• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Leden 2012

17. prosince 2013 
ahojky holky mám taky termín v lednu můžu se k vám přidat? Mám tří letého kluka ale spoustu věcí jsem už zapoměla a ráda bych se s váma radila :slight_smile:
13. srp 2011 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, mám termín 19.ledna 2012, můžu se k vám přidat? :slight_smile:
17. srp 2011 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Všimly jste si že už jsme v půlce?
17. srp 2011 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jasně, že všimly :slight_smile: , mně už se miminko asi 10 dnů silně připomíná samo, kolikrát kopne až se leknu, a bude hůř :slight_smile:
17. srp 2011 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Letí to, letí :slight_smile: Mě už miminko taky čutá, že se kolikrát leknu :grinning: Je to divoch :slight_smile: Teď mě sestřička trošku "vyděsila", když se mě ptala na pohyby, že podle prvních pohybů by mi termín vycházel na 9.12, což je o měsíc dřív, než termín dle MS :grinning:
18. srp 2011 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Včera jsem byla s miminkem na kontrolu srdíčka, vše OK, a jelikož se tam zaučovala i nová doktorka, tak si na mě cvičně udělaly celkový screening, tak máme všechno v pořádku , všechno bylo krásně vidět, dokonce i pindík :slight_smile: takže to bude druhý chlapeček, což jsme si moc přáli, tak jsem šťastná jak blecha, že nám to vyšlo.
19. srp 2011 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, můžu se přidat? :slight_smile: Mám termín 3.1., tak snad nakonec neskončím v prosincové diskuzi :wink:
24. srp 2011 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, taky bych se rada pridala. Termin mam 27.1, tak to treba v tom lednu i zvladnu.
28. srp 2011 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
já mám termín 2.1. a podle prvních pohybů mně to vychází na 12.12. tak uvidíme. Hlavně ať to není na vánoce :slight_smile: Minulý týden jsme na ultrazvuku taky viděli pindíka
30. srp 2011 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janule66 Máme to dost podobné - já mám termín dle MS 6.1. dle UTZ 2.1. a dle prvních pohybů 9.12. - a taky si přeju, aby to nebylo na Vánoce :grinning: Pohlaví nechceme vědět, chceme překvapení :slight_smile:
30. srp 2011 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, všem moc gratuluju k miminku a chlapečkům. Také bych se ráda přidala, rodit bychom měli 16.1., ale jelikož se pohyby také vyskytly dřív než měly, uvidíme, co mi pan doktor příští středu řekne. Jen doufám, že nebudeme novoroční dítě, to se asi v nemocnicích moc personálu chtít nebude :frowning2: Rodíte někdo v Podolí???
4. zář 2011 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, lencaz: já bych na ty pohyby moc nedala, já je při druhém dítěti cítím od 15. týdne. U nás se podle pohybů datum porodu neurčuje...
Já mám termín na hraně mezi lednem a únorem.
Nejdřív se mi ten leden moc nelíbil (chtěla jsem mít dítě na jaře nebo v létě), ale pak jsem to přehodnotila: aspoň budeme mít se synkem Vánoce a pak program na jindy nudný a trapný únor...
5. zář 2011 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a já si pohlaví taky říct nenechám, ale manželovi ho doručím v obálce...Musí ale tajemství zachovat do porodu...
5. zář 2011 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cekame kluka, hura!
6. zář 2011 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@wwwerca Blahopřeju. Takže Vojtík. Jméno podle mne pěkné, nemá ho každý.
6. zář 2011 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky, pridavam se k lednackam :slight_smile: Termin 20.1.2012, uz mame doma 3letou holcicku, tak jsem zvedava, co to bude tentokrat :slight_smile:
10. zář 2011 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,ja som slovenka,ale žijem v ČR.Čakáme druhé miminko,doma už máme skoro 3-ročnú holčičku.Možem sa k vám pridať?termín mám 26.1.2012..Ozaj,je tu nejaká,ktorá bude rodiť v Tábore?
11. zář 2011 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lencaz koukam, ze mame stejny termin:slight_smile:
11. zář 2011 ve 23:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj cernucha a leni22. Jak prožíváte druhé těhotenství? Já skoro stejně jako první, docela v pohodě, jen vedra mi vadila víc a záda už začínají pobolívat.
12. zář 2011 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec Tak ja to mám úplne naopak,pri dcérke bolo všetko ok,žiadne problémy som nemala ja ani mimi.Tentokrát nevoľnosti v 3.mesiaci,ktoré som predtým vobec nepoznala,v 4.problémy s krvou,následne odber plodovky..a teraz ma zas pre istotu páli záha,ale neskutočne.Takže druhé moje tehu je úplne iné.
12. zář 2011 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
A ja zase uplne naopak, v prvnim tehotenstvi jsem do 14tt zvracela jak amina, pak jsem se osypavala, tvrdlo brisko.....zadna tragedie, ale nic moc party :slight_smile: Ted vlastne nevim, ze jsm tehotna, malinke nevolnosti na zacatku, jinak totalni pohoda, mozna vetsi brisko, ale pribiram stejne, mam nahore cca 3,5 kg. Mela jsem malicko zvysenou hodnotu na prvnim genetickem skreeningu, ale druhy uz byl ukazkovy a miminko je uplne v poradku, roste presne dle tydnu...proste parada :slight_smile:
Emmicka ted zacla chodit do skolky a kazde rano to oplace, tak to je na predcasne kontrakce :frowning2: , ale kdyz pak do skolky po 10 min volam, mala uz si hraje a po obidku ji vyzvedavam a vytanci mi vstric stastne dite, milujici pani ucitelku, doma mi predvadi co se naucila....to mi reknete, co to kazde rano zkousi.
13. zář 2011 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
A jinak holky, mne se nikdy dr neptal jak dlouho uz pohyby citim a dle toho aby upravoval datum porodu, to je tak individualni, ze bychom snad zadna nemohly rodit v terminu.
13. zář 2011 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leni22 to říkají maminy často, že těhotenství jsou jiná, tak jsem se bála, co mne čeká, včera mne teda chytl nepříjemný průjem po švestkách, na který normálně netrpím. Žáha prý pálí až v pozdějším stádiu, tak mne to možná taky čeká. Teď doufám, že do konce těhotenství nechytnu chřipku nebo neštovice od synka ze školky...
13. zář 2011 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jojo, nemoci co mala pritahne ze skolky se taky bojim, tak beru vitamin C se sipkem a snazim se delat nekolikrat do tydne cerstve ovocne stavy cele rodine, ale uz vidim jak se ochladi a prijdou nudle......nestovice neeee, ty jsem mela a mala je ockovana, takze SNAD nam nehrozi.
Jinak zaha me docela taky pali, ale to je to nejmensi co se muze stat.
13. zář 2011 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Berinka1, mate vybrane hezke jmeno pro holcicku :wink:
13. zář 2011 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,můžu se k vám přidat?
Termín mám 18.1.ale do pasu si to chci přidat až zítra po 2.screeningu.
Taky mám 3letou dceru ve školce a zajímalo by mě jestli ji můžou ze školky vyřadit kvůli mému těhotenství.Koukají na mě tak nějak divně.
13. zář 2011 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gejbule1: O tom jsem neslysela, ze by ti ji meli vyradit. Chodis do prace? Ja ani nenastoupila do prace a presto mam malou na dopoledne ve skolce a s tim mi ji tam prijimali.
13. zář 2011 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Když jsem šla k zápisu tak jsem těhotná nebyla a měla jsem nastoupit do práce v červenci to už se nestalo a zůstala doma na neschopence.Taky chodíme jen na dopoledne.Já právě slyšela že je to důvod k vyřazení ale neznám nikoho kdo by mi to potvrdil nebo vyvrátil.Moje kamarádka má maminku ve školce a prý to ještě kvůli těhotenství neudělali ale asi na to nárok mají.tak fakt nevím.Docela by mě to mrzelo,myslím že by se se mnou doma nudila.
13. zář 2011 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem se konečně dozvěděla tohle jestli to někoho tady bude zajímat.

Je možné dítěti ukončit předškolní vzdělávání v případě, že matka otěhotní, je na mateřské nebo rodičovské dovolené nebo přijde o zaměstnání?

Dítěti je možné ukončit předškolní vzdělávání pouze z důvodu stanovených školským zákonem (§ 35 odst. 1 zákona č. 561/2004 Sb.). To, že maminka otěhotněla, nebo ztratila zaměstnání, tímto důvodem není, není proto možné docházku tohoto dítěte ukončit. (zdroj MSMT)

Zákon č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon)
§ 35
(1) Ředitel mateřské školy může po předchozím upozornění písemně oznámeném zákonnému zástupci dítěte rozhodnout o ukončení předškolního vzdělávání, jestliže
a) se dítě bez omluvy zákonného zástupce nepřetržitě neúčastní předškolního vzdělávání po dobu delší než dva týdny,
b) zákonný zástupce závažným způsobem opakovaně narušuje provoz mateřské školy,
c) ukončení doporučí v průběhu zkušebního pobytu dítěte lékař nebo školské poradenské zařízení,
d) zákonný zástupce opakovaně neuhradí úplatu za vzdělávání v mateřské škole nebo úplatu za školní stravování (§ 123) ve stanoveném termínu a nedohodne s ředitelem jiný termín úhrady.
13. zář 2011 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
taky se k vám chci přidat. Termín mám 14.1. a na prcíka se těšíme moc. Pohlaví jsme si říct nenechali, mě je to jedno jestli kluk nebo holka, bude to naše první. Jste tu někdo z Liberce? :slight_smile:
13. zář 2011 v 10:44  •  čeká miminko, termín má v lednu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek