• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Leden 2012

17. prosince 2013 
Pár fotek z dovči.
19. srp 2012 ve 21:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@tobi1
Jůů, ty máš teda povedený fotečky, dětem to tam moc sluší.....Nádhera. Teda Adámek už je taky pěkně velikej kluk.
Taky máš pocit,že už doma nemáš to malý miminečko?
V čem upravuješ fotky?

Holky, dotaz na příkrmy, jak u vás vypadá jídelníček - tedy pokud kojíte.... :slight_smile:
19. srp 2012 ve 21:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@irenka Díky, my jsme foto maniaci :slight_smile:. Letí to jak z vody, to je fakt a já už si pomalu ani nevybavuju, jak byl Adam malej...
S fotkama nic moc nedělám, jen to trošku upravím v Picassu, je to jednoduché a hlavně rychlé :slight_smile:.

Já dávám zatím v poledne zeleninu s bramborem a potom večer rýžovou kaši, mezitím kojím jak to vyjde. Od dalšího týdne přidám pomalu maso a ovoce. Malej vypadá v pohodě, tak mu to tak zatím asi stačí.....
Přišla nám až teďka pozvánka na Vítání občánků...jdeme 30.8.,
20. srp 2012 v 07:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@tobi1
Já jsem na focení taky maniak. Ale stále se učím fotit a moc mi to nejde. Nějak nejsem schopná se s tím fotákem pořádně naučit.

Tak já začala se zeleninou, ted už do ní dávám trochu masíčka. Večer máme kašičku a líp mi po ní spí.
Ovoce jsem zkusila dneska poprvé banán,ale byly to jen 2 lžičky.
Ona tak strašně loudí, přijde mi, že nám závidí všechno co dáváme do pusy... :grinning: :grinning: :grinning:

My ještě pozvánku nedostali, a to jsem se na vítání hlásila... :astonished:
21. srp 2012 ve 20:20  • Odpověz  • To se mi líbí
My jsme s příkrmy docela už dost daleko, ale ne úplně úmyslně :unamused: Bohužel od té doby co jsem začala zeleninku a teď už i masiko, tak mi Elinka přes den nechce vůbec moje mlíko, strašně u toho zuří, pláče, protíná se, musela jsem odpoledne začít dávat ovoce, sušenky apod. Nejdřív jsem myslela, že je to prostředím, odpoledne jsme většinou venku a u známých, ale nechce ani doma, tam kde to zná, ani v sedě, ani v leže, prostě odmítá. Kojím jen ráno, večer a v noci někdy i 3x v poslední době, jako kdyby to chtěla dohonit ten den. Kaši nechce potvůrka, ale ta zeleninka v poledne jí chutná moc, spapá i víc než by měla podle tabulek. U prvního jsem tohle nezažila, Fany byl naopak skoro do 8.měsíce jen na mlíku a příkrmy mu nechutnaly...

Maminky nezažila jste to některá? Na kontrolu jdeme až za měsíc a já nevím, co mám dělat, jestli je to normální. Myslíte, že mám třeba mlíko málo výživné, nedobré? Já nevím.

@irenka
K jídelníčku, vařím a ispiruji se tady: http://www.maminkam.cz/recepty-na-prikrmy, už jsme vyzkoušely skoro všechny recepty pro 6.měsíc, hodně jsem si oblíbila batáty. Masíčko mám namražené na kousíčky a střídáme se žloutkem.
21. srp 2012 ve 21:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@kviido jj, už pěkně stojí i sám, když se něčeho chytne.
@irenka moc děkujeme za pochvalu foteček.
Jinak holky my už jíme skoro všechno. Chce hlavně to co jíme my, takže mu třeba dám ze svého talíře co jde, jen aby věděl, že jí taky s námi. Zuby zatím žádné nemáme a ani nevidím, že by nám rostly.Zítra jdeme na 8. měsíční kontrolu, tak jsem zvědavá, jak na tom jsme. V noci spíme velice dobře, většinou celou noc a už skoro nekojím, protože to malý ani nevyžaduje. Má raději flašku s mlékem a nebo čajem. :slight_smile:
22. srp 2012 v 15:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@lykanka
Ahojky, tak to si teda užíváš. Já tohle bohužel neznám v takové míře jako ty, ale také mám občas pocit, že mlíko nechce, protože vidí, že jíme něco jiného a já jí chci jen dát PRSO.
Asi ochutnala něco jiného a ted bude odmítat. já jsem u Matýska taky dlouho kojila, on příkrmy nechtěl, Anička je v tomhle podobně jako u tebe, jen já jsem neoblomná a to prso jí nutím. Takže když má žizeň tak si dál .
Zkus se poradit s Dr. někdo tvrdí, že mat. mléko se mění po půl roce života dítěte a některým dětem přestane chutnat.
Ale raději bych se zeptala.
Za tip na stránky děkuju, já zatím koupila skleničky a dneska prvně měla vařené ode mne. Mrkvičku, trochu těstovin (cca 2ks) a trochu masíčka. Moc jí to chutnalo.

@andraa
Jste dobrý ,ale taky o dost straší. Mám pocit, že u Aničky to tak řešit a pečlivě studovat nebudu.... :grinning:
Já pomalu zařadila to ovoce, ale víc se bojím. Má teď trošičku po příkrmech zaraženou stolici.
Kadí ob den.. občas mám pocit, že jí bolí bříško. Tak nevím co s tím.

Jinak holky, @cernucha asi měla pravdu, jsem jí říkala, že tak na vánoce bude Anička chodit a ta na ní tak koukala a povídá "hm, tak v říjnu". Obávám se, že měla pravdu. Ale jak jí mám udržet? Co na to páteř? Kyčle dle Dr. má v pořádku ale i tak, přijde mi to rychlý. :unamused:
Hodím vám sem pár fotek.
22. srp 2012 ve 21:37  • Odpověz  • To se mi líbí
22. srp 2012 ve 21:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla. U nás nastává taky pěkný chaos. Jarouš leze, při přikrmování teď poslední dobou řve a moc to nechce, zato moje mlíko jojo. Skleničky nechce, chce hlavně ochutnávat od nás, takže mu rovnou radši uvařím bramboru, nebo šoupnu okurku na ožužlávání, dnes měl kukuřičný klas (resp. to, co z něj zbylo). V noci o něm vůbec nevím, i když jedou plakal (asi kvůli zubům). Přes den spí 1-3krát, ale moc tomu nedá. David mu nechce půjčovat hračky, tuhle ho kopl do obličeje, prostě nám to sourozenectví začíná, já jsem jedináček, tak jsem na sebe zvědavá, jak je vychovám...
Fotky máte nádherné, to já upravovat neumím, na co mám manžela, že...
@irenka Nádherná fotka, jak spolu stojí. Neřeš, do chodítka ji nedáváš, nepomáháš jí, tak co. My jsme byli v zoo ve Dvoře. Jeli jsme tam i kvůli tomu, že Jarouše zvířata zajímají. A on to skoro celé prospal. Ale s batoletem je to těžké, pár jich tam bylo (podle vřískotu). Jaroušovi se ale líbí voda, byl tam jeden vodopád, tak to byl nadšený. Jo a zácpu máme teď pořád. Nemáme dávat banány, rýži a mrkev, jenže ta je skoro ve všem...
22. srp 2012 ve 22:45  • Odpověz  • To se mi líbí
A ještě jedna poměrně nová fotka, neupravená...
22. srp 2012 ve 22:51  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky. Taaak, nase myska krasne leze, je strasne vtipnej, udelal behem tydne obrovsky pokrok. Je ale porad dost protivnackej, urvanej a v noci tedy o nem bohuzel vim :slight_smile: Nekdy vic, nekdy min, kdyz se zadari nej noc, tak vstava 1x, ale to je spis vzacne. Ale uz to neresim, co bych na tom taky vyresila, ze jo? Proste ma bud obdobicko, nebo je to pan nespavec. Ani s jednim nehnu :slight_smile:
Prikrmy Kuba jede uz tri mesice a vse v pohode. Kojim uz "jen" rano, vecer a v noci, takze vlastne od nejakych 7 rano do 8 vecer me Kubicek vubec nepotrebuje, coz je fajn, ale stejne nevyuzite, nejak se nikdo nenabizi, ze by pohlidal a ja ze bych odpocivala :grinning: Zizu nema urcite, protoze za den vypije tak 300ml vody, takze ok.

@irenka Anicka je Anicka, nas nejvetsi a nejmladsi rychlicek :slight_smile: Nohy ji podrazet nemuzes, to telicko se s tim musi nejak popasovat. Kdyby nemela dostatecnou oporu a dostatcne pevne svaly, nemohla by delat to co dela :slight_smile:

@andulkaavetrelec Jarouska je super kus :slight_smile: Bracha ho uz skoro neobejme, vid? Krasni kluci.
23. srp 2012 v 08:17  • Odpověz  • To se mi líbí
par fotek mych lasek. Kubulka, nase ousko odstaty :slight_smile:
23. srp 2012 v 08:22  • Odpověz  • To se mi líbí
23. srp 2012 v 08:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@andulkaavetrelec
Teda ty jsou povedení... :slight_smile: Super kluci.
U nás už se to taky pere, zejména o vláčky a autíčka... :grinning: Myslím, že je lepší vychovávat víc dětí, než jedináčka.
:wink:

@cernucha
Jůůů, ten je šikovnej... jak jsem ti psala, brzy Aničku dožene. :slight_smile: :wink:
Mám pocit, že se změnil strašně od doby co jsem ho neviděla. Snad vás brzy uvidím. :slight_smile:
Napíšem si.
Jinak s tím albem jsi mne pobavila... by mě zajímaly myšlenkové pochody té nastávající maminky.... :grinning: :grinning: :grinning:

Holky, už jste byla některá na TBC s prckama?
Já ho chci nechat Aničce naočkovat.
A neslyšely jste o autismu u dětí, které byly očkované na MMR - mě to ted děsí a straší... :frowning2:
24. srp 2012 v 11:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@irenka Noooo, sikovnej, proste leze :slight_smile: Jako vetsina deticek tady :slight_smile: Ale je u toho rozkosnej a taky uz je nebezpecnejsi :slight_smile: Prijde ti jinej? Mozna jak ho vidis z jine perspektivy :slight_smile:
Asi se sejdeme az se vratime z dovci, ale to uz to budu mit zase slozitejsi, protoze Emmulka uz bude ve skolce.
Jooooo a Emmicka vcera zacla rikat "r" :grinning: Najednou ke mne prisla a ze to umi a je z toho totalne odvarena :slight_smile:
Jojo, albicko nastavajici maminky je hodne povedene a ona musi byt uplny mimon. Total prirodni clovek co se jezdi uvazovat k Temelinu. Zajimalo by me, jestli ma mobil, protoze to je prece taky skodlive. Ze nechce dudlika a jednorazove pleny, plus vse v jedne "pohlavne" specificke barve....ok, ale ty ostatni veci a jeji argumenty???? Treba argument na kolotoc nad postylku??? Pro me magor :grinning:
Tak Irenko, jak ty jsi me hubovala ze ctu ta silena fora tady na MK, tak ty vypust tyhle informace jako ze autisti po ockovani a tak. Vetsinou jsou to zpravy vytrzene z kontextu a je to jako jehla v kupce sena, Jen ta medialni masaz z nas dela vystrasene rodice. Ja taky v kojenaku videla odlozenou holcicku, ktera total spatne zareagovala na ockovani, ale na to nesmis myslet.Pokud tomuhle vsemu podlehnes, tak nebudes bud ockovat vubec, nebo jak na bezicim pasu, podle toho, co zrovna media vypusti do eteru.
24. srp 2012 ve 13:59  • Odpověz  • To se mi líbí
@irenka jo a TBC s Kubickem planuju urcite, ale dr mi doporucila, at mu ji dam az po roce, ze je ten imunitni system zase silnejsi.
24. srp 2012 ve 14:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@cernucha
NO jo, to je možný, já hoviděla jen v kočárku nebo jak lezl na dece a to byl hlavičkou ode mne a já zachranovala stojící Aničku... :grinning: tak možná je, ale vidím v něm Emmičku. Stále víc. Máš ty děti i když jsou holka/kluk skoro jako přes kopírák.
Je strašně sladkej... A Emmi je kouzelná a takovej smíšek. :slight_smile:
S tím MMR mě to dost zarazilo, asi máš pravdu. Já dávám jen základní očkování a nic víc. A ted chci to TBC, přeci jen sem proudí davy jiných národností a nikdy nevíš.
No občas si přijdu jako magor, totál vysrtašená, vyjukaná, stále více mám o děti strach. Ale to je asi normál. :grinning:
No at si každý dělá co chce, jen si myslím, že jestli v tomhle duchu bude dotyčná vychovávat svoje dítě, tak to bude v kolektivu pak něštastné. Nebude znát plno věcí, spoustu věcí bude mít jiných nebo vůbec a bude mimo společnost.
Ale třeba se pletu a dotyčná bude dítě vychovávat jinak, nebo změní názor nebo naopak bude učit dítě sama doma a do školky/školy ho dávat nebude... :slight_smile:
24. srp 2012 v 15:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@irenka Ja jsem taky vyjukana a vis jak moc, ale asi se pres to clovek opravdu musi prenest. V dnesni dobe ciha vsude tolik nebezpeci....Ja davam urcite vic nez jen zaklad,ale snad to taky neprehanim. I kdyz....pro kazdeho je hodne neco jineho no. Asi toho ma mala ve finale taky dost naockovaneho.
No covece lidi zacinaji rikat, ze Emmcika je podobna mne a Jakub manzelovi. Maji kazdy jina ocicka, Emmulka takova dosikma a Kuba kulata.
24. srp 2012 v 15:09  • Odpověz  • To se mi líbí
@cernucha
Já jsem slepouš, já nikdy nepoznám na koho je dítě podobné pokud to fakt nebije do očí. :grinning:
Manžu neznám, tak nemůžu říct, ale společný rysy tam oba mají, jak píšu. Jsou sladký. Zvlíště když je znám osobně...
to se pak na ty fotky kouká i jinýma očima.
24. srp 2012 v 15:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@irenka To o autismu jsem taky četla, spojitost se neprokázala, jen projevy autismu začínají zrovna v tom období. Já osobně uvažuju o posunu do vyššího věku, za to nic nedáš a nikdo tě nebude stíhat, když to dáš před školkou, tak se nic neděje. Každé očkování má svá možná rizika.
@cernucha Ona je ta paní ještě před porodem. Já jsem před prvním dítětem taky prohlašovala, že neochutná sladkosti do 3 let...Látkové plínky teda používám, ale šla jsem do toho s tím, že budu kombinovat a tak to dopadlo. Nojo, oči mají tvoje děti jiné, to jo. Kubík je nádhernej, i s těma ušima, miminko k pomazlení.
24. srp 2012 v 16:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@andulkaavetrelec Kdyz na nej koukam normalne, ani mi neprijde ze ma ouska odstata, ale pak ho blejsknu a z fotky je to jasne :slight_smile: Dekuju moc, je to muj smudlaci meda :slight_smile:
24. srp 2012 v 16:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@andraa tak teď mi to dochází...vy ale nejste ledňáčci??? Nebo???
26. srp 2012 v 16:45  • Odpověz  • To se mi líbí
Krásnéé fotečky :o)))
Přidám taky jednu :o))
26. srp 2012 v 16:55  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky mám dotazzz!!!
Jak Vám dětičky papají přes den a co všechno? Kolikrát pijí mléko, přesnídávky...a taakkk :o)))
Prosím :o))))
26. srp 2012 v 16:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@kviido
ahojky, Verunka je krásná vychechtaná, vy ještě jezdíte v hluboké korbě? Závidím.
Náš jídelníček: ráno kojení, v poledne zeleninka - zapít vodou, pak kojení než jde spát, odpolko trocha ovocné přesnídávky (cca 3lžičky), když kouká moc hladově tak odpolko dávám na procházkách křupky pro děti - z lékárny, jsou s lepkem ale bez cukru a soli. Večer trochu kašičky a pak zase kojení, v noci kojení.
27. srp 2012 v 08:59  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak u nas je to tak: Kubicek bumba ode me jeste vecer, v noci a trosku rano tesne po probuzeni, pak snida jogurt, lipanka nebo tak, v poledne obed, uz dokaze spapat i 200g presnidavku, odpolko ovoce a nekdy k veceru jeste kase z lahvicky, ale nekdy ne, staci mu to jak papa a ja jak nekojim cely den, mam vecer super nalita prsa a da si pekne pred spinkanim.
27. srp 2012 ve 13:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@irenka Máme to úplně stejně... :slight_smile:
27. srp 2012 ve 13:26  • Odpověz  • To se mi líbí
Konečně jsem našla trochu času a dala dohromady fotky z jižních Čech...máme jich asi 500, tak to byl docela boj :grinning:
27. srp 2012 ve 13:31  • Odpověz  • To se mi líbí
@tobi1 krasne fotky, strasne vam to slusi, prckove jsou nadherni :slight_smile:
27. srp 2012 v 15:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@tobi1 Společné foto nádherné, holčička v bundě kouzelná (hned bych taky nějakou holčičku chtěla), Adámek šikovnej, ale na moje oko hubenej, prostě normálně štíhlej, že jo, ale Jarouš mi to vidění zdeformoval...
27. srp 2012 v 17:13  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek