• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Leden 2012

17. prosince 2013 
@cernucha my se skaslem neco natrapili, vsak vis, takze uz mame vychytanou nejlepe zabirajici kombinaci sirupu.
11. říj 2012 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka jasne Spiropent je nase klasika. Rano a tak v pet odpoledne spiropent, mezitim nekdy po dopolednim spinkani mucosolvan a na noc, pokud malou budi v noci kasel, tak sinecod. To je nase zachranna brzda u kasliku. Mam zvlcovacku vzduchu, nechces pujcit?
11. říj 2012 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha
Zvlhčovač není potřeba, moc děkuju.
Nám ten sirup napsala po 12hod. Tak jsem dala ted v 8 večer a zase pak ráno. Tak snad to není špatně.
Na vykašlávání máme taky Mucosolvan. Ale co mi napiš,jak ty léky mrněti dáváš?
Anička mi všechno plive, jak jsem psala ani už příkrmy nechce :( Je to s ní boj.
11. říj 2012 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka spiropent nemuyes davat vubec na noc, proto se ti mala dusi. Roztahne ji to prudusky a ona muze vykaslavat, ale tim padem vykaslava ted, chapes? To ti mela dr rict. Ani mucosolvan nesmis na noc davat, to je zase expectorans, tedy lek uvolnujici hleny a ty pak vykaslavas. Proto vsechny tyto leky po spinkani a odpoledne max v 17 hodin.
11. říj 2012 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha
Hm, tak dobrý.. jsem kráva... ach jo. O tom Mucosolvanu to vím... ale proč mi teda Dr. napsala ráno a večer a po 12ti hodinách? Už víš, proč chci jiného pediatra?
Ouje, to bude noc, :angry:
11. říj 2012 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka Ahojky\ tak jak vám je?
U nás se taky trochu marodí.Od pátku má Adam rýmu jako blázen,Teklo mu z očí i z nosu.Teď už má normální rýmu která mu pěkně teče ven tak pořád odsáváme.Teplotu nemá ale noci jsou děsné :frowning2: :frowning2: ..
Dnes i Lucka tvrdí že ji bolí v krku tak jsem zvědavá coi z toho bude :angry: :angry: .
Já tak nemám ráda podzim!
14. říj 2012 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1
Ahojky, u nás se to má následovně.
Anička se v noci dusí už jen málo, zítra jdeme na poslech k Dr.
Ale Maty mi dneska začal zvracet a má průjem a teplotu. Tak už se musímjen s jen smát.
Se z toho snad nevyhrabeme. :slight_smile:
Co u vás?
14. říj 2012 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky jak mám naučit verunku jíst "kousky" v obídku???? ... koupila jsem ted i pár jídel pro 8.měsíc, tak tam už ty kousky jsou (někdy i opravdu kusy)...a ona to nechce :frowning2: vyvádí u toho a někdy se i vyzvraci :frowning2:
15. říj 2012 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lykanka my jsme taky takhle malinký a líný :D :D ... jenom se převalujeme, válíme ty naše sudy a nic ... ale je pravda, že jsme dostaly pozvánku k nějaké neuroložce, na kontrolu :( tak snad to bude v pořádku...
15. říj 2012 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cuci25 to už jí takhle dáváš??? :slight_smile: to je fajn, já se toho všeho nějak hrozně bojím :frowning2: nevím co můžu a nemůžu jí dát... čteš to někde, nebo prostě jenom sama od sebe něco zkoušíš??? ... my teď řešíme problém s kouskami :frowning2: prostě jak jsou nějaké kousky v obídku...tak nic nedáme do pusy, vztekáme se :frowning2:
15. říj 2012 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kviido
Mě to Anička taky dlouho nechtěla a ted začínáme s příkrmama naonovo.
Ale jelikož je závistivá a chce co máme na talíři, tak já jí dávám od sebe mrkvičku co je uvařená a tu dlabe. :slight_smile:
Dej jí čas, oni si zvyknou. někomu to trvá déle. A dlabe ti ty kukuřičné krupky?
15. říj 2012 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kviido malá teď po měsíci začla jíst konečně lžičkou zeleninu i přesnídávky :slight_smile: Než jsem přišla na to, že neche lžičku, ale zeleninu třeba na piškotě sní, trvalo mi to skoro ten měsíc, teď z ničeho nic přijala lžičku :slight_smile: No já se taky bála rohlíku a chleba, rohlíkem se trošku dávila, tak dáváme občas ten chlebík s máslem na snídani, hlavně o víkendu, když jíme všichni společně. Teď už můžou podle mě prakticky všechno. Spousta holek tu psalo, že se řídí tím, co je napsáno na www.kojeni.net. Mě to nejde otevřít, já mám od kamarádky taky takový přehled, co v jakém měsíci můžou, tak se snažím toho držet. Sofi se kouskama taky nejdřív dávila a vypadala vždydky, jak kdyby se jí chtělo zvracet, ale teď už je to dobrý, i zeleninu už nemixuju, jen rozmačkám, asi to chce čas, každý dítko je přece jiný :wink: A Sofinka ještě taky neleze a nesedí, ani sudy neválí, jen se teď trošku začla plazit a na žádný neuro nás neposílají, tak se neboj...
15. říj 2012 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka No nevím jestli jí mám nějak nutit, to asi taky není řešení, tak to zkusím a když se začne vztekat, tak jí nechám být ... Myslíš takové ty "žížalky" ? :slight_smile: ne, tak ty mi nechce, zkusila jsem normální, banánové, jahodové a nic...i takové ty "chlebíky" zwieback...a nic...tak nevím :frowning2: vše co je k jídlu, tak zahodí, vše co není, tak strčí do pusy. :grinning:
15. říj 2012 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cuci25 tak alespoň že jsi na to přišla jinak :slight_smile: jo jo jsou to naše potvůrky malinký :slight_smile:
a chleba dáváš normální, obyčejný? ... a mohu se zeptat ten přehled jak máš? nemáš to v počítači? Nebo? jestli bych mohla nakouknout? :slight_smile: na to kojení kouknu :slight_smile: děkujiiiii
15. říj 2012 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kviido
Já bych jí určitě nenutila. Já jí taky nenutím, když mi nic nechce.
JJ, ty křupky myslím kukuřičný, ale já kupuju v lékárně takový dlouhý a bez příchutě.
Chlebík dávám s kůrkou kousíček, ona si to ožužlá a půlka skončí na oblečení, v kočárku nebo v nosítku.. :slight_smile:
Já taky koukám co všechno smí a co nesmí na internet. Navíc máme Alergie tak je to s jídlem opatrnější.
A jinak se netrap tím,že ti malá ještě nestojí... bud ráda. A neboj, každé dítě je jiné a na tabulky nekoukej. :slight_smile:
15. říj 2012 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kviido Co se týče těch větších kousků, začala jsem dávat teď malé bílý toustový chlebík s Lučinou pro děti, nebo Lučina Žervé, nevím jestli je úplně košer, ale strašně jí to chutná a naučí se tak s dvěma zuby papat, žužlat větší kousky.

Také marodíme, Franti má zánět ucha, v sobotu z ničeho nic vysoká teplota zimnice, bolest a v noci samo prasklo a vyteklo, ale bylo to divný předtím kromě rýmy žádný náznaky. Takže ho mám doma, je smutnej, protože máme novou super školku v dědině a moc rád do ní chodí. Eli má rýmu poprvé v životě, ale je skvělá, zvládá to líp než Fany, když byl mimino.
16. říj 2012 v 00:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě ke křupkám kukuřičným, zkusila jsem rýžový a jsou lepší, míň se paplou a chutnaj taky dobře :slight_smile: ale nemají je zase všude. Já je koupila v nějakým obchodě s bio věcma náhodou, protože tam normálně moc nelezu :slight_smile:
16. říj 2012 v 00:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já dávám už různé věci jako chlebík se sýrem,lučonou,krupicovou kaši,bramborovou a měl dokonce i svíčkovou.Chce všechno co vidí u nás.Kousky nám problém nedělají ale zase mi vůbec nechce nic pít.Jen ode mne.Zkoušela jsem všechno možné a nic.Ani žádné mléko/nutrilon,Beba/.Prostě odmítá lahvičku :angry: :rolling_eyes: :rolling_eyes: .
16. říj 2012 v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 - a neodmita spis savicku? Zkus ten nekapaci hrnecek.
16. říj 2012 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 jak je to s tou krupicovou kaší? odkdy ji naše mrňata můžou? na některých sáčcích je napsáno až od 3 let :confounded:
S tou svíčkovou jsi mě rozesmála, protože dneska jsem Eli taky dávala majdu roštěnku, jen trošku z mého talíře :slight_smile:
My pijeme kromě MM koj. vodu, teď jsem zkoušela čajík bylinnej, protože má rýmu, ale nechce ho, což jsem ráda, protože Fanymu moje sladký čaje zničily pravděpodobně zuby.
16. říj 2012 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čauki,
u nás měly obě děti tři dny teploty, pak se jim spustila trochu rýma, ale žádná tragédie. Adam se plazí, zkouší sedět a občas lozit...ale když mu to nejde, tak přejde zase k plazení. Adam odmítá jakékoliv mléko, takže ještě stále kojím...ale mám trošku podezření, že má nějakou alergii z mléčných výrobků - nechce ani jogurty, navíc když do něho trochu dostanu, tak má vždy kolem pusy vyrážku....
Kaše kupuju ve zdravé výživě Nominal, maj i pohankovou nebo jáhlovou a navíc jsou o polovinu levnější než Sunarky apod. I Křupek mají větší výběr, třebas pohankové a ty patlaj fakt minimálně :slight_smile:.
No a konečně jsme už přehodili kočár na sporťák, tak jsem zvědavá jak se to bude Adámkovi líbit :slight_smile:.
16. říj 2012 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, u nas taky par novinek, Kubulka je odstavenej, uz mu evidentne moje prso nic nedavalo, odjela jsem na vikend do Spindlu a mladej pan ani nespozoroval, ze jsem pryc. Daval si Nutrilon a budil se jednou za noc na lahvicku a bucal krasne dal. Trapilo me svedomi, tak jsem mu prso jeste dala kdyz jsem se vratila, chytil se, ale vazne mu to bylo ukradene. To na lahvicku se vzdy krasne smeje a tesi se. Takze ja uz mam doma nekojenacka.
Jinak Kubulka papa a bumba uplne vsechno, nema problem vubec s nicim. Snidal uz i namazany chleba se sunkou, nakrajeny na male kousicky a krmil se sam :slight_smile: je to muj smudlicek, muzu se z nej zblaznit, nejradeji bych ho celeho umackala.
Ma dva zoubky, stoji, chodi kolem nabytku, chodi za choditkem a zacina si konecne i sedat. Je nejsladsi na svete. Uz jezdi v autosedacce 9-18kg a je spokojeny.
Oslovuje me "mam" :grinning:
Vcera jsme byli na foceni, tak az budu mit fotky doma, nejake sem vlozim.
Momentalne ma Kubca rymu a kasel, ale zvladame to statecne.
16. říj 2012 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kviido jj dávám jí normální chleba s máslíčkem, někdy i šunkou. Tu lučinu a takový mazací věci zatím né, kvůli tvarohu. Jinak já se hodně inspiruju v receptech tady u jedné uživatelky (katyxq), má tam docela dobrý recepty pro prcky od devíti měsíců :slight_smile:
17. říj 2012 v 08:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka
@lykanka
@cuci25
Jo já jí taky nechci nutit...jen jsem se snažila, ale prostě jak tam jsou kousky, tak nic nechce...a vše co jí dám do ručičky, jablíčky, keksík, ty křupky, ...tak to ani nedá vůbec do pusy a hodí to na zem...takže nic...tak snad k tomu nějak přijde...ten toustový chléb zkusím...snad to půjde :slight_smile: no uvidíme :slight_smile:
Moc moc děkuji za rady...docela z toho někdy mám strach, co jí můžu dát, co nemůžu, abych jí nějak neublížila..a kolikrát to asi přeháním ... no jo 1. mimiiii :grinning:
17. říj 2012 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
A ještě se chci zeptat,...hrajete si nějak s Vašemi mimiiiii?? :slight_smile: jestli je něco učíte, čtete jim, nebo tak... :grinning: jsem hrozná vím...zkoušely jsme trochu čtení, ale nezájem, akorát mi vytrhne knížku a čauuu :grinning:
Kamarádka malý čte na dobrou noc večer...ale to u nás nehrozí, musí prostě být tma, aby se uspala...ani televizi nemůžeme pustit v ložnici nic...frajerka, pak prostě spát nebude a bude koukat :grinning:
17. říj 2012 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Můžu se zeptat,když se bavíte o papáníčku.Od kdy se může dávat bílý jogurt.Při prvním jsem ho dávala už dříve a dneska všude čtu,že až od roka.
17. říj 2012 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzka2891 - my bastime jogurt od pul roku, kupuju bilou ACTIVIU a ma uspech.
17. říj 2012 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. My zase moc nejíme ovoce. Slaďoučký banán plive a jablko hází na zem, ovocnou přesnídávku taky do něj rvu. Zato miluje rohlík s lučinou, bílý jogurt. Kaši mu dávám instantní, nebo uvařím jemné vločky s klíčky a přidám přesnídávku. K obědu mu dávám lahvičky a pak nějaký ten kousek brambory, těstoviny na žumlání. Jí ale málo, velkou skleničku máme na dva dny. Šunku bych mu zatím nedala, přece jen je to uzenina. Jinak měl už i jáhly. Kukuřičné křupky už nechce, občas dostane zvířátkové sušenky od 6. měsíců. Pije cca 2 dl denně, čajíky vařím 4krát denně, aby měl čerstvý. Stále kojíme, v noci se někdy budí i 4krát :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Přes den si dá tak 3krát a rád.
17. říj 2012 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzka2891 dáváme Holandii i tu s ovocem cca od 7.měsíce

@kviido hrajeme si dost s Eli, jsem na ni pyšná je šikulka, umíme paci, paci, jak dělá pejsek - baf a taky Elinko jak se máš - tak tak všelijak ručičkou :slight_smile: přidám videjíčko, když bude zájem :slight_smile:
jo knížky a tak yčasáky taky už koukáme, ale každý dítko je jinačí, tím se netrap :wink:
17. říj 2012 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lykanka no já na ní zkouším už týden jak je veliká a nic :frowning2: pacičky taky neche :frowning2: ... mi řekněte, že bude líná, nebo jestli má doopravdy čas :frowning2: nevím...
Můžete dát video :slight_smile:
17. říj 2012 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek