• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Leden 2012

17. prosince 2013 
@cernucha Díky

@andulkaavetrelec Třeba se do třetice holčička povede :wink:. No a docela mě pobavilo, že je Adam hubenej :grinning:...hlavně moje bolavé záda....
27. srp 2012 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda. Hezké počasí a rozdováděné mimčo mi moc nedovolí sedět u netu, tak tu nemám čas moc diskutovat :slight_smile: Přidávám pár foteček našeho skoro 8-mi měsíčního Pavlíčka. Je to šikula, od pondělka se krásně naučil dostat se ze stoje na zem, takže už mu nemusím být pořád za prdýlkou :grinning: Tak teď už jen čekáme, kdy ho napadne, že se lze pustit opory a vydat se na průzkum volného prostoru :grinning:
Mějte se krásně, ať dělají děťátka jen samou radost :wink:
27. srp 2012 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacatko5 Pěkné pěkné, jak už ho deka nezadrží... Já jsem taky z Pardubic. Kde bydlíš, prozradíš? Já na Bílém Předměstí...
27. srp 2012 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacatko5 neuveritelne, neumim si predstavit, ze by nas Kubulka takhle stal :slight_smile:
28. srp 2012 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak holky, ja se loucim. Dobaluju posledni veci a v 10 smer letiste. Mejte se tady hezky, treba tam bude wifi a ja vam napisu. Paaaa
29. srp 2012 v 07:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,moc vás zdravím.Dlouho jsem tady nebyla.Byli jsme na dovolené a teď jsem strávila s Adámkem týden s Rotavirama v nemocnici na kapačkách.Bylo to děsný ale teď už jsme doma tak na to už nechci myslet.
Koukám na krásné fotky šikovných dětí.My teda stoupání ani náhodou :slight_smile:
29. srp 2012 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda holky :slight_smile:
@andulkaavetrelec Nic ho nezastavi, je to takovy nas malicky tank, nic mu nezabrani v jeho ceste :grinning: No, ja nejsem primo z Pardubic, ale mame to kousek,jsem z Holic :slight_smile: Je fajn, ze tu mam "krajanku" :wink:
@cernucha No, tahle stojici fotka je nekdy z cervence, ted uz stoji mnohem lepe a dokonce uz si obejde jakykoliv nabytek a cokoliv si najde, zrovna ho nejvic bavi se postavit u konferncniho stolecku a hazet z nej veci na zem :grinning: Je to nas divoch, je trochu napred. Ale zase treba jeste nema zadny zoubek,i kdyz se mu uz nejaky cas protlacuji, zatim se zadny neprorizl. Stastnoi cestu vam preji :wink:
29. srp 2012 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 teda, chudáček Adámek.-( A byli jste očkovaní nebo ne? To si přivezl z dovolené?
29. srp 2012 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cizu Očkovat jsem ho na to nedala :angry: :angry: .Určitě jsme si to přivezli z dovolené ale naštěstí to tam dostal až poslední den.
30. srp 2012 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 No já jsem si pak nakonec říkala, že do něho rvu očkování zbytečně, ale ono to asi tak úplně zbytečné není.-(
A kde jste nakonec byli na dovči? Pamatuju, jak jsme obě řešily jestli do tepla k moři nebo něco jiného? My jsme teplo kvůli močáku malého odpískali a teď jedeme v září do Vysokých Tater - tak jsem zvědavá.-)
30. srp 2012 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, vy se flakate :slight_smile: zdravim z Lefkady. Nas drak se tady dnes poprve postavil. Je to s nim o tisic procent narocnejsi nez v cervnu, je neudrzitelny, mazeeec :wink: Malo spi, v noci se tak 3x budi a ani pres den doposud moc nespal, az dnes mamce dal temer tri hodky, hlidala ho sama. Ale jako je zlaty, to ne ze ne.
No a Emmulka je milionova. Napisu az budem v Pze, vracime se v sobotu. Zatim paaaaaaa :slight_smile:
3. zář 2012 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak Jaroušek se sám posadí. David to dokázal až v 10 měsících. Jinak máme 3,5 zubu. Dnes noc hrozná, máme rýbu. Zakoupila jsem si nový kočárek, dnes jsme měli premiérovou jízdu, v sedě z něj nevyskakuje, v poloze na břiše je to ve starém kočáře horší. Asi ho budu teď nosit hodně v nosítku, to je jistota. Kočárek Jané Slalom mám tento, byl v akci levněji: http://www.ondalek.cz/produkt/jane-slalom-pro-2012-limitovana-edice
4. zář 2012 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak my jsme lenoši, přestalo nás bavit pérování v kolínkách a další progres žádný - teda jo, je machr v točení se jako kompas a překulování - zbytek ho zatím nebaví:frowning2:
Zuby taky nic....a váha? Trochu se nám pochlapil, měl v 7měsícíh 9kg! (nevím z čeho, kojím a příkrmy má jenom ovoce a zeleninu - bez soli a cukru).-(
Holky, proč kupujete nové kočárky? Vy jste neměly trojkombinace???? Nebo mně něco uniklo?
Mějte se....pomalu balím na dovču, v sobotu odjíždíme do Vysokých Tater
4. zář 2012 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cizu Tak my jsme na tom hodně podobně jako vy :slight_smile: .Adámek je pohodář.Péruje kolínka a tím to končí.Já 3komb.mám ale koupím si lehčí golfky-ale až budeme sedět.Myslím tak v roce ho pořídíme.užijte si dovču :grinning: :slight_smile:
V kočárku si Adam sedne,protože si zapře nohy o hrazdičku a břišákama se vytáhne.Ale sám ještě nesedí.V noci je to pořád stejné.Každé 3hod se budí na kojení.Zub taky nemáme.
Nemocí jsme dost zhubli tak pomalu zase přibíráme.
@andulkaavetrelec pěkný kočárek :grinning: a Jaroušek je šikulka :slight_smile:
6. zář 2012 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Díky.Já právě taky uvažovala nad golfkama, ale když byl Jané v akci za 10, taxem do toho šla. No oproti Bebecaru je to rozdíl v té tuhosti, hmotnosti a skladnosti, ale jinak zjišťuju, že Bebecar je ve všech ostatních ohledech skvělý kočárek. Hlavně že uveze druhé dítě, nákupy a těžkou tašku na kočár, kterou jsem si koupila, miminkovská korba je prostorná a já už mám na něm vychytávky. Jo a taky se o něj nebojím, že mi ho někdo ukradne, když je po dvou dětech... Jaroušek se sám posadí a sedí, ale v Jané se po chvíli sezení zhroutil na bok, takže jsme se vrátili k ježdění na břiše ve starém. V novém jen na chvilku.
@cernucha No, vy si užíváte, tak ať se dovolená vydaří! Bez průjmu a horečky. My o víkendech jen na chatu, příp. jezdíme po návštěvách.
6. zář 2012 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
také se hlásíme po delší době. u nás toho moc nového není...Aguš se točí kolem dokola, ale plazení ani lezení zatím neví co je. mrská se na břiše jako ryba ve vodě a to je vše :grinning: také máme ještě hlubokou korbičku, ale plánuji tak max. za 14 dní dát do sporťáku, už se mi atm nevejde. Uvidíme kolik bude mít ted v 8měsících.
Co se stravy týče, tak kojíme v 5, pak ráno v 8, kolem 10té dostane nějaké ovoce, (banán, jakblko, švestky) -rozmixované, mezi 12-13 oběd to sní tak 150g, dřív jsem ještě dokojovala ale ted už ne, přijde mi že pak z toho ublinkávala, v 15 dostane půl skleničky ovocné přesnídávky, v 18.30 kaše ze 100ml vody, vykoupat dokojit a u toho ted poslední týden usne :wink:
@gejbule1 ty nemůžeš mít fakt klid ani u druhýho mimča. Tak hlavmě že už to máte za sebou a že všechno dopadlo v pořádku :frowning2: kolik váží Adámek? jako po těch 3hodinách budezní je fakt mazec, to už ani nevíš co to je se vyspat co :frowning2:
@andulkaavetrelec také máme Jané, ale starší model, tak jsem zvědavá jaký bude mít úspěch...
@cernucha užijte si dovolenou :sunglasses:
6. zář 2012 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmaarrkkeettkkaaaa Myslím že teď má něco kolem 7,3kg.Předtím měl 7,5 a zhubl mi na 7,0.Tak už zase malinko příbíráme :slight_smile: .Jinak na vstávání po 3hod jsem si stěžovala a pak mi několikrát ukázal že to může být i po 1,5 a to byl mazec.Takže teď po 3 mi to přijde jako luxus :grinning: .Už jsem si zvykla a když se nevzbudí tak jsem stejně vzhůru :slight_smile: .

@andulkaavetrelec na bebecar si nestěžuju jen je dost těžký a do auta se vejde špatně :angry: .Ale přes zimu s ním vydržím.Taky jsi měla i sporťák?
7. zář 2012 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmaarrkkeettkkaaaa Starší model kočárku míval průhlednou korbičku, což je výhoda. To jíte hodně teda, my pořád jen pár lžiček. Jenom kaše sní hodně, jinak pořád spíš ochutnává.
@gejbule1 Já mám obě korby u Bebecaru. Ve sporťáku bude Jára otočený ke mně, což je prý lepší pro psychický vývoj, když dítě na maminku vidí a může s ní komunikovat. No, každopádně ho ještě využiju, protože Jané je zase otočené dopředu. Akorát je ta korba docela úzká na fusak. Ty máš sporťák?
Jo a dnes se budil Jára snad každou půlhodinu. Už jsem si myslela, že se nás to nebude týkat, to noční buzení, protože spal fakt celou noc, jenže teď má rýmu a je to trochu horor. Odsávání je opravdový horor, má obrovskou sílu a minule mu po tom vyjela z nosu kapička krve, a to jsme na to byli dva...Takže odsávat v noci, nevím nevím.

Holky, co máte doma za léky na rýmu? Co si mám nakoupit na podzimní nemoci?
7. zář 2012 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacatko5 V Holicích bydlel můj děda, v Dudychově ulici. Taky tam mám něco jako "příbuzné", prostě syna od přítelkyně mého otce, mají devítiměsíční miminko a 2,5 letou holčičku...
7. zář 2012 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec tak to bych ti prala videt jak ji Kuba :grinning: rano celeho jogurta, v poledne 200g presnidavku masozelnina, odpoledne ovoce a pak na spani kojim :slight_smile:
Covece ty mas veci, to jsem fakt jeste neslysela, ze by bylo lepsi mit kocarek obraceny proti sobe kvuli psychickemu vyvoji :slight_smile: A pak nam prazandam pis, ze vechno moc resime :grinning:
7. zář 2012 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čauki,

@gejbule1 Tak hlavně, že je Adámek už OK...váhu za chvíli dožene. A my kojíme v noci taky pořád co ty tři hodinky, někdy ho ošulím dudlem, ale moc nee.
Jinak my už máme venku druhý zub, lezeme a je fakt docela rychlý :grinning:. Taky máme ještě korbu, Adam jezdí rád na břiše, ale během září z toho určo už bude sporťák, je tam docela napasovaný.
Co se týče jídla, tak Adam miluje banány, na svačinu sní klidně celý. No a k obědu dá celou misku a k večeři taky celou misku kaše :slight_smile:.
7. zář 2012 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha No abys věděla, taxem to dnes trochu přehodnotila a ten pohybový vývoj je třeba sledovat. Dnes jsem potkala jednu známou a ta má 1,5 letou holčičku, ležáka. Holčička vypadá jinak úplně normálně. Vynadali jí, že s Vojtovkou měla začít už v 8 měsících a ne až teď. Má před porodem, tak jsem zvědavá, co bude s tou holčičkou a proč to její MUDr. neřešila, příp. proč to neřešila ona (moc asi neměla srovnání nebo jí její mamina přesvědčovala, že se dnes vše moc řeší).
A pak jsem četla jeden článek, kde bylo, že 70 procent dětí nemá s vývojem problém, 25 má nějaké lehčí odchylky a 5 těžší. 5 procent je docela dost, to je na 100 000 ročně u nás narozených dětí 5000 dětí, které mohou v pohybu vážně zaostávat.
Já jsem cíťa a Pražačka taky trochu: žila jsem tam 8 let :wink:
7. zář 2012 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a ještě něco. Jára teda při plazení za sebou tahá nohu jako raněnej voják a jako jeho starší bratr. Odráží se jen jednou nohou. Jenže dnes poprvé začal lézt po kolínkách, takže nám se tato odchylka asi jaxi napravit už nepodaří.
Jí málo, ale na jeho siluetě se nic nezměnilo :grinning: . Můj odhad váhy je 11,5 kg :grinning:
7. zář 2012 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec no ale pokud to maminka necha zajit takhle daleko a do roka a pul neresi, ze je dite jen lezak, tak to uz musi byt neco spatne na vsech stranach, ne?????? Ja byla s Emmickou plasan, dvakrat jsem s ni byla u fyzioterapeuta, protoze se nepretacela. Je to vsechno hlavne o mamince a o detske doktorce, ta prece prvomaminky vede nejvic. A i kdyby holcicku vozila v kocarku treba hlavou vzhuru, to by asi nepomohlo :grinning:
A o tahani nozicky za sebou jsem slysela u hodne deti, i jsem to sama videla :slight_smile: To neboooj. Jakub je myslim pohybove uplne v poradku, zatim samozrejme. Je az neuveritelne jaky udelal pokrok za techto deset dni. Vezla jsem sem pomalicku a opatrne lezouci miminko a odvazim si draka co stoji a ujde si dva kroky k opore, u ktere se postavi. Neuveritelny. 20.srpna zacal lezt a 3.zari stoji.......plazeni uplne vynechal, stejne tak nelezl nejdriv dozadu, ale rovnou dopredu.
8. zář 2012 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha No já nevím, jak to je s tou maminou, jen si zatím domýšlím. Přijde mi, že se moc nestýkala s jinými maminkami, jen s tou vlastní, která tuhle holčičku v 8 měsících posazovala na nočník, takže má ještě zádíčka špatná. Sama se neposadí, pasivně sedět umí. V leže na břiše třepe nožkama. Je mi jich na jednu stranu líto, na druhou ale to chtělo trochu sledovat, hlavně ta doktorka to po... Jinak gratuluju k pokrokům Kubíka, i když to teď už budeš mít dost mazec, že?
Jinak mi teď přijde trochu divné, že někde psali, že děti musí co nejvíce lézt, jako kdyby člověk musel nutně projít stádiem pejska. Ale fyzioterapeut teda nejsem.
8. zář 2012 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdááár holky!!!!!
tak vás tak dočítám a koukám jaké pokroky dělají ty naše dětičky!

@gejbule1
hlavně že už je viroza za vámi... fuj, muselo to být hnusný. :(

@andulkaavetrelec
To je hustý to co píšeš o té holčičce v 1,5 roce. nějak se i chce napsat "chudáček holčička" :(
Ale to je asi každého věc že? :slight_smile:

@cernucha
Jaká byla dovolená????
9. zář 2012 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holkky,tak jsme byli na 8Mkontrole.69cm 9,2kg a hlava roste :grinning: Čilý čiperný a trochu napřed dle doktorky.Stojíme,obcházíme nábytek a poslední týden stojí sám bez opory.Zatím tak 10vteřin,ale zkouší to čím dál častějc.Poslední dobou má novou zábavu.Sune koš na prádlo po podlaze a chodí za ním.
Vstáváme kolem 5,dáme mlíko a spíme cca do 7,30.Jogurt s ovocem ,lipánek ,dojídáme kolem 11h,pak odpoledne zeleninu s masem,mám mražené různé mixy,tak to jen odmrazím a lehce převařím.Odpo ještě ovoce na sváču a k večeři kaši nebo mlíko.Teď to máme krapet rozházený a sme hodně na mlíku neb nám rostou dva zuby najednou.Ale docela to jde je krapet mrzutější a budí se v noci.
@andulkaavetrelec s tou nohou to bude dobrý,náš malej ji taky pár dní tahal než začal po dvou kolínkách.A teď leze jak o život.
11. zář 2012 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,chtěla jsem se zeptat,kdy asi budete shánět první botičky?V lekárně nebo obuvi?Zatím se teprve rozhlížím a uvítám rady :grinning: .Tady na diskuzi jsem četla o nějaké značce Robeez,že maminy jsou s nima spokojený,mají i první capáčky a na stránkách pěkný výběr
11. zář 2012 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@charlie31
Ahojky, my už botičky máme. A jinak chodím pro botičky do Zdravotnických potřeb tady u nás. Mají tam i levno a jsou kvalitní, já kupovala Essi a velká spokojenost. Je tu ještě značka Fare, ale ty jsou strašně drahý.
11. zář 2012 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@charlie31
Ale máš doma pěknýho šikulína. Ani teda před sebou žádný košík na prádlo zatím netahá ale vyleze kam chce a v postýlce chodí jako pešek do kola... :slight_smile:

A jsem na sebe pyšná, snažím se jí držet tak, aby jen lezla a nechtěla sama chodit. Zatím se daří,ale jak dlouho ještě to fakt netuším.
Dnes má přesně 7měsíců. Je to mazec jak to letí. :slight_smile:
11. zář 2012 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek