• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Leden 2012

17. prosince 2013 
@cernucha Kubikovi vše nej k dnešním prvním narozeninam:wink: (dobře si to pamatuju, je ode mne přesně o 30 let mladší;-D
30. pro 2012 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha
Marti, všechno nej nej nej a ještě jednou nejlepší Kubulkovi k jeho prvním narozeninám.
At je stále tak usměvavý a dělá vám jen samou radost! :slight_smile:
30. pro 2012 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cizu
@irenka holky moc moc dekuju za prani Kubickovi.
Preji vam krasny Novy rok!!!!!!!
31. pro 2012 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kočky přeju Vám,vaším dětičkam i milackum Krasny a pohodový Nový rok 2013. :slight_smile:
Hlavně hodne zdravíčka :grinning:
31. pro 2012 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak dnesni rocni poradna 10,84kg a 75 cm. holky, kde se flakate? Kde je Andulkaavetrelec?
2. led 2013 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha čoveče to nevím já sem občas kouknu a nic :slight_smile: .
Já budu ráda když budeme mít přes 8kg.Tak do něj to jídlo musím tlačit že to až není možné.On by celý den snad jíst nemusel kdyby bylo na něm :angry:
3. led 2013 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Holky,vše nej nej nej Vám všem do Nového roku a parďolkům k narozeninám.My chodíme od konce října.Dávala jsem sem video.Teď pomalu zrychlujeme a lezeme z postele po nohách a ne hlavě.Dokonce se vyškrábem na gauč.Po svých chodíme na krátké procházky (někdy používám takový dětský moonwalk a je to super.Malej neutíká do silnice a když stávkuje,tak ho poponesu)a jinak je to boj,protože malej bude v kočárku tak max 30min.Spát tam nebude a do kšír ho vkombi nedostanu,tak mi vyskakuje.Máme zalepené všechny skříně a stejně vleze všude a vše vyhází.Je to minutka.Však to znáte.Hračky máme všude a jsou to vyhozené peníze(berte s rezervou) :grinning: ,protože našemu zvířátku stačí klasické kuchyňské nádobí.už dosáhne na sporák,takže jsme za fází otvírání trouby a spodních šuplíků.Naopak hazím se vším co mu přijde pod ruku.Říkáme táta a děda ,umí čiči a baf baf a hohoho koníček.Má oblívenou knížku,tak čteme.Umíme Paci paci,pápá tak sem velikej,berany,dělá vařila myšička.Četla jsem takovou chytrou knížku od sousedky Jak žít a nezbláznit se od PHDR L.Pekařové a tam píšou jak správně se chovat k dítěti.Jsou tam i příběhy ze života.Mně se to líbilo ale kolikrát mám co dělat,abych se ovládla a když se třeba rozbrečím,tak se mi smějě,protože dělám grimasy on to bere jako sranduNoa Spí tak hoďku a hoďkua to už musí být.Ale je to krásný a jak se nezastavím,tak hubnu..jo a kouše ale brutálně a to máme jen 6 zubů.Taky mají vaši malí mezery mezi zubama?No už jsme objednaný k zubaři,tak uvidíme. Příští týden máme rok tak konečně plánuju nějaké rodinné profi fotky.Taky jdme v po na očkování ble.Doufám,že bude v poho.Teďka řeším jídelníček,jestli pořád stejně,co vy?Jak to vidíte s jídlem?
4. led 2013 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@charlie31 Jé, tak to máte doma šikulku. Náš Tomášek si už asi měsíc stoupá a teď začíná panáčkovat a posunovat se při nábytku - a na krátké vzdálenosti, co došáhne se posune (ale nechodí ještě).

Holky, mám stejný problém, narazila jsem na diskuze a články o jídelníčku v roce - ale moc se mně to nezdá. Já ještě díky kojení mu udržuju takovou tu mimoušovskou stravu -ale vím, že by se to mělo začít měnit.-(

Jinak u nás to vypadá takto:
- ranní kojení - snídaně - cca 6h
snídá se mnou trochu chleba a teď mu k tomu dám kousínek tvrdého sýru nebo trošku bílého jogurtu
9h - svačina - kojení
12h - oběd - buď masozeleninový příkrm nebo polévka (polévkujete pravidelně a často???? - já moc ne:frowning2:)
15-16h - svačina - ovoce - čerstvé nebo přesnídávky
18,30h - večeře - mléčná kaše
19,30h - kojení a spát
v noci - podle potřeby kojení - většinou nějdřív cca v 3h ráno

Vypije tak cca 200-250ml za den.

Tak nevím, dělám moc věcí špatně????? Vím, že dopolední sváča už by asi neměla být kojení...ale aby zase měl dostatek mlíčka - no do roku mu to dopřeju, pak se přesuneme asi na jogurty a jiné....
5. led 2013 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě jedna věc - botičky a capáčky????

Paní Dr. mně řekla, že i na doma mám dávat pevné papučky, když už stojí a přesunuje se....já toho názoru ale nejsem - podle mne je nejlepší naboso/v ponožkách.

Jak to máte Vy a kdo Vám co poradil a čím se řídíte????

Díky moc - jsem si myslela, že nejvíc otázek budu mít u miminka ne až teď v roce:frowning2:((
5. led 2013 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cizu Ahoj,já začala dávat bačkorky připrvních krokách,takové ty obyčejné zobuvi s tkaničkami,děti by měli mít pevný kotník.Ale taky sem četla,že kvůli tvarování klenby by měli chodit i na boso.Tak to někdy doma střídáme.My sme nekojící,takže máme - 5,00 mlíko,8-9 ovoce s bílým jogurtem,12-13 polívku(tu miluje) nebo maso se zeleninou,br.kaši má rád,rajskou a těst.,sem tam koupím něco hotovýho pro změnu,15-16 přesnídávku nebo priboše nebo ovoce 19,00 kaši nebo UM.Občas v noci mlíko.Ale je to pořád dokola.Chleba mi moc nechce s ničím,rohlík sní půlku samotnej.Sýr nechce a šunka se mu lepí na patro.Po ovocným jogurtu s kiwi byl opruzelej.Citrusy nechce žádný,ale do čaje mu mačkáme pomeranč a to mu moc chutná.Jinak ještě chroustá mrkev nebo chleba a kukuřičný plátky přes den.Zní to hodně,ale on od všeho sní tak 10 lžiček .A hlavně je to pořád dokola a tak si říkám,jestli by neměla být nějaká změna.
Akorát stím pitím sem četla,že by měli vypít 500-1000ml denně do roka,ale je to včetně kojení a mlíka,tak to asi máš.
Když se podíváš na klub maminek od Hami,tak tam se dá najít jídelníček podle věku dítěte,a i když je to inspirace,je to spíš reklama na jejich výrobky a hlavně je to hodně podobný tomu,co mají jíst doposud.
6. led 2013 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
taky mi to přijde takové jednotvárné, to jídlo. Ten můj moc nejí, radši pořád pije ode mne. Já třeba na oběd mu dám jen tu malou skleničku od Hami a stačí mo tu, ani ji nesní, velkou nedal ještě nikdy, asi má malý žaludek nebo co. Ovoce nejí, resp. nejí to, co je kyselé, takže tím pádem např. meruňková přesnídávka u nás neobstojí, ale i jinak prostě ovoce moc nesní, slaďoučký banán tuhle vyplivoval, jednou si zase dal, ale jen 5 malých kousků. U jídla musí mít zábavu, jinak bych do něj nic nedostala, prostě mu strkám hračky pod nos, on zkoumá a pak tu pusu otevře...Snažím se, aby jedl, aby si pak nebral ode mne, ale on nemá rád sladké, takže pak ovoce a kaše odpadá a to by jedl skoro jen oběd. Na snídaňosvačinu jsem mu dávala ovesnou kaši, ale tu teď taky odmítá, tak už pomalu nevím, co mu dávat, když kousky ještě moc nezvládá. Ale zase tak moc to neřeším, přibrat nepotřebuje (narozdíl ode mne...).
@cizu Botičky nemáme, pořád jen leze a stoupá si. Jak dělal všechno brzo, tak teď se zasekl a pořád jen opatrně okolo nábytku. Ale už aspoň stojí bez držení i pár sekund. Botičky pořídím, až udělá první kroky, zatím jedeme v ponožkách.
@charlie31 Knížky jsou dobré, ale tvoje dítě je tvoje dítě a bude nás všechny ta výchova stát milion nervů, takže občas "voda přeteče", ale já u druhého zatím nemám potřebu trestat, zatím na "nenene" reaguje, až přijde ten pravý vzdor, bude to horší, ale můj druhý syn se na to těší, že už nebudu bít jen jeho :grinning:
6. led 2013 ve 22:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
@andulkaavetrelec tak s jídlem to máme skoro stejné.Adam by skoro vůbec nemusel jíst.S chutí si dá tak 3-4lžičky a ostatní do něj cpu pod tlakem.U toho dělám všechno možné abych ho zabavila a alespoň něco snědl.
Ovoce moc jíst nechce.Jinak kojíme tak pořád a ani v noci si nedá pauzu takže držíme stále 3hodinové pauzy.
Takže ráno kojíme kolem 5,30 pak ještě usne asi do 7,30.Snídáme kolem 9h pribiňáček.Ve 12h oběd.To mu dávám skoro všechno/nějaké omáčky,kaše s kuřetem,květák atd/.Pak svačina kolem 16h.Ale tomu moc nedá.Nejraději má třeba Brumíka.Večeříme kolem 19h nejčastěji kaši.Ale jak jsem psala každé jídlo je pro mě velký boj :angry: .
Mezi tím před spaním kojíme a pak od 20h co jde spát skoro celou noc.
Botičky jsem tady už taky řešila.Začala jsem mu je dávát jak začal ťapat kolem nábytku a strašně mu to klouzalo a padal.Tak jsme koupili celokožené ťapáčky.A hodně se zlepšil :slight_smile: .
Dnes chodí kolem nábytku už jen s jednou rukou a sám udělá 3kroky když je někde mezera.
Já bych chtěla pomalinku přestávat s kojením ale mám problém že Adam jiné mléko nechce.Všechno plyve a aby byl bez mléka mi přijde brzy tak asi ještě vydržím :wink: .
7. led 2013 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Jo, vím, že jsi řešila, že malému ponožky kloužou.-)
Kožené capáčky - máš na mysli něco takovéhoto? Já nad tím totiž silně na doma uvažuju a přijde mi to lepší než bačkůrky....
http://dadoos.cz/vysivane-capacky/
7. led 2013 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. Takze ja jsem jako jedna z mala, ktere Kuba sni opravdu v podstate vsechno co mu dame. Nemame jedine omezeni, uz nekolik mesicu normalne varim, presnidavky jsem odevzdala kamaradce a vse je v pohode. Jakub co vidi,to chce ochutnat, proste pohoda. Ono muze tohle krasne obdobi zase brzo prejit, tak si to uzivam. Ma 8 zoubku a kousky mu nedelaji jediny problem. Ja uz pomerne dlouho nekojim,od 9 a pul mesicu, frci u nas nutrilon, coz je srdecni zalezitost, kasi uz taky davno nedavam. Pres den pije caj nebo stavu, pred dopo i vecernim spanim pak nutrilon.
Pohybove stagnuje mam ten pocit, kazdopadne mekke backurky na doma ma, protoze fusekle mu slejzaly a inch blue capacky jsou uz male. Navic chodi velkym fofrem kolem nabytku a porad pred sebou neco tlaci po celem byte, tak ma boty, at ma pevny kotnicek. Uz uz to vypadalo, ze zacne co nevidet chodit, na sve narozeniny se co chvili pustil a vyrazel neohrozene do prostoru a tak ty ctyri kroky tam byly. Od te doby zase nic, tak na nej netlacim. Jen uz by to bylo fajn, protoze tahat jeho 11 kilo je vazne sila.
No, projevem neni prilis zdatny, dela jen neco a jen kdyz ma naladu, kazdopadne vim, ze umi jak dela pejsek a kravicka, jak se ma, jak je veliky, paci paci a jak ma tezkou hlavu, rika mama, tata a neco jako dej. Jinak nic, kouka na me jak jelimanek, kdyz mam snahu ho neco naucit :slight_smile:
Jinak je stale dost uplakanek a chovanek, porad mi stojinu nohavice a rve :grinning: vyrazit s nim ven je bojovka, protoze prinoblekani dela super sceny , jako kdybych ho prinejmensim vrazdila. V kocarku uz je pak hodny.
Ale abych jen nepomlouvala, obecne je zlaty, miluje segru, umi uz si hrat sam, krasne usina a spinka a po probuzeni si sam treba pul hodinky povida. Miluje koupani, vi kam patri vicko od lahvicky, co se dela ovladanim, ze sponka patri do vlasu a zkousi se krmit lzickou :slight_smile:
Je to proste nas milovany chlapak :slight_smile:
7. led 2013 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cizu jojo, tyhle capacky jsou super, Jakub mel do ted dvoje, bohuzel z nich vyrostl, ale ty jsou bezvadne. Tedy my meli jinou znacku,ale je to vsechno stejne.
7. led 2013 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
koukám, že všude to je docela podobné. Náš Adam je taky docela otesánek, na vše co vidí říká Ham a chce zkusit, i přesto má kolem devíti kil, takže je to v pohodě. Z klasického nutrilonu se osypával, tak má speciální formuli pro děti s alergií na bílkovinu kravského mléka...docela to smrdí, tak ho obdivuju, že to pije :grinning:. Jogurty atd. jsou pro nás zatím tabu. Ale miluje banány, jablka v kaši....todle je v pohodě.
Botky budu kupovat až na jaro, teďka toho venku stejně moc nepochodí, zatím stejně ťape jen za ruce. No a doma máme zmiňované kožené capáčky, nekloužou a jsou fakt super.
Pořád dokola opakuje svoji svatou trojici KAM, TAM, HAM :grinning:. No a miluje pračku, vytahovat z ní prádlo, zapínat a pak zbožně koukat jak pere :stuck_out_tongue_closed_eyes:.
7. led 2013 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evina_plus_jedna ahoj jj ja to taky neumim ale nikdo mi ani neodepsal
7. led 2013 ve 13:08  •  čeká miminko, termín má v únoru 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
@krasnasima jasny no tak to je hruza a co cekas
7. led 2013 ve 13:16  •  čeká miminko, termín má v únoru 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
@krasnasima holky asi jste se nam dostaly do diskuze
7. led 2013 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tobi1 joooo, pracka a susicka.....umi u je bohuzel i vypinat a zapinat. Kdyz pracku plnim, Kubicek zase taha pradlo ven a ma z toho legraci.
A taky miluje vysavac, dokaze se mnou vyluxovat cely dum, chodi za vysavacem, vyhrejva se tam a smeje se :slight_smile:
7. led 2013 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to ju bud rada aspon nikdo ma zajem chci vedet ze sem v 8 mesici ale mela sem odpracovanich vic hodin tak musim jit na materskou az v 6tydnu pred poroden nevite o tom nico
7. led 2013 ve 13:59  •  čeká miminko, termín má v únoru 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Tak to máme stejné pomocníky :grinning:. Akorát z vysavače má Adam strach, máme robota, tak první hledí a pak zdrhá za mnou :grinning:.
7. led 2013 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tobi1 v cem jsi psala, ze si upravujes fotky? Photoshop?
8. led 2013 v 08:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha V Picasa, mělo by to být součástí Windows.
8. led 2013 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tobi1 ahaaa, dekuju :slight_smile:
Jeste jsem vam holky zapomnela napsat, ze si Kubulka krasne hraje s autickama a dela 'brrrrrrbrrrr' :grinning: vlastne dela tohle brrrbrrr na uplne vsechno co jede, za cim chodi, co vozi.... :slight_smile:
8. led 2013 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky od včera má Adam průjem.měl jste to někdo k zoubkům?Jak dlouho ten průjem trval?Teda alespoň myslím že je to k zubům.Nechce nic jíst a strašně sliní.No není divu skoro rok a máme jen 3zuby :slight_smile:
8. led 2013 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, prosím vás, jakou velikost nohy mají vaše děti? Já jsem to Járovi měřila na ty capáčky a vyšlo mi 22/23. To je hodně, co?
@gejbule1 Průjem jsme u zubů měli. S tím jídlem je to na nic, ale až přestaneme kojit, tak se to určitě zlepší. Třeba ani jogurt mu teď nechci dávat, v zimě a navíc má rýmu s kašlem, stejně by snědl 2 lžičky a pak dělal zase fory.
8. led 2013 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec našemu Tomáškovi naměřená noha cca 12 cm - tzn. o 1,5cm navíc je 13,5, tzn. velikost pro 14 cm - tj 22/23, tak jsme na tom stejně.-)
8. led 2013 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cizu Tak to je dobře, já mu totiž naměřila 12,5 cm.
Jdu objednat nějaké ty capáčky, úplně jste mě na to pohalekaly.:slight_smile:))
8. led 2013 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem tu přes měsíc nebyla a jdu tedy číst a číst a číst :wink:
manžílek měl dovolenou, tak jsem se věnovala rodince :slight_smile:
jak se máte, už mají naše rok, to to tak hrozně moc letííí.. nás tedy čeká oslava za chvilku Verunka je 25.1. .. nějaké inspirace na dorty? Co už jste měly narozeninky? :slight_smile:
A co už vše umíte, my jsme trochu brzdičky, my jsme se naučily až teď si sedat :grinning: ... a chodíme podél nábytku,..taky rychle padáme a to jsou rány :frowning2: ufff ... teď je to opravdu mateřská "DOVOLENÁ" :grinning:
Jinak 25.12. jsme dostaly rýmu, týden na to se uklidnila a hned druhý den, opět, ale asi tu zastydlou, nebo co, protože nemůžu nic vysát, nemůže dýchat a už to má týden :frowning2: třetí den mi skoro nic nejí nechce vůbec nic :frowning2: tak asi zítra navštívím doktorku, jenomže ta mi stejně na to určitě nic nedá, ... ale i tak raději..
Myslela jsem si, že to bude mít spojitost se zuby, protože jí i lítají teploty, ob 3hodiny se jí to mění, nechápu to :frowning2: ale zuby pořád nikde :frowning2:
Tak snad bude brzy fajjnnn :slight_smile:
Jinak Vám všem samozřejmě přejeme s celou rodinkou hodně štěstí, zdraví a krásné chvilky s našema sluníčkama :slight_smile:
8. led 2013 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek