• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Leden 2012

17. prosince 2013 
@irenka Ono to postavování u tvé holčičky je asi v pohodě. A chce už i chodit,jo? My už se taky postavujeme, Jára má hroznou sílu v nohách, když zvedne to svoje obrtělo.
@charlie31 Chlapeček vypadá opravdu šikovně, už máš doma malého klučíka, ne miminko. Jo a my máme vlásky zatím jen jemné, krátké. Díky za tip na botičky a capáčky.
12. zář 2012 v 08:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Anoj holky. Nestiham se pres den ani podivat na internet, tak dohanim ted vecer.
Mate krasne a sikovne deticky, ja jen ziram, parada. Ja pres den bud makam doma, to kdyz Kubulka usne, nebo malemu asistuju a to porad. Jak objevil kouzlo postaveni, chce stat vsude a chce se stavet u vseho. Leze na schody a tak.... Jenze je jeste hodne vratkej a kdybych neasistovala, bude z toho hodne padu a modrin. A kdyz nema doma segru, je proste zavislej na me a na mem vytvareni zabavy, no mazec!!! Ale rekla jsem si, ze hazim vse za hlavu a budu se prdolkovi proste venovat. Jinak je hodnej. V noci se vstava bohuzel dvakrat, pres den soava tak 45 minut dopolko a tak kolem 2 hodin odpolko. Odpoledne, pokud nevystihnu spravny cas, usina se s revem a spi neklidne a min.
Jinak Emmulka je zpet ve skolce, je zlata a kompletne sobestacna, obslouzi se se vsim vsudy sama, jen zadecek po kakani utiram ja :grinning:
No a o dovolene no comment, to nebyla dovolena. To byl permanentni hon na Jakuba, vecne buzeni v noci a malo spanku pres den :grinning: Dovolenou mel spis manzel tady doma.
12. zář 2012 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cernucha Tvůj popis je super :grinning: :grinning: :grinning: .My sice ještě nestojíme ale asistenci potřebuje také takže jsem si řekla že na všechno kašlu a sedím na dece a hrajeme si.Včera jsem byla chvíli s kamarádkama.Hlídal manžel od 16-19,30 včetně krmení a koupání.Já přišla na uspání protože bez prsa to zatím nejde :angry: .Když jsem přišla tak tu byl vyřízený manžel.Prý nechápe jak to můžu celé dny vydržet :slight_smile: .
13. zář 2012 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky maminky,dlouho jsem tady nebyla.chtela bych se zeptat,jestli nemate nektera zkusenost s krvi v plinecce?nebylo ji tam moc,ale stejne.byla Jrpem u doktorky a ja mi dala neJake prasky,navic mame uz 14 dni prujem.nevim jestli Jsem nemela jit spise do nemocnice.mala mi nechce prikrm ani nic ze lzicky,tak davame mliko proti prujmu. budu rada za kazdou radu.
13. zář 2012 ve 20:01  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ifilonka Ahoj,já teda moc zkušeností nemám ale asi je důležíté kolik krve bylo,byla jen jednou?Byla z prdelky?A jak často máte průjem-vodnatý?Máte teplotu?Pije ti normálně a kolik?Jestli to trvá déle tak bych se určitě ještě někde poradila :frowning2: .Důležité je aby malá měla dost tekutin :confused: .
14. zář 2012 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Tak krve bylo jen trošku a spíše v hlenu.Průjem chvilku máme a pak zase ne,byla jsem s tím u doktorky.něco málo jsem četla že by to mohla být alergie na mlíko,tak nevím,od včerejška jsme krev neměli,tak snad už to bude v pohodě.Malá mi ted pije jen mlíko,takže čaj do ni vůbec nedostanu :unamused:
14. zář 2012 v 11:46  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ifilonka to by mozna ta alergie na bilkovinu kravskeho mleka mohla byt, ale ta se da zjistit pomerne snadno. Bud to sama vypozorujes, nebo jednoduchym krevnim testem. Asi bych se nespokojía jen s tim, ze mi da dr jen nejake prasky.
14. zář 2012 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dlouhi se nam neozvala Bohunka, tak jsem koukala na jeji profil a je neaktivni. Zvlastni, co?
14. zář 2012 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ifilonka Taky mě napadla nějaká potravinová alergie, ta se takhle projevuje. Nedávalas něco nového v příkrmu nebo tak?
14. zář 2012 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak je tam a krasne cinka o lzicku :grinning:
16. zář 2012 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tobi1 Nic nového jsem nedávala.Ale už je to lepší,už kakáme skoro normálně a krev nikde.UFFF tak snad už to bude o.k. :slight_smile:
16. zář 2012 v 15:46  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tobi1
@cernucha
Moc děkuji za rady a za koment :wink:
16. zář 2012 v 15:47  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Blahopřejeme. My máme už 6 zubů. Ale taky o ně můžeme při našich pádech přijít, že...Na Bohunku jsem taky myslela, asi si nás jen čte. Třeba udělala na koníkovi nějakou špatnou zkušenost, jako já minule, a dva roky se odmlčí.
17. zář 2012 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec andulko, neumis si ale predstavit jake peklo mame misto noci. Zoubku je venku jen kousicek a proste NESPIIIIIII :rolling_eyes: vstava treba 4x za noc, pak nad ranem byva vzhuru i hodku a pul, neustale v postylce stoji, heka, pofnukava. Nurofen totalne bez efektu, dneska jsem zasla pro nejaka homeopatika, ale pochybuju, ze budou mit nejaky efekt. Jako ja uz usinam ve stoje, vazne. Dneska jsem jela s malym do lekarny a jak jsem se drzela madla kocarku, svitilo slunicko a ja tak monotone sla, privirala jsem na ferovku oci na usnuti. Siiileny.
Jo a co jsi udelala za blbou zkusenost?
17. zář 2012 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec andulko, neumis si ale predstavit jake peklo mame misto noci. Zoubku je venku jen kousicek a proste NESPIIIIIII :rolling_eyes: vstava treba 4x za noc, pak nad ranem byva vzhuru i hodku a pul, neustale v postylce stoji, heka, pofnukava. Nurofen totalne bez efektu, dneska jsem zasla pro nejaka homeopatika, ale pochybuju, ze budou mit nejaky efekt. Jako ja uz usinam ve stoje, vazne. Dneska jsem jela s malym do lekarny a jak jsem se drzela madla kocarku, svitilo slunicko a ja tak monotone sla, privirala jsem na ferovku oci na usnuti. Siiileny.
17. zář 2012 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Tak to teda o zoubcích opravdu víte. U nás je pláč kvůli: zubům, prdění, opruzenině, rýmě, takže nějaký důvod se vždycky najde, ale musím říct, že spíš o dítěti nevím. Špatná zkušenost: vlezla jsem na nějaká hádavá fora, pak se taky scházela s jednou maminkou, s kterou jsme si ne úplně rozuměly (seznámily jsme se tady), no a tak mne to odradilo.
18. zář 2012 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Ještě mě napadlo, že tvůj syn se projevuje jako ten můj první. S ním to byl horor, řval hodně a klidně 4 hodiny, v noci se budil do 3 let. Vypadá to, že máš citlivé dítě jako já.
18. zář 2012 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky cvičíte nějak s miminkama?? Verunka bude mít 25.9. 8.měsíců a leze občas dozadu, ale nechce si vůbec sedat ani nějak lést :frowning2:
Je to divné? Skoro všichni už sedíte, nebo lezete :frowning2:
19. zář 2012 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kviido Buď v klidu, nás je o dva dny starší a jsme na tom úplně stejně :wink:)
19. zář 2012 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kviido Necvičíme, odkoukal to od staršího syna, druhé dítě je často v pohybu velmi rychlé. První syn se posadil poprvé v 10 měsících. Taky nejdřív couval. Dnes jsem opět potkala tu maminku, co má holčičku, která je na tom stejně jako Jaroušek, ale je jí 1,5 roku. To je něco jiného. Bohužel. Takže neboj, času má na všechno hodně. Jenom ji nijak neomezuj a dej jí hodně příležitostí se hýbat (my jezdíme v kočárku s kšírkama v kleče, ne v sedu).
19. zář 2012 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kviido - my jsme na tom stejne, Viky je dnes 8mes. a take zatim nesedime ani nelezeme, zatim jen perujemena kolinkach
19. zář 2012 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky, ale jestli máte pochybnosti, tak se obraťte na pediatra, příp. koukněte na stránky, co by kdy přibližně mělo dítě umět v psychomotorickém vývoji. Když se začne cvičit brzo, tak příp. odchylný vývoj se dá zlepšit. Když vidím tu známou, která přišla pozdě, až po 1. roce a vynadali jí, že měla začít cvičit už v 8. měsíci a holčička nesedí a moc ani neleze a je jí 1,5 roku. Někteří pediatři jsou velmi laxní...
19. zář 2012 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec Já pochybnosti nemám - malého viděla paní, která se zabývá psychomotorickým vývojem dětí - chodíme k ní na cvičení (říkanky a takové srandy) do mateřského centra - dívala se na něj a došly jsme k tomu, že to žádný blok není, přetáčí se správně, pase koníky správně,cucá prsty na nohách apod. jenom ještě neleze a nesedí - prý je to v normě. A lezení může být u nás problém, protože máme dřevěné podlahy (koberec nikde) a on si hraje na zemi na podložce, která mu taky možná klouže. Takže zítra jedeme koupit kusový koberec a uvidíme.
Btw - můj synovec ani nelozil, rovnou si stoupl....a na takové děti jsou i tabulky malé.-))) Já jsem zase v 10ti měsících chodila a ve 12m jsem se byla schopna domluvit s cizíma lidma - no každé dítě je jiné....
19. zář 2012 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cizu Já už to neberu na lehkou váhu, ale samozřejmě nějaké drobné odchylky ve vývoji (měsíc dva apod.) nejsou problém. Jen jsem četla, že když se začne cvičit pozdě, tak už jsou zafixované špatné návyky a déle se to pak napravuje. Ale vy jste "zkontrolovaní", takže v pohodě.
19. zář 2012 ve 22:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak pohybove je myslim Jakub uplne v poradku, ale to spani.... Jsem z nej fakt zoufala. A jako bonus ma najednou uplne trauma z usinani ve vlastni postylce a chce chovat a chovat. Holky, mne jebneeeeee! Pomoc!!!!!! ty jeho nocni vystupy.... No comment :rolling_eyes:
20. zář 2012 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cizu mám osmiměsíční dceru, ještě se ani neplazí, neleze, nesedí, nestoupá si. Zvedá se na rukách na bříšku a otáčí se na všechny směry a taky je v pořádku :slight_smile: máme to potvrzené od fyzioterapeutky...
20. zář 2012 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, my teda lozíme po čtyřech, sami se posadíme a neustále vstáváme u všeho a všude. Jenomže také padáme a to je už pak horší. Malý je hrozný herec a pak řve, jak kdyby ho párali. Umí už vylézt i na schod, který máme do kuchyně. Jinak zuby pořád žádné, zato apetit k jídlu přímo neskutečný. :slight_smile:
20. zář 2012 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem Kubicka pomlouvala a on mi dopral naprosto nadhernou noc jen s jednim probuzenim, naspala jsem temer devet hodin a ted uz dada hodku a trictvrte v kocarku pekne na zahradce a ja mam doma klid a prostor na praci.
Jinak taky leze, stoupa si kde muze a uz se drzi jen jednou rukou frajer :grinning: naucil se i pomerne rychle dostat ze stoje na zem, takze padu ubyva. Ale stale si neumi sam sednout a ani jako neni naznak, ze by to chtel delat, tak nevim jak mu to ukazovat.
Dnes se ve mne na chvilku zastavilo srdce, kdyz rano dolezl k nocnimu stolku, postavil se u nej, chytl lampicku ( mame vysoke sklenene na nerezove tyci) a tahl ji. Ja jak se lekla, krikla jsem na nej, tim se lekl i on a padal i s lampickou v ruce na zada. Krve by se ve mne nedorezal. Lampicka se Kubulkovi rozbila asi tak centimetr od obliceje a on nema ani skrabanecek. Fuj!!!!! Opravdu je to ted velke hlidani.
21. zář 2012 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nam bylo 8mes. teprve predevcirem, a jak uz jsem psala mz zatim neleze ale usna tu je, plazime jak krasne, zvedame se na ctyri, perujeme, a ted posledni dva dny klecime a pridrzujene se jen jednou rukou. Zatim nesedime (vzprimene) je sikmy sed, s oprenim o ruku (vetsinou o loket, ale umi to i o dlan), jen narovnat zadicka a sedime. U dr (pediatricky) jsme byly v utery a pry umi vse co v 8mes. ma, tak ze to zatim neresim
21. zář 2012 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,u nás se taky neleze.Adam sedí a zvedá se na kolínka a pohybuje se svým stylem přískoků.Ve školce jsem mluvila s maminkou co má 10měsíčního chlapečka.Říkala že na 8měsíční kontrole nedělal vůbec nic.Neseděl,nelezl,nestoupal si.A najednou během 14ti dnů začal lézt,sedět a začal si stoupat.Takže opravdu má každé dítko svůj postup když není nemocné.
Venku už je docela zima,já se tak netěším :frowning2: :frowning2: .Já mám tak ráda teplo když se nemusí mimča navlékat.
Včera jsem zkoušela chleba se sýrem a mělo to velikánský úspěch :slight_smile:.
My máme problém s pítím.Když nepije z prsu tak lahev naprosto ignoruje :angry: .
22. zář 2012 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek