• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Leden 2012

17. prosince 2013 
nas maly sedel na nocniku krasne, dokonca sa uz aj pytal, ze chce curat alebo kakat a kolkokrat si aj sam priniesol nocnik. Taaaak som sa tesila, ze za chvilku sa zbavime plienok. Ale zo dna na den prisiel zlom a na nocnik mi sadnut nechce. Nechapem preco, neviem co sa stalo. Tak dufam, ze az sa zase otepli, tak ho necham vonku behat bez plienky. On mi totiz pride ukazat, ze kakal, alebo niekedy po ranu, ked mu pretecie plienocka tak pride ukazat, ze ma mokre pyzamko a hned berie cistu plienku, ze ideme prebalit. Rozmyslala som, ze uz kupim reduckiu na WC a skusim ho davat tam, ked mi zacal odmietat nocnik.
20. čer 2011 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@teufelchen ahojky... takže ty už jsi tam zaregistrovaná? já myslela, že až 14+0... a jak to šlo?
20. čer 2011 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@svataterezicka jj, se zahrádkou je to určo jednodušší, to vidím i ted na klučíkovi :slight_smile:, koberce jsme naštěstí nikde neměli a plovoučka to přežila....je to hooodně o spolupráci a práci hlavně maminky, dítko se to nenaučí za den, naše beruška byla od 18m cca do 21 měsíců bez plenek, ale jen na dotaz, chce se ti čurat, ano, ne , popřípadě zkusit, jak jsem dělala něco jiného a nezeptala se, šlo to do gatí (te je to s klučíkem to samé), až kolem těch 21-22 měsíců si začala říkat sama, že se jí chce a taky ne 100% je to holt, několik měsíců práce, ale člověk to musí brát v klidu, že to nejde ze dne na den :slight_smile: i když u někoho třebas jo :grinning:
20. čer 2011 ve 12:25  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky přeju krásnej den. Chci se zeptat má zvás tady někdo taky zvýšenou teplotu tak 37 až 37,3 víc né a aníž by ji něco bylo docela mě to vyděsilo v prvním těhotenstvím jsem nic takového neměla tak nevím.
20. čer 2011 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@teufelchen tak ja budu rodit na SVK tak jako dvakrat predtym,mam porad trvalej pobyt u rodicu i socialni a zdravotni mam slovenske a je to pro mne jednodussi prejit z materske na matersku vramci slovenskej republiky nez odlhasovat ze slovenska a prihlasovat v CR,to by bylo spoustu behani po uradech,proto sem ted nemenila ani pobyt z prechodniho na trvaly,az po porodu.Na SVK vim kam mam jit na urad,za kterou pani,vim presne jake dokumenty vypsat a jak se to narodi,tak mi ukonci matersku s malym a nahlasia novou,mam jistotu pridavku a u nas dostanes i na treti dite porodni v sume cca 800EUR,co se proste hodi a hlavne vim kolik budu dostavat na materske kdyz v CR mam z toho desnej chaoz s tou 2-3-4 letou materskou,takze rozhodne na SVK a jeste mam mit planovanou sekcii tak by sem to i mohla stihnout,prinejhorsim Brno a Bratislava je jenom hodina a pul cesty :grinning:
20. čer 2011 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak abych nezapomnela zdravim vsechny holky tehulky a preji prijemny zacatek pracovniho tydne :slight_smile: koukam ze ste mneli docela vydarenej vikend,my sme ho travili u rodicu na SVK na chalupe,takze se deti vyblbli i kdyz sme malem nedojeli do Brna pac nam praskl vyfouk ale nastesti to manzel od sesternice nejak spravil ale i tak cesta trvala hodne dlouho,malej stihl vsechno poblit tak sme mneli necekane prestavky ale jinak bylo veselo a dcerka je konecne bez sadry tak opet muze jancit :grinning:
co se tyce zamceni stranky no nevim jak se pak muzou prihlasit nove kandidatky ale pro nejsu,moje byvala tema uz je taky zamcena ale to se ani nedivim, bylo to h
20. čer 2011 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@javla ahoji taky treti miminko? moc gratuluji a dost po sobe,bych rada prevzala skusenosti jak to zvladas,ja mam prece jen holku co ma 6let a dost mi pomaha a ted mam docela i obavy jak to zvladnu s dvema malymi,tak snad nejake ti triky nebo rady prozradis :sweat_smile:
20. čer 2011 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning::grinning: rada??, to teda od té pravé :grinning: no nejvíc teď bojuju s tím, jak se povznést nad bordel , který tu ted panuje, pže s unavou a nevolnostmi jsem uplně neschopná. Doufám, že to brzy poleví a moje energie se vrátí aspoň částečně do normálu. Jinak holčičce je 3,5 je to taky náramná pomocnice, přes den je ve školce, tak jsem doma sama s chlapečkem, a ten je taky moc velkej pomocník :slight_smile:, nejvíc nám to jde, když se s odpoštěním vyseru na všechno a řeknu si, že jsem tu hlavně pro ně (a jsem taky za to placená, že :sunglasses:, ne za uklid domácnosti nebo plkání na netu :zipper_mouth: :grinning: ...) to nám pak jde společně všechno od ruky i vaření i uklid, zahrada, děti pomáhají a jsou naprosto v pohodě. Jak spěchám a něco hrotím, jsem nervozní, je zle :frowning2: . Takže asi tak. Nekdy mám depku z toho, že se nemužu seberealizovat, jako že si dělat to co já chci, pže časově nezvládám už svoje koníčky, ale snad někdy bude líp:slight_smile: Dnes jsem převlíkla peřiny a drobet uklidila, tak mám takovou optimistickou náladu, že jsem udělala kus práce, tak je mi hned líp....:slight_smile: snad to vydrží až do večera:slight_smile:
20. čer 2011 ve 13:53  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale nepopírám, bude to s malým miminkem asi docela mazec, když se narodil chlapeček, tak byl manžel doma, takže hodně pomohl a věnoval se princezně a taky jsme ještě bydleli u rodiču, přestěhovali jsme se konečně do svého po 4 měsících co se narodil malej, bylo to chvílema docela náročné...ted už je to pohodička
20. čer 2011 ve 14:01  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@javla :grinning: :grinning: :grinning: ty si mi doopravdy zvedla naladu,ja si ted pujdu neco uklidit,nebo rano sem mnela litacky,s malou na sadru a pak do skolky,na hriste,uspat me super aktivni dite a ted uz hodinu lezim v neustlane posteli a,nadobi v drezu a hadzu nato bobkem,jeste chvili a pak to uklidim,rano mi bylo tak blbe,ti nevolnosti jsou opruz :confounded: ale jinak se to da,pac varit prez tyden nemusim ,jenom kdyz tak pro sebe,mala je ve skolce a manzel jezdi na sluzebky takze porad neni doma :frowning2:
takze vse se da :slight_smile: asi jenom treba klid a pohodu a neresit moc uklid,teda myslim extremny uklid :sweat_smile:
20. čer 2011 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@javla no ja se bojim toho,manzel skoro vubec neni doma,mi rodice jsou ode mne prez hranice 150km a my sice bydlime v dome s tchyni ale ve vlastnim byte,jenomze ona doted ani jednou nedosla kuknou deti tak silne pochybuji ze by se ted premohla,hlavne se male ma narodit v lednu kdyz bude zima a mraz a jak budu odnaset malou do skoly s malym a novorozencom si moc neumim predstavit :confounded:
20. čer 2011 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky vzaly byste měě taky do soukromé skupiny?:slight_smile:
20. čer 2011 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blacklyn muj muž naštěstí chodí v pět domů(před všemi , co mají muže pryč, smekám), ale moc velký super pomocník není :zipper_mouth: :sunglasses: , narozdíl od dětí :sunglasses: . co se týká vaření, někdy vařím, někdy si beru obědy ze školy, ted mám období, že vařím.... bydlíme ted rok na vesnici v domku odstěhováni z paneláku, jedna babička je 40km od nás ve městě v paneláku a druhá babička je taky 100km daleko ve městě v paneláku, ani jedna nehlídá, teda spíše tchyně jezdí jen na návštěvu jednou za 3 měsíce děti ji zbožňují a moje máti je sice hodná, ale děti u ní nechtějí být, pže tam není žádná sranda, není to prostě moc akční babička.... :zipper_mouth: , co taky v paneláku, když mužou lítat doma po zahradě, tady je jim líp. Ted když je pěkně dá se ven vzít třebas žehlení, tak žehlím na zahradě a děti si hrají na písku, nebo mám aspoň chvilku že si čtu nebo pletu nebo šiju nebo tak něco pro sebe a oni si hrají a nemusím nic řešit... jsem ráda, že je mám tak za sebou, pže si aspoň spolu pěkně pohrají:slight_smile:
jak to budu dělat v lednu s novoškem taky netuším, mám teda sourozenecký kočárek, nebo spíš dvojčecí tak je tam zabalím všechny 3 :slight_smile: a nebo novoška do šátku na břicho pod bundu a dva větší na sáně :grinning: naštěstí mám školku/školu 5 minut od domu .-)
20. čer 2011 ve 14:43  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Loretana...neneeeee..jen jsem se tam dovolala..a dovědela se, co musí mít manža sebou :wink:

blacklyn....ja mám stále trvalý pobyt na SVK...aj občianstvo mám Slovenské...ale materskú poberám tu...prvé dieťa som rodila v ČR..a porodné mi dali na SVK..teraz neviem či by to šlo...Mám vybavené všetky formuláre E111 a pdobne...tak dufam, ze na základe toho pojde porodit na SVK..keď tam teraz budem, snaď budem chytrejšia:o)))
20. čer 2011 v 15:14  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivavec...myslíš bazálni nebo normálni teplotu?Bazálni je u těhu vždy zvýšená...nad 37stupňu :wink: Normálni nevím..tu neměřím když mi je dobře :grinning:
20. čer 2011 v 15:17  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@teufelchen aha, já to nepochopila... takže můžu eventuelně ten den 14+0 jít do Podolí na registraci i manžel? To je skvělá zpráva! Akorát jsem slyšela, že jsou tam šílené fronty...
20. čer 2011 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@javla mě přijde na to ještě malej :pensive: Kdybych se ho zeptala chce se ti čůrat, tak vůbec neví která bije a v létě to nebude o moc lepší :pensive: Teď se sotva ozve že chce jíst když má hlad mimo své časy :sweat_smile: :sweat_smile:
20. čer 2011 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lorenta...jjj..právě...může manžel...ale ptala se mně, zda jsem druhorodička... :wink: tak nevím, jak je to u provorodiček...pro sichr tam ještě brnkni..ale myslím, že by s tím neměl být problém...stačí mu teda ta těhu průkajda a kartička pojištence...a jj..fronty jako krava :confounded: ta sestra mi zrovna řekla, že sloužila tenhle víkend a lidi tam byli už prý od 4!!!!a to kartotéka o víkendu funguje až od 8:30 :cry: jsem zvědavá...zda manžel bude ochoten :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. čer 2011 v 17:42  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
majka12...v 1 roce a 2 měsicích jsem to taky vůbec neřešila....jenže mně přijde..že mi to telátko moje tohle nechápe ani teď ..jenže už je starý a hodně mi ty pleny už překážejí :frowning2: takže snad bude pobyt na Slovači úspěšný :slight_smile:
Štve mně, že holkám děti na to přišli tak nějak samé postupně, že se čúra do nočníku..kolem 2 roku..jen to naše telátko je dávno po funuse a vůbec mu to nevadí :grinning:
20. čer 2011 v 17:44  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@teufelchen to si taky myslím, že to začnu trénovat kolem 2 let , když neprojeví zájem dřív sám :pensive: A to bude snáma mimčo už 2 měsíce, tak i kdyby , tak už si na sebe zvykneme a sžijeme se a nebude takový blázinec. Jako švagrové malá chodila na nočník od 9.měsíců a od roka si říká na wc :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: Ale ona s tím začala tak nějak sama a nemusela jí to téměř učit :pensive: To je u nás utopie :grinning: :grinning:
20. čer 2011 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majka12 já dávám malou na nočník asi od sedmi měsíců (teda to jsem ji ještě nad ním jenom držela) na kakání a tak nějak zkoušíme i čůrat, ale je to o načasování a rozhodně ne o tom, že by si řekla. Ale aspoň ví, že se na nočníku sedí a něco se do něj dělá... ale žádné iluze o tom, že nebudu plínkovat dvě děti zaráz nemám :angry:
20. čer 2011 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cincolina Maxík na něm nechce sedět nahatej :sweat_smile: To začne hystericky brečet, takže to fakt nemá smysl ho tím trápit. :pensive:
20. čer 2011 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@teufelchen Ahoj no právě že normální mě právě stačí 37 a už to cejtím. No zítra jdu na kontrolu tak se zeptám někde jsem četla že je to normální,ale chtěla jsem vědět jestli stím má někdo zkušenost. Jinak ráda bych se přidala k vám do soukromé skupiny :slight_smile:
20. čer 2011 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@teufelchen Nám to čúrání taky trvalo ale nijak jsem ho nenutila a pak na to přišel sám. Nenápadně jsem mu ten nočník podstrkávala tak aby ho měl co nejvíc na očích a povedlo se :grinning:
20. čer 2011 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivavec...:oDDD..to my ho máme už půl roku v obyváku:o)))...pak i v děcáku..a ani si ho neprdne :grinning:
20. čer 2011 ve 21:53  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@teufelchen Neboj on na to příjde než nám byly 3 tak už chodil na nočník. Někomu to trvá trošku déle ale zvládeli to všichni tak fakt neboj. Já vím se mi to kecá taky jsem byla zoufalá ale pak mi jedna dobrá duše řekla ať nepanikařím a šlo to :wink: :grinning:
20. čer 2011 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@javla tak to mas velikou vyhodu v ty zahrade,my sice mame ale moc ji nevyuzivame,pac tam neni moznost byt s detmi,je tam bordel a veci tchyni takze jenom hriste a kdyz tak u nas na chalupe,tam je to uzasny,zacatkem srpna jedu s rodicema a detmi tak si to uzijeme,ale my se o zabavu dokazeme postarat,dnes mnela Viki ve skolce rozlouceni s predskolaky a pak spontanni reakce do Funparku na trampoliny.Supis sranda az nato ze ty moje rostadla sli spat namisto v 20h az po pul desate,to zas bude stavani do skolky :stuck_out_tongue_closed_eyes: a ja bych uz taky spala,ale hlad je hlad :grinning: jo a manzel uzasne vari,takze kdyz je doma tak mam navareno ale nechapu proc musi pouzit vsechno nadobi co mame v kuchyni,to je pak myti na dve hodky :confused: :confused: :confused: ale snaha se ceni :sweat_smile:
20. čer 2011 ve 23:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
20. čer 2011 ve 23:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@teufelchen beru ja si myslim ze v tom neni zadnej problem,ja jezdim ke sve gynekologicke do Bratislavy a taky tam hodlam rodit,vsechno mam na SVK,tak to neresim a pokud ty tam mas porad trvalej pobyt a vsechno zdravotni a socialni tak v tom zadnej problem nevidim,jenom se vic nalitas skrz odhlasovani z rodicaku v CR a nahlasovani na SVK jinak podle mne zadnej rozdil,A jinak nevim co je formular E111,pockej ted ctu jeste jednou,ty mas porodne ze SVK???tak potom zadnej problem vsechno vyridis na SVK a bez problemu,neboj,to mas pak stejne :slight_smile: zbehni na socialni jeste a vsechno si zisti uz v predstihu,ale ja myslim ze to bude v pohodke :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :wink:
a co se tyce toho curani na nocnik,tak moji dceru moji mama aktivne davala uz v 8mesicu,co sem nepochopila a myslim ze je to zbytecne,pac podle statistik si to dite plne uvedomuje az v roku a pol,a vsechno je jenom nahoda,no a ona chytila po roku uplne odpor s nocnikem a uplne se odnaucila az na dovolene v Recku a to ji bylo 2r a 3mes.,a malej ten ma ted 1r.4m a obcas si tam sedne a vycura se a mam pocit ze uz mu to pomalu dochadzi a vzdy kdyz neco udela tak si zatleska :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: aky je sikula.Myslim ze nemusis mit hlavu v smutku pac deti vedi same kdy jejich cas a je jedno ci jde o curani na nocnik,chodeni nebo mluveni.To dite to vi prece nejlip.Obavy bych mnela kdyby to neslo ani v 3letech,ale dovtedy klid vse prijde :wink: :wink: :wink:
20. čer 2011 ve 23:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ono generacia nasich rodicov a prarodicov bola zvyknuta na to, ze deti v jednom roku uz boli bez plienok. Aspon tak mi to kazdy zo starsich rozprava. Na jednej strane s ani nedivim, ze nas museli takto od malicka trapita nutit na nocnik, tiez by sa mi asi nechcelo neustale prat, vyvarat a zehlit tu kopu bavlnenych plienok :grinning:
21. čer 2011 v 08:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek