• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Leden 2012

17. prosince 2013 
Přidávám fotky, na první Jaroušek, na druhé David aneb dvojče narozené po 4,5 letech...
12. črc 2012 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@sarka11 My lezeme úplně stejně jako vy :slight_smile: hlavu zaboří a nožičkama se odstrkuje.Myslím že nemá dost silné ruce.nebo je to takový styl?nevím :confused: .

@lykanka S jiným jídlem jsme na tom stejně.Nechce nic jiného než kojit.Zeleniny sní jen pár lžiček.Zato obarvené mám všechno :frowning2: .

@cernucha s těma svačinama jsi začala až když jedl zeleninu?Já jsem hrozná ale moc si nepamatuju jak jsem to s Luckou dělala.
Co dovča?Super?Jak jsi to tam dělala s jídlem nebo třeba s pítím?Co jsi mu dávala?
12. črc 2012 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec Vy jste Jarouška dělali podle vzoru co? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:Neuvěřitelná podoba!
12. črc 2012 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec ty joooo, ty jsou si podobni :slight_smile: Krasni kluci, moc!!!! Kuba ma kvuli kejtickam plenky 4, coz taky neni u pulrocniho ditete uplne normalni a to je ma urcite uz tak mesic.
@gejbule1 jojo, nejdriv jsem zacla zeleninou, pak pridala i maso, pak ovoce k odpoledni svacine a ted davam uz i snidani, bud cerstve ovoce nebo bily jogurt s ovocem. Kasi jsem davala na veceri, tak max.80ml, ale ted me vydesila kamaradka, ze by po tom mohl hodne tloustnout.
Jinak dovca byla uzasna, Jakub byl nejzlatejsi miminko. Vezla jsem s sebou jak sklenicky se zeleninou, tak ty ovocne jak delaji v umelohmotnych kelimcich, pohoda. A bumbal caj, meli jsme normalne kuchynku, mohla jsem mu kazde rano uvarit.
12. črc 2012 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,

teda už řešíte příkrmy... já na to taky ted myslela, ale asi zatím malá nic nepotřebuje.
Počkám až do toho tého měsíce. Ale co mě zarazilo, že prý se má dávat lepek. TO bych fakt jako nečekala.
Před 2lety kdy jsem začínala s příkrmy u Matyho tak se mělo začínat s mrkvičkou a tu mi teda fakt plival....
Fascinuje mě, jak se to mění.
Anička ted trochu zarazila na váze. Má v 5měs. 7,6kg. Je dost živá, nevím jak jí udržím ve sportáku.
Ona vůbec v kočárku nechce být. jak to děláte, když vám lezou ven a řvou?
Sedí už někomu mimčo?
12. črc 2012 ve 22:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec
No ty jsou boží!!!! Super.... :slight_smile:

@gejbule1
Ani to dělá stejně. Zadek nahoře a hlavu zabořenou v dece... :D Ručičky jí ještě neunesou...
Ale když leží na břiše, tak kam chce tam se doplazí.
12. črc 2012 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka To jsi "brečela", že se ti tady narodilo mímo jako poslední a teď ti leze z kočáru :grinning: A kde jsi četla to o tom lepku? Já jen vím, že se říká, že od 4. měsíce se může začít i u kojeňátek.
Chce to kšírky, já je musím jít taky koupit, ale u nás zatím jen točení na místě a milimetrové posuny vpřed. O sezení se mluvit nedá vůbec.
13. črc 2012 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jsem to napsala s tím jídlem divně. Má tam být "od 4. měsíce se může začít s jídlem", ale taky jsem někde četla, že je dobré dávat lepek, když se ještě kojí a taky, že nebylo prokázáno, že by oddalování potravin zabraňovalo vzniku aletgií...
13. črc 2012 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak k lepku: to co píše andulkaavetrelec - prý ještě nejlépe dokud se kojí - no a vzhledem k tomu, že napřiklad SUNARKA kaše od 4tého měsíce je už s lepkem, tak to asi podle něčeho dělali,ne? Kdyby se to nedoporučovalo, tak by to dělali zbytečně.-(
My příští týden končíme s jednodruhovýma zeleninama, pak začneme maso a na sváču ovoce. Kaši s lepkem chci zkusit někdy odpoledne až bude mít 6m - což je příští pondělí.
Jo a dneska jsme byli u paní dr. - malý nějak kašle - tak nám udělalal 6ti měsíční prohlídku - a váží 7,94kg - takže rapidní přírustky se zastavily - za což jsem ráda.-))
13. črc 2012 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec kluci jsou jak přes kopírák :slight_smile:
13. črc 2012 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děvčata tak horší zážitek jsem z dětmi ještě nezažila, František ustřihl Elince vlasy, vítězně mi je přinesl do kuchyně, myslela jsem, že ho zab..., chytla jsem takovej šok a lítost, že jsem celý dopo probrečela :frowning2: Eli vypadá jak deb... o pořekadle, že se vlasy do roka nemají stříhat nemluvě :frowning2:
13. črc 2012 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čauki,
o tom lepku jsem četla to stejné jako andulka, už malýmu taky rohlík občas dám, ty jeho oči když jíme se prostě nedaly vydržet :slight_smile:.

@andulkaavetrelec Kluci maj krásný kukadla :wink:.

@lykanka Jéva...tak synátor asi bude kadeřník...hele ber to tak, že je hlavní, že donesl JEN ty vlasy a nic jí neudělal....
Zítra odjíždíme do jižních Čech na chalupu, pak ještě pár dní na Lipno. Mám zamluvený vozík za kolo, tak už se těším.... :wink:.
13. črc 2012 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lykanka neplakej, jsou to jen vlasky :slight_smile: Emmca by Kubovi nemela co ustrihnout :grinning:
@tobi1 krasne si dovcu uzijte
13. črc 2012 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lykanka
Ahooj, neplakej.... . To bude dobrý...
Já teda taky nic o ustřižených vláskách nikdy neslyšela..
Ale chápu to rozčilení. Já bych histericky řvala jako tur, páč mám před sebou scénáře, co si s těma nůžkama mohli oba udělat.
@andulkaavetrelec
O lepku jsem nečetla nic, jen mi to řekla Dr. v poradně ted v pondělí, že bych mohla začít dávat lepek.
ale jak píšete, lepek je ve většině kašiček, které jsou psané pro děti od uk. 4měs.
Jojo, brečela, ale ted nevím co s ní. Na mě je až moc rychlá v tomlezení a plazení a tak vůbec. :grinning:
Už ted mám co dělat ty dva uhlídat. :slight_smile:

JInka holky, já se stále divím proč mám tak uřvaný děti OBĚ.
no A oboum lezou zuby, Aničce dva dole najednou. Už jsou vidět kde se prořežou. A Matýskovi leze horní druhá stolička...
13. črc 2012 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarka11
@irenka Holky já jsem s ním opravdu na 100% spokojená :o)) a i se mi opravdu líbí :o)) my tu máme taky malé hory :D
15. črc 2012 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cizu Ty děláš příkrmy, nebo kupuješ? Já když koupím tak to sní všechno, ale jak udělám, tak do ní nedám ani jednu lžičku :( na začátku ano...samotnou mrkvičku..jak k tomu přidám brambor...tak už nic :( nevím co s ní :(
15. črc 2012 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha
Budeš správná mamka, jde vidět, že se jen tak něčeho nebojíš ;o))
Ty vaříš příkrmy nebo kupuješ? Já už jak jsem psala, když uvařím tak nic...když koupím tak to sní :o((
15. črc 2012 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kviido
Já chtěla X-landera taky... ale ted mám v háji záda a chci něco lehčího. Sama totiž tahám kočárek do MHD :(
Já sice ještě nepřikrmuju,ale u Matýska jsem to měla podobně. Když jsem uvařila, tak to nechtěl. když dostal skleničku, tak jí jedl tak na 5x. Pak mi Dr. poradila, at do toho příkrmu odstříknu trochu svého mlíka, že to pak bude jíst A zabralo to. Nevím ale jestli ještě kojíš. :slight_smile:
15. črc 2012 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka Já už jsem objevila kočárek co chci.Moc se mi tam líbí že se dají polohovat i nohy-to je novinka.
http://www.kocarky.cz/kocarek-quatro-cross.html
15. črc 2012 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gejbule1 Teda mě je Adama někdy až líto jak chudák kouká a polyká na prázdno-když někdo něco jí :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: .
15. črc 2012 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Jak jste oslavili 4.narozky?? :grinning: :grinning:
15. črc 2012 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka ne ne nekojím..ale taky jsem to někde četla...že tam mám dát mléko, buď kojenecké nebo UM...dala jsem UM..a nic :o(( nevím co s ní :(
15. črc 2012 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Quinny Zapp xtra to má taky :o)) polohovací nožičky :slight_smile:
15. črc 2012 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1
No vidíš, ten je pěkněj. Jsem ho i někde viděla. Podobný je tip Espiro,ale asi nemá polohovatelné nožičky.. :slight_smile:
A už budeš dávat do tohohle sportáčku?
A ty taky ještě nic nedáváš? No já když vidím Aničku jak se hrne po všem co baštíme.
Tak chci možná zkusit ty kukuřičné křupky. ale mám z toho strach.

@kviido
Taky jsem zvědavá jak to bude malá zvládat a plivat... :grinning:
Neboj, to se poddá, oni si musí na tu novou chut prostě zvyknout. :slight_smile: Přeji pevné nervy.

JInak holky, Aničky histeráky jsou fakt masakr :( Dneska mi tu hodinu řvala. Já vím, že jí bolí ty zuby, ale nechtěla nakojit, nechtěla pochovat, nechtěla ani ležet. Pak už u toho řvaní spala. Očička zavřený a ječí jak VIktorka u splavu.. já jsem pro všechny v okolí fakt DANA (dokonalá antikoncepce). A zrovna jsem potřebovala uklidit, udělat pohoštění na oslavu a VAšek právě odjel pro dorty, tak jsem tu byla na ně sama. Do toho jsem měla rozválené těsto na slané šneky a párečky... Hustý. :grinning: Jsem byla jako v té knize "Klára nad propastí"
- četla jste některá?
S ní si ještě užijeme, už ted je to pěkná vzteklina.
15. črc 2012 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kviido Taky jsem na něj koukala ale vadí mi že je to trojnožka.Jsou dost vratký.

@irenka Já mám po hlubokým kočárku ještě sporťák.Ale je takový hodně těžký na nošení i skládání tak chci něco lehčího.Ale ani tak se mi do něj ještě nechce.Adam tam má ještě hodně místa a na spaní je to nejlepší.Na dovolenou bych dala sporťák.
Příkrmy začínáme jen se zeleninkou a taky žádná sláva :frowning2:.Ale křupky už dáváme a moc nám chutnají.Včera jsem mu dala i kůrku od chleba a celá v něm okamžitě zmizela :grinning:
16. črc 2012 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Ahoj Marti, oslava 4.narozenin byla velika. Mame dum se zahradou, takze jsme pozvali kamarady....no, bylo tu asi 20 deti, plus rodice, byla to fakt mega party :slight_smile: Az jsem mela chvilema pocit, ze mame doma skolku. Kdo chtel,byl venku, kde se grilovalo, kdo chtel, byl doma, tam jsme malovali na oblicej a tak. Myslim, ze si to vsichni uzili. I dort byl nadherny. Kolikateho cervence ma Lucka?
16. črc 2012 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kviido Dekuju moc za pochvalu :grinning: Ja o svem materskem pristupu dost casto pochybuju, jsem dost nervak a vztekloun, netrpeliva, coz asi pro deti neni to nejlepsi. kazdopadne se snazim, na to manual neni, vid? :slight_smile:
Prikrmy zatim kupuju, nechtelo se mi pres leto varit, docela casto jsme pryc a nechtela jsem,aby si na to Kubca treba zvykl. Zacnu varit na podzim, po prazdninach, to uz bude mit maly 9 mesicu a uz to bude zase lepsi.
Jinak, Kubca zacal v noci hur spat a pres den je protivnej....penim. Obleknout ho, nebo jen prebalit je nadlidsky vykon, je stale na brise, neuveritelny.
16. črc 2012 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jelikož nás o víkendu navštívila nějaká střevní záležitost (výsledky výtěrů budu mít až ve středu) a protože Eli odmítá moje mlíko resp. jej hned vyhodí ven, začaly jsme s příkrmy a rovnou přes kopírák, protože mrkev a rýžový odvar může i 5letý s průjmem :slight_smile:
Začalo to postupně blinkání a sraj.. Fanda, Eli a také babička, která Fandu hlídala, já se zatím držím.
Elince mrkvička chutná, tak hurá, vařím ji stráášně dlouho, pak mixuju a je úžasná i samotné mi chutná.
16. črc 2012 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lykanka jezkovy voci, tak at jste brzo v poradku, kocouri malicky. tyhle strevni zalezitosti jsou hroznej hnus.
16. črc 2012 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
moje lasky :slight_smile:
16. črc 2012 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek