• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Leden 2012

17. prosince 2013 
@tobi1
Tak to je skvělý, já tyhle vozíky viděla ale jen na jedno dítko. To je paráda že jste si to užili a nebyli omezení dětmi. :slight_smile:
A pak že to nejde - to jsou jen výmluvy.. No jsem zvědavá na nás. :slight_smile: ale my nejedem na kola, jen do hor.
Jinak příkrm - jen jsem to zkusila. Mám pocit, že kdy je tak napřed tak jí mám už dávat víc než jen mlíko. Ale sní mi tak jednu lžičku. Tak to byla fakt jen zkouška. Otevřu skleničku a máme jí tak na 15x :D Pokud se do té doby nezkazí. :D

@mmaarrkkeettkkaaaa
Chudinka malá, ale jestli to pomáhá. to musí bejt teda něco. Si to nedovedu představit.
No vidíš, a už se přetáčí.... to chce čas. Já tyhle tabulky šíleně nesnáším.... každý dítě prostě je jiný a má jinej vývoj.
A to přetočení jen na jednu stranu je normál. Ani to dělá doted. Jednu stranu prostě více preferuje.
Tak se raduj, že se začíná kulit a bud ráda že není napřed :slight_smile:

@gejbule1 @cernucha
Tak nervní a neurotická jsem už ted... máte na to recept?
Jste mi přišly takové pohodářky. A podle toho i vaše děti. Já jsem nervák a když kouknu na ANi tak chudinka bude po mě! :frowning2:
Jinak moc děkujeme za přáníčka. Dla jsem si něco dobrého aby to Ani měla za 2hod v mlíce... :D
Dneska jí asi mrkvičkou trápit nebudu :grinning: :grinning:

Jinak kočky, mamky.
Kdybych vám už nestihla napsat, tak se mějte všichni moooc fajn.
Jedeme na pár dní na dovolenou o víkendu a ted tu peru, uklízím, abych byla schopná vše zabalit.
Snad bude hezky..... takže kdyby někdo byl v Krkonoších, dejte vědět!!!!
26. črc 2012 ve 12:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@kviido Myslím, že u nás v ČR je koupíš už i levnější, někde jsem je viděla za 4500,- Kč. Také o nich uvažuju, ale pořád mám strach z těch koleček, jsem zvyklá na pořádná kola (x-lander xa) a když si představím se zappíkem jet tady u nás třeba po náměstí, kde jsou kostky, tak mám obavy, jestli to vůbec zvládnou. Vybírám mezi quinny zapp xtra a navington sconer, ten uvidím příští týden na vlastní oči, tak se snad už rozhodnu :slight_smile:
26. črc 2012 ve 13:52  • Odpověz  • To se mi líbí
HOlky, nechci býti hnusná nebo tu o něčem rozhodovat, ale nenapado vás naší skupinu Leden 2012 uzavřít jako soukromou?
Přeci jen, vkládáme sem naše osobní komentáře, fotky dětí i nás.... tak to zvažte.
V lednu 2012 už stejně asi nikdo rodit nebude.... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
A když se bude chtít někdo přidat, tak může napsat a požádat o přidání.
Co vy na to? :wink: JE to jen návrh!!!! :wink: :wink: :wink:
26. črc 2012 ve 14:55  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@irenka Já jsem pro :slight_smile: :slight_smile: .Stejně je to tady dané tím lednem 2012 a není to nějaké veřejné téma.
Tak ještě počkáme na vyjádření ostatních holek.
Jinak Vám přeju krásnou dovolenou :slight_smile: :slight_smile: .Hlavně ať jsou děti spokojený a v pohodě.My odjíždíme v sobotu na týden na dovču se ségrou k Jindřichovu Hradci.Mám z toho spaní ale docela obavy.Mám internet v mobilu tak zkusím nakouknout jestli bude signál :wink: .
26. črc 2012 v 19:30  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
ahoj holky,

k soukromé diskuzi: já jsem taky pro

k svátkům: všem co měli nebo budou mít - všechno nejlepší, užijte si to maminky a i dětičky.-)

k dovolené: tak my nakonec moře vzdáváme - malý jak měl 2x zánět močáku, tak jsme se dohodli, že vyrazíme spíš někam na hory nebo na procházky v čr nebo sk - a vypadá to zatím na vysoké tatry - stačí mně vysvětlovat v čr doktorům česky, co všechno prodělal a někteří to prostě nechápou nebo se ptají pořád na to stejné - a při představě to někde vysvětlovat v případě nouze v eng nebo nej mě jímá hrůza.-( takže vyhráli asi tatry - jsou v podstatě na "dojezd" domů za relativně krátkou dobu a ještě jsme tam nebyli, tak uvidíme, jestli ještě něco seženeme

ke spaní: u nás se to zase ustálilo - i když ne tak krásně jako předtím, ale vstává poprvé kolem 2h a pak kolem 6h a finálně vstáváme kolem 7h (a chodí spát ve 20h) - takže už ok

k příkrmům: potřebuju poradit - ovoce se zavádí stejně jako zelenina - pár dní stejné po sobě a první den jenom pár lžiček? v pondělí malý dostal jablíčko ze skleničky (shodou okolností začal v pondělí odpo brát i ambrobene na kašel), pak se nám osypal a už jsme mu ho nedávali......a když se to jenom zhoršovalo, tak jsem si včera večer přečetla nežádoucí účinky - no a výrazná vyrážka tam byla - takže ne ovoce, ale ambrobene. Vysadili jsme a už to má daleko lepší - no ale v ovoci budeme pokračovat až bude krásný bez puntíků.-)))
a co lepek? ten se pozná, pokud by mu nesednul? nebo se to dává v tomto věku jenom proto, aby se eliminovala celilakie v budoucnosti??

jinak se omlouvám, nestíhám - víkendy jezdíme na chalupu, kde rekonstruujeme po nežádoucí havárii vody v zimě, která potrhala potrubí - takže nová koupelna a kuchyň._( malý zvládá každý víkend cestu 2,5h tam a pak i zpět a spaní mimo domov zatím na jedničku. A začala jsem pracovat, zatím si ho vozím do práce s sebou - je zlatý, hodný a nikdo o něm ani neví, takže v pohodě (max tak 1-2x týdně po 1/2 - 1 pracovní době), takže začínám nestíhat, ale jsem spokojená a ten pocit, když jsme druhý den po práci s malým opět sami doma je nepopsatelný, užíváme si to maximálně - je to super změna.-))

no nic, jdu dožehlit a pak hurá, zase balit na chalupu.-(

mějte se krásně a hezký víkend
26. črc 2012 ve 21:46  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, jsem tu jen na skok, protože Jaroušek spí pořád přes den hrozně málo, a když nespí, tak leze...
Dneska u doktorky: je mu půl roku a tři dny a měří 72 cm a váží 10,6 kg (na váze bylo 10,8, ale byla pod ním plína, tak to od oka odečetla...).
A kde jste, v soukromé diskuzi?
@cizu Já jsem při dítěti studovala, ale znova bych to nechtěla. Pracovala taky trochu, to je dobré, ale nesmí to zatěžovat.
Já chci taky změnu! Od porodu jsem si koupila jeden kus oblečení, nebyla jsem u kadeřníka, natož v divadle nebo na masáži. Teď o prázdninách na krku harantíky dva, ani už nevím, co to je řešit jiné problémy než dětské. Můj sen je, že bych byla bez Jarouška celý den, ale to je jen taková psychická meditační úlevovka.
@irenka Depka mě taky občas dostane, neboj, nejsi v tom sama, ale děti odrůstají a za chvíli budou lépe "pohlídatelné" od někoho jiného a budeme se smát těm, co mají malá prťata a my budeme ležet na lehátkách a ty naše nám budou nosit koktejly a masírovat nohy :grinning: (pětiletý David už je toho teda schopen i ochoten, jen malý Jaroušek my nedá prostor na takový relax)
30. črc 2012 v 17:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Vidíte, už ani tu gramatiku neumím: "mi nedá" tam má být.
30. črc 2012 v 17:54  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj.Driv jsem k vam chodila prohodit slovicko, ale ted uz jen nakukuju :slight_smile: Muzu si sem tam (jak mi cas dovoli) prijit s vami poklabosit? Pavlik je narozeny 5. ledna a je to pekny rarach, takze casu na vysedavani u netu moc nemam, ale koukam, ze mame podobne problemy, je fajn je s nekym probrat :slight_smile: Akorat asi k vam nebudeme pasovat vahove, Pavlicek je spuntik, v pul roce mel jen 6,56 kg :sunglasses: :grinning:
30. črc 2012 ve 20:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@kacatko5 tak to budete pasovat k nám :grinning: i když mám holčičku, tak měla v půl roce 6,20kg :wink: a jak jste na tom pohybově?
@irenka také jsem pro uzavření, i když si myslím, že sem stejně nikdo nenakukuje, pokud se ho lednová miminka netýkají :wink:
@andulkaavetrelec nedovedu si představit nést takového obříka v autosedačce, to musí být pěkná posilovna...
ještě jsem se chtěla zeptat, v nějaké diskuzi jsem našla, že Davídek měl také menší obvod hlavičky, srovnalo se to nějak věkem? nebo jak to dopadlo?
@cizu ty jo, klobouk dolů, nedovedu si v tomhle věku prcka představit chodit do práce...co máš za práci? že se to dá skloubit?
31. črc 2012 ve 20:11  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, máme za sebou kontrolu v 6M, 6500g, 64cm, hlava 42cm, přikládám aktuální foto naší malé cestovatelky :slight_smile: Papáme už zeleninku, moc chutná. Pořád nás trápí potničky, ale podle mudr je to možná i ekzém, dostali jsme žádanku na kožní uvidíme. Zatím mi na to zabírá odvar z heřmánku a taky krém a koupel Linola.
31. črc 2012 ve 21:06  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Ahoj holky :slight_smile: koukala jsem, že chcete zamknout toto téma, tak mě napadlo vás poprosit vzít mě mezi sebe :wink: Často k vám koukám, jak máte šikovné dětičky...Já mám doma taky ledňáčka (nebo spíš ledňačku) Sofinku, narozenou 6.1.2012 :slight_smile: Narodila se 17 dní před prvním termínem, ale naštěstí uplně donošená s váhou 3330g a délkou 51cm... S kojením jsme měly už od začátku problémy, v porodnici jsem dostala kloboučky a když malá ve dvou měsících přestala nabírat (dokonce pár gramů shodila), začla jsem dokrmovat a i přes snahu kojení udržet, jsem ve 3 měsících kojit přestala :frowning2: Teď nám bude za týden 7 měsíců a malá je trošku lenoška :grinning: Ze zad na bříško se pořádně obrací teprve měsíc a zatím neleze, i když nožičkama i zadečkem už naznačuje, ale zatím jí to nejde :unamused: Tak snad brzo...
1. srp 2012 v 07:42  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla, tak ted :slight_smile:
Tak Madarsko me nenadchlo, vazne zadny zazrak a pokud to bude na mne, uz bych tam nikdy nemusela. Cestu tam i zpet zvladly nastesti obe deti uplne ok, prestoze bylo vedro. Jen Emmulka mela vecer po navratu teplotu, celou sobotu to nebyla uplne ona, ale asi byla proste jen uvarena a unavena. V nedeli uz byla zase v pohode.
Lepsi nez cele lazne bylo to, ze si mamka den pred odjezdem vzala na cely den obe deti. Rano jsem ji je odvezla a vecer je manzel vyzvedl. Bombaaaaaaa :grinning: Holky, ja si to tak uzivala, jen to strasne rychle uteklo. Ale uz se nejak tesim, az to takhle pujde casteji. Nechci rikat, ze nemam dost volnosti, ale i tak.....jeste 4 mesice kojeni a hotovo. Ted to pisu, ze se tesim, ale uvidime na konci toho listopadu, jak budu bulet nad poslednim Kubickovym prisati :fearful:
No, jinak se nic moc nedeje, jen je Kubulka oficialne na kolinkach a mam pocit, ze snad kleci i celou noc :slight_smile: Ale jeste rozhodne neleze. Jo a jak jinak u nas.....Kuba ma od vcerejska teploty. Byla jsem s nim, ale dr na nem neshledala vubec nic, vse uplne ciste. Pry takhle v lete mohou byt takove 2denni chripky a kdyby teplota pokracovala i zitra, mame prijit a nabere mu CRP. Lehce pochrchlava, tak sjem nasadila Sinecod. No, tak to by bylo u nas asi tak vse.... :slight_smile:
1. srp 2012 v 09:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@lykanka mala je nadherna. stejne bych asi jeste chtela holcicku :slight_smile:
1. srp 2012 v 09:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@mmaarrkkeettkkaaaa Jé to jsem ráda, že nejsme jediní takoví prcci :slight_smile: Co mám známé a kamarádky, tak všechny děti mají v půl roce minimálně 7 kg. Ale Pája je čilé, zdravé, spokojené a veselé miminko a aspoň ho se svými 158 cm a 50 kg ještě unesu :grinning: No, pohybově je Pavlíček dost aktivní dítě, v 5. měsících se začal plazit, teď už leze po čtyřech jako drak a u všeho se staví, stojí i v postýlce. Začíná "krokovat", takže čekám, kdy obejde nějaký kus nábytku :sunglasses: Na půlroční prohlídce nám pak doktor řekl, že příště už asi přijdeme za ručičku :grinning: No, má na to měsíc a půl a začínám mít pocit, že to tak opravdu bude :grinning: Celý den mu musím být za "zadkem", protože se ze stoje ještě neumí dostat na zem, takže sem tam spadne a praští se do hlavičky.
1. srp 2012 v 19:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@mmaarrkkeettkkaaaa Jarouše v autosedačce nenosím, nikdy jsem ani nenosila :grinning: , od toho mám lehčí nosítko Tula.
S hlavičkou jsme u Davida problémy neměli, jen ji možná měl menší po tatínkovi. Možná že jsem to i řešila, ale náš doktor byl pohodář, mávl rukou nad kdečím.
@kacatko5 No neke, vy jste teda rychlí. My se teda plazíme, mám čekat, že se příští měsíc bude stavět? :confounded:
My se ale počítám postavíme až za dýl. Pak ale země se bude otřásat pod prvními krůčky našeho Golema...
1. srp 2012 ve 21:15  • Odpověz  • To se mi líbí
A ještě abyste viděly, jak teď můj Golemek vypadá.
1. srp 2012 ve 21:28  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@andulkaavetrelec Jo, je to rychlík :grinning: Z maličkého miminka je najednou velký chlapák, rychleji mi to utíká, jak umí spoustu věcí mnohem dřív než většina dětí jeho věku. Kamarádky holčička se umí "jen" otočit na bříško a to je pouze o pár dní mladší než Pája. A ten náš lumpík jí už krade hračky, prostě k ní přileze a sebere jí hračku a ona na něj chudáček kouká a nic s ním nezmůže :grinning: Oni nemají kam spěchat, spousta lidí mi říká, jestli je správné, co dělá, když je tak malý, ale já zastávám názor, že když to dělá sám od sebe, tak je na to tělíčko připravené a je to v pořádku. Protože co jiného bych měla dělat? Podrážet mu nožičky? Nemohla bych si s ním ani hrát, protože jakmile si k němu sednu, přileze ke mně a začne šplhat nahoru, staví se u prosklených dveří, u židle, u gauče, v postýlce, prostě všude. Je to můj malý dráček :dizzy_face:
Prosím tě, jakýho Golema? Každý mimčo je holt jiné, některé malé, některé větší, ta silnější dítka to brzo vyběhají :wink: Vím to, brácha byl neskutečný "buřt" a teď je kost a kůže, i přesto, že je v pubertě a začíná být pěkně nenažraný :grinning:
1. srp 2012 ve 21:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@andulkaavetrelec To je krásný chlapeček :slight_smile: A koukám, že taky nemá moc vlásků, že? To už má zoubek v pusince? T
1. srp 2012 ve 21:36  • Odpověz  • To se mi líbí
A nas Jakub teprve na kolinkach peruje a zuby nic :unamused: A to je tady temer nejstarsi :slight_smile: Ale co, on to dozene. Zase uz na nas dela "papa" :slight_smile: A je strasne vtipnej jak zacal zvatlat a spojuje slabiky - to je porad "baba, mama, bubu" :grinning:
2. srp 2012 v 11:27  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, tak vidím, že jsme sice jedni z nejstarších, ale pohodáři jsme pěkní. Sice se snažíme o něco jako lezení, ale nic moc. Spaní se u nás trošku zlepšilo, někdy se nám podaří spát i celou noc, ale ne každou a to je problém. Přes den toho taky moc nenaspíme a jediné co nám jde skvěle je papání. Malý je nejspokojenější, když má pořád něco v ruce a může žužlat. Jinak zuby zatím žádné. Ještě kojíme tak max 4x za den jen takové cucnutí a když tak v noci.
@kacatko5 jinak my jsme na půlroční prohlídce měli 6380g a 65 cm, takže taky nejsme žádní obři, ale nejsme ani tak šikovní jako vy. I když nejoblíbenější naše činnost je se snažit kdykoliv postavit na nohy a hopsat, ale nevydrží to dlouho. Nechce si ani sedat, hned se zvedá na nohy. :slight_smile:
Tak to je zhruba vše, co se týká novinek u nás.
2. srp 2012 v 11:44  • Odpověz  • To se mi líbí
Čauki,
my máme po včerejší půlroční prohlídce 7370 kg a 70 cm. Už baštíme nějaké příkrmy a zatím mu to docela jede :slight_smile:.
Jinak zuby taky nic, ani se nic nerýsuje ....

@andulkaavetrelec Malý na fotkách vůbec nevypadá, že je tak velký....a má krásná kukadla :slight_smile:.
Hele mám takový možná blbý dotaz, ale když přestanete kojit..třebas kolem toho desátého měsíce, tak budete dávat ještě nějakou formuli nebo nee? Mě včera doktor říkal, že pak už ani nemusím, ale děti to pijí přece až tak do dvou let né...?
2. srp 2012 ve 22:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@tobi1 Emmca pila sunar do tri let :slight_smile: ja myslim, ze v deseti mesicich jsou deti jeste malinke, aby byly uplne bez mlicka
4. srp 2012 ve 13:05  • Odpověz  • To se mi líbí
@cernucha Mě se to právě taky nějak nezdá....Viki pila Nutrilon min. do dvou let. Takže pak najedeš u prcka na sunar, až přestaneš kojit?
4. srp 2012 ve 14:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@tobi1 urcite, na zacatku prosince dokojim a prejdu asi na nutrilon, pokud ho bude pit, kdyztak budu zkouset jine.
4. srp 2012 v 15:12  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,tak jsme doma.Děti byly hodné a Adámek tam spal jak Šípková Růženka.Zato teď od 19,30h co usnul už jsem za ním byla 3x.Pořád pláče.Asi je mu tu vedro :frowning2: :frowning2: .
Lucka pila Sunar 24 do Tří let a pak jsem ji ho natvrdo sebrala.Hlavně kvůli zubům.
Adam taky nejdřív půjde na Nutrilon.
5. srp 2012 ve 20:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@gejbule1 Bud je mu vedro, nebo se tlaci zuby :slight_smile:
Holky, ja jsem z te materske role utahana jak fena :slight_smile: Dnes pani na hristi obdivovala Kubu, ze je pry velkej pohodar a ze urcite dobre papa, ze je peknej :grinning: Joooo, vsechno sedi, ale beda, kdyz jsme doma, to je proste zpruzelej a urvanej az beda. staci vyjet na prochajdu a je klid. Mate to taky tak???
6. srp 2012 ve 14:35  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak manzel se prave vratil z Londyna a jako darek mi privezl chnapku na nadobi a podtacky...... :grinning: no co dodat, to mi rovnou mohl privezt mop a hadr a bylo by to stejne osobni :slight_smile:
Nevadi, pry mi radeji da v prosinci libry, at si tam sama nakoupim co chci a to zas jako beru :slight_smile:
6. srp 2012 ve 14:50  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Ahojky holky,

tak jsme také zpět z dovolene. Jsem ráda že jsem doma.

Fotečky jsou kouzelný.... :slight_smile:
Jak zvládají prcci tohle horko? U nás nic moc.
Začínáme s příkrmy, moc jí to nejede... zatím jen mrkev a to mi fakt plive všude. :slight_smile:
CO dáváte za čajíčky jestli dáváte? A dali jste prvně mrkvičku a pak ten brambor nebo něco jiného?

Jinak Maty taky pije stále sunar a je mu přes 2a čtvrt roku.
Dr, doporučovala tyhle formule do dvou let. Ale Matymu to prostě chutná..... :slight_smile:
Kojit chci tak do roka a pak přejdu na Sunar. :slight_smile:

@gejbule1
My taky bojujeme se spaním. I přes den i v noci. :(

@cernucha
Mě nechce být Anička ani v kočárku, chce pořád někam lézt. JE to fakt nezmar.
No vidíš. máš praktického muže... :D SE divím, že ti nepřivezl ty holinky!!!! :D
myslela jsem na tebe, zda už máš muže zpět.
:slight_smile:
7. srp 2012 v 08:56  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj Holky,dlouho jsem tu nebyla a koukám,jak ti malí raubíři krásně rostou.Na kontrole před měsícem jsme měli 68cm,8,3kg a hlavu 44cm,takže cvalík,ale teď mi nějak nechce nic jíst,od všeho jen pár lžiček,mlíka tak 120,max 150ml.Jí vše,jogurt s ovocem,zeleninu kousky s těstovinou a masem,ale jen málo.Zato děsně rád žmoulá rohlík,ale hlídám ho,jinak je schopnej si ho nacpat do pusy celej :grinning: .Léto trávíme vesměs u našich na vesnici,koupáme se v bazénu,chodíme po lese a nadšení nebere mezí.Malej sám sedí a leze,no spíš couvá,dopředu ne.Spí celou noc a přes den tak 2-3hodky.Přidám foto a na jedné je s Davídkem,který má 3,5M a 6,5kg.Ten náš je vetší asi tak o tři čísla :grinning: Přeji všem krásný zbytek léta.
Jestli skupinu uzavřete,jak se dostanu dovnitř?Nemám žádné ponětí,jak to funguje.
7. srp 2012 v 11:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@charlie31 Zdravim maminku nejsikovnejsiho chlapecka z celych lednacku - myslim tim, kdyz se to vezme jako celek :slight_smile: Spinkani, papani, dovednosti......neuveritelny :slight_smile:
My meli dnes super noc, jsem zpet ve sve posteli, konecne zase spim s manzelem :slight_smile: Emmicka spinkala pekne celou noc bez probuzeni ve svem pokojicku. A Kubulka dal taky fajn noc 20-4-7.30, to bych brala poraaad :grinning:
Jo a dnes jsem to dostala, poprve od sestinedeli.
7. srp 2012 ve 12:35  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek