• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Leden 2012

17. prosince 2013 
@cernucha Jo, chodím, koupila jsem si nosítko, tak se mi líp nosí. Já ho ale i na rukou tahám, tak nějak si za chvilku odskočím na olympiádu. Kdyby nebyl Jarouš tak podobný Davídkovi, začala bych si myslet, že ho v porodnici vyměnili. @gejbule1 Krmím ho hlavně svým mlékem, já jím hodně zdravě, i pohanku, jáhly, samou zeleninu a ovoce, maso a jogurty. Jenže on je vysavač a nic mi nenechá. A to ještě do toho blinká, třeba 20 krát denně...
U nás jsou příkrmy spíš jako dieta. :grinning: V mrkvi moc tuku není a taky dostává rýžové křupky. Smutně na mne kouká, když jím, a svoji mrkev nechce. Abyste si nemysleli, on má denně z příkrmů třeba jen 4 lžičky. Taky zavádím pití čajíku, chutná mu a není v tom tuk, že... Dneska Sunárek od 4. měsíce, minule mu nechutnal, dnes byl nadšený a vypil asi 100. Jestli Adam zvedá ručičky i nožičky a dělá letadýlko, tak to je dobře. Jestli u pasení natahuje ručky, taky dobře. Jen zaklánět hlavu by neměl.
22. čer 2012 v 11:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@andulkaavetrelec já bych nikdy neřekla že z kojení může takhle přebírat.to je super.
Doktorka vás určitě chválí ne?ale že se naposilujes to je fakt.vydrží si hrát sám?
My teda moc ne.
Hlavu mi teda nezaklání ale ty ruce a nohy ve vzduchu mi přidají že je špatně.
22. čer 2012 v 11:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@gejbule1 Doktorka nicmoc na to neříká.
Tak to děláte letadýlko: http://www.mamaaja.cz/ActiveWeb/Article/1034/v_5._mesici_zivota_s.html
22. čer 2012 ve 12:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Přidávám fotky našeho malého fanouška :D Musím uznat,že rosteme jako z vody :slight_smile: teď nás čeká snad poslední vyšetření nožiček a pak ještě na vyšetření hydrokýly :/ ale jinak je nám fajn :slight_smile:
22. čer 2012 v 15:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@gejbule1 Prikrmuju uz normalne a NEJDE to :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ksichti se, jak kdybych ho vrazdila, neotvira pusu, po treba 6 lzickach to zacne poustet ven...no pakaaaaaarna :slight_smile: Uz mel hodne druhu zeleninky, tak jsem zkusila i masicko a to jako malicko lip, no ale i tak. nechci ho ted v dobe dovolenych ucit treba na varene, protoze u more fakt kuchtit nebudu, tak kupuju rozmanite druhy sklenicek. Zvyknout si musi :slight_smile:
My mame poradnu v pondeli, jako na jarouska rekordmana mit Kubas nebude, ale taky je ho kusanec :slight_smile: Pekne nosi vel 74. Ale tak on je tady jeden z nejstarsich.
Na kyclich jsme byli v utery a super, uz nemusime. Krasna jadyrka :slight_smile:
Jo Marti a jen pro zajimavost, Emmce se spousti ryma, to asi abych v tom Recku mela co delat :slight_smile:
Co zubar?
22. čer 2012 ve 21:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@alexis2012 Nadhernej kluk!!!! Podobny typ jako Jakub.
22. čer 2012 ve 21:26  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@cernucha a kdy vyrazite k moři?to vám závidím.ale my snad taky pojedeme.taky budu.dávat jen lavičky.
Ale ještě jsem nezkousela.
My máme rýmu.pořád doufám že se ji přes prázdniny zbavíme.
My jdeme na kyčle v pátek a ve středu do poradny.tak jsem zvědavá kolik bude mít ale Jaroušek je nedosažitelný.
23. čer 2012 v 08:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@cernucha děkuuji moc :slight_smile: je to moje zlato....
23. čer 2012 v 10:45  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky holky...máte všichni moc krásné dětičky :o)) nějak jsem dlouho nebyla, nestihala jsem malá mi dávala trochu zabrat. My teď budeme mít příští týden 25.6. už 5.měsíců :o)) a připadá mi tedy, že trochu vázneme o proti vám jak to tady čtu...Po prvé se sama začala obracet na bříško teď v pondělí.. ve středu jsme byly na druhém očkování a měly jsme teploty a nebylo nám dobře. Dnes už je lépe, ale už se zase ani nemáme snahu převracet :o( Tak uvidime...
Koukala jsem jestli tu někdo nepíšete někdo o příkrmech??? Vaříte, nebo kupujete?? Já jsem zatím zkoušela mrkvičku a nevím jak dál...všude kde koukám na internetu, tak je to až od 6.měsíce, to je docela pozdě, ne? Malá už je tedy jenom na UM...
Všechny zdravíme :o))
23. čer 2012 v 10:52  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@kviido to je krásná holčička :slight_smile: my jsme na příkrmech už od konce 4.měsíce :slight_smile: občas koupím a občas vařím..jelikož teď jsou v kauflandu na akci,tak jsem je koupila :slight_smile: převracet se také začal nedávno,ale ještě se nepřevrátí úplně,pořád mu vadí ručička :slight_smile: jinak začal papat křupky a dětské sušenky a to neví kdy má pusinku zastavit....6.6.mu bude přesně 6měsíců :slight_smile: strašně rychle to utíká,ale já jsem ráda za to jaký je,je to úžasný smíšek a já ho za to strašně mooc miluji :sweat_smile:
23. čer 2012 v 15:48  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Včera i dneska mrňous blbě spí, usíná až kolem 15h :unamused: , asi zuby či co...
24. čer 2012 v 15:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@sarka11 malej trenuje cisteni zoubku? :grinning:
24. čer 2012 v 17:11  • Odpověz  • To se mi líbí
Teda holky to je síla jak to strašně letí :slight_smile: .Není to tak dlouho co jsme tady čekaly až se nám ty poklady jeden po druhém narodí a teď tu už společně řešíme příkrmy a zoubky :slight_smile: .
24. čer 2012 v 19:34  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak se zoubkama se přidáváme: roste nám první jednička spodní levá.
24. čer 2012 ve 20:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@andulkaavetrelec Kubovi stale nic neroste. Za to ja jsem suprove nachcipana a leze to OPET na Jakuba :angry:
25. čer 2012 v 11:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@cernucha No potěškotě. My jsme rýmovali celé jaro, tak teď snad bude chvilku klid. Na zoubky máte ještě čas, to my jsme trochu zrychlení. Ale když je miminko nervozní, tak je fajn, že za to je aspoň odměna v podobě zubu, že? Jo a jíst mi zeleninu taky moc nechce (minule jsem rozdělala kupovanou brokolici a snědl jen jednu lžičku...), ale já nikam nespěchám a doufám, že se to upraví. Kukuřičné křupky ale žumlá rád, čajíku se taky napije.
25. čer 2012 v 11:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@sarka11 Nádherné fotky,kluci vypadají jako že jsou klidní, nebo se mýlím?
25. čer 2012 v 11:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@cernucha teda Marti u vás se to pořád točí dokolečka :frowning2: :frowning2: .
taky jsme takové období měli když jsem byla na konci těhotenství.byla to hrůza.Lucka pořad na hromadě.Ale nejhorší je to u Kubíka.Tak snad vám pomůže moře.Kdy jedete?
25. čer 2012 ve 14:11  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, zdravím po dlouhé době. Tak nakonec se z teplot vyklubala vyrážka a byla to ta virová nemoc jak říkají 5. nebo 6. nemoc. My jsme měli v neděli 6. měsíců a ani mi nepříjde, že už je to tak dlouho. Malý měl v poradně 65 cm a 6030g. Přibral za 2 měsíce kilo a něco a doktorka zase říkal, že jsme přibrali až moc, tak jsem si myslela svoje. Já malému zatím vařím doma. Už ji mrkev, brambory, cuketu a teď i květák. Doktorka říkala, že mu mám dávat 3x v týdnu zeleninu s masem, jednou se žloudkem a zbytek týdne jen zeleninu. Až to zvládneme, tak pak můžeme ovoce a pak i bílý jogurt. No dnes jsem mu dala pomačkaný banán a slupl ho na sváču jako malinu. Já teda všechno mačkám, nic nemixuji, protože pak děti neumí jíst kousky a dusí se. My pijeme granulované čaje. Máme fenyklový a sunarka hruška a meduňka. Problém s flaškou ani s lžičkou nemáme, co mu dám to si vezme a pořád taky do toho kojím. Před spaním a ráno dostává sunar a nebo nějakou kaši, ale to jen večer. A když se mi zdá, že je přes den nervozní, tak mu dám taky sunar. Možná už mu to moje mléko nestačí. Jo a ke spaní. To je u nás v poslední době katastrofa. Nespí skoro ani přes den ani v noci. V noci se budí o půl jedné ve 4 nebo o půl paté a to už nechce většinou spát a vstáváme v sedm, protože dýl ho v posteli neudržím. :frowning2:
25. čer 2012 v 18:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@gejbule1 Marti dokolecka dokola, nevim co to s nama je :confounded: Kazdopadne dnes pani doktorka konstanotavala, ze jsem to tentokrat nejvic odnesla ja a ani to neni zadna traga, tak snad bude vse v poradku. Kuba je poslechove totalne cisty, krk cisty, ani neni zahleneny, jen proste chrochta nosankem. Byla se mnou i Emmca, tak ji taky prohlidla a udelala jim oboum vyter z nosanku, jestli tam nemaji stejne bakterie. Jinak Kubulka 8310g a 66cm, pribral uz jen 470g od minule :slight_smile:
@andraa zavidim takovy krasne zajety rytmus papani. ja davam jen zeleninu s masickem a nejede mu to :confounded:
25. čer 2012 ve 20:20  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,
tak nám se teď celkem nemoci vyhýbají, snad to tak i ještě chvilku zůstane.
Jinak od čtvrtka zkoušíme příkrmy - čt a pá měl obilnou rýžovou kaši, v so,ne a dneska jsme pokračovali s mrkvičkou. Zatím mu všechno krásně jede, otvírá pusinku, krásně polyká a dokonce je pak celý nesvůj, když se s tím jídlem "loudám"...no asi to bude jedlík. Dneska zvládl celou skleničku mrkvičky od Hippu.-))
Jo a po příkrmech už máme jinou stolici (už není to kojené žluté) a dneska se nám frajer vykadil ve vaničce - no všechno je jednou poprvé.-D
Očkování už všechny tři vakcíny za sebou - jenom ta druhá byla s teplotama. Zoubky žádné, překulování stále jenom ze zad na bříško.
Před měsícem jsme se byli fotit v ateliéru, dám pár foteček - dostali jsme je pozdě.-/ Kvalita te´d nevím tisíckrát jsem to komprimovala - původě to mělo asi cca 10MB.
Mějte se, dobrou noc
25. čer 2012 ve 22:13  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@cizu krasne fotky, krasnej kluk :slight_smile: slusi vam to. Zavidim, ze tak krasne Tomasek zvlada prikrmy, Kuba je uplne nemoznej. A pritom ja si myslela, ze bude suprovej jedlik, na prsu nijak zavisly neni. Ach jo.

@gejbule1 Jo Marti, jedeme ve ctvrtek v 5 rano :grinning: Perfektni cas, co? na 2 ranni mame objednany taxik. Jsem zvedava jak to probehne.
26. čer 2012 v 10:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@cernucha děkujeme:wink:
No náš příkrmy zatím zvládá, jsem zvědavá, co s ním udělá první brambora, kterou mám v plánu na čtvrtek.-))))

Tak noční cestování ( jestli je Kubík v noci celkem spáč) tak by to neměl být problém - obleč ho na noc do toho, v čem pojedete, pak ho jenom v polospánku předěláš do autosedačky.-) Náš malý byl před měsícem v noci na pohotovosti a když jsme čekali, jak se počurá, tak celou dobu na přebalováku krásně spal - protože měl noc!

Holky, s příkrmama nastal nový problém - čím a jak perete špinavé prádlo např. od mrkve?? Genciána po moučnivce šla krásně dolů, když se prádlo vypralo na 60C, včerejší mrkvičku na body (kapičky, jak mlaskne) jsem dneska ráno postříkala arielem na skvrny, nechala odmočit a dala program na pračce na 60C a přidala volbu "špinavé prádlo" - no a kapičky tam zůstaly:frowning2:
Už teď se mně dělá špatně, že mně zničí oblečení - no a převlékat speciálně na jídlo se mně nechce. Jinak i na bryndáčkách na mrkvička zůstala.
26. čer 2012 ve 13:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@cizu to nevyperes :slight_smile:
Spac Kuba docela je, tak doufam, ze to zvladneme. Jen je pruser, ze se mu spustila ryma......ach joooo
26. čer 2012 ve 14:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@cernucha Cože??? To fakt nejde vyprat? Mě trefí!!!!! Dneska příkrm zase v pohodě, ale chudák mně u toho u řval/brečel, jak jsem nestíhala nabírat lžičky, foukat a dávat mu to do pusinky.-))
26. čer 2012 ve 14:46  • Odpověz  • To se mi líbí
@cernucha , @cizu náhodou jsem na vás natrefila. mě většina skvrnek od příkrmů pustila se žlučovým mýdlem )tuhá kostka - např. v DM stojí kolem 12,- Kč), co nejdříve namočit (třeba večer po vysvléknutí), pošolíchat mýdlem, nechat působit, příp. zopakovat a vyprat v pračce, mě to pouštělo.
A pokud jsem měla čistě bílé prádlo, bodýnka, trička atd. bez obrázků, použila jsem savo perex a šlo to vždy, to je úplně v pohodě.......
26. čer 2012 ve 14:49  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@lucisa dekujeme :slight_smile: zlucove mydlo mam vlastne, zkusim

@cizu jezis ty mas stesti, ze takhle krasne papa
26. čer 2012 v 15:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@andraa tak to my máme v 5.měsích 6,5kilo...tak nevím, proč byste měli být hodně, když mě říkala doktorka, že jsme ještě pod normou (ty jejich tabulky...) asi má každá doktorka jiné :grinning: a jak dáváš příkrmy? Každý den? Já se nějak bojím, teď začala hezky papat tu mrkev, tak teď bych do toho chtěla dát bramboru... vaříš to každý den? Nebo zamrazuješ?
26. čer 2012 ve 20:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Ženy jak na ty příkrmy? Vaříte každý den, nebo si to zamražujete? Dáváte je každý den? Nebo jak na to??? :o))))) prosííímmm
26. čer 2012 ve 20:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@andulkaavetrelec Ahoj.My taky mívali šupinky.Promázávala sem mu hlavu obyčejným olejíčkem a krásně se to vyčesalo.
Všechny miminka jsou krásný. :grinning:
To naše zvíře se minulý týden naučilo prskat a tenhle týden vyplazuje jazyk.Až přijdu nato,kdo ho to naučil :grinning: .ale četla sem,že když to po nich neopakuješ,tak s tím přestanou,jenže je to děsně těžký se tomu nesmát :grinning: a nedělat to taky :grinning: .Začíná spát na břiše, nohy dává pod sebe a špulí zadek.
To je slast dostat do něj jídlo :grinning:.Každý den svačíme syrové ovoce a obědváme zeleninu.Uvařím toho kotel.Naházím tam všechno,mrkev,petržel, kedlubnu,brokolici,bramboru .Mixuju už víc na hrubo.Někdy přidám nemléčnou rýžovou kaši,samotná mu nechutná a to už je co říct,protože zbaští i dvě ty větší přesnídávky.Něco do mrazáku,něco do skleniček do lednice.Vydrží to 48h.Jinak kupuju Hami,ale to s tím masem mu vůbec nejede,blije mi to ještě hodinu. A stolice i 3xdenně dle stravy.Mlíko - žlutá,ovoce do tmava a po zelenině dle barvy zeleniny. :grinning:
@kviido My přikrmujem od 4m,je na umělé.Já začínala jeden druh tři dny.Mrkev ,bramboru(ta mu moc samotná nejede),brokolici,špenát,pak mixy z té vyzkoušené.Je to na tobě jestli to budeš vařit nebo kupovat,já jak kdy.Po měsíci zeleniny na oběd,přidat ovoce na svačinu.Do 6M hlavně O+Z,tak to říkala moje dr-ale holky to tu píšou i jinak.
@cizu Já to teda hned a hodně nastříkám Arielem na skvrny,peru třeba až druhý den a musím říct,že je vše bílé.a to peru na 30 na dětský program,takže nevím proč ti to nejde.
26. čer 2012 ve 22:56  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek