• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Leden 2012

17. prosince 2013 
Ahoj holky, mohla bych se k vam pridat, nahodou jsem nasla toto tema, do ktereho s Viky taky zapadame :grinning: (Viky je taky lednatko - vcera nam bylo pul roku)
Mate moc krasne deticky a z Anicky jsem uplne paf, je to neuveritelna sikulka
20. črc 2012 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha
Nádherný fotky a s tím dortem mi děláš chutě... já si na svoje kristova objednala u Hájka, ale marcipánovej miluju.
Jinak přeju krásnou dovolenou. My se chystáme za týden.

Holky, co s těma dětma jako je??? U nás teda zuby tak to vím na 100%. Celá dolní čelist oteklá.
Na dnešek spinkala líp. Koupila jsem ten Calgel co jsem zusila u Martinky.
Zítra chci koupit taky křupky, u nás mají jen ty tvrdý a pro Matýska už mám mírně chucený.
Přidám vám sem fotky, jak je Anička živá. Už jí fakt neudržím ani na těch kšírkách.
Na jednu stranu se těším až bude sedět a bude moct do sportáčku, ale na druhou jí už asi neudržím a bude chtít jen lézt nebo být na zemi... je to drak.
20. črc 2012 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Anicka je proste ZVIRE :grinning: :grinning: :grinning:
@petronela82 Ahoj, pridej se :slight_smile:
20. črc 2012 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petronela82
Ahojky, vítej mezi námi... koukám, že jsi taky z Prahy...
Už přikrmujete?
20. črc 2012 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha
Marti, až se vrátíte z dovolený, nedáme zase srazík, pokud budeš chtít?
Já ted viděla za pěknou cenu Nomada, tak nad nímuvažuju... :D Jsem strašná, co? :D
20. črc 2012 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka Teda Irčo to je neuvěřitelný jak je Anička šikovná :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Klobouk dolů :wink: .Kdybych ji na vlastní oči neviděla tak si budu myslet že ji naaranžuješ a pak rychle vyfotíš :grinning: :grinning: :grinning: .

@cernucha Marti ať máte klidnou a odpočinkovou dovolenou :slight_smile: .Kubíček bude zlatíčko uvidíš.

@petronela82 Ahoj :grinning: :grinning:tady.
Tvoje Viki je o 5dnů mladší než Adam.Tak co už umíte?Snad ne to co Anička :wink: :wink: :slight_smile: !!To bych možná měla depku.
20. črc 2012 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka No panejo, to je šikulka. Můj teda taky už začal, vyskakuje mi z nosítka, leze v něm nahoru, v náručí se mele jak drak a na zemi se taky umí dosápat kousek. A začíná být u toho i nervoznější a uřvanější. Taky asi zuby, i když my je máme už dávno venku :wink: Calgel mažeme, křupky hamáme už 2 měsíce.Jo a nakonec asi zvítězí kočárek Jané Slalom...
@cernucha Fotky jsou fantastické. Fakt mě pobavily. Ty nejlepší sis nechala na konec. Sranda trojka.
20. črc 2012 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1
Neměj depku, Adámek je krásný vysmátý miminko...
A na svůj věk umí vše co má umět... na nás koukat nemůžeš. Já si ještě užiju s Aničkou, počkej...
Už ted nevím kde mi hlava stojí, no asi na krku. S Matym budou dobrá dvojka.
Je to u nás mazec, ale to jsi asi viděla. Nemám čas vůbe na nic. A ted jak leze a je až moc živá, tak uhlídat ty dva, to je fakt oříšek. Dnešní večeři jsem zapínnala a vypínala a dodělala až na pošesté... Ani vždy někam zaleze, nelépe pod postel a pak řve.

@andulkaavetrelec
JO tak v náručí jí taky už neudržím, jak píšeš, sápe se a sápe... nejlépe do výšky.
takž Slaloma jo? Já do něj jdu taky.... viděla jsem i ty nový Jané a nejsou nic moc!
Takže já hlasuju pro Slalom Pro... :slight_smile: A do města Nomad! :D
20. črc 2012 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka @gejbule1 Krásný fotky, krásný děti holky, Anička je neskutečná šikulka, naše Eli je proti ní naprosto lemra :slight_smile:
@petronela82 Zdravím další maminku mezi námi!
Je to normální, když má člověk dvě děti, že jedno se z nemoci vyhrabe a druhý hned do další padne ?? František měl nakonec v sobě Campylobactera, mírnější formu salmonely + rotavira, zhubl mi snad 3kg kvůli dietě, babička, když ho viděla po týdnu, tak začala plakat, že je jak z Dachau, ale už je to snad za námi, teď jenom jak dlouho to svinstvo bude ještě v něm. Eli podle mě chytla toho rotavira, ale jen dva dny, protože neměla nic ve výsledcích výtěru. Byla dobrá už v týdnu, tak jsem s ní šla ven s kočárkem, ale to pitomý skoro aprílový počasí (chladno, déšť a najednou vedro v jedné hodině) nám přineslo rýmu a kašel jak kráva, naštěstí to zvládá a "štěká" jak malý štěně i ze spánku.
Přidávám fotky naší lenory, jak ji musím podpírat košíkem, aby vůbec koníkovala :slight_smile: a jednu u prsa.
21. črc 2012 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Diky za privitani :grinning:

@irenka - jojo jsme taky z Prahy 9 z Kyji a vy (Prazandy) jste odkud?
Jinak Viky je od 2mes. na UM tak ze prikrmujeme od 4mes. Viky chodi chrupat v 19hod. a budi se kolem 5hod na mlicko, vstavame mezi 7-8hod a v 9hod dostava ovoce s jogurtem, pak v poledne maso, zeleninu nebo ryzi, pak kolem 15hod ma ze mlicko a na noc v tech 19hod dostava kasi -

@gejbule1 - sikovni jako Anicka tedy rozhodne nejsme i kdyz je Viky taky pekne cislo, chvili neni v klidu, zatim ale jen valime sudy :grinning: zveda se na rucickach a snazi se strkat kolinka pod sebe.
21. črc 2012 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lykanka Eli je úžasná, takové čertidlo. Takových vlasů, my jsme plešoun.
@petronela82 Vítej mezi námi. Roztomilé fotečky.

Holky, tak Jaroušek už leze. Pomalu, ale jistě, ulezl několikrát už 0,5 metru.
A dnešní spaní přes den. Totální horor: půl hodiny dopoledne a půl hodiny odpoledne. Jinak vzhůru od 7 do 20.30. Tak snad už bude klid. Z totálního pohodáře se stává trochu zlobidlo, jak chce všechno prozkoumat a na nic nedosáhne, tak je pěkně permanentně vytočený.
23. črc 2012 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, hlasim se vam z Madaros :slight_smile: Cesta opet ok, Emmicka si uz v Mikulove prelezla do auta ke kamaradum - maji stejne starou holcicku a mala se na ni strasne tesila :slight_smile:, takze o te jsme nevedeli a Kubicek byl taky moc hodny.
Jinak tedy, z lazni ja si fakt na zadek nesednu. Je to tu jak "senilcup", spousta lidi narvanych v bazenech a nic moc vic. Ja nikdy nebyla bazenovy nadsenec, takze mne by stacilo se den pokoupat a jet dom. Emmicka je samozrejme nadsena, leze z bazenu do bazenu, musim 100x dokola jezdit na toboganu a pisti u toho, dava si zmrzlinku......tak kvuli ni je to fajn. Kubulka je taky moc hodny.
@andulkaavetrelec Jarousek ma zuby davno venku a leze???? Jako Kubulka tady temer nejstarsi a NIC, chjoooo. Ja mam ty deti fakt nejake pomalejsi, ale to neva, vsak ono to prijde :slight_smile:
@petronela82 Mala je nadherna a jak spi!!!! To je tady mezi lednacky tedy vyjimka. Kuba tady vcera spinkal 19.30-5 a 6-8.30, to bylo proste neuveritelne. Jidlo ma Viktorka podobne jak Kuba, jen ten ma odpoledne misto mlicka ovocnou presnidavku. stale kojim, takze kdyz chce, muze si kdykoliv dat.
Jinak bydlime na Jiznaku.
@lykanka Smuslinky detinky, je fajn, ze tu sr....tak pekne ustaly. Rotaviry vam mohly zavarit mnohem vic. Chuderka Fany, na takovem telicku musi byt 3 kila hodne videt. Na mne by si nikdo ani nevsiml :grinning: Hlavne ze uz jsou v poradku, na nicem jinem nezalezi, vsak on to malej zase dozene.
S rymou a kaslem drzim palce at je brzo fuc, na to my jsme velci odbornici.... :confounded:
@gejbule1
@irenka Jo holky, ja vam zapomnela rict, ze vypadate obe krasne, zadne utahane dvojmatky, fakt :wink:
24. črc 2012 v 08:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, jen v rychlosti píšu, mám dnes hodně práce...
Máme za sebou 1. rehabilitaci...Vojtovka nás neminula. takže musíme 4denně cvičit. A opravdu "letadýlko" není v pořádku. Normální je to až kolem 7. měsíce, kdy to děti dělají vědomě. tady je to o tom docela zajímavý článek
http://sedmikraska.mb-net.cz/view.php?cisloclanku=2006092201
sice už se malá kolikrát přetočila, ale přesto to to dělá prý špatně, hrozně se u toho nadře a to je právě tím, jak se hodně prohýbá. jo a úplně nám zakázala jídlení židličku (jen na nakrmení a vyndat, lehátka i posazování na klín (i když v pololehu))
máme za sebou už 3 příkrmy a zdá se že domácí stravou nepohrdne...i když včerejší přidaná brambora nebyl takový zázrak, tak něco zbaštila. Na noc chci zkusit kašičku, takže začínáme novou etapu
@cernucha užijte si dovču, at jsou dětičky hodné :wink:
@petronela82 malá je roztomilá, takovej šibalskej kukuč :slight_smile:
@lykanka fakt vtipný, jak je malá podepřená košíkem :grinning:
@andulkaavetrelec ten je ale šikovnej, taky se na to hrozně těším, až začne lézt, i když ted kam ji položím, tam ji najdu, takže si toho koukám musím ještě co nejvíc užít. A v kočárku si klidně leží na zádech a vůbec neprostestuje, že nic nevidí :grinning: když to porovnám s @irenka kde jí Anička leze z kočárku, tak to je fakt rozdíl :grinning:
24. črc 2012 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmaarrkkeettkkaaaa hezkej clanek, vazne. Jen mam svuj nazor na ten nejzassi termin pretoceni na brisko - vzhledem k Emmicce, ktera, jak uz jsem tu mockrat psala, se mi poprve pretocila v 7,5 mesicich..... :slight_smile: Ted je vazne uplne uplne v poradku a nikdy jsem s ni zadne cviceni nepodstoupila. Jsou ji 4 a uz lyzovala, zacina sama plavat, beha, cvici, tancuje, jezdi na kole.....
Jakuba jsem ted taky obcas nachytala pri letadylku, ale u nej to uz mozna bude ten vedomy pohyb, bude mu pristi tyden 7 mesicu. Na brisku je vazne krasne a to jak tam psali, at ho dame na deku a nechame at se vali jak chce, tak to je presne nas pripad, Kuba ma na zemi deku a vali se. Pomalu vidim jak zkousi obcas kolena, jak se krasne kouli po cele mistnosti....
24. črc 2012 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Holky,tak tu máme zase teplíčko.My jsme dnes byli v Podolí-bazénu plavat.Byla to preiméra s Adámkem.šla jsem i s kamarádkou tak to šlo ale být tam s dětma sama by byl horor.Lucka je totiž pořád ve vodě a když Adam spí musela by být na dece a to by pěkně otravovala.Byli jsem tam 5hod a když jsem šli domů tak prohodila že je to škoda že si pořádně nezaplavala :slight_smile: .Jinak pro Adu to je samozřejmě o ničem :angry: .

@andulkaavetrelec To spaní je u nás úplně stejné.¨Přes den dnes dal necelé 2h.A to s ním jezdím aby spal a nic.

V noci na dnešek taky děs :slight_smile:.Já nevím co se to v něm hnulo.do teď spal přes den docela pěkně a v noci jsem vždycky psala že spí blbě ale proti tomu co máme poslední dny to byl luxus :frowning2: :frowning2: :frowning2:.

@cernucha Tak hlavně že jsou děti hodný.Alespoň si to tam užiješ.že tam jsou hodně důchodci mi říkala kamarádka co tam jezdí pravidelně.Tak si prostě jen odpočineš v bazénu.Hlavně že se to líbí Emmičce.Stejně to dělám převážně všechno pro děti.Já jestzli letos bude to moře tak hlavně kvůli Lucce.Jak byla hodně nemocná atd.
jo a dík za pochvalu :grinning: :grinning: :grinning: Taky jsi čupr mamina :wink: :grinning:

@petronela82 Pěkný fotečky :slight_smile: :slight_smile: My jsme z Prahy 4 z Bráníka.

@mmaarrkkeettkkaaaa Prosím tě to doktorka na malou koukala jak se přetáčí,když vás poslala na rehabilitaci?My když jdeme do poradny tak se mě doktor zeptá jestli se přetáčí /už je to měsíc/Tak jsem řekla že jen občas a jen na jednu stranu a on to je v pořádku má na to ještě spoustu času.
Ale Adam má slabé ručičky.Z lehu jde s nohama na kolena a špičky ale hlavu má zabořenou na zemi.Tak když se někam dostane je to takové plazení s prdelkou nahoru.
Brečí ti u toho malá?Moje kamarádka to s malou taky cvičí a prý mají velké pokroky ale dost ji malá bečí.
My taky v kočárku jen ležíme a nikam se nesnaží :slight_smile:.
24. črc 2012 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha tak to je jasný, všechno se má brát s rezervou :wink: ono dle mého pokud bychom nebyli kvůli hlavičce odesláni na neuro tak třeba také cvičit nemusíme...no co, uškodit jí to nemůže a pár vteřin breku hold musíme obě skousnout. Také si myslím, že všechny děti se to naučí, neznám dospělého, který si neumí třeba sednout...
máme hold lenochy, ale oni to doženou, o tom nemám pochyb :wink:
24. črc 2012 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 tak ona nás tam poslala vlastně už v 5 měsících s tím že už by se měla otáčet, ale fyzioterapeoutka nás objednala až po měsíci...tam jí Aguš předvedla svojí otočku a otáče se stylem že šoupne nohy jakoby do L a zvedá ještě když je boku hodně hlavičku, takže se u toho fakt nadře a hlavně jí stačilo když se opírala o ručičky a po chvilce "letadlo", takže to by už dělat hold neměla. Zvláštní je, že v nemocnici když jsme to zkoušeli tak po chvilce byl klid a doma je řev při každém cvičení :frowning2:
Když jsem mojí dr. řekla, že se otočí tak jednou denně, tak taky říkala že nezáleží kolikrát, ale hlavně že to umí.
Alespoň se Adámek snaží :wink: Aguš právě taky vůbec nemá v rukách sílu...
24. črc 2012 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čauki holky,
zdravím z dovči...ale zítra už frčíme domů, pěkně rychle to uteklo. Byli jsme týden na chalupě kousek od Budějovic - Sedlec Plástovice, parádní vesnické stavení. Sjeli jsme všechno kolem od Krumlova, přes Třeboň atd. Teďka odpočíváme na Lipně. Měli jsme půjčený vozík za kolo, děti nadšené, hlavně Áďa že viděl ven :slight_smile:. Dneska jsme byli na nové stezce v korunách stromů´, odpo na lodi. No a musím říct, že děti moc hodné - bála jsem se společných nocí v jedné místnosti, ale naprostá pohoda.
Kukala jsem, že proběhl mini pražský sraz, dětičky krásné, tak příště zvěčnit i s maminama :slight_smile:.

@mmaarrkkeettkkaaaa Já s Viki musela Vojtovku cvičit skoro rok, u nás to teda bylo preventivně kvůli nedonošenosti. Byl to docela boj, hodně řvala a dávali jsme to tak 1-2 denně.
24. črc 2012 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tobi1 jůůů a co ta stezka? chystáme se tam taky...sice jsem už koukala na fotky na netu, ale jaké máte zážitky :wink: my máem cvičit 4x denně, ale stejně pořád nevím, jestli to dělám dobře :unamused:
24. črc 2012 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lykanka
TO je krásnej smíšek vysmátej! :slight_smile:
Vy si teda užíváte, snad už je vám líp.Ale to hubnutí u dětí je strašně nepříjemný. :frowning2:
Já vím, jak jsem hlídala ted Matyho když jsme měli doma střevní chřipku, fakt hnus. :/
@petronela82
TO je princezna... já jsem z P6, mám to do Kyjí přes celou Prahu.
K holkám jsem jela na 3přestupy s tandemem, to byl velikej humor. POzorovat ty lidi v metru jak blbě civěj, remcaj že mám dvě děti a ještě ti místo pomoci skáčou pod kočárek a rvou se na místo pro kočárky určený to je fakt něco. Si vždycky přijdu jako kdybych byla z marzu a děti byly mimozemštani... :D
TO máte ale krásnej režim! Závidím.
@andulkaavetrelec
Zlobidla mám doma já, a to hned dvě..

@cernucha
Ty máš co povídat, jsi krásná maminka. POtkat vás někde tebe i @gejbule1 venku, tak vás netipnu na maminy od dětí!!! :slight_smile:
Užívej dovolenou, ale naprosto chápu, já bych asi trpěla demofobií... hlavně že je Emmička spokojená! :slight_smile:

@mmaarrkkeettkkaaaa
Já bych teda taky brala ty všechny rady od Dr. s rezervou! A pláče ti u VOjtovky? Musí to bejt docela síla.
J8 když občas vidím co se všechno s dětma provozuje...

@gejbule1
no to jsi matka odvážná jít s nimi sama do Podolí, já byla na jedné akci ve žlutých lázní, za půl hod. jsem toho měla až nad hlavu. Maty chtěl být ve vodě, Anička nechtěla spát a řvala mi v kočárku.. :D A ted co, rozdvojit jsem se nemohla. :wink:

Holky ani vám nebudu psát, co mi doma dělá Anička... :-/
Možná budte rádi, že jsou vaše dětičky v normálním tabulkovém vývoji...
Na mě ted nějak padla depka. Nějak se to všechno nahrnulo. Maty vyžaduje mou pozornost stále více..
Anička odmítá přes den spát a já prostě nevím jak jí zabavit. Venku jí to v kočárku nebaví a vyskakuje mi z něj!
DO sportáčku jsem jí zkusila dát, ale ráda jezdí na bříšku a to ve sportáku nemůže. Ostatně jsem to zkoušela i u @cernucha a málem letěla na zem.
NO a večerní usínání? Zjistila, že se umí postavit, tka mi to několikrát předvedla v postýlce a čučí ven, drží se za okraj postýlky a nehodlá spát. V noci se budí tak 3x a vstává v půl 6 a spát jde až někdy kolem 10hod a to jen na 20minut. Nevím co to s ní je.
Hlavně, že jsme zdraví že? :slight_smile:
Dneska dostala Ani první mrkvičku... prskala to všude.. :D
@tobi1
pěkná dovolená, super! Krumlov je nádhernej a Třebon taky... To ti Adámek už seděl v tom vozíku, nebo je vozík hodně na ležato? To je skvělý, že vydržel sedět. A malá ti jezdí už sama na kole nebo jí máte na sedačce? TEda to jsou otázky vid? :D
NEboj, příště se načešeme, nahodíme make-up, aby bylo co fotit, teda alespon u mě! :D Hlavně ty kruhy pod očima zamazat.
24. črc 2012 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka No to mi řekni proč ty prckové spí tak málo?
Vždyť jim to nemůže stačit.
U nás už příkrmy docela chutnají ale byl to boj a docela dlouho :grinning:
25. črc 2012 v 07:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Marti přejeme Kubíčkovi všechno nejlepší k svátečku :astonished: :astonished: :astonished: .
25. črc 2012 v 07:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1
To by mě taky zajímalo. Už dávám vinu sobě, že něco dělám špatně. Ale Anička jakmile začala lézt a zjistlila, že se přitáhne tak si v postýlce stoupne a prostě neusne a to mi přitom usíná u kojení ale jakmile jí položím tak se probere a dělá vše pro to, aby prostě neusnula. :slight_smile:
25. črc 2012 v 07:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha
Také přeju Kubíkovi jen to nejlepší k svátku!!! :slight_smile: :sweat_smile:
25. črc 2012 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1
@irenka Kubulka moc dekuje :slight_smile:
25. črc 2012 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka Anička se asi bojí aby to do rána nezapoměla :grinning: :grinning: :grinning: .Tak snad se ty děti zase srovnají :unamused: .Jinak budou mít nervní a neurotické maminky :grinning: :grinning: .
25. črc 2012 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmaarrkkeettkkaaaa Stezka fakt pěkná, hlavně je fajn, že se tam dá i s kočárama. Ale doporučuju jet ráno, jinak tam je fakt nátřask.....Taky jsme měli cvičit 4 denně, ale dost jsme to flákali. Reh.sestra Tě opraví, kdybys to necvičila správně a za chvíli to bude pro Tebe rutina.

@irenka Pro mimča je ve vozíku takové spec.lehátko. Měli jsme vozík pro dvě děti, takže malý ležel a Viki seděla - spokojenost byla na obo stranách, Adam že vidí a Viki že se vozí :grinning:.

Koukám, že jsme ai jediní, co ještě nemají příkrmy.....nechtěla jsem se s tím patlat na dovči, taže zítra začínáme :slight_smile:.

@cernucha Kubík ať si užije svátek pěkně v Maďarsku v bazénku :slight_smile:.
25. črc 2012 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka pláče? je to neskutečný řev :frowning2: je mi jí fakt hrozně líto, ale doufám že jí to pomůže...ode dneška se oficiálně přetáčíme na bříško...jako že když ji dám na záda, tak je za chvíli na břiše. (sice jen na jednu stranu) jen bohužel právě v pokroku jí brání "letadýlko" takže Vojtovce hlavu vzhůru...
@gejbule1 tak u nás byly fakt jen ty 3dny a pak se to vrátilo do starých kolejí...dnes se v noci vzbudila opravdu jen ve 4 na kojení a vstávala v 7, takže snad jí to vydrží...Adámek se pořád budí?
25. črc 2012 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmaarrkkeettkkaaaa ty tragické noci jsou už taky pryč.budí se zase jako dřív po3h.ale už si nestěžuji
míše byt hůř.

@irenka všechno nejlepší Anicce k svátku.
Měsíc prázdnin za námi.
26. črc 2012 v 07:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka Andulce vse nej k prvnimu svatku :slight_smile:
26. črc 2012 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek