• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Leden 2012

17. prosince 2013 
@tobi1
No docela jo... nestíhám opravdu nic. POtřebovala bych mít starší dítko ve školce ale je to strašnej mamánek a nevíme zda nám ho vůbec od září někam vezmou... :wink:
Bud ráda že ti ještě nechodí. Já sháním botičky na ven, v kočárku je k neudržení a o autě ani nemluvím.
Modlím se, až bude mít 9kg a bude moct do větší sedačky a uvidí ven. Ale nevím kdy jí tam můžeme dát.
Stále mi přijde dost křehká a přeci jen ve vajíčku je více chráněná.
28. lis 2012 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak máme za sebou desetiměsíční kontrolu. Jaroušek má 11,8 kg a měří 78 cm. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Někdy už fakt nemůžu. Vozím Davida na kroužky a tahám ho s sebou, taky každé ráno jezdíme autem do školky...Uf.
Chodíme okolo nábytku, boty jsme ještě nepořizovali. Těším se, až bude chodit a budeme moci být venku na hřištích i na jiných atrakcích než jen na kolotoči...(Ještě ho občas sklouznu s přidržením na klouzačce...)
@irenka Neboj, Davida bych v jeho 2 letech a 10 měsících do školky nedala, do školky šel ve 3 letech a 1 měsíci a to už jsem ho dávala ráda, mění se to u těch dětí hodně rychle...
28. lis 2012 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a dárky už mám některé i zabalené, hlavně pro děti. Leze to ale do peněz, co? Jako 7100, když máte jedno dítě, to ještě ujde, ale když máte dvě, tak to je mazec...Aspoň že nějakou tu výhodu děti stejného pohlaví přináší, ušetří se na oblečení. Járovi jsem koupila od porodu troje ponožky a jedny tepláčky, protože je tlustý a nevejde se do těch po Davidovi...No jinak taky nový kočárek, no :grinning:
28. lis 2012 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec
Trochu jsi mě uklidnila. Maty má 2r.8měs. ted bych ho taky nikam nedala ale vidím na něm, že budeme mít problém. Má problém zapojit se a hrát si s dětmi. U nás školka nejdříve ve 3,5 letech od září, ale jelikož je o školky rvačka, tak to asi nedopadne.
Máš už Jarouška ve větší sedačce od 9ti kil? Nebo stále ve vajíčku?
28. lis 2012 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka My už dávno ve větší sedačce, do vajíčka už by se v kombinéze nenarval. Hele, ale nejsilnější ročníky už jsou ve školkách, takže šanci máte, teď to klesá, navíc u nás třeba berou děti podle věku, ne podle zaměstnání (což teda je taky blbé, ale ne pro tebe, nevzali kamarádce prosincové dítě a do práce teda ještě nejde). Ale být tebou, stejně bych si od dítěte nějak ulevila, aspoň jednou týdně, u nás takhle funguje několik školek, resp. miniškoliček...
28. lis 2012 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka Já mám Vikul doma. Letos jí do školky nevzali a na odvolání jsem se "vyprdla". Teďka jsem ráda, poněvadž kdyby chodila, tak mám věčně doma dvě nemocné děti a sedíme doma, takhle jsme zatím v poho. Příští rok ji už doufám vezmou, Adam bude starší, tak i případné nemoci se budou snad lépe zvládat. Vikulu dávám do kroužků a jednou týdně do školky v rámci MC, což je super na adaptaci ve školce. Ale VIki je v poho, ta adaptaci nepotřebuje :grinning:.
Ve větší sedačce už jsme tak měsíc, dá se polohovat, takže v pohodě.
Dárky už nějaké mám, ale moc pořád nevím co Adamovi....hraček máme hodně, ty moc nechce...tak jsem trochu v pasti.....
28. lis 2012 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nám se na noze nic neudrží.všechno mu klouže z nohy.protiskluzove se mu taky přetáčeji.

@irenka tak to máš veselo.my jsme pořád nemocný.ach jo.
Taky cekam až se Marta ozve.snad tam nezůstala :slight_smile:
28. lis 2012 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, nas Tomasek v 10ti m meri 75cm a vazi 9,9kg. Zatím se plazi, lozi a ke vsemu se snazi na vsechno vylezt, ale zatim to konci vzdy ze si klekne.....
Sedacku mame jeste vajicko, ale o vikendu jdem koupit novou- asi cybex,ta jde taky polohovat:wink:
Zatím to zvladame bez nemoci, takze si nestrezuju:wink:
28. lis 2012 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tobi1 ahoj, nezustala, vcera v poledne jsem se vratila :slight_smile: co bych bez tech mych smudlu a manzela delala???? Navic jsem tam nevidela asi jedineho hezkejo chlapa a zenske jako strasidla....bida.... :grinning:

@gejbule1 Jakub na na doma takove ty kozene boticky Star child je to jako capacek, stejne treba Inch blue, ale uz ma backurky tim jak porad za necim chodi a obchazi co se da.
@cizu jeee, to je hezky takove album, ja jsem ale bohuzel bordelar a nemam fotky datovane, ale snad by tam melo byt datum porizeni, tak to omrknu. A taky musim utgentne poslat kamaradce fotky na kalendar.mto je uuuuukolu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. lis 2012 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. Kubicek dnes 11mesicu :wink: vcera jsme byli na kontrole u zubare a malej ma 7 zoubku :slight_smile: 3 dole a temer 4 rizle dole, cumacek nas. Spinka cele noci, tak 12 hodin v kuse, dela super ksichty a je desnej bordelar, na stolecku nesmi nic byt, vse shazuje na zem a dela mi takhle poradek i v suplikach :grinning:
30. lis 2012 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha
Vítej zpět a gratulace Kubíčkovi!!! :slight_smile:
30. lis 2012 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak dneska se Tomasek naposledy svezl ve vajicku a konecne poprve v nove autosedacce a lebedil si tam jako kral:wink:-
1. pro 2012 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsme byli ve čtvrtek na očkování TBC a od soboty Adam zase marodí :angry: .Prý to je tím že byl oslabený po očkování ale moc tomu nevěřím.Těm nemocím se u nás prostě líbí :angry: :angry: .
jinak Adam už krásně chodí za chodítkem a občas se i pustí.Je sranda ho pozorovat když zrovna nějak blbě nespadne :unamused: .
2. pro 2012 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Čauki, já byla dneska s Adamem u dr. a prý se to TBC očkuje až od dvou let.....
5. pro 2012 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tobi1 mne zase rekla dr at naockuju urcite az po roce, ze je ta imunita zase nekde jinde.
Kazdopadne holky, nasim prdolkum se pomalu blizi rok a nam to tady pekne skomira. Ja uz budu mit tento mesic doma rocniho Kubu, prijde mi to neuveritelne a jen to vyslovim, nebo na to pomyslim, chce se mi brecet :grinning:
Koukam na tomho meho raubire a sezrala bych ho laskou :wink: porad je hodne ubulankovanej a umazlenej, ale vidim na nem, jakej z nej roste spravnej rostak, s jakou jiskrou v oku dela veci, ktere nesmi a jak se u toho na me sibalsky smeje :slight_smile: a cim vic delam "tytyty" a kricim "Kubo neeeee", tim vic se tlemi a dela to :grinning:
6. pro 2012 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Jo, tak s tím raubířstvím jsme na tom podobně - je to malý šibal a jak se umí cumit a dělat opičky - to by jeden padl. Až se divím, kam na to chodí:wink:

Na očkování TBC jsem se ještě neptala, ale taky chceme, zeptám se na roční prohlídce. Do Vánoc z doktorů máme absolvovat už jenom jedny odběry moče na nefrologii a pak už vše po novém roce.

Holky, jak jste na tom s přípravama na Vánoce? Co ty dárky pro prďolky? My už máme díky bohu nakoupeno - teď ještě část zabalit a hotovo - nakonec jsem to celkem zvládla v předstihu (i když každým rokem to mám hotovo před adventem).
Už i něco sem tam po jednom druhu peču po večerech (dřív jsem pekla vše najednou třeba celou noc, ale teď se mně ponocování navíc už "nevyplatí" - stejně mám teď v noci druhou šichtu.
Malému rostou zuby - dole už má dva pořádné tesáky a nahoře měl všechny 4 zuby nachystané a včera si to konečně už jeden (dvojka vpravo) rozmyslel a vyklubal se - ale poslední dva dny je protivný, v noci brouká a přes den má pořád něco v puse a slintá až hrůza - tak snad se ty další tři už taky vyklubou.
6. pro 2012 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
A jak u vás dopadl Mikuláš?

My jsme byli v manželové práci na besídce a super - malý se sice trochu bál a pořád se k nám mega tulil, ale pak se osmělil a nakonec si s taťkou i převzal balíček.....
Druhý Mikuláš nás čeká v pátek - zase v mé ex práci, tam je celkem akční čert, tak snad to nebude žádná hrůza.

Dneska ráno za oknem našel mega punčochu s balónkama (co se dávají do bazénků apod), takže teď je doma plno míčku a malý je šťastný jako blecha:grinning:
6. pro 2012 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile: Tak vánoce už jsou fakt blízko a když si představím že loni jsem nic nemohla aby se Adámek nenarodil dřív tak je to legrační.
My teď máme nějaké separační období.Pořád se po mě plazí a nikde nevydrží sám.Ale možná je to těma nemocema co máme za sebou.I s jídlem máme trochu problém ale to se snažím neřešit.
Já se letos strašně těším na vánoce i když stromeček bude pěkný jen na začátku :grinning: :grinning: .
8. pro 2012 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Koukám že si tady píšu sama :grinning:
My teď máme období hodně nosící mazlící a brečící.tak toho moc neudělám když jsem sama doma.Ale ono to snad brzy přejde.
Jinak konečně chápu maminy co jim vadí že jim prcek nebaští.S Lucinkou jsem to neznala. za to Adámek to je hrozný nimra.Ráno snídá pribińáček pak dáme oběd/dnes rajská/ a pak až večeří kaši.Mezi tím do něj nic nedostanu.všechno plyve nebo neotevře pusinku.Taky je to takový drobeček :frowning2: :frowning2: Pak když je nemocný zhubne a moje měsíční práce je pryč :angry: .
9. pro 2012 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1
Ahooooj, tak jak u vás? U nás je separační období snad neustále, Ani beze mě vydrží tak 10 minut.. pak řve a řve a řve.. nechápu jak to dělají ostatní holky, ale já se bez ní nikam nehnu.
Jinak my a nemoci. U nás 4dny horeček jak jsem ti psala. Pak ani teplota nebyla a vyklubala se z toho dětská 6tá nemoc.
Do toho jí lezly 3zuby naráz.. už je klid. Už v noci i klidněji spí.
Ale taky je stále mazlící a chovací... to jako joooo. čoveče,já na tebe nemám ani e-mail. :slight_smile:
Písneš mi ho do IP? Díky

Ad vánoce, letos se taky strašně těším. HLavně Maty už to prožívá jinak a vidí ozdobenej stromeček a volá na mě "mami koukej, vánoce" :grinning:
9. pro 2012 ve 23:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: Ahoj holky. Jooo, vanoce :slight_smile: taky se na ne moc tesim, Emma ta je uplne vyrizena, porad nechava jeziskovi v krbu nejake vzkazy, kazde rano leti k adventnimu kalendari a vsechno krasne proziva :slight_smile: je sladka. Kuba- tak kvuli tomuhle tornadu jsem nakoupila umelohmotne ozdoby, strom poradne privazeme k topeni a budeme doufat, ze nebude nejaka pohroma :grinning: kazdopadne se strasne tesim jak bude na to vsechno koukat.
Jinak s jidlem opacny problem, spis se bojim aby nam z nej nevyrostl nejakej obezni otesanek, papa vazne rad :slight_smile: uz zase nespinka cele noci, budi se tak jednou, ale nejak stahl denni spani na jedno, krapet pakarna, ale zijeme :slight_smile: uz ma 7 zubu, nahore mu rostly vsechny ctyri najednou a ustal to jak nejvetsi frajer, smekam pred nim. Koupila uz jsem mu kartacek pastu na zuby a cistime si zoubky, at si zvyka :slight_smile:
Ubulenej a nosici je taky porad, ale treba ted si uz nejakou dobu krasne sam hraje. Pokud se mu zabrani, aby lezl po vyskach, je to docela i bezpecne :grinning: aaaaaaa, uz ho mam tady a stoji mi u zidle :slight_smile:
Jinak pohybove bych rekla, ze stagnuje, proste dela prad to same, jen to zdokonaluje lezenim po vyskach. Ale na chozeni se to myslim jeste nechysta. A aby delal zviratka nebo paci paci.... Tak na to mi z vysoka.......vite co :wink: opak Emmci.
10. pro 2012 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka @cernucha My jsme se konečně tak nějak vyzdravěli.Ale raději jsem přestala i chodit plavat.Bojím se aby zase nebyla nějaká nemoc.Jediné čím mě ve školce uklidňují je to že si to odmarodí teď a pak už nebude nemocný.
Já taky přemýšlím co jsem udělala špatně že je Ada takový chovací mamánek.Přes den neudělám vůbec nic.Mám ho pořád na ruce nebo mi visí na noze.Taky ho děsně baví lezt nahoru takže když je chvíli hodný tak zase dělá nějaké lumpárny.Leze na schody,židličky nebo se hrabe v květináči.
Někdy je to ale hodně náročné.Špatně spí v noci a na prsu je čím dál víc závislejší :angry: .Irčo kojíš ještě??
10. pro 2012 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nejsem matka honici se po slevach, ale ted ve schrance byl letak do Alberta hypermarketu a pleny pampers 3x baleni, dohromady 162 kusu za 679 korun. To mi prijde celkem fajn cena :slight_smile:
11. pro 2012 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Marti neboj, uz bude s nemocema dobre. Jakub si to odmarodil jako uplne uplne miminecko, vse co Emmuska dotahla ze skolky, mel i on. Cekam tak nejak nestovice, u Emmusky v oddeleni je maji, jedna sestrenka je mela, druha je v inkubacce a ac se snazim zabranit spolecnemu kontaktu sebevic, dnes ji dala Emmus na rozloucenou pusu, ani jsem nestihla zasahnout :grinning: mala je sice ockovana, ale i tak je muzou mit a aspon by to tedy bylo za nami.
11. pro 2012 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 jo a o horolezectvi mi povidej, Jakub je orebornik. Porad nekde stoji a zveda nozicku jak se pokousi dostat nahoru, je strasne vtipnej. Vse a vsechny pouziva jako stupinek, dnes se sam vysplhal na sedacku, mama mia, o hlidani vic :grinning:
11. pro 2012 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, dárky pro děti mám zabalené, pro dospělé jich ale moc nemám..., ani nezabalených jako
@gejbule1 já mám taky závisláčka, pořád po mně leze, v noci pořád přicucnutý. První rok ve školce jsme všichni jeden celý měsíc kašlali a bylo to nic moc, druhý rok bude lepší, uvidíš, i když jak u koho, no. David nebyl nemocný druhý rok vůbec.
@cernucha David vylezl na každou postel od 10 měsíců, Jára se tam se svou figurou naštěstí ještě nevyhrabe...
11. pro 2012 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
u nás je to prakticky stejné jako u všech. Adam je malý ďábel a když je vzhůru tak ho jen z něčeho sundávám :grinning:. Ale jinak dobrý, v pohodě vydrží s tchýní když někam musím, v noci spí docela dobře. Ale zase má alergii na mléčnou bílkovinu......takže veškeré mléčné výrobky jsou u nás pasé....máme nějaký spec.nutrilon, který pekelně smrdí, tak mu z toho dělám večer alespoň kaše, což statečně sní. Jinak svoje jídlo už moc nechce....chce to naše, tak je to občas boj :grinning:. U nás sněží, tak doufám, že to vydrží. Viki jsme pořídili lyže, tak už se těší.
11. pro 2012 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tobi1 jakub vydrzi beze me v pohode, muzu ho dat hlidat komukoliv, to problem neni. Jen uz nenecha od kazdeho pochovat, pokud ho davam z naruce ja.
Lyze jsme pujcili Emmce na celou sezonu, tak se strasne tesim.

@andulkaavetrelec darky uz mam temer vsechny, ale vse nezabalene. To zas potom bude neco.....
11. pro 2012 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a ted u obeda dal Kuba svuj tezky trojboj - Paci paci, jak se mas a jak jsi veliky :grinning: docela uspech temer v roce :grinning:
11. pro 2012 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak co vy lemry liny???? :grinning: :grinning: :grinning: zitra slavi narozeniny nas prvni lednacek, Janule66, ale uz sem vubec nechodi. Po ni nasleduje na stedry den Martinek od Andraa a pak uz nas frajeeer :grinning: uteklo to tak strasne moc. Loni touhle dobou uz jsme tu jen hekaly a modlily se za krasnej porod :slight_smile: ted hekame nevyspanim a behanim zabtema nasema potvurkama :grinning:
Jak se mate?
16. pro 2012 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek