• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Leden 2012

17. prosince 2013 
@petardice Na Thomayerku myslím taky, ale pouze proto, že by tam měla jako porodní asistentka nastoupit kamarádka. Ten Motol tedy říkáš že je v pohodě? Já obecně nesnášim jakýkoliv zdravotnický zařízení, protože ten pesronál, to vždycky bývá úděsný. A myslím si, že se ho celkem zhoršuje s velikostí nemocnice. Ale jestli je Motol čestná vyjímka, začnu o něm uvažovat.
2. čer 2011 ve 14:46  • Odpověz  • To se mi líbí
uvažuji o Bulovce - sice starší, ale porodnice prý skvělá - kamarádka tam rodila obě dcery před 3 a 6 lety.. a mám ji 15 minut autobusem z domova. Zároven jsem uvažovala o Neratovicích - menší a přizpůsobivá k alternativním porodům, ale můj muž by tam asi cestou zabloudil i s navigací.. jo je to naplavenina :grinning:
2. čer 2011 v 17:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@winterska Ahoj dopadla jsem docela dobře srdíčko máme krásně slyšet, ale vycházky ani průkazku ještě nemám prý ještě nemáme vyhráno..:( zase za 14 dní na kontrolu bojím bojím.
2. čer 2011 v 17:30  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v lednu 2012  • Odpověz  • To se mi líbí
@amendee neboj, to zvládnete :slight_smile: všechny vám tu držíme palce :slight_smile: ps. vy jste srdíčko opravdu už slyšeli?? já zatím viděla jen blikání.. tak jste na tom dokonce líp.
2. čer 2011 v 17:38  • Odpověz  • To se mi líbí
@winterska no viděla jsem i slyšela jsem :o) ale bojím se jako každá mamina:slight_smile:
2. čer 2011 v 17:41  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v lednu 2012  • Odpověz  • To se mi líbí
je tady nekdo z Brna a okoli?:slight_smile:
2. čer 2011 v 18:08  • Odpověz  • To se mi líbí
já jsem teda z okolí, ale jinak 30 let Brňák, obě děti jsem rodila na Obilňáku
2. čer 2011 v 18:24  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@javla ja prave nevim co zvolit.. ja jsem teda kousek od znojma, ale spis planuju teda rodit v brne..
2. čer 2011 v 18:26  • Odpověz  • To se mi líbí
tak to nevím, zda poradím, já jinde nebyla :sunglasses:
2. čer 2011 v 18:27  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Bohunice mě ani moc nikdy nelákaly a k Milosrdným jsem tak nějak nechtěla kvuli prvnímu porodu, pže malá byla koncem pánevním a u Milosrdných nemají JIP, takže pak kritické případy převáží na Obilňák, a třetí faktor byl ten, že muj dr. má na Obilňáku poradnu pro onkologické pacientky a tak nějak je tam doma, takže mě tam prostě poslal :slight_smile:, ale na porodním jsem byla vždy 100% spokojená.... nevím, co čekáš od porodu a porodnice, já jsem prakticky oba porody abslvovala teměř sama podle svých instrukcí, bez všech epidurálů a jiných věcí, poprvé jsem teda nastřihnutá byla, kvuli konci pánevnímu, ale podruhé už ne, myslím, že to nemají jako standard, personál příjemný, neměla jsem problém, spolipracovala jsem s porodní asistentkou a ona semnou, doktorka se chodila jen pruběžně dívat, samotný první porod trval asi 3h a druhý asi 2,5h, ale ne jao že 3h tlačíš, 3 hodiny se už fest otevíraly porodní cesty, tlačení bylo posledních 5 minut jako třešnička na dortu. No a šestinedělí jako všude, milion lidí, milion informací, určo si tam člověk neodpočne :grinning: jinak sestřičky profesionálky, příjemné, ale samo jako všude vždycky se najde někdo méně příjemný se špatnou náladou...

Nakonec naštěstí vše proběhlo v pořádku, a mamlá JIPku ani nic takového nepotřebovala, byly jsme spolu hned od začátku, vzali si ji jen na vykoupání po porodu a změření a pak mi ji hned donesli tak to bylo i s druhátkem chlapečkem
2. čer 2011 v 18:34  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
hele holky nevíte jak to je když jsem zaměstnaná na dobu určitou a zaměstnavatel mě che propustit jak to bude?
2. čer 2011 v 18:35  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v lednu 2012  • Odpověz  • To se mi líbí
jinak je to asi individuální, kamoška byla u Milosrdných a líbilo se jí tam, naopak na Bohunice jsem neslyšela moc dobré reference, ale určo se najdou holky, co tam byly spokojené.... je to o tom co od toho čekáš a jak si to představuješ, myslím, že na Obilňáku jsou docela benevolentní a přístupní k alternativním porodům (samo pokud je vše OK a neohrožuje to život dítěte a matky) mají tam i ty žebřiny a provazy a balony a porodní stoličky a na nadstandardu vanu a tak. V každá porodce je 1x týdně den, kdy se dá jít kouknout na porodní sály a tak no.
2. čer 2011 v 18:42  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@viveca zkus se podívat i tady na koníkovi, co píšou jiný maminy o motole, ale já byla fakt spokojená. jediná nevýhoda byla, že u mě nemohl zůstat manžel celou dobu, odvezl mě, když mi praskla voda a po všech vyšetřeních (mých pochopitelně :grinning: ) ho poslali domů a já mu volala, až když se chýlilo k porodu. byli jsme v jednom z boxů, a protože jsme v tu chvíli rodily jen dvě, byl tam klid a žádný shon. Většinu času u nás byla porodní asistentka, doktorka se tam párkrát taky objevila, ale zůstala až na porod jako takový. Matně si vzpomínám, že byla nepříjemná jen jedna sestra, která mě vedla na přípravnu, ale pak už byli fakt všichni milí, vstřícní, jeden by skoro řekl, že svou práci dělali fakt pro radost (což není pravidlem) :slight_smile: Tenkrát jsem si hlavně pro sebe a naše takovej souhrn, jak to bylo, tak kdybys chtěla, můžu ti poslat odkaz do IP, i když to možná nemá vůbec žádnou vypovídající hodnotu :grinning: Vloni jsem skončila na konzervativní gynekologii, na sále byli všichni neuvěřitelně citliví a empatičtí, fakt se snažili udělat všechno pro to, aby to zbytečně nezhoršovali. Na oddělení zpočátku taky, pak mi přišlo, že tam konkrétně jedna sestra není moc zvědavá na uřvanou cíťu, ale potom, co se stalo, jsem si fakt nemohla ještě dlouho pomoct, ale to je zas o něčem jiném. Každopádně na to, jak je Motolská nemocnice frekventovaná, jsem měla na lidi buď velkou kliku, nebo je tak opravdu vstřícná většina personálu. Jako velkou nevýhodu jsem viděla to, že bylo plné šestinedělí, takže první noc jsem spala tuším na gynekologické jip, na šestinedělí jsem se dostala až druhý den dopoledne, ale byla jsem na pokoji, který nebyl rooming-in, na ten jsem se dostala až odpoledne, takže vlastně téměř celých prvních 24 hodin jsem za malou chodila jen na kojení a neměla ji u sebe, ale to se ti asi stane v Praze i v jiných nemocnicích, hold je teďka boom...
2. čer 2011 ve 20:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@berinka1 Já jsem ze Znojma.
3. čer 2011 v 07:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@amendee super, že kontrola dopadla dobře a to bude dobrý, uvidíš. :wink: A průkazku já dostanu určitě taky až ve 12.týdnu po velkém utz :wink: A s tou prací se obávám, že ti prostě neobnoví smlouvu a tím to skončí. :pensive:
3. čer 2011 v 07:59  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky holky,jen nakukuju a vidím, že se berinka ptá na porodnici, já jsem rodila v Bohunicích a naprosto super, spokojenost!!!!Na porodním boxe sama, v klídku, samo manžel celou dobu semnou,chodila za mnou jen PA žádných milion lidí, na 6 nedělí taky fajn,hlavně pěkné pokojje,sprchy a wc společné pro dva pokoje,takže fajn
3. čer 2011 v 08:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@amendee ahoj já byla taky na dobu určitou s prvním prckem, ale dělala jsem ve skladu a tahala těžké věci a 12hodin denně, byla jsem skladník tak i soboty a neděle, tak mně dala mudr neschopenku a tím se mě vlastně práce musela ujmout, štěstí, takže mateřskou mně platili oni, jen teď nevím co bude dál s druhým miminkem, to už se vztahovat asi nebude :unamused: :unamused: , já jsem teď 7tt+5 :slight_smile:
3. čer 2011 v 09:31  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky... můžu se k Vám přidat?:slight_smile: minulý týden jsem našla // na testu, v pátek mi to bylo potvrzeno i z krve:slight_smile: je to neskutečná zpráva, protože jsem pacientkou CARu a snažili jsme se rok a půl:slight_smile: O to víc se ale asi bojím, aby to vše bylo v pořádku... na první UTZ jdu příští čtvrtek... trochu mě bolí břicho jako před MS.... beru kyselinu listovou a babyplan, piju těhotenský čaj, snažím se jíst zdravě, odpočívat... Možná to přeháním, ale hrozně se bojím, aby to vyšlo a všechno bylo v pořádku:slight_smile: termín mi podle těhotenské kalkulačky vychází buď 31.1. nebo 1.2. Holky, můžu se zeptat, první den poslední MS byl 27. dubna, nevíte, v jakém jsem týdnu těhu? Nějak se nemůžu dopočítat... a myslíte, že by za týden ve čtvtek už mohlo být vidět srdíčko? Moc Vám děkuju za rady a všem držím palce!!!!
3. čer 2011 v 11:35  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky tak to máme dneska zase vedro co? Koukám jiný kraj jiný mrav, mě dal doktor průkazku v 7tt a minule dokonce v 5tt :wink:
Jinak jsem taky okres Brno a okolí.. takže souhlasím s lucy.l, Bohunice super, moc jsem tam chtěla protože po prohlídce Obilnáku a hrozných zkazkách o Milouších jsem se rozhodla radši tam. Taky se mi líbilo pěkný prostředí, vyfásli jsme náhodou i nadstandart pokoj takže manžel byl se mnou po celou dobu porodu (ten pokoj s vanou, pytlem, židlí a já nevím čím na porod). I šestinedělí bylo dobrý, akorát je fakt že to tam bylo plný... Ale aspon jsme šly za tři dny domů já se hrozně těšila :sweat_smile:
3. čer 2011 ve 12:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@loretana vítej a neboj, doktoři si vás oba (tři, čtyři... :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) určitě řádně ohlídají :wink: já sice měla poslední MS 12.4., ale nějakou podivnou, takže to vypadá, že budu mít termín podobný jako ty, dle kontroly ve čtvrtek jsem byla max 5+0 :grinning: Ty, pokud dobře počítám, jsi dle MS 5+2 (tedy pět týdnů a dva dny). srdíčko bývá vidět až tuším v sedmém týdnu, mě MUDr objednala až za 2,5 týdne, abych šla už na kontrolu srdíčka, včera byl stále vidět jen gestační váček :wink:
3. čer 2011 ve 12:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@svataterezicka tak tady začalo svítit až před chvílí a já ani nevylézám ven, Lucka měla včera teploty, dnes už jí teče z nosu, takže si na sluníčko necháme zajít chuť :rolling_eyes: Já jsem zvědavá, kdy dostanu průkazku já, předtím jsem ji dostala někdy kolem 12-13tt - v podstatě jsem dostala průkazku a za pár dnů se jela registrovat (tady se registruje od 14+0 a kdo dřív přijde, ten dřív mele...). Teď jsem u jiné doktorky, tak uvidím, jestli mi ji vystaví toho 21.6., až půjdu na kontrolu (takže bych měla být mezi 7.-8.tt), nebo později... Ale i dle jiných kamarádek mám pocit, že v Praze vystavují průkazky ve vyšším týdnu těhotenství.
3. čer 2011 ve 13:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@d105 no jo ale když jsem na neschopence tak mě steně nemůže vyhodit přece nebo jo když už to bude platit sociálka?
3. čer 2011 ve 13:16  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v lednu 2012  • Odpověz  • To se mi líbí
@petardice moc moc děkuji za radu a uklidnění... aha, tzn. že na první UTZ půjdu 6+1, takže to si srdíčko nebude... já jdu na první UTZ ještě do CARu, až pak půjdu ke své dr... je pak něké pravidlo, kdy se chodí na prohlídky, třeba 8. týden, 10. týden a tak? Omlouvám se za otázky, ale jsem nějaká ztracená:slight_smile: tak to mám radost, že je tu někdo, kdo je na tom přibližně časově stejně jako já:slight_smile:
3. čer 2011 ve 13:31  • Odpověz  • To se mi líbí
@loretana prohlídky ti určí doktor ten ti řekne kdy se mu máš přijít zase ukázat..já chodím po 14 dnech:slight_smile:
3. čer 2011 ve 13:46  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v lednu 2012  • Odpověz  • To se mi líbí
@petardice No tady ráno taky bylo celkem normálně tak jsem se navlíkla no jsem pěkně trpěla cestou domů .. už taky radši nevylezu... To je mazec s tou Prahou tam sotva dostanes průkazku tak jdes hned do porodky haha.. tady u nas te tam zase driv jak v 36tt neprijmou jako na monitoring.. chodila jsem furt ke svymu doktorovi.. az pak dvakrat nebo trikrat tam (chodi se jednou tydne)..

@loretana Ze začátku se chodí tak jednou za 3-4 týdny... Ale v tom sedmým týdnu už možná bude srdíčko uvidíš :slight_smile:
3. čer 2011 ve 13:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@amendee
@svataterezicka moc děkuji... a rozumím tomu dobře, že pokud budu 6+1 už je to 7 týden?
Holky a ještě se chci zeptat - je jedno, kdy se na tyhle prohlídky chodí - myslím ráno nebo odpoledne? nechtěla bych hned ze začátku říkat v práci, že jsem těhu a aby se moc nevyptávali, kam pořád chodím, ráda bych ke své dr chdoila odpoledne... nevím ale, jestli to jde, jestli se třeba pokaždé nebere krev....
3. čer 2011 ve 14:22  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky..tak v Praze zase pařák :unamused: ...jsem na omdlení...je mi fakt pořád nějak divně..tak doufám, že příšti pátek bude vše jak má byt :wink:
Jednou mě píchá napravo..pak zase nalevo... :grinning:
Jinak co se týče průkajdy..taky jsem zvědavá kdy...protože v Podolí se musí registrovat přesně v 14+0tt..tak nevím, zda mi dá už teď v pátek..anebo kdy :wink: ...v každém případě,musím se s ním nějak domluvit, kdy mu budu nejmíň scházet, abych mohla odejít s malým na Oravu :grinning: a nemuset se vrace na nějaké prohlídky.Nejlepší by bylo, kdyby mi nějakou nutnou mohli udělat na Slovači :unamused: ale to nevím jak by to šlo :wink:
3. čer 2011 ve 14:24  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
loretana...nene...můžeš chodit jak ti to vyhovuje...krev se myslím bere jenom jednou na gentiku a potvrzení krvní skupiny :wink:
3. čer 2011 ve 14:26  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@loretana já většino na začátku chodila po měsíci :pensive: A chodila jsem různě kdy mě objednali :wink: Pokaždí se krev nebere, jen 2x za těhu :wink:
3. čer 2011 ve 14:27  • Odpověz  • To se mi líbí
Baby....prvotehule...tady máte stránku jak na výpočet termínu porodu...nebo TT...nebo celého popisu co mimi dělá..jak momentálně roste....Druhotehule to asi už budou znát :slight_smile: je to má nejoblíbenější stránka:

http://www.tehotenstvo.academy.sk/
3. čer 2011 ve 14:28  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek