bych asi vyrazila i jen s Kubou :grinning:
20. čer 2012 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
sem tam chtela napsat "plenky ctyrky v 5 mesicich, jen jsem nejak nemela zapnutou numerickou klavesnici" :grinning:
Soused prave seka zahradu a nesmirne me tim s...., protoze Kuba spinka.
20. čer 2012 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha a co kupuješ za čaj? já tedy zatím zkoušela jen fenyklový a ten ne-e..
20. čer 2012 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha U nás na chatě taky jeden výtečník seká vždycky 2 a půl hodiny, a to máme jen 400metrové pozemečky...
@charlie31 Ta fotka v bazénku je krásná, my jsme teda plešatí a ještě máme šupinky...
20. čer 2012 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Já právě taky kukala na ten Interhome, na nějaký apartmán, ale vybíráme už docela pozdě, tak co se nám líbí je fuč....
Váhu vůbec neřeším, kdyby byl prcek drobný, tak zas budou řešit jak je hubený, že jo....
Já zkouším jen koj.vodu...s flaškou si hraje, ale po lžičkách něco vypije.
My jsme jezdili i s Viki, když byla prcek, takže i teďka bych Adamem určo jela. Jen u letadla nás čeká jednou premiéra.....
20. čer 2012 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmaarrkkeettkkaaaa tak mame Leros- Detsky bylinny caj, pak Hipp- Bio ovocny neslazeny caj, ten je od 4.mesice a pak Sunarek - detsky bio caj jablecny se sipky, ten je od 6.mesice. Vse nalevove sacky.

@andulkaavetrelec Kubcovi roste chmiricko na vrcholku hlavy, uz ma uplne kohouta, kdyz je ma namocene :slight_smile: Supiny nemel nikdy.
@tobi1 Emmus lita od 13 mesicu 2x rocne. Zatim jen Recko, delsi vzdalenost jsme jeste neprubli.
20. čer 2012 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@charlie31 krasnej kluk a jak zuzla mrkev :slight_smile:
20. čer 2012 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha o.k. díky za tip, zítra něco pořídím...
20. čer 2012 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec Tak já osobně těm granulovaným nevěřím žádným, ale přece v bio čaji ovocném, který je v sáčku na vyluhování být žádný cukr ani nemůže,ne?.-)
21. čer 2012 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cizu Jasně že tam cukr není, to je jenom tahle série od Hippu plná cukru, i když přírodního. A na bio výrobky pozor, zase tak extra nejsou, se ukazuje...
Taxme byli dnes v poradně. Ani to sem snad nebudu psát, kolik vážíme, protože mi to asi nebudete věřit. Měříme teda 69 cm a vážíme 9,6 kg. Máme 4 měsíce a 4 týdny :grinning:
A ještě pár fotek.
21. čer 2012 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak náš malý má v 5ti měsících 7,52 kg (váha z úterý, 5m bude mít v sobotu.-))
Jinak jsem mu dneska odpoledne dala poprvé příkrm - kašičku lžičkou - no paráda, chutnalo mu to, spráskal skoro celou porci a pak si odříhnul, jak kdyby vypil 200ml mléka.-D Pomalu jsem nestíhala mu dávat do pusy.....
V sobotu začneme s mrkvičkou - jsem slíbila taťkovi, že bude u toho, tak proto budeme začínat v sobotu (a to bude mít zrovna 5m).
@andulkaavetrelec ty jo, tak to je kusanec...a co na jeho vahu rika pani dr??
A co se týká bio - já jsem částečně skeptik, částečně to kupuju (příkrmy pro malého) v dobré víře. Ale je mně jasné, že když se všude posledních 20 let hnojilo, aby byla úroda, že najednou na tom stejném poli nevyroste něco co je naprosto čisté od všeho nebio!
21. čer 2012 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec Ty blaaaaaaho :grinning: ty jeste chodis? Nebo uz se jen plazis? Nechapu jak maleho tahas :grinning: To je boreeec :grinning: Emma mela 9,5 kg v roce!!!!
Jako ja na bio taky extra neverim a nekupuju, jen ze tyto caje byly od 4.ukonceneho mesice :slight_smile:
Jo a vcera jsem Kubovi koupila kukuricne krupky a jak si dava :slight_smile:
22. čer 2012 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec Teda cožeeeeee???????????čím toho svého chlapa krmíš?????

@cernucha Marti křupky už jsem taky zkoušela a moc mu chutnají :grinning: Ale dala jsem jen jednu protože ještě nedávám mrkvičku tak aby si moc nezvykal :wink: .Ty už normálně přikrmuješ,Jak mu to jede?

Mě se zdá že Adam začal špatně pást koníky tak se chci v poradně přeptat.Je malinko jako lachtan :slight_smile: .
Já jdu dnes k zubaři FUJ.
22. čer 2012 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek