• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Leden 2012

17. prosince 2013 
@kviido jakub takz nic nedela, klid, dnes malinko zacal delat paci paci, jinak nic :slight_smile:
17. říj 2012 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kviido Tady to je: http://youtu.be/-sYrKf8BzVU koukala se u toho na telku, nesoustředila se, ale i tak dobrý :wink:
17. říj 2012 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lykanka Tak to je Elinka šikovná. My děláme pápá už asi měsíc. Ale teď to trochu sabotuje. Taky děláme beranyduc, to se mu líbí. Snažím se ho naučit pár znaků, s Davidem jsem znakovala hodně a bavilo ho to. Taky opakuje samohlásky. Řeknu mu: "Řekni á",¨"řekni é" a opakuje. Ještě taky vystrkuje jazyk, když vystrkuju já, ale nevím, jestli to dělá úplně vědomě.
@cernucha A jak dlouho jsi byla o víkendu pryč? Kdo hlídal, manžel? U nás totiž teprve teď začíná mít ve středu Járu na 2 hodiny manžel, jinak od porodu nikdy nekoupal, krmil dvakrát, přebaloval dvakrát, oblékal třikrát. Chová ho, nosí ho, hraje si s ním. Často vaří, tak to tím kompenzuje.
17. říj 2012 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lykanka superrrr :o))) ta je šikovná :o)))
@cernucha no tak alespoň nejsme jediný :slight_smile:
17. říj 2012 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, tak se po delší době hlásíme...u nás se stále neleze, děs. Každopádně na rehabilitaci mi bylo řečeno, že má svoje tempo vývoje, tak až bude její čas tak na to přijde. Válí sudy o sto šest, kam potřebuje tam se dokutální ale jinak ne. Hlavně by na rehabiltaci vtloukali do hlavy at ji hlavně neposazuji a nepostavuji, že bych jí tím jen ublížila.
V jídle zatím moc neexperimentuji. Přeci jen si říkám, že zhruba do roka bych chtěla tak nějak zachovat tu miminkovskou stravu. Za celý život se toho nají až až, tak proč do ní cpát to co jíme my. Takže v poledne dostává klasicky zeleninu a odpoledne přesnídávku nebo ovoce...a večer kašičku. Ještě také kojím, ale už přikrmujeme nutrilonem, jelikož mi přijde, že toho mléka mám už opravdu jen na to aby si cucla. Na to jak je lenivá, tak mi fakt sní naprosto všechno, jen tedy rohlík žužlá a když jí upadne, tak opravdu nemá snahu ho hledat :grinning: takže neustále jen podávám. Občas kupujeme jogurt od nestlé ty jsou od určitých měsíců, ale obyč jsem ještě nezkoušela.
@lykanka malá je šikulka, to jak se má je fakt srandovní :grinning: u nás tedy paci paci, pápá a tedy nene dělá téměř na všechno :grinning:
jinak co se mluvení týče, tak má zřejmě nějaký svůj jazyk...jsou to hrozný zkomoleniny a jen bába dává smysl :grinning:
17. říj 2012 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec můžu se zeptat,jak staré je mimčo...
18. říj 2012 v 07:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec taky jsem s Luckou chodila na znakování ale nějak mě to zklamalo :frowning2: .Asi to chce velkou trpělivost a nebo pořádně nevím jak na to.
Adam má teď taky rýmu a nějak se toho nemůžeme zbavit.
My sedíme lezeme a stojíme.Chození okolo nábytku mu ještě moc nejde ale už se pokouší.Každou chvíli někde padá.
V 8měsících nedělal vůbec nic a za měsíc neuvěřitelný skok.
Chodíte holky některá s dětičkama na nějaké cvičení do kolektivu?My chodíme jen plavat.S Luckou jsem chodila asi 3x týdně někam a teď mám pocit jak Adama zanedbávám.
18. říj 2012 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha V kolik hodin mu dáváš v noci lahvičku?kdyby se ti budil častěji dávala by jsi mlíčko častěji?
18. říj 2012 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Ahoj, znakování se nám s Davidem rozběhlo až tak v 15 měsících. Nikam jsem nechodila, jen jsem shlédla nějaká videa na you tube, něco si vymyslela, něco si vymyslel sám. Zklamalo mne to taky, ale jinak. Myslela jsem si, že se s ním domluvím na nějakých důležitých věcech, jako co chce k jídlu, jestli je unavený, jestli nechce napít. No a on mi ukazoval hlavně zvířátka: ukázal na hlavu: liška, zamlaskal: rybička, zamával ručičkou: ptáček, pohyboval ručičkou s vertikální dlaní: loď (to si sám vymyslel, asi jak viděl stěžeň). Ale asi se mu to líbilo, jinak by to nedělal.
Na cvičení nechodíme, nechci, aby tam ožužlával hračky. Ale chystám se do herny. Zatím jen za babičkou na návštěvu a ven. Přece jen je hezky. S Davidem jsem chodila od roku, není kam spěchat, nehoň se, tahle děti potřebují hlavně jistotu, že je maminka nablízku, i když nudit už se taky umíme :wink:
@zuzka2891 Jak staré je, poznáš podle názvu diskuze.
18. říj 2012 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kviido
my si taky hrajeme. Anička strašně ráda všechno bourá. Matýsek si staví vláčky a koleje a ona mu to boří.
To samé s kostičkama. Ráda mlátí do všeho, tak jí dám paličku a mlátí si do xylofonu. A taky už umí paci paci a bafat za závěsem. A moc dobře rozumí že nemá lézt na Matýskovu postýlku. Tuhle jsme jí natáčeli jak jí to zakazujeme... docela sranda. :grinning:
Ale neboooj, každý dítko je prostě jiný, u nás je to tím, že já mám obě děti malý a tudíž stále doma. Tak si hrajeme společně a je vidět na Aničce, že chce prostě bráchu ve všem dohonit... :slight_smile: Takže dělá vše co on, za chvíli bude sama chodit, už si stoupá v prostoru, najednou se zvedne a stojí.
Dej jí čas a vůbec nekoukej co umí jiné děti. Za rok se to všechno srovná a v 5ti letech jsou na tom všechny děti stejně! :slight_smile:
:wink:
18. říj 2012 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lykanka
Jééé ta je roztomilá... úžasný. Ale žasnu, jak ti krásně vydrží sedět v tom lehátku.

@cernucha
Užila sis to alespon pořádně? SUper že to tak zvládli. Já nemůžu nikam....Anička je totál závislák na prsou. :grinning:
JO a dostali jsme dneska něco na bázi Biseptolu... :-/
18. říj 2012 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmaarrkkeettkkaaaa
Oni ti radí správně... jestli má svůj vývoj (jako každý dítě) tak ji do ničeho nenut, ale to víš.
Já taky dávám zatím jen miminkovskou stravu. Ted začínáme znovu s příkrmama. Takže je to opět nanovo.
JOgurt jsem zatím taky nedala a ted ho nesmí, nesmí kyselý k lékům.
:slight_smile:
18. říj 2012 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec byla jsem pryc od patku do nedele,klasicky vikend. Hlidal manzel,ale prijela na vikend i moje mamka, aby mel Filip kryta zada. Koupala a uspavala maleho mamka, ale Kuba byl totalne bezproblemovy, byl pry cely vikend naprosto zlatej.. Manzel je nastesti hlidaci a kdyz se mu sepisou veskere pokyny a dam popisky na veci, ktere na maleho pouzivam, tak to docela jde :grinning: Jen beda, kdyz nenapisu vse, jak s prominutim blbci, nebo kdyz nahodou nedam tesneni na lahvicku, jako treba vcera :grinning: jeeee, to byl poprask. ale obecne je manzel super tatinek :slight_smile:
@gejbule1 Marti davam mu jak se vzbudi, nejdriv ale tak v 1 a pak mam hranici, ze bych mu dala treba az tak kolem 6, ale on se mi jeste na druhou lahvicku nevzbudil a kdyz prudil v noci jeste podruhe, jdu dat jen dudu a spi se dal.
@irenka uzila jsem si to Irenko moc, dlouho jsem se tak nenasmala, nevypila tolik Cuba libre :grinning: a nezatancila si :slight_smile: byla jsem i v saune, na masazi a na kosmetice, no nadheraaaaaa :wink: a pristi vikend mame s manzelem vikend v Telci, mame vyroci svatby.
Holky ja docela ziraM, jak hodne resite ty prikrmy a dovednosti a hrani a taaaak. Vzdyt taky mate vetsinou druhe dite, ne? Ja Kubu resim mnohem mene nez Emmicku a vse jde tak nejak samo, prirozeneji. Malej se vyviji v pohode, co chce to udela, nic nehrotime a je to skvely. Co chce, to mu dam ochutnat, papa krasne, bumba cajicky, dela paci paci, ma zachvaty smichu kdyz na nej delam baf, krasne si hraje s Emmcou, sedi, stoji, leze, obchazi nabytek......normalni miminko no :slight_smile:
18. říj 2012 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Tak to se máš, s tím hlídacím tatínkem i pohodovým Kubíkem. Já bych na víkend pryč nejela. Asi by mi praskla prsa. :grinning: Ale taky samozřejmě závidím. Ty mé dvě ušmudlané hodiny týdně, kdy hlídá (neochotně) manžel a já "si" jdu k Vietnamcům koupit ponožky a dětem oblečení... (Normálně s kočárem se tam nedostanu, páč jsou tam schody...).Mno.
Masáž si přeju dostat, jenže to by znamenalo, že by manžel k tomu ještě hlídal 2 děti, to si myslí, že je nadlidský výkon :grinning: .
Jinak příkrmy a hraní neřeším, jen se ráda podívám, jak je to jinde, případně se inspiruji, když uváznu na mrtvém bodě. Za těch pět let jsem ledacos už zapomněla. :confused:
18. říj 2012 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec ja tam taky musela odsavat, ale uz to nebylo zadne silene nalivani prsou a ted uz jsem neodsala asi tri dny a vypada to, ze je hotovo. Kazdopadne Kubulku uz nekojim no a sama sebe presvedcuji, ze uz mu to stejne nic nedavalo, vazne si ani nevsiml, ze mu na vikend odjelo prso :grinning: Naopak na lahvicku se doslova klepe.
18. říj 2012 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Marti,takové pohodové odstavení ti závidím.Mě děsí že nechce jiné mléko.
Jídlo a co Adámek dělá taky neřeším za pár měsíců nebude žádný rozdíl.
Dnes jsme měli k obědu kuřátko s bramborem.Ve skleničce mu kousky dost vadí a v jiném jídle jí a ani nemrkne :wink: .
19. říj 2012 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec Já se taky nikam netrhnu.Ty moje děti jsou děsný závisláčkové na mamince.Marek pohlídá přes den bez problému i když musím hlásit dost dopředu ale večer si netroufne.A ani já bych nebyla klidná.Lucku už normálně hlídal ale ta si mezi prsem normálně dala BEBU.
19. říj 2012 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a spaní v noci taky nic moc :frowning2: .Pořád se budíme tak 3x-4x za noc.Ale už jsem si docela zvykla :grinning: .Nic jiného nezbývá.
19. říj 2012 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, hlásím se po dlouhé době. Nějak mi nezbývá čas. Jinak jsme byli v pátek na 10 měsíční kontrole a máme 72 cm a 9870 g. Jinak lozíme, sami si sedáme, stoupáme a chodíme kolem nábytku. Co se týká dovedností tak umíme pápá a tak je veliký, někdy paci paci, ale záleží podle nálady. Nejlépe mu jde tata, to slyším pořád a pak nějaká jeho hatmatilka, které nerozumím. Papáme už skoro všechno, nekojím asi od začátku září a v noci spíme celou noc. Zatím teda nemáme žádné zuby, ale to mu vůbec nevadí, poradí si se vším. Jinak nevím co ještě bych vám napsala.Jo a ještě, když to ráno vychytám, tak kakáme na nočník. To je asi ve zkratce všechno. :slight_smile: :grinning:
22. říj 2012 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, pridávám pár fotek z dnešního focení, je opravdu nádherné babí léto:wink:
22. říj 2012 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@cizu Moc krásné fotky :grinning: :grinning: :grinning:
24. říj 2012 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl smazaný adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Nevkládej žádost o hlasování do jiných témat". Důvod: “od toho je na MK přímo diskuze.”
26. říj 2012 ve 14:41 • andysek111
Ahoj holky, kde to vázne??? To si už všichni užíváte sněhu a nakupujete dárky?????
Já ani jedno, tady je hnusně (sněží), že by ani psa nevyhnal, takže celý den jsme s malým doma a snad to ustojíme.-) Jinak jsme i posun času zvládli na jedničku a jsem opět na "starém" času, takže žádná změna.-D
Holky, co vybíráte pro prcky za dárky k Vánocům a posléze i hned k narozeninám? Já jsem trochu bez nápadu a to mám zajišťovat dárky od celé rodiny pro Tomáška.-(
Jinak my pořád stejně -teda už cestujeme po celém bytě, nesedíme, nelozíme - ale snaží se stavět u nábytku a má 2 spodní zuby!
Mějte se hezky a šup sem s nápadama na dárky!
29. říj 2012 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nějak nám to tady vázne :confused: :confused: :confused: .

@cizu Taky bych brala nějaké tipy na dárečky.Adamovi chci koupit k narozkám toto:
http://www.steptwo.cz/step2-vozitko-buggy-whisper-modre/.
30. říj 2012 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Hm, dobrý.-))) To mně něco takového nenapadlo - budu muset ukázat našemu tátovi.-)
30. říj 2012 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. Tak hlasim dnes 10 mesicu, poradna a 9980g a 74cm, Kubulka sedi, leze, stoji, tlaci co muze pred sebou a jde za tim a velkym fofrem obchazi nabytek. Umi paci paci, jak je veliky, pa pa a berany berany duc :grinning: Papa uplne vsechno a krasne porce, je moc sikovnej a skvelej stravnik. Ted tedy uz 14 dni kasle a posmrkava, je zahlenenej, ale dr dnes rikala, ze tohle proste prejde az zacne chodit.
V noci spi fajn, budi se 1x na mlicko a spinka tak do 7.45 cca. Pres den spinka 2x.
30. říj 2012 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec No já když si představím, kolik hraček dostane od rodiny, tak preferuju, aby doma dostal 1, max 2 hračky, ať si je užije - když se zahltí hračkama, nebude vědět, co dřív.-(
31. říj 2012 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cizu ale u nás by to bylo nespravedlivé, když ten starší jich dostane hodně :grinning:
a dá se to schovat a vytahovat postupně :wink:
u nás Jára od rodiny myslím moc nedostane, jednak je to druhý kluk, (takže všechno už má...) a jednak u nás dostane tak jen cca 3 dárky od ostatních...
31. říj 2012 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek