• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Leden 2012

17. prosince 2013 
Holky tak jsme byly na kontrole s Verunkou na neurologii..kvůli tomu, že nelezeme...
Tak nám řekla, že lezení je ještě jakž...takžžž v normě, to prý má začít lézt 8.-9.měsíc...ale že už jsme měly v 7.měsíci sedět...tak se "zlobila" měla by už umět alespoň základní hrátky.. paci paci, veliká... to taky nic neumíme...takže taky špatně...tak jsem z toho byla taková smutná...za 6 týdnů kontrola a když nic neukáže tak rehabilitace :frowning2: a myslím si, že i když to bude umět, tak to stejně neukáže před cizím člověkem!!!
Jinak už trochu lezeme...ale jinak nás takové ty hry paci paci, veliký, pá pááá.......nebavíííí a to tu mám napsáno tolik říkanekkk...a nic.....
1. lis 2012 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak potřebuji trochu inspirace pro příkrmyyyyyy!!! Kde čerpáte..nechci jí vařit pořád to samé dokola...alespoň trocha změnyyyyy :slight_smile: děkujiiii
1. lis 2012 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kviido prosím??? Sedět že už by měla v 7.měsíci? Co je to za blbost? Sed je vyvrcholení celýho vývoje dítěte, některý děti si sednou až v roce. No teda, co to tam máte za doktory. Sofince bude příští týden 10měsíců, zatím se jen plazí, jinak nic...a na rehábku chodíme a podle fyzioterapeutky je uplně v pořádku, tak se tím hlavně netrap...A taky neumíme paci paci, občas ukáže, jak je veliká, ale né na povel, když chceme, dělá to sama od sebe...
1. lis 2012 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kviido Prosím tě, co je to za šílenou neuroložku. A mluvit už taky byste měli, ne? David seděl až v 10 měsících a nikdo to neřešil, lezl teda dřív. Hele a paci paci ani pápá ani žádné jiné hrátky neděláme. A obzvlášť ne na požádání. Stačí, že vidíš, že rozumí. Jára třeba udělá "hají", lehne si (někdy). Paci paci u nás vypadají, že dá ručky k sobě (občas). Pápá dělal, ale přestal, moc se mu do těch hrátek taky nechce. Jinak ale leze a staví se.
1. lis 2012 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kviido tak teda podle me je ta doktorka pekna kraaaava a mas-li moznost , zkus jit jinam. Jakub si sednul az 16.rijna, tedy presne v 9 mesicich a 16 dnech a to jako svoji posledni dovednost, krome tedy chozeni, to jeste nechodi, ale lezl, stal a dokonce chodil za choditkem driv nez sedel. Emma si dokonce sedla nekdy v deseti mesicich a nikdo mi nikdy nerekl, ze je to spatne. A lezla taky az v 9 mesicich.
No a paci paci a podobne blbinky? Kuba to dela jen obcas, kdyz ma naladu a to teprve posledni dobou. Jezis tohle bych fakt neresila a to ja jsem velka resicka a srovnavacka.
KLID KLID KLID........
1. lis 2012 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kviido taky mi to přijde jako blbost.My jsme teda jako první seděli ale určitě ne v 7.měsíci.
moje kamarádka má stejně starou holčičku jako je Adam a taky nic nedělá jen se plazí.Chodí cvičit už dlouho a je v pořádku.Naopak ji říkají že každý má svoji rychlost.
Snaž se být v klidu.Ještě ti dá zabrat uvidíš :slight_smile:
4. lis 2012 v 07:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo jo děkuji moc, snažím se být v klidu to je jasné :slight_smile: říkám si, že to přijde až to přijde, má prostě svoje tempo :slight_smile: a vidím, že je zdravá tak to je to v pořádku :slight_smile:
jediné co mě zlobí a jsem z toho špatná, je to její jídlo, já kolikrát mám chuť vyzkočit do stropu...dnes ráno jsem se musela jít uklidnit do koupelny trochu si pobulet :frowning2: .. ona prostě nic nechce...
takové ty jídla do ruky, kůrku, chleba, křupky, jablko, sušenky, banán...prostě nic...
když jí dávám nové jídla...tak to taky nechce a jak je v jídle malinkatý kousek, tak konec už prostě nejíme, končíme...

Jinak všechno v normálu :slight_smile: až na to že přes dáme dopoledne 20min a odpoledne 20 minut a se spánkem máme konec...tak jsem k.o. ještě k tomu mě chytla nějaká podzimní únava, takže jsem večer úplně k.o. a koukám jak kdybych byla na drogách :grinning: :grinning:
4. lis 2012 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kviido koukam, ze si to vazne s prvnim detatkem uzivas plnymi dousky, vid? Ono se ro vsechno casem poda, jen to chce vydrzet. Lezt, sedet, papat i delat paci paci a podobne veci....to vse mala zacne delat. A spinkani bude lepsi ve chvili, kdy se ji stahne na 1x denne, uvidis, ze treba pak bude spat dve hodinky, bude unavenejsi. Jakub ma spani taky dost nespolehlive. Od hodky do tri dopoledne a pak treba 40 minut odpoledne.
5. lis 2012 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak konecne zase par fotek
6. lis 2012 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@cernucha Super fotečky, děti jsou parádně voháklé :wink:, no a mamince to taky moooc sluší :slight_smile:. My si jdeme pro fotky zítra, tak jsem už zvědavá, jak to dopadlo - byl to totiž docela masakr :grinning:.
Jinak u nás nic moc nového, tento týden u nás vegetí moje ségra, v sobotu má TP, tak mám krom svých dvou čertů na starost ještě ji...a už se děsím toho jak jí v noci praskne voda a já ji vezu do porodky...
Adámek dělá prakticky vše, co by v daném období měl - u všeho stojí, tak jsem mu pořád za zadkem, aby nebyla nějaká kolize, takže večer bývám docela KO, ale to znáte asi všechny. Co se týče Vánoc a pak hnedka narozenin, tak my budem pořizovat dřevěné vláčky a koleje, to se dá potom i dokupovat a spousta známých s tím má dobrou zkušenost, navíc se zabaví i větší děti a dospělí :stuck_out_tongue_closed_eyes:.
6. lis 2012 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tobi1 dekuju moc :slight_smile: zrovna pozoruju Jakuba, sedi a neco si prohlizel tak vehemntne a zblizka, ze prepadl dozadu, to je trdloooo :grinning: ale on nastesti hodne padu neresi a navic pada uz hodne malo.
Juuu a to tam jsi na segru a jeji TP sama? Co chlapi?
Kam ty koleje budete uklizet? Mame sice dum, ale neumim si predstavit, ze jedna mistnost bude plna vlacku.
6. lis 2012 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha krásné fotky, moc vám to sluší, krásná rodinka!!!!:wink:
6. lis 2012 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,my jdeme na kontrolu na 10-ti až v pá.Ale roste nám čtvrtý zub a začínáme chodit.Chci se krapet pochlubit :grinning:
http://youtu.be/tvOIkgsfWcE
http://youtu.be/lWCFoEc566Q
http://youtu.be/PVpp47YSYO0
tady uvidíte jak řádíme :grinning:.Někdo tu má fotky venku a jsou krásný.Super nápad.

@cernucha Krásný fotky.Taky závidím,jak krásně ti jí.Mně skoro nic nejí,od všeho tak 5lžiček.Jestli ty zuby nebo co a kde jsou ty celo prospané noci :cry: .Celou noc jsme nespali snad 2 měsíce.
6. lis 2012 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@charlie31 ty blaaaaaho,to je frajer uzasnej!!!!!! Babicka zlobila,co? :grinning: Je videt jak je proste v nozickach jistej,to Kuba se snazi,ale je to jeste takove upatlane.
6. lis 2012 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kviido já jsem teď malou začala dávat spát jen po obídku. Vstáváme mezi 7-7,30 a pokud se během dopoledne neděje nic unavujícího (jako třeba plavání), tak se snažím jí udržet až do oběda. Kolem tý půl dvanáctý už je docela protivná, ale měly jsme to jako vy. Spala vždy tak půlhodinku. No teď pokud jí vozím při spánku v kočáře, tak spí třeba hodinu a půl (ale já jsem pak totálně vyřízená z tý tůry) :grinning: Teď jsem ji nechala spát jednou v postýlce a dala jen 45 min. Jsem zvědavá, jestli se časem doberem třeba k dvěma hodinám :slight_smile:
6. lis 2012 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Fotky fakt krásný.Moc Vám to sluší :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: .

@charlie31 Super :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

@kviido My jsme na tom se spaním stejně.Spí taky kolem půl hodinky a odoledne kolem 1hodinky.Někdy se mi podaří ho ještě uspat ale většinou ne.Ale v noci se budíme pořád.Teď už si pískám je to po 4hod :grinning: :grinning: .

@cuci25 je to si vůbec neumím představit že by měl vydržet cele dopoledne nespat.To by byl strašný protivka :frowning2: .
Ale myslím že podle toho jak spí nebude spát dlouho 2x denně.Není to spavec.
Když jezdíme v kočárku tak spinká někdy i přes hodinu ale to zase nic neudělám doma.

My jsme teď nemocný.Lucka má angínu a bere antibiotika.To jsou teda dlouhý dny :frowning2: .Adam to naštěstí nedostal.
7. lis 2012 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 no ona už je pak taky protivka, jenže spát se jí chce až tak kolem půl jedenáctý, když si dá tu půlhodinku nebo někdy i víc, tak další spánek vyžaduje až mezi třetí a čtvrtou hodinou, což už mi přijde pozdě, protože v šest koupeme :slight_smile: Stejně jako u vás, v kočárku vydrží taky dýl se spaním, ale taky doma nic pak nestíhám a to i s jedním dítětem :wink: Spí ale celou noc s jednou přestávkou na jídlo kolem pátý ráno (teda pokud nerostou zuby nebo nejsou noční můry), takže od 19-7,30h....
7. lis 2012 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cuci25 no to po,ni ale pak asi nemuzes chtit zazraky, kdyz ji davas spat takhle pomerne brzo vecer :wink:
7. lis 2012 ve 23:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha jenže to ona si to takhle přenastavila, když vypustila třetí spánek. Normálně jsme koupali v sedm. Už v půl šestý je mrzutá, mne si oči, takže nám ani nic jinýho nezbývá :slight_smile: A mě to tak vlastně i vyhovuje, protože mám aspoň večer čas si poklidit a tak. Hlavně, že spí v noci, přes den se to nějak zvládne :grinning:
Mimochodem, máte moc krásnou rodinu a dětičky jsou úžasný...
8. lis 2012 v 08:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čauki,
Adam spí tak hodinku dopo a to stejný i odpo, no a večer chodí spávat taky tak kolem sedmé, no a když nejde Vikula spát po obědě, tak máme od osmi klídek...což je supéééér :wink:.

@cernucha Můj manža je na jazykovém kurzu a ségřin manžel se vrací ze zahraničí v pondělí, tak doufám, že do té doby ségra vydrží! Ty koleje jsou z dílků, takže se to dá složit a schovat nebo třebas poskládané zasunout pod postel, děcka maj velký pokoj, tak je to v pohodě.
8. lis 2012 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tobi1 to je hezky, ze budete mit doma dalsi miminko :slight_smile: a co to bude tentokrat?
Deti maji kazdy svuj pokojik a ne nejak obr, takze koleje by se tam asi jen tak neztratily :slight_smile: Navic ja jsem uklizeci uchyl, no to by bylo neco na me......ale je mi jasne, ze s klukem se tomu stejne jednou neubranim :slight_smile:
Jinak Kuba spava kolem dvou hodin dopoledne a tak 40 minut odpoledne cca. Samozrejme se to ruzne meni, ale tohle je nejcastejsi model. Vecer usina kolem 20 a bud spinka celou noc, nebo se vstava jedenkrat za noc na lahvicku, takze pro me asi tak minutka.
8. lis 2012 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak u nás dnes odpoledne super.Adam spal zaparkovaný na zahradě od 14-15,30.Tolik práce co jsem stihla :slight_smile: .
Za to noc byla zase výživná.Často se budil.Občas mi ukáže že v noci to taky docela umí a vstane jen 2x.
Taky chodíme spát kolem 20h.
8. lis 2012 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cuci25
@kviido Holky já bych doktorky nebrala až zase tak moc vážně, ony chtějí mít tabulkové děti a to bohužel nebo bohudík není možné, protože každé dítě je jiné. Moje barča, které je dneska 5let mi začala sedět sice v 8.měs., ale lezla až skoro v roce, poprvé se postavila v 11.měsících a chodit začala až v 16.měsíci, nikdo nám nic neříkal, nikam nechodila na rehabky (trošku se tomu dneska divím), a dneska je úplně zdravá a nic jí nechybí. Vojta se naučil sedět, lézt a stát v 8.měsíci a chodit v 11.měs. a Klárka seděla, stála, lezla v 6,5 měsících a teď je jí 9,5 a už se chvílema pouští a stojí bez držení, otázka času kdy začne chodit. Nikdo se nepozastavoval nad tím že by mohlo být něco špatně, tady u mě aspoň vidíte, že každé dítě je jiné a to nemluvě o jídle, kojení a kdo ví o čem všem ještě. :slight_smile:
8. lis 2012 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jetynka ahoj, obdivuju,ze tak mlada mas tri deti :slight_smile: smekam. Porad nad tretim uvazuju a jednou je to jasne ano, jednou mozna, jednou jasne ne. Nejsem nejak smirena s tim, ze uz bych nebyla tehotna, ze uz bych nerodila.....ale pak si vzpomenu na Kubcovy ctyri prorvane mesice a jsem zpet na zemi :slight_smile: navic mam pocit, ze uz na materske totalne degeneruju. Z vejsky jsem sla rovnou rodit, zadna praxe, nic. Rikam si, jit treba na par let pracovat a pak mit treti detatko, ale zase nejsem nejmladsi....no zmatky :slight_smile:
Kukam, ze se pekne motate v nemocech, to je Si zacarovany kruh takhle u grech deti,vid? Navic kdyz uz jsou dva skolkovi. Jakub byl nemocny uz ve 4 tydnech, protoze Emmca dotahla neco pekneho ze skolky a on to odnesl. A tak to bylo celou zimu :frowning2:
8. lis 2012 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cernucha Díky za poklonu :slight_smile: když pominu finance tak tři děti nebo dvě děti, nevidím v tom zásadní rozdíl, ty moje jsou hodné, zatím tak mám i chvíli čas na sebe a navíc obrovskou podporu rodiny, hlavně mých rodičů. Občas se mi zasteskne po bříšku a malém ležícím miminku, ale jak si vzpomenu na svůj zdravotní stav, co mi tyhle těhotenství a kojení způsobilo tak už další raději nee, ale díky bohu za děti v dnešní době, nelituju že jsem do toho šla. Teď si užívám stavu, kdy je Barča předškolačka, Vojta se začíná prosazovat ve společnosti, Klárka se učím pomalounku prvním krůčkům a slůvkům a já si užívám stav kdy už asi 20dní nekojím, je mi umožněno 1-2x týdně vypařit se někam sama bez dětí a těším se na dobu kdy odbouráme sunar, plenky a kočárek a já se vrátím do práce. Šílené co?A teď jsem nakažená předvánočnímy nákupy, úklidem, cukrovím a vším možným co se týká adventu, vánoc a nového roku. :grinning:
9. lis 2012 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, nesledovaly jste někdy jak spí děťátka v postýlkách??? Někdy totiž nestíhám kukat, v jaké poloze se při spaní nachází - se kolikrát divním, že ho nebolí za krkem a nebo že si nevykroutí krk - někdy je pokroucený hrůza - je to normální?
I když vidím, jak někdy leží manžel v posteli, tak snad to normální je.-)))
Jinak náš Tomášek už začíná úspěšně měnit plazení snad za lození - už se krásně zhoupne na kolínkách a péruje v nich (já vím, já vím, vy to už doma všichni máte - ale ten náš je fakt lenoch).-))))
A začali jsme minulé pondělí znakovat, tak jsme zvědaví, jak to bude probíhat.
9. lis 2012 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cizu přesně to samý jsem si říkala posledně, když jsem viděla malou v postýlce. Spala na boku a jakoby v záklonu, hrozně krkolomná poloha :grinning: Ale asi se jim tak spí dobře...
My doma ještě lezce nemáme :grinning: takže Tomášek je šikulka...
9. lis 2012 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jetynka silene to rozhodne neni, ja Kubu prestala kojit v pulce rijna, presne v jeho 9 a pul mesicich, nic mu prso nerikalo, on je velikej jedlik, takze jsem to moc neresila a on taky ne :slight_smile: Kazdopadne tu "nekojici" volnost si taky hodne uzivam, je to proste svobodnejsi a musim rict, ze se citim uvolnenejsi, jsem vyspalejsi a vic si to s Kubou oba uzivame. Muzu od nej odjet, uzit si klid sama pro sebe, neresit co jim, dam si dvojku vina a o to radsi se pak k detem vracim.
Ja prave nemela ani v tehotenstvi, ani po nem zadny zdravotni problem, rodit bych mohla na zakazku, kojit potom taky......proto se mi po brisku, porodu, po tom vsem styska. A ted jsem se koukala na fotky kde byl Kuba miminecko a mela jsem slzy. Na druhou stranu, ja jsem velky nervak.....no, asi to budu muset vsechno jeste zvazit :slight_smile:
10. lis 2012 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak to máte holky dobrý :slight_smile: .Já se od Adámka ani nehnu.Nejdéle jsem byla pryč asi 2hodiny.Zatím ho odstavit nechci a on je maminčin podolek :grinning: :grinning: .A hlavně ho musím naučit pít UM.
10. lis 2012 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek