• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Leden 2012

17. prosince 2013 
Ahoj holky taky vám to čekání na další kontroly připadá nekonečné? já mám ve čtvrtek dostat průkazku a první foto sebou se nemůžu dočkat :grinning:
5. čer 2011 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petka28 no to mi povídej.... já si jdu pro těhu kartičku a na krev v úterý.... to čekání je strašný!!!!! :frowning2:
5. čer 2011 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@teufelchen Já to mám na levé straně. Je to hnus. Tak doufám, že to bude taky dobré. Jak kdybych strávila hodiny posilováním břicha. Navíc už víc dní mě bolí záda- asi sem se "skřípla" nerv. Nechci jít k doktorovi, protože ten můj posílá automaticky na rentgen a to v těhotenství nepřichází v úvahu. Nemůžu ani sehnat mastičku, abych to zkusila rozmastit mastičkou. Dnes sem 6+3, ve středu nebo čtvrtek jdu na gyndu, tak doufám, že už bude srdíčko.
5. čer 2011 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majka12 ahojky :grinning: já mám taky dobrý a špatný dny :frowning2: jak říkáš, většinou ob den.... ale ted se snažím každé 2 hodiny něco sníst a docela to pomáhá... tak snad to vydrží :slight_smile: naštěstí nezvracím, jen mi je na zvracení, to bych asi nepřežila, když zvracím, tak mám pocit že se udusím :frowning2:
5. čer 2011 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanysek.hanysek jen dej pozor i na mastičky, protože třeba Voltaren se v těhu taky nesmí :pensive: :pensive: Ono jich je vůbec docela málo co se můžou :confounded:
@michaela2310 to já bliju jak amina :confounded: A bohužel zvracím tak dlouho, dokud není žaludek naprosto prázdný :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. čer 2011 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@michaela2310 Jé, teď jsi mi mě připomněla, když jsem byla těhotná s Luckou :sweat_smile: To jsem chodila do práce, vždycky ráno jsem si koupila 2-3 koblížky, v devět, kdy přicházel do kanclu kolega, už zbyl jen jeden (občas ani ten ne), takže když se pak kolega dozvěděl, kolik koblih že jsem to vlastně snídala, podlomila se mu kolena :grinning: V deset jsem si totiž střihla nějaké ovoce, o půl dvanácté už jsem somrovala, že půjdeme na oběd nebo umřu hlady, ve dvě jsem si dala dětskou přesnídávku (tenkrát jsem si na ně fest ujela) a doma jsem pak zvesela pokračovala - salátky, ovoce... Ten rok jsme měli spoustu vína, takže jsem si každý večer natrhala plný talíř hroznů a cpala se :grinning: Ovšem o takhle pohodovém těhotenství, o kterém jsem prakticky nevěděla, si už můžu nechat jedině zdát. Mimochodem - v prvním těhotenství jsem se naučila po letech jíst hovězí a vepřové maso (a ujížděla jsem si na KFC), ve druhém McDonalda (čímž bych se asi neměla chlubit, ale já fakt aspoň občas musela) a teď to jsou ty klobásky (i když na ně mám spíš jen chuť, minulou středu jsem si teda jednu koupila, ukrojila si dvě kolečka a tím to haslo :grinning: )
5. čer 2011 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petardice to já byla v minulém těhu těžce "zdravá" :grinning: :grinning: Chodila jsem do bio restaurace a jedla jenom zeleninu a samý zdravý věci. Hrozně mi to chutnalo a nemohla jsem si pomoct :sweat_smile: Sladký jsem nesnášela a jenom pohled na čokoládu mi obracel žaludek :grinning: :grinning: Po porodu jak když utne a ty zdravý věci už zase nechci tak jako před těhotenstvím. No a ted zase úplně jinak. :grinning: Čokolády a dortíčky to joooo, maso a zelenina nic, ještě polívky vezmu na milost. :grinning: :grinning: Lákají mě konzervy a saláty a chlebíčky :sweat_smile: :sweat_smile:
5. čer 2011 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majka12 No, to já byla právě poprvé svým způsobem taky taková uvědomělá (když opomenu nepřekonatelnou chuť na pikantní KFC v I. trimestru a ranní sladký, jenže já nic jiného, než sladký, snídat neumím :sweat_smile: ). Jinak jsem ale jedla každý dvě hodiny po troškách, dbala jsem na dostatečný přísun vody a nepila jsem žádný sladký limonády (jako třeba mou milovanou kolu), jedla jsem denně ovoce a zeleninu. Teď už to taková sláva není, spíš bych jedla to nezdravý, ale to zas nechci jíst před Luckou, takže je to takovej začarovanej kruh - na nezdravý nemám chuť a nezdravý jíst nechci kvůli Lucce a kvůli miminu :grinning: :grinning: :grinning: Tý jo, ale takovej chlebíček se salátem a šunčičkou bych si dala taky... :dizzy_face:
5. čer 2011 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, já vám tak závidím ty nevolnosti - co bych dala ta to nevyžrat celou lednici - jdu do obchodu, nakoupim spoustu jídla a já to pak i sním.. :frowning2: takový apetit je hrozný... jediné kalhoty, které ted obleču jsou legíny na doma a těhu kalhoty :pensive: . A ted jak jsem doma a u zdroje - to je hrůza - stále mám něco u pusy :stuck_out_tongue_closed_eyes: Dala bych si zeleninu a kvůli té bakterii se trošku bojím.. jíte vy ted nějakou zeleninu - nebojíte se??
5. čer 2011 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanysek.hanysek Já mám taky ty bolesti zad, jakoby ale v kříži dole...Podle ms bych měla být 6+2, ale ještě jsem u dr. ani nebyla, nemám těhu ani ještě potvrzené, jen slabě pozitivní testy...Beru to jako součást těhu, tak snad to k tomu patří, i když u prvního šmudli jsem toto měla až ke konci...Jinak mi nic neni, žádné nevolnosti, žádná bolavá prsa...jen jsem unavená, při chuti (sežeru toho dost:grinning:) a bolí mě občas hlava a ty záda.. :sunglasses: Snad bude ve středu u dr. vše v poho a potvrdí mi těhu :slight_smile:
5. čer 2011 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@moncicak.as Tak to já vím, že sem se jenom namohla, nebo sem blbě spala a že mi tam jen přeskočilo nebo pohnul se sval. Takže doufám, že to přejde. Jinak já bych měla být podle MS 6+3, těhu mám potvrzené od doktora a ve středu nebo ve čtvrtek jdu na srdíčko, tak snad už bude.
5. čer 2011 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanysek.hanysek Tak to by mohlo být taky vidět už srdíčko ve středu.. :slight_smile: Tak dej pak vědět :slight_smile: Snad je vše o.k, testy mám strašně slabounký, nějak to rapidně nesílí, snad to nebude mimoděložní :unamused:
5. čer 2011 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@moncicak.as Já sem měla první pozitivní těhu test 7dní před očekávanou MS a čárka každý den sílila.Tak přeji hodně štěstí.
5. čer 2011 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky.
Všechny zdravím. Snažíme se o druhé mimi.
Tento měsíc proběhl první pokus, ted 8.7.. bych měla měsíčky mít, ale pociťuji na sobě, že možná nedorazí.
Dost nalitá prsa, pobolívání v podbříšku a dost mě i svědí.
Podobné příznaky jsem měla i u prvního mimíska.
Testík ještě dělat nechci, myslím že je dost brzy, co myslíte ????? Děkuji :slight_smile:
5. čer 2011 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nemo1985 ahojky, tak přesně tyto příznaky jsem měla taky :grinning: poslední měsíčky jsem měla 5.4. a test jsem si dělala 12.5., tj asi 14 dní po spoždění... držím palečky at ti to vyjde!!!! :slight_smile:
5. čer 2011 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
michaela2310....díky za odpověď.
Počkám do příštího týdne a uvidím, :grinning:
5. čer 2011 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@winterska já teda, jak už jsem tu psala, na zdravý dvakrát moc chuť nemám, ale občas se překecám a udělám si bagetku se šunkou, sýrem, ledovým salátem, olivama a sterilovanou kukuřicí a co mi teda vydrželo je obliba rajčat s mozzarellou. Pořádně to omyju a jím, ono se vlastně pořád neví, z čeho to je, ale tím, že zpočátku řekli, že je to z okurek, hodně lidí omezilo zeleninu jako takovou, nicméně kdo řekl, že když vyloučili okurky, nemůže to být třeba z masa?...
@moncicak.as hele, já taky ztrácela naděje, poslední MS jsem měla 12.4., standardní cyklus po 25 dnech. Po pár dnech zpoždění jsem dělala test - negativní. Pak ještě další dva, oba negativní, už jsem propadala beznaději a objednala se k doktorce, že je něco špatně, jasně pozitivní test byl až pět dní po kontroly u doktorky. cyklus byl evidentně naprosto rozházený a k otěhotnění muselo dojít prakticky v době, kdy jsem už očekávala další MS, tím i ty negativní testy, takže nepropadej chmurám :wink: Mě na kontrole teď řekla, že jsem maximálně 5+0, přičemž podle MS bych už měla být 7+3. Takže jsem zvědavá, co mi řekne po UZ za 14 dní, jak upřesní aktuální dobu těhotenství dle velikosti ;)
5. čer 2011 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já už jdu konečně zítra na kontrolu, už se nemůžu dočkat :slight_smile: Jinak k tomu jidlu, já bych jedla taky všechno a do kfc nebo mekáče se taky chystám, je pravda že jsem na tom ujížděla i při prvním dítěti... holt co si tělo žádá... ale jím všechno ted hlavně si dělám jahodový koktejlíky a melounek nam nam :grinning: To bych mohla pořád :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. čer 2011 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky děvčata....:slight_smile: jsem Vás dočetla a docela by mě zajímalo jestli to opravdu tak funguje :slight_smile: (pak si to pamatujte, kdo co baštil) ...já když jsem čekala holčičku jela jsem v čokoládách, koblihách, marmeládách, snídani na sladko (což normoš nesnáším), denně jednu milku minimálně jsem slupla.... u chlapečka jen maso, párky a čokošku ani jednou :slight_smile: tak jsem zvědavá, jaký pak napíšete pohlaví, jestli čokoládky budou holky a masa kluci :slight_smile:
ted mám chuť něco mezi, ale spíš na čokoládku a cibuli :grinning:, ovoce, a sýry - tak jsem zvědavá zda to bude další sukýnka :grinning:, maso mě neláká, ale moc mi vždycky pomuže od nevonosti a uklidní se mi žaludek po masu a rybách a pár hodin mám po nevolnosti...

kfc a mekáč znám jen z venku :sunglasses: , a zmrzku a milkshake od tama, maso jsem tam nikdy neměla :sweat_smile: , ani moje děti tam ještě nikdy nebyly, ale mě to zase tak moc neva :grinning:...mnam melounek bych si dala taky, jahudky jsme měli dnes na zahradě jen 2 tak jsem je donesla dětem, njn bydlíme v 550m.n.m tak je tu vše o měsíc pozadu oproti Brnu, ale dnes byl salátek ze zahrádky ...mnam mnam

nic valím pověsit prádlo a zase za dětma.... a nachstat veču a pujdem do vany a spááááát a na to se já těším nejvíc :grinning:

5. čer 2011 v 17:47  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
tady jsem našla nějakej vtipnej grafík, ale hlavně jsem ho zkoušela zpětně na svoje děti a sedí to na oba :slight_smile:
http://mimino.kvalitne.cz/index.php?file=uvodni.php
5. čer 2011 v 18:20  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@javla tak já co si pamatuju, u Lucky jsem jedla hodně zeleniny a ovoce, začala jsem jíst hovězí a vepřový, čehož jsem se předtím dobrých 8 - 10 let ani nedotkla, ale bez sladkýho bych teda nedala ani ránu (což je můj celoživotní problém), takže ráno ty koblížky, odpoledne slazená přesnídávka a večer jsem vždycky jela v nějaký sladkosti. Podruhé jsme čekali kluka, to jsem mívala chutě na Donalda, ujela jsem si na melounech a měla jsem chutě typu jím meruňky, ale mám chuť na muffiny se zmrzlinou, dojím meruňky a dostanu chuť na syrečky...a víš co? Já bych si dala Cheese :slight_smile:)) Teď je to teda taky taková všehochuť, třeba dnes jsem potřebovala skočit do lékárny, tak jsem sjela do Tesca, že Lucce přikoupím jogurty a při tý příležitosti jsem cestou mezi regálama koupila máslový popcorn, slané pražené mandle, pendrek v cukru a marcipánový figurky :grinning: :grinning: :grinning: A teď babo raď, co to bude :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale pravdou je, že před těhotenstvím jsem denně sežrala Toblerone a od doby, co jsem těhotná na ni nemám ani pomyšlení. A to jsem si jich, prosím, nakoupila asi deset do zásoby :rolling_eyes:
5. čer 2011 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@javla btw. ty víš datum početí? já poprvé otěhotněla jaksi nečekaně a náhle, takže tam nemám šajnu, podruhé jsem věděla i jedno ze dvou možných dat početí, ale už si je teda nepamatuju. nicméně jsem kdysi četla, že pohlaví zřejmě ovlivňuje, kdy k početí došlo - zda před ovulací (holčičky) nebo v době ovulace (chlapečci). Má to souvislosti s chromozomem X a Y a s tím, že spermie s chromozomem X (holčičky) jsou pomalejší a odolnější, takže si do ovulace "počkají", zatímco ty s chromozomem Y jsou rychlejší, takže v době ovulace tam prostě vlítnou a je to :grinning: Pro holčičku tuším hrál fakt, když došlo k sexu i předtím, pro chlapečka naopak, když byla nějaká doba abstinence. To jen, jak si to pamatuju z hlavy, bylo to tuším v nějaký starý Betynce, ale hledat se mi to nechce (ostatně se mi nechce vůůůůbec, ale vůůůůbec nic). a tohle u nás podruhé 100% sedělo, otěhotněla jsem totiž přesně v den ovulace nebo druhý den ovulace a byl to opravdu kluk... Akorát teď to mám nějaký pošramocený, takže těžko odhadovat, kdy vůbec ovulace byla a jestli k tomu došlo před nebo po :grinning:
5. čer 2011 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky! Jaký jste měly víkend? Já moc fajn, bylo krásně, užili jsme si to... zítra začne týden, kdy se vlastně dozvím, jak to v tom mém bříšku vypadá, ve čtvrtek jdu na první UTZ. Už stoupá nervozitra, aby to bylo v pořádku... minulý tden mě pobolívalo přicho jako před MS, ve středu mi nebylo moc dobře, ráno mě vzbudily křeče v podbřišku, které ale po půl hodinu ustaly... od té středy nic, bolesti žádné, vůbec nic necítím... myslíte, že by to mohlo věstit něco špatného? nebo se to stává? Omlouvám se za hloupý dotaz, ale do čtvrtka budu asi vyplašená úplně ze všeho....
5. čer 2011 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petardice jj, data tak nějak vím, mám cykly docela pravidelné, a ovu na sobě docela i poznám, jj vím, že to má s tím souvislost.... holčičku jsme plánovali, měřila jsem si bazální teplotu a okolo ovuky jsme zkoušeli několikrát :slight_smile:, chlapeček zase tak moc plánovanej nebyl, byl taky jak se říká jednostříkovej :grinning:, ted jsme mimíse taky plánovali tak to bylo dva dny před ovu a v den ovu, tak uvidíme :sunglasses:
5. čer 2011 v 19:43  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petardice Děkuju, uvidim ve středu, snad to bude o.k :slight_smile: Já právě u sebe vůbec nevim, brala jsem HA jen jsem jednu zapoměla a ještě jsem to dostala, jen slabě, takže test jsem si dělala až na popud synka, který mi tvrdil, že mám v bříšku mimi :grinning: Takže kdy mimi vzniklo, jestli tam je, to právě vůbec netušim :slight_smile:
5. čer 2011 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@moncicak.as přes HA, tak to je síla, teda - to já jsem tolikrát zapomněla.... ale plně jsem na to spoléhala... ale prostě, tady je vidět, že nic není 100%.

@petka28 no já jsem ten samý případ, vůbec to neutíká, ale tak zítra jdu na kontrolu, těch 14 dní bylo nekonečných - tak jen doufám, že bude vše ok a že už tam bude srdíčko! :slight_smile:

Holky, tak mi držte pěsti...
5. čer 2011 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@javla tak na kluka by mi to sedělo, to jsem sladký opravdu nemohla ani vidět a jestli ti teď bude holčička podle toho, tak se necháme překvapit a doufám že jo :sweat_smile: Nezlobila bych se. :wink: A graf mi na kluka taky vyšel a teď ukazuju holku :grinning:

A já jdu na kontrolu už zítra a už začínám nervit :sweat_smile:
6. čer 2011 v 06:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petardice já vím početí buď 22. nebo 23.4. :dizzy_face: :dizzy_face: Já měla po porodu cyklus 33 dní přesně a ovulaci později a tentokrát to byla hoooodně bolestivá ovulka, takže to vím celkem přesně :dizzy_face: :dizzy_face:
6. čer 2011 v 07:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@loretana klid, všechno co popisuješ je normální :wink:
6. čer 2011 v 07:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majka12 moc děkuji za uklidnění:slight_smile::slight_smile:
6. čer 2011 v 07:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek