• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Leden 2012

17. prosince 2013 
Ahoj holky, tak posilam jeste jeden pozdrav od more, uz se nam to krati, pozitri uz budeme doma. Uteklo to strasne. Ale deti si alespon doma 14 dni odfrknou a pofrcime do Madarska :slight_smile:
Holky to je vazne uzasny, jak jsme se pres devet mesicu s briskem, pres porody, prdiky, blinkani....dostaly ted uz ke sportackum :slight_smile: Jak to s tema nasima prckama utika, co? Planujete nektera treti mimco?
Jinak, jak vite, ja uz mam Kubcu ve sportacku docela dlouho, je velikej, silnej, dlouho uz se otaci a navic nase janecko jde uplne do lehu, je krasne prostorne, pohodlne, Kuba je v nem hrozne spokojeny. A ja to tak resila i diky dovolenym, preci jen sportacek se krasne slozi.
@lykanka Tuhle teplotkovou virozku Kubasek prodelal pred necelym mesicem. Asi to vazne radi. At se male afty rychle zahoji, smudlinka mala, vzdyt jak to boli dospelaka.....
Kuba mistni vedra zvlada naprosto bravurne, zadny problem, skvele se aklimatizoval. Pres den dokaze spat i 3 a pul hodky, plus kratka siesta rano a nekdy i navecer. Ani nemusim vic kojit, kdyz ma zizen,uhasi ji cajickem.
Jdu holky jist, ozvu se az se vratime a vlozim rovnou nejake fotky.
6. črc 2012 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lykanka to máš pravdu.taky nebudu prodávat.tak blbě jezdil no fuj.
Já bych teda ještě u korby chtěla zůstat ale je fakt že tam má děsně vedro.u golfek mi vadí ty popruhy že na
nich leží.mě ještě z kočárku neleze.
Teď chvíli spal tak jsem se chtěla opalovat a ono kruci zalezl slunce.
Tak nic.
Holky mě vůbec nechce flašku.kdyz mu tam dam vodu tak to jen kouše ten dudlik.
Dáváte už i ovoce nebo zatím jen zeleninu?
6. črc 2012 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kviido Adam tuhle zadní rýmu má z těch veder teď občas taky.pomohlo mu na noc zvlhčit vzduch.a přešlo to.
JinakLucka na to trpěla a nepomohlo nic.má to do teď.
6. črc 2012 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lykanka , @gejbule1
Tak mi to nedalo a mrkla jsem na ten Epiro Atlantik. Takhle se zdá jako v pohodě.
Ale chce to asi určitě si vyzkoušet, každému prostě sedí něco jiného.
Kamarádka ted koupila Chicco nějaké golfáče a zatáčí hůře než můj tandem na dvě děti! :grinning:
@andraa
Peg Per GT 3 se mi taky líbí, ale já takhle veliký terénní mám, tak chci něco lehčího.
J8 mám korbu stále s odklopenou boudou. Ani je strašně ráda na bříšku a pozoruje okolí. Tak se bojím jí dát do sportáčku, prostě jí na těch zádech fakt neudržím.
@cernucha
přeju pohodový a štastný návrat domů....
Můžu tě vyzpovídat ohledně toho kočárku NOmad? Ty máš ty kolečka vzadu nafukovací nebo ne?
Ted už se podle mě dělají jen plastová. A jak je velikej když se složí? Zaber půlku auta nebo je menší?
Ráda bych se jela podívat do nějaké kamenné prodejny kde Jané mají. Ale mají jen Slalom Pro.
Máš pravdu je stále co řešit. Nejdříve pupíky, pak porody, pak první prdíky..... :slight_smile: za chvíli budeme řešít jaké školní brašny do první třídy!! :D
@gejbule1
Taky mi nechce flašku, jenom si s ní hraje. A pak je celá mokrá.. :grinning:
6. črc 2012 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kviido Ahoj, jak jsi spokojená s X-landerem? Právě uvažuji, že si ho koupím, líbí se mi hlavně ty velké kola, hlavně kvůli sněhu, abych u nás projela :slight_smile:
7. črc 2012 v 00:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka Irco mam navrh, zitra se vracime a budu 14 dni doma, vezmem prcky a sejdeme se? Budes si moct Janecko vyzkouset nazivo :slight_smile: Kazdopadne nafukovaci kola nema, ja je nechtela.
7. črc 2012 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha
Jééé to bych moc ráda, nejen kvůli kočárku. Ale moc ráda tě konečně poznám! :slight_smile:
Tak až se vrátíte a doma se ti to všechno posedá tak napiš.. :slight_smile: Klidně přes FB.
Moc se těším.

Já včera píchla kolo u svého oblíbeného Danny Sport :frowning2:
Tak se mrkněte jak jsem pak nakupovala, Maty u toho vytuhnul....
7. črc 2012 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
7. črc 2012 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@sarka11 SUPERRRR opravdu pecka, já jsem na 100% spokojená, jak vzhledově, tak hlavně s těma kolama... jsem tzv. z hor a máme sněhu až až a superrr :o)) já opravdu nemám ani jednu výtku vůči tomu kočárku, jsem max. spokojená :o)) i do auta se mi do kufru sice nevejde, ale dá se dobře a rychle sundat zadní kolečko a zavřu dveře.. :o))
7. črc 2012 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka Moc pěkný,sluší vám to :slight_smile: Asi jsi byla vyřízená co?
7. črc 2012 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1
Jojo byla, ale Maty šel po této fotce do kočárku místo Aničky. Tu jsem si vzala na břicho do nosítka a nakupovalo se dál. :slight_smile:
8. črc 2012 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kviido díky za referenci, dívala jsem se teď do tvého alba a přesně takový bych chtěla taky, jen v jiné barvičce :slight_smile: . U nás na okraji Beskyd když v zimě nahňápe sněhu, tak je to kolikrát mazec, právě taky potřebuju nějaký s velkýma kolama :slight_smile:
8. črc 2012 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kviido
Tak ten váš kočárek v té fialové je nádhernej!!! :slight_smile:
8. črc 2012 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky tak jak vám jdou příkrmy?U nás bída.Pokaždé dáme jen pár lžiček.
Už má někdo zoubek?
10. črc 2012 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gejbule1 Asi budu prudit, ale nám ukázkově. Už má za sebou mrkvičku, brambory, mrkvičku s bramborem a dýni. Vždy první den 4-5 lžiček, druhý den dojí tu malou skleničku, třetí a čtvrtý den samostatné skleničky. Jediné co mu trochu zůstalo byla brambora (no nedivím se mu). Od zítra začínáme brokolici a pak ještě špenát a začneme míchaniny a pak i s masem, tak uvidíme -ale Tomášek je jedlík, takže no problemo.

Zoubek ještě nemáme, ale už slintá, že mám pocit, že už by to víc ani nešlo.-)))

Jinak jak jste tady řešily kočárky - tak já mám teutonii spirit (trojkolku) a žádný další teď kupovat nehodlám. Sporťák za chvilku vytáhneme,jinak konstrukce super, skladná a lehká i do auta.
10. črc 2012 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1
Zdarec všem,

tak my zatím jen kojíme, ale jsme nejmladší a Anička krásně přibírá.
jo a zoubky nám rostou... už je tam skoro nahmatám... :slight_smile:
Jak vy?
10. črc 2012 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čauki,
tak koukám, že už skoro všichni dáváte příkrmy.....mě se teda po tom minulém extempóre s Nutrilonem moc nechce...takže zatím kojíme a začnu až od toho šestého měsíce. Zatím to vypadá, že malému to stačí. Občas mu dám na žužlání křupku nebo kousek rohlíku a to by mě urval ruce :grinning:.
V sobotu odjíždíme do jižních Čech, tak už se těším. Potom jsme chtěli do Rakouska, ale trochu jsme to zazdili s těma pasama, takže nejspíš zůstaneme potom ještě na Lipně....teda jestli seženem ubytko....
U nás zuby ještě nic.
11. črc 2012 v 07:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@tobi1 Jsme na tom naprosto stejně jak píšeš v prvním odstavci :slight_smile: jen na ty zuby mám podezření, protože víc slintá, v noci se budí a taky má pořád jazyk venku :slight_smile:
11. črc 2012 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak ani my ještě nepřikrmujeme, počkáme též do ukončeného 6.měsíce...zoubky také nic a slavíme konečně úspěch @cernucha Agátka se již 3krát přetočila ze zad na bříško, tak doufám, že ta rehabilitace nebude tak drastická...A co ty s Emičkou, hcodila jsi s ní někam? když se ti přetáčela až tak dlouho...A jak na tom byla pak vývojově? dohnala to viď.
Jen jsem se chtěla zeptat, malá mi posladní týden začala docela dost ublinkávat...a to klidně i 2 hodiny po kojení...není to natrávené mlíko, ale ještě takové to tekuté, prostě to vždycky vyplivne, že je pak celá mokrá...myslíte že je to normální? :confounded:
@irenka super fotka, mamka supermamka, ověnčená dětmi...
11. črc 2012 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Kuba jak delal zpocatku s prikramam fory, tak ted zacal papat pekne. Snida, obedva, svaci a veceri :slight_smile: A spinka 20-5 a pak tak jeste do 7.15-9, podle toho jak dlouho po kojeni usne.
A zuby stale nic.....tak jsem zvedava kdy se prihlasi.
@mmaarrkkeettkkaaaa Dvakrat jsem byla s Emmcou u nasi zname pani maserky, je to fyzioterapeutka, dela i Vojtovku a tak. Dvakrat mi rekla, ze je uplne v poradku, jen ze se neumi poradne oprit o loket a to je cele. V 7,5 mesicich se otocila a pak to slo normalka, v 9 sla na kolinka, v 10 si stoupla a zacla postupne obchazet nabytek a v 15 mesicich zacla chodit. Trebas trochu pozdeji, ale porad v norme. A ted bys na nasi kaskaderce nic nepoznala :slight_smile:
11. črc 2012 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lykanka A kdy zase zkusíš nějakou formuli? A jinou značku nebo už budeš jen kojit?
11. črc 2012 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tobi1 Radši se mě neptej :confounded: , před pár dny jsem zkusila dát malé Bebu, bylo to navečer už měla hlad a byla unavená a takový fiasko zase... blbec jsem koupila celý balení, já nechápu jak to ostatní mamky dělaj, co kdybych přišla o mlíko úplně, co by jedla... už se chystám na zeleninku, koupila jsem bio mrkev, máme nové brambory, budu vařit, začnu dřív, evidentně chce už víc než jen to mlíko, protože kojím fakt skoro každý 2 hodiny. Sušenka ji taky nebaví pokaždý, spíš si s ní hraje, vodu cucne tak dvakrát a konec. Ještě není všem dnům konec, ale moc jsem chtěla, aby byla jiná než Fany, toho jsem kojila do 2,5 roku děs :sunglasses: Závidím maminkám, které dají batoleti ráno ke snídani a večer flašku, ať už UM nebo kaše a mají vystaráno. Asi si některé říkáte, že jsem cvok, že mám být ráda, že kojím, ale synátor mi kvůli tomu dodnes málo jí a nemá rád kravské mlíko, jogurty apod. až teď v pěti letech přišel na chuť pribiňáčkovi....
11. črc 2012 ve 23:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lykanka že by na tom něco bylo? když jsem dokojila prvního syna, ve 21 měsících, tak taky nechtěl cca 3 měsíce ani žádné umělé mlíko, ani jogurty, sýry, prostě nic mléčného, byla jsem z toho nešťastná, ale pak se to zlomilo a jí všechno...
11. črc 2012 ve 23:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
malý jí příkrmy taky pěkně, od pondělka se přetáčí i z bříška na záda a dnes nějak dolezl cca půl metr dopředu, hlavu má zabořenou do podlahy, jen strčí kolínka hodně pod sebe, vystrčí zadek ... , Damiánek se zase plazil jen dozadu, prostě se odstrkoval rukama, každé dítě má jinou techniku :grinning: A hodně breptá, asi to není cílené, ale hodně Táátáá a když se směje, tak při tom chvilkama vydává zvuky jak delfín :grinning:
12. črc 2012 v 00:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lykanka Zase se po té Bebě osypala? Malej už začíná být taky nespokojený...Navíc se mlíko přidává i do kaší, tak to mu bude vadit asi taky...svoje v tolika množství absolutně neodstříkám...
V sobotu jedem na dovču, tak tam experimentovat nebudu, takže se do toho vrhnu až se vrátíme. Snad to ještě ten týden na mém mlíku vydrží..... :wink:.
Naštěstí v těch vedrech docela pije vodu.
12. črc 2012 v 07:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tobi1 Po Bebě se neosypala tak moc, jen měla flíčky zase kolem pusy a škrabala si hlavu, což mě fakt baví, vidět mimino jak si dere vlasy :frowning2: vztekala se, nic nepolkla, všechno šlo ven a pak řev.
Taky mě právě jedno prso vynechává, pravý už mele tak napůlku :slight_smile: Večery jsou u nás poslední týdny fakt sranda, kolem půl osmé koupeme to má ráda, pak krmíme levý + pravý prso, pak řve cca do půl deváté (starší prcek už dávno spí, utahanej z venku) a v devět znovu levý prso, pak šup do postele a chrní cca do jedné a pak se budí ještě jednou nebo dvakrát... Počkám do kontroly v 6M a poradím se s mudrou.
@sarka11 Jo něco na té mojí teorii s mlíkem bude fakt.
12. črc 2012 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lykanka teda vy si to davate, to me mrzi. ja Emmcu kojila do 14 mesicu, to pro me byl top, vic uz bych nechtela a je i vedecky (ac to zni debilne) dokazane, ze vse potrebne das kojenimmiminku do 10 mesicu, vse navic uz je jen psycicka zavislost.
12. črc 2012 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Já to četla do 6 měsíců, s tím kojením, pak jsou příkrmy a tak.

@lykanka Super je, že když se mě to levé nalije, tak to fakt vypadá docela srandovně...je tam rozdíl min o číslo :grinning:.
12. črc 2012 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kuba uz holky normalne snida bily jogurt s ovocem, pak ma k obedu zeleninu s masickem, odpoledne ovocnou presnidavku a vecer nekdy kasi nekdy ne. Kazdopadne ja jsem stale hrozne prsata, prsa jeste nepobrala, ze uz min kojim a ze tedy maji snizit vyrobu. V noci kvuli tomu i nespim jak treba prave (vykonnejsi prso) je nalite. Sla bych odsat,ale rikam si, co kdyby se prave ted vzbudil. Kadpopadne uz Kubca kojeni celkem flaka. Napije se heuky jen pred vecernim spinkanim a kdyz se nad ranem probudi.
12. črc 2012 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Tak my jsme taky nejedli nijak moc, zeleninu i ovocné přesnídávky mu nechutnaly. Dneska si ale dal jak brokolici ze skleničky, tak moji "polévku": rozvařená a namixovaná brokolice+brambor+mrkev+koj voda. Taky se mi osvědčilo přidat do skleničkové přesnídávky trochu vody, aby to bylo tekutější. Ale četla jsem si, jak to bylo s Davidem a ten ze začátku zeleninu a ovoce jedl, pak asi měsíc ale nechtěl a měl jen bílý jogurt a večer kaši. Chce to trpělivost, pořád se to mění.
Jinak my teda máme zeleninu k obědu a velmi řídkou kaši Hami k večeři.
@irenka Výstižná fotka. Mně to připomíná naše večery: pětiletý chlapeček spí a miminko stále kouká...

Holky, mně se po jakékoli zelenině kroutí jakoby ho bolelo břicho. Asi je to tím, že měl v břiše ještě nestrávené mlíko, teď mu to dávám, až 3 hodiny po kojení...
Dneska poprvé spal Jaroušek přes den jen dvakrát...Jo a kopila jsem mu plenky Junior, má totiž obrovské kejty a tam má všechny zásobičky+v těch pneumatikách na břiše...
12. črc 2012 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek