• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Leden 2012

17. prosince 2013 
Ahojky holky :slight_smile: chci se zeptat, jestli už tu šťastnou novinu říkáte rodině, přátelům a známým??????? já pracuju jako číšnice, tak že hned co mi doktor potvrdil těhu, tak jsem šla na neschopenku. tak že v práci to už vědí a hned jsme to museli říct i mým rodičum, bydlíme s nima v jednou domě, tak aby jim nebylo divný proč nechodím do práce. Ale manželovi rodiče, sourozenci, babičky, tety, atd, těm zatím nic neříkáme. Ale jelikož je to naše první tak už se nemůžeme dočkat až to vykřičíme do světa :grinning: co myslíte, už je ten správný čas???? jak jste na tom vy???? děkuji za odpověď :slight_smile:
6. čer 2011 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@berinka1 Já jsem ještě nad porodnicí nepřemýšlela. Zítra mě čeká další kontrola a mělo by jít už vidět srdce, tak doufám, že bude vše ok.
6. čer 2011 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@michaela2310 Já to plánuju říct nejdřív až zjistím, že je vše v pořádku... Asi nejdřív až po těch 3 měsících... V práci asi ještě později..
6. čer 2011 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petardice Já jsem zase četla, že kolem doby ovulace by to měl být kluk, pač vajíčko bylo oplozeno rychlejšími spermiemi a když spermie musely nějakou dobu na ovu čekat, tak by to měla být holka, pač se jednalo o ty pomalejší a odolnější spermie. Tak uvidíme, co je na tom pravdy, já bych podle tohoto měla mít holku :slight_smile:
6. čer 2011 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@winterska Já jsem na tom podobně. Pořád jím a mám stále na něco chuť, takže jsem už docela dost přibrala. Taky už skoro nic nedopnu. Budu muset obměnit šatník.
6. čer 2011 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@michaela2310 ahojky... já taky pořád váhám.... ve čtvtek jdu na první UTZ ještě do CARu, kam jsme chodili, k mé dr tedy půjdu ještě později... takže asi počkáme, až po té další návštěvě... zzdálenějším přátelům a příbuzným ještě pozdějí, až po těch velkých testech...
6. čer 2011 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majka12 ahoj já u prvního těhu ujížděla na sladkým teda dost a mám kluka a ted zas sladké nemusím tak taky doufám v holčičku :grinning: myslím že to není tím co jíš
6. čer 2011 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petka28 moje kamarádka má teď úplně jiný těhu a čeká druhýho kluka :grinning:
6. čer 2011 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majka12 no uvidíme... manželovi by druhý kluk prej navadil:D holky nejste tu některá z Ostravy?
6. čer 2011 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky dnes jsem nabrala trochu síly a něco uklidila,tak třeba bude líp. :slight_smile:

je jasný, že nezáleží na tom co jíš, a u každýho je to individuální, bylo to jen takový spestření, pro zábavu, jasně že ne jako 100% ukazatel pohlaví dítěte.... :slight_smile: to bylo jen tak aby řeč nestála :grinning: :sunglasses: :zipper_mouth:
6. čer 2011 v 11:49  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, a necháte si pohlaví říct, nebo to necháte jako překvapení na porodní sál?:slight_smile: já právě pořád váhám:slight_smile:
6. čer 2011 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, no my jsme to ještě taky neřekli všem, ale ani mi to nevadí je to naše takový společný tajemství :slight_smile: Akorát je pořád těžší to utajit, něco už se mi rýsuje (bříško) a pak taky proč nepiju ted jak je hezky jsou samy grilovačky nebo tak, tak si dam vždycky akorát stříček a nedopiju to nenápadně :slight_smile: Ale dneska jdu konečně na tu kontrolu, budou mi dělat i nt screening tak už to pak asi rekneme...
Jinak jsme dneska byly na prochajde, pak povesit pradlo, napustit bazenek (hlavne nafouknout ufff) no asi hodim zada taky ted po obidku, to je desny fakt...
6. čer 2011 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majka12 Já to teda poprvé nesledovala, protože jsme se o mimčo nesnažili, ale jaksi se zadařilo :wink: Podruhé už jsem vědomě sledovala ovulaci, a když jsme řekli, že teda druhý, bylo to na první zářez. Ovšem teď je ta ovulace nějaká podivná, já si byla jistá, kdy ji mám, ale doktorka mě při jedný kontrole (zrovna v den, kdy jsem byla o O přesvědčená) vyvedla z omylu, že rozhodně ne. No a teď jsem fakt otěhotněla zhruba v době, kdy jsem čekala další MS.
@michaela2310 U nás to zatím nikdo neví, krom manžela. Kdyby se ozval kolega, že potřebuje s něčím pomoct do práce, tak to vyklopím i jemu (ví, že tentokrát v těhotenství prostě pracovat nebudu). Rodině bych to radši řekla, až bude vidět srdíčko a zbytek tak nějak neřeším. Vím, že úspěšně zdolaný první trimestr není zárukou ničeho, takže to pak budu říkat podle nálady a sympatií :grinning:
@valinka30 přesně takhle jsem to s tím pohlavím myslela, jen jsem se možná nešikovně vyjádřila, každopádně před ovulací vydrží do ovulace jen holčičky, klučičí spermie se uchytí jen v ovulaci - tedy tolik chytrý článek z Betynky :grinning:
@loretana my si tedy pohlaví říct necháme znovu, my bychom radši další holčičku. Nicméně mi přijde fajn vědět, o kom mluvíš a mluvit už v příslušném rodě a mluvit o něm jako o Lucince než jako o pupíku :wink: Ale mám kolem sebe spoustu lidí, kteří si prostě to překvápko chtějí nechat až na konec, já osobně bych to teda nevydržela, kdyby mi nabídli zjištění pohlaví už při příští kontrole, tak neváhám ani vteřinu :grinning:
@svataterezicka hele, a není to tak, že to rýsující se bříško vidíš jen ty? Já taky plašila, jakej už mám pupek a třeba známej, kterej mě vídal celkem často, se mě na těhotenství zeptal až na konci 4. měsíce :grinning: Přičemž podotýkám, že já pozorovala zvětšené břicho ještě před testem :wink: Tak ať dopadne kontrola OK :wink:
6. čer 2011 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@michaela2310 U nás to zatím ví krom přítele ještě moje a jeho mamka a to zkrátka proto, že jsem si o tom chtěla popovídat s nějakou ženskou a jsem vděčná za zkušenosti z jejich těhotenství. A ještě jsem to nedopatřením "prostřelila" v práci kolegovi, ale slíbil že bude mlčet jako hrob aspoň do konce července (pak už to neutajím skrzeva pupek, který se mi rýsuje už teď :slight_smile:
6. čer 2011 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@loretana my chceme být překvapeni :wink:
6. čer 2011 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@michaela2310 jeee, tak to jsem dvě.... vždycky jsem se chtěla nechat překvapit, ale musím říct, že od doby, co jsem si udělala test, jsem nějak na vážkách...jak psala @petardice tak je asi fajn k děťátku mluvit vlastně už jeho jménem a taky... dá se to vydžet?:slight_smile: a v téhle souvislosti mě napadá -o d jakého týdne je možné určit pohlaví?
6. čer 2011 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petardice No bříško myslím vidí hlavně můj manžel mi furt říká at nosím volnější hadry jinak že se to pozná :slight_smile: Tak nevím jestli jako fakt nebo se mám teda urazit :grinning: Já si asi pohlaví nechám říct, ono u prvního to je jedno, ale ted mám výbavu už nakoupenou po dceri, a kdyby kluk tak at mam neco aspon a nemusí být v růžovém chudák... Já doufám že mi to řekne dneska.. už jen tři hodinky já se taaak těším :slight_smile:)))
6. čer 2011 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petardice Já jsem to četla přímo jako odpověď od doktora, ale samozřejmě to nelze brát na 100 procent.
6. čer 2011 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@loretana já to chci vedet co nejdřív :grinning: z praktických důvodů nákupy atd
6. čer 2011 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :wink: tak dneska to se žaludkem jakž takž šlo...a tak jako javla, uklidila jsem konečně i já :grinning: ...a je tady pondelí..tak ať už je pátek...ať vidíme srdíčko bublinky :wink:
6. čer 2011 ve 14:50  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsem byla na kontrole, od minule pry vyrostlo, ale srdíčko není, tak mám strach, že to je v prd... uvidíme, podle kalkulačky bych měla mít TP 24.1.2011, tím pádem bych měla být v 7 týdnu, ale dívala jsem se na netu, tak to by už mělo být srdíčko vidět... Příští týden v pondělí jdu znovu, to se asi rozhodne.... ach jo :frowning2:
6. čer 2011 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, dneska jsem byla na kontrole, mame 1 a pul centaku:slight_smile: utz davam do albicka, jde videt obrys hlavicky, rucicek a nozicek:slight_smile: Srdicko taky ok, a kam prukazku:slight_smile: Dalsi ko 29.6., pujde konecne i nastavajici, dr bude delat screening, tak doufam,ze bude vse ok!

@aktakatka presne jsi kdy?jestli jsi na zacatku 7.t,tak mas jeste cas, ja jsem poprve mela srdicko v 6+4, klidne to muze byt plus minus par dni, tak bud v klidu:slight_smile:
6. čer 2011 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
aktakatka...chjo:o(..to je jak špatný sen tohle :frowning2: taky mám hrůzu z pátku :unamused: ...držím moc palečky..ať mimi jen krásně roste a příště už srdíčko tluče jak zvon :wink:

berinka1...gratuluji ke krásnym zprávičkám :wink:
6. čer 2011 v 16:49  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, o víkendu jsme byli na horách se známými a bohužel jsme se nechali přemluvit na procházku, ze které se bohužel vyklubala dost velká tůra do kopce :fearful: , mám velký strach o mimíska :unamused: hrozně mě bolelo břicho a byla jsem unavená až na zvracení, tak doufám, že se udržela bublinka na místě :frowning2:
na kontrolu jdu až příští týden, to je dlouhá doba :confused:
trochu se uklidňuji tím, že je mi čím dál častěji a víc špatně od žaludku a taky břicho mi povyrostlo, že se nevejdu do ne-těhu věcí. Co myslíte, to by mohlo být vše ok i přes tu anabázi na horách?
6. čer 2011 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
eyael....neboj..vše bude ok...to vypětí nemá vliv na mimi :wink: a to, že ti je špatně od žaludku je jen a jen dobře :slight_smile: je to znamení...že mimi se daří :wink:
6. čer 2011 v 16:55  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vyšlo mi 7. týden a 4 dny - což je už docela dost... no nic, uvidíme za týden... já teda nevím, kdy přesně došlo k tomu "oplodnění" - tak doufám, že třeba pozdějí, ale i tak... Doktor mi nic neřekl, já se zblázním, fakt - to čekání bude nekonečný.
6. čer 2011 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: :grinning: :grinning: a já to dnes kašlu i s nějakou nadváhou...dám si dvojitýho cheese s hranolečkama :grinning: :grinning: :grinning:
6. čer 2011 v 16:56  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
aktakatka...tomu věřím..já se nemohla dočkat když mi řekl, že žádny náznak těhu nevidí, jen mega obr cystu :frowning2: a já měla čekat týden....teď čekám zase 2 týdny což bude v pátek na srdíčko :frowning2: ..čekání nesnáším :unamused: ale asi tak, jako každá z nás :wink:
6. čer 2011 v 16:59  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aktakatka - bohužel nezbývá než vydržet :wink: :unamused: Někomu se srdíčko ukáže hodně pozdě, záleží fakt na stanovení data oplodnění, na datum poslední menzes se vůbec nedá brát ohled.
To máš podobný u nás, já přesně vím, kdy se mimi oplodnilo (díky asistované reprodukci), ale stejně mi počítají délku těhu podle přiblblých tabulek podle menzes a stresují mě stářím miminka, které je jiné než podle skutečnosti. Logicky. Protože podle jejich tabulek je to průměr všech těhotenství a ne můj konkrétní případ :wink:
@teufelchen - trochu panikařím, protože jsem u prvního těhu měla dost brzy falešné kontrakce a dcerka se drala na svět ve 26tt :unamused: měla jsem to z přepracování, tahala jsem těžký věci v obchodě a na poštu :unamused: a právě na té tůře mě břicho začínalo bolet stejně, tak jsem se dost vyděsila :confounded:
6. čer 2011 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@teufelchen no to věřím, že to byly nervy - já jsem to nikdy nějak neřešila to těhotenství, ale teď jsem z toho teda fakt špatná... :frowning2: Určitě bude v pátek srdíčko, budu držet pěsti :wink:

Já jsem projela net a asi si nedělám naděje, protože v tom týdnu, co jsem, tak by to mělo být vidět...

6. čer 2011 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek