• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Leden 2012

17. prosince 2013 
@cernucha Ahoj,nevím,co máš na rýmu ale nám okamžitě zabírá Libenar pro děti fyziologický roztok.Bu´d to kápnu do nosu nebo vytřu nos namočenou vatičkou a opravdu zabírá hned.
26. čer 2012 ve 23:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fotky máte krásné :slight_smile:
@cizu nádhera :slight_smile:
@cernucha Moc držím palce ať je cesta co nejvíc v pohodě a ať se u moře zbavíte všech nemocí :wink: .
Když nám začíná rýma tak kápnu nasivin pro novorozence a zatím to taky pomáhá :fearful: .
My jsme taky začali s mrkvičkou a zatím nic moc.Prskal to ven a dělal že se mu zvedá žaludek :angry: .Ale křupky mu jedou bezvadně.škoda že tak špiní.Je pak jak čuník :wink: .
Dnes šla Lucka naposledy do školky tak to bude od zítra mazec :grinning:.Bývá tam sice jen do oběda ale i to dost pomůže.
HOLKY nevíte jestli očkování proti klíšťatům funguje hned po první injekci?
27. čer 2012 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsme byli v poradne.máme 6,8 a 67cm .zadní obrici nejsme ale jsem docela spokojena.
Snad nebudeme mít reakci na očkování.
Jinak pořád se v noci budí po 2-3hod.ale prý tam chodí i rodiče co jim nespí děti vůbec
tak to je ještě pořád dobrý.
Lucku jsem dala očkovat na klíšťata.funguje to po druhé injekci a ta je za 14dní.
27. čer 2012 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Tak hlavně že prospíváte celkově. Jaroušek měl první horečku dnes v noci, snad od zubu, tak uvidíme, mírnou teplotu má celý den. Proti encefalitidě taky zvažuju dát Davida očkovat, ale až na podzim to je běžnější, ne?
27. čer 2012 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec ono je to dnes už jedno.když dáš 2injekce je to na rok když 3tak na 3roky.
Jo a prý jak máme červeného pindika tak je to od toho že má moc úzkou kuzicku .
Kdo to měl dělali vám s tím něco později?
28. čer 2012 v 06:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kviido no co se týká naší váhy to nějak neřeším. Myslím, že byla doktorka naštvaná, že jsem se s ní neporadila ohledně příkrmů a UM, ale bohužel. Jinak, já vařím tak ob den. Koupila jsem 2x zeleninku ve skleničce, ale ta mu teda upřímně moc nejede a navíc mě štve, že je to tak řídké. Akorát nevím, jak to budu dělat s tím masem. Už by jsem pomali chtěla začít. No zase to nějak udělám.
Jinak jsem se holky chtěla zeptat. Máte už některá menstruaci? Já jsem ji právě včera dostala :frowning2: . Po takové době, hrůza.
28. čer 2012 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak koukám, že jsme asi jediné, kdo ještě nezačal s příkrmy ani kašemi...ale tak já si myslím, že není kam chvátat, toho se pak nabaští až až :grinning: počkáme až do toho 6. měsíce.
@gejbule1 no vidíš, jakou máte pěknou váhu :wink: to jsi ani nečekala co?
@andraa juu vy jste stejní drobečci jako my, jen naše Aguš měla o mnoho větší porodní váhu...proč myslíš, že byla naštvaná? já myslím, že v dnešní době to už spousta maminek nekonzultuje. Jinak já to ještě nedostala...ale už před otěhotněním, jsem to měla strašně nepravidelně, resp. spíš neměla než měla, takže zřejmě ani těhotenství mi to nijak neupravilo :(
28. čer 2012 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cizu opravdu nádhernej chlapeček :wink: a asi se už pěkně pronese co? takovej cvalíček :grinning:
@cernucha kam že to letíte? teda obdivuji vaši odvahu letět s takovým prckem..já bych se děsila, že mi bude v letadle řvát :grinning: a jak vůbec taková miminka cestují? to jsou připoutaní na sedačce v autosedačce?
28. čer 2012 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cizu
To jsou ale nádherný fotky... a ta s tou bambulí je nejlepší!!! :D

A jinak všem co se chystají na dovolenou přeju šťastnou cestu, hezký pobyt a hlavně ještě šťastnější návrat domů...... !!!!
28. čer 2012 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, no schválně, máte některá zvědavější dítě????
Odpo/navečer už ho to na zádech v kočárku nebaví a já bláhová jsem si myslela, že až dáme sporťák, že bude spokojený - no on si našel způsob, jak pozorova okolí i v hlubokém kočárku:grinning:
28. čer 2012 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cizu Musím tě trochu zklamat, ale my takhle jezdíme taky. U mého kočárku se dá koukat mezi korbičkou a vanou, korbičkou mu ještě stíním trochu hlavu. Jinak fotky z ateliéru máš krásné, ta společná je úžasná.
To se máme, holky, že je můžeme takhle vozit, s mým letním (na podzim nabaleným) miminkem to takhle nešlo.
29. čer 2012 v 07:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec U našeho se tak koukat nedá a on si klidně i hlavu skoro vykroutí, hlavně aby viděl ven.-))))
No ale my zase budeme řešit skoro chodící děti v metru sněhu:frowning2:(((Já bych radši chodila v létě.-)
29. čer 2012 v 08:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cizu
Já tě taky zklamu, my jezdíme vykloněné z korby ven!!! :grinning:
29. čer 2012 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andraa
Já už jsem to tu psala, já mám mrchu od ukončeného šestinedělí.... :wink: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Ale peklo co? Já to ted 1x nedostala a ted znovu jo a to bylo jak při porodu.... fakt síla. :frowning2:
29. čer 2012 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda holky vy máte zvědavé děti :grinning: :grinning: :grinning: .
Adámkovi stačí když mu malinko zvednu záda a nikam se nezvedá proč by to dělal?Je to náš lenoch :wink: :wink: :wink:.
Jinak já jsem to ještě nedostala i když před týdnem jsem malinko zašpinila a zrovna jsem byla na gyndě.Tak prý to klidně menzes může být :frowning2:.Ale bylo to jen jeden den tak za měsíc uvidím.
29. čer 2012 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čauki,
my máme taky zvědavé dítě...jízdu na břichu fakt zbožňuje a načumuje ven :grinning:.
Jinak se Vám musím "pochlubit" se včerejším super zážitkem....Zkouším dávat Adamovi jednou týdně dávku Nutrilonu, aby si pomalu zvykal. Vždy to v pohodě vypije, žádný problém, ale předevčírem a včera se mě brutálně osypal, a včera to nechtělo zmizet, byl úplně slitý s takovýma hrbolkama, nemizelo to, tak jsem jela na pohotovost....po úvodním chaosu, kdy na mě "řvali" co jsem snědla, jsem jim vysvětlila, že to je asi po tom Nutrilonu, tak dostal Fenistil kapky a poslali nás domů. Celou noc jsem studovala, jestli nemůže mít alergii na kravskou bílkovinu, ale moc chytrá z toho teda nejsem. Dneska celý den kojím a je OK. Tak jsem zvědavá co se z toho vyvrbí. Jen doufám, že ta alergie NEE! Kdyby jen nesnesl Nutrilon, tak by měl asi zácpu nebo tak něco, že......
29. čer 2012 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1
Možná bud ráda, alespon ho najdeš tam kam ho položíš....
Já se přiznám, že mám hustej tejden, fakt hustej.
Aničku jsem neuhlídala a spadla mi z postele, prostě už mi leze a dostala se moc blízko.
A dneska pro změnu jsem málem přišla o fenku.... hustý... něčím se venku přiotrávila, ted jí hlídám celý den a
zítra s ní musím opět na veterinu na další pigárka. Ale snad už dobrý. O dalších karambolech ani nemluvě....
A na vše jsem sama, muž stále v práci nebo na stavbě. Asi mi brzo hrábne.

@tobi1
Ty už chceš začít odstavovat, že dáváš Nutrilon?
Jsi snad první, komu se po Nutrilonu dítě osypalo... to je fakt mazec. Já o tomlhe nic nevím, Já zatím jen kojím a kojím ani vodu ještě nedávám. KDyž je vedro , tak si Ani říká o prso snad každou hodinu. Příkrmy začnu až od ukončeného 6 měsíce, nebo až mi to dr. navrhne že je na čase.
Hlavně aby Adámek už byl bez reakce. Budeš zkoušet jiné mlíčko?
29. čer 2012 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tobi1 To jsi si teda užívala.Po tom nutrilonu to teda fakt moc nebývá.Já bych počkala několik dnů a zkusila to dát znova jestli se osype máš jasno.Prý BEBA je dobrá.

@irenka To je hrůza co lidi jsou schopné odhodit psům.Nedej bože schválně.Já bych jim ruce sekala.Taky jsem to jednou s naší čubinkou zažila.
Malinká je v pořádku?Asi řvala jak se lekla co?
No když je na posteli tak se přetočí,otáčí se kolem své osy ale ne nějak přehnaně :grinning: .V kočárku vzorně leží a kouká do nebe.Je to prostě pohodář po tatínkovi :grinning: :grinning: .
30. čer 2012 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tobi1 Tak to se nám stalo taky, z Nutrilonu a taky z kaše od Nutrilonu Obilno-mléčné asi před měsícem. Přesně jak vy, chtěla jsem malou pomalu zvykat na flašku, ale taky se nám osypala, dokonce se jí blbě dýchalo a škrábala si hlavu. Odsouvám zkoušku za měsíc a zkusím jinou značku, mám v plánu taky Bebu nebo mě láká Nutra Defence ? Jinak pořád kojíme a začala jsem bylinkový čajík od Lerosu, řehtá se u toho, ale chutná jí a pomůže utišit žízeň.
Ještě mě napadlo, pokud to předtím Adámek vypil v pohodě, možná se k tomu přidalo to vedro. Naše prďolka je teď osypaná skoro každej den z toho vedra, přikládám fotku jak to vypadá, místo zad má struhadlo...
1. črc 2012 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1
Anička je v pořádku, já se snad lekla víc než ona. Chvíli plakala, měla na čelíčku bouličku, tak jsem na to dala studenej kapesník, to řvala ještě víc, ale ted tam nemá nic. :slight_smile:
Zuza hafuša už je taky lepší. Včera naposledy u veterináře, ted pomalu začíná dlabat rýži a mrkvičku.
JO a ráno mi bouchla pračka... fakt si to nemohla načasovat líp. Na valše já nějak prát ty poprděný bodýčka neumím... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

@lykanka
Jsem ráda že vidím, že v tom nelítám sama. Ani je sice jen kojená, ale takovéhle flíčky má občas na tele taky.
My zase bojujeme s potničkama.
A strašně špatně se jí ted usíná. Jak přes den tak večer.
Nejraději by spala pořád na bříšku, já proti tomu nic nemám, ale neví jak tam má usnout, tak jsou to histeráky.
no a včera chudinka měla stále žízen. Tak asi budu pomalu zkoušet tu vodu. Já už pak v těch prsou nic neměla, tak asi měla i hlad.... když baštila každou hodinu.
1. črc 2012 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás se taky špatně spí.Jak přes den tak i v noci.A taky je to nejlepší na bříšku.Ale nevydrží tam spát dlouho tak ho pak musím otočit.
Já jsem taky už zkusila vodu z flašky ale nijak moc to nechce.
1. črc 2012 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cizu hezky koukáte :o)) já malou nemůžu dát v kočárku na bříško, hned řve :frowning2:

@irenka jak jste ženský starý? Malá se mi takhle hodně vůbec nehýbe :frowning2: jsem ráda, když se občas převalí na bříško sama :slight_smile:
@tobi1 jo jo my taky používáme BEBA a používáme tu HA je dobrá a všechno v pořádku :slight_smile:
@lykanka holky a nejsou ty vyrážky teď tím vedrem? Malá když se mi spotí, tak jí taky něco takového vyleze, a druhý den to zase rychle zmizí :slight_smile:
1. črc 2012 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1
A usíná ti sám na bříšku? Anička neví jak tam usnout. Tak usíná ted u prsa a pak jí dám na bok. Za chvíli se sama přetočí na bříško a spí tak celou noc.

@kviido
Anička má 4,5 měsíce. Ale je dost živá. Prý po mě. Já prý v 10měs. chodila. No tak to by zrovna po mě mít nemusla.... jen ať si hezky počká. Prostě je to fakt rozdíl oproti Matýskovi. A to nebyl nijak pozadu.

HOlky Anička mi dneska pérovala na kolínkách. Je to možný? A asi nám rostou zuby. :slight_smile:
1. črc 2012 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka No neblázni, na kolínkách, jo? :confused: My se překulíme na bříško, pak děláme letadýlko, že se jako chceme pohnout dopředu, a když zjistíme, že z toho nic nebude, tak se rozčilujeme.
Tak dneska, holky, byl Jarouš vzhůru od 6.30 do 22.40. Spal přes den tak 5 hodin. Asi zuby, nebo vedro, nebo návrat z chaty.
A k pití: my pijeme vodu nebo čaj, dá si tak 1 dl denně, to mu dávám cca v poledne, když je největší žár, pije z hrnečku, protože z netekoucího pítka to neumí vytáhnout a flaška mu tekla pomalu (Mohla bych koupit s většíma dírkama, že...) Kupodivu mu to ale takhle vyhovuje, po douškách, asi vidí, jak taky máme hrnečky. Já v těch prsou taky ve vedru nemám moc mlíčka a on má tím pádem aspoň dietku. On taky hrozně hladově kouká po všem, co jíme, takže až si pro to doleze, to bude mazec. Máme zatím jen skleničky a docela to jí, někdy víc, někdy míň.
1. črc 2012 ve 23:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka JJ, už to s tím kojením je takové nějaké NIC MOC, navíc mě funguje jen jedno prso, tak jsem chtěla pomalu začít. Teďka o víku jen kojím, plus voda a je v pohodě.

@lykanka A byli jste s tím někdy, když se malá osypala? Taky si dám teďka oraz a zkusím to tak za měsíc. U Viki nebyl s Nutrilonem problém, tak možná zkusím ještě ten pro alergiky. Doktor říkal, že to možná bylo taky i z vedra nebo prostě mám ještě počkat a za měsíc už to snese....tak uvidíme.

Já musím dávat vodu po lžičká a to pije, ale z flašky nee, to dělá blbiny a vyřechtává se :slight_smile:.
1. črc 2012 ve 23:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka Ted mi usíná na bříšku sám.Dám ho na bříško,chvíli kouká pak položí hlavičku jak odpočívá a za chvíli spí.Ale u nás je to každou chvíli jinak.Někdy usíná sám,pak jak by ho to přestalo bavit zase začne řvát a musím mu pomoci třrba prsem.Prostě jak kdy.
A to ti tak spí celou noc?To Adam se přetáčí z bříška na záda a zpět sám ale ne v noci :frowning2: .To mu musím pomoct.Dlouho na břiše spát nevydrží.
A mléko taky teď nic moc.Mám ho taky málo :frowning2: .
Teda už jdete na kolínka????To je šikula.Adam nohama taky ví jak na to ale ruce má slaboučký.Na nich se neudrží.
2. črc 2012 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak v pátek vyšetření dopadlo relativně v pořádku. Neuroložka nás poslala na to vyšetření do Motola, jelikož hlavička nevyrostla, ale po tel. rozhovoru s dr. z Prahy, mi bylo řečeno, že to v podstatě určitě nic není, pokud nemá atypický tvar hlavičky a nehubne, že mají prý vážnější případy. Mám se kdyžtak ozvat až v září :unamused: tak uvidíme přes léto, zda se to rozhoupe...Krom toho jsme byli odesláni na rehabilitaci. Bohužel je to lenoch a jak je drobnější, tak v ručičkách taky nemá sílu a neotáčí se :unamused: tak uvidíme, zda budou nějaké pokroky...
@tobi1 u nás taky jedině po lžičce, z flašky jí to teče všude možně :grinning:
@gejbule1 jo a to letdýlko by děti vůbec na bříšku dělat neměli :unamused: vím, že sem @andulkaavetrelec dávala ten odkaz, kde to píší, ale neuroložka mi řekla, že tohle by už dělat neměli..
2. črc 2012 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmaarrkkeettkkaaaa To bych chtěla vědět důvod, proč letadýlko ne, přijde mi, že si tím zpevňuje zádové svaly a chystá se vyrazit dopředu. Ale jak jsem už psala, v Praze se řeší kdeco. Na otočení má přece holčička ještě minimálně do půlroku čas, ne? Nejsem ale odborník, tak třeba je nějaký rozumný protidůvod, pro to letadýlko, i pro vaši rehabilitaci. Hlavně přeju aby se ta hlavička vyvíjela v pořádku.
2. črc 2012 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec
@gejbule1
@tobi1
Holky, tak dneska jsem to její houpání a plazení se vpřed natočila. Jen nevím jak to sem dát... :slight_smile:
Porstě kam chce, tam se doplazí.
A s tou vodou už jsem taky začala. Jen je to spíše humor. Ale i když mám antikolikovou lahev, tak mi teda po tom pěkně říhá... asi je to normál co?

Holky, já vím, že už jsem se ptala, ale vy co máte Jané a lehké kočárky sportáky, budete pořizovat nějaký lehčí sportovní kočárek? Mě se to Jané strašně líbí ale nevím zda je vhodná pro nás ta trojkolka :frowning2:

@mmaarrkkeettkkaaaa
hlavně aby byla malá v pořádku. Máte čas cca 2měsíce, tak uvidíte. V motole jsou dobří Dr. ale i když tě objednají, tak to chce trpělivost při čekání na vyšetření. Tak vám držím palce a průběžně informuj!
No to letadýlko by mě taky zajímalo proč se nesmí dělat.....
2. črc 2012 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec no taky jsem si řikala, že do půl roku má čas :unamused: ono pokud by neměla problém s tou kebulkou, tak by to naše dr. neřešila, ale hold neurozložka má tabulky a dle ní by se už přetáče měla. no co, stejně jsem s Aguš chtěla začít někam chodit cvičit, tak to bude touto formou. Letadýlko opravdu nevím proč ne-e, důvod mi neřekla. Každopádně pokud děláte letadýlko kupředu :grinning: tak je to třeba v pořádku :wink: nazvala to do zprávy, že "pivotuje"
2. črc 2012 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek