• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Leden 2012

17. prosince 2013 
Katrintrintrin: Ahoj, taky nevime pohlavi, chteli jsme prekvapko (tedy ja) i u prvniho, tak to tak nechavame i ted. V Liberci pracuje v nemocnici jako porodnik muj kamarad ze skoly, prala bych ti aby te rodil, je skvelej.
13. zář 2011 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gejbule1: Tak vidis, muzes byt v klidu. Nech je tedy divne koukat :slight_smile:
13. zář 2011 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojda,můžu se prosím taky přidat?byla jsem v jiné skupině,ale ráda bych i za stejně se kulatícími se těhulkami :grinning: mám z roku 2007 po IVF dcerku Verunku a teď čekáme zase po IVF chlapečka..termín máme 27.1.,tak jsem zvědavá,zda to bude opět přesně.. :grinning:
13. zář 2011 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jsem si to nechala říct a bude to chlapeček :slight_smile:
@cernucha kde se chystáš rodit?
13. zář 2011 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Esinka: gratuluji, je hezke kdyz to vyjde a navic parecek, toje hezke :slight_smile: Rodila jsi presne na den, nebo to byla prave ironie? Ja totiz rodila o tri tydny drive.
Gejbule1: Tak jako prvni, i nase druhe mimi prijde na svet u Apolinare. Co ty?
13. zář 2011 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha ahojky a děkuji za gratulaci.. :slight_smile: hluboko ve mě bylo sice přání,ať je to holčička,ale po těch útrapách za miminkem,jsem nakonec šťastná za chlapečka a hlavně pozorovat manžela,jak tam poprvé uviděl vytouženého pindíka..to jsem prostě okamžitě na své tajné přání zapomněla a raduji se z chlapečka..jen musím tedy výbavičku totálně překopat..naštěstí jsem pokojík,kočár,autosedačky a plno oblečků i tak měla v neutrálních barvách..takže půjde jen o doplnění oblečení.. :grinning: ..už jen se shodnout na jméně..to bude nejtěžší.. :grinning:
termínů u Verunky jsem měla několik..nějak moje gyndr.nedokázala odhadnout datum,i když měla přesný den,hodinu i minuty oplodnění :astonished: ..ale přesný termín na den jsem měla ten první,stanovený podle IVF-centra..
tentokrát mám v průkazce termín první podle MS,což je u mě nesmysl,protože u IVF je to vše jinak a podle velkého UTZ pak toho 27.1..ale čím později to bude,tím lépe.. :grinning: raději,než leden,by se mi líbil únor.. :grinning: si vymýšlím,co?..ale jsou to spíše jen taková tajná přání,která nejsou zase tak podstatná..hlavně,ať jsou miminka zdravá..a maminky taky.. :slight_smile:
13. zář 2011 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Esinka: Ja si puvodne taky strasne moc prala druhou holcicku, jsem nejak na ty pipinky zvykla, mam segru a dve netere a tak vubec..., ale ted to taky uz prehodnocuji, ze je to vlastne jedno a ze mit kluka by bylo zajimave, protoze, ac rika manzel co chce, vim, ze z kluka by se cela nase rodina zblaznila :slight_smile:, byl by prvni.
Jinak vybavicku mam taky neutralni, protoze ani u prvniho jsme neznali pohlavi, ale me by prave tohle lakalo, ze bych mela moznost nakupovat nove veci, jine hracky.....:slight_smile: Uz ted se musim doslova mlatit pres ruce, abych nekupovala bile a bezove mini oblecky. Nej kamaradka ma totiz chlapecka, mela termin presne jako ja, takze mi posunuje vsechny oblecky po malem a to jsou tak krasne overalky, kombinezky, fusak....proste vse.
O nasem terminu ja iluze nemam, pokud by to bylo jako s Emmcou, na silvestra rodime :slight_smile: Radeji bych rodila zase driv, byla to pohodicka, 2860g a 47cm, mala byla venku jedna radost :slight_smile:
13. zář 2011 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak to musela být pohodička,to je fakt..
já rodila i s bolestma při kontrakcích jen hodinu..ve 13hod mi praskl doktor vodu,ve čtvrt jsem měla první pořádnou kontrakci,do třičtvrtě jsem trpěla kontrakcema jednu za druhou,ve třičtvrtě jsem začala tlačit a v celou byla malá na světě...a to jsem prý dost zdržovala hysterickými výmysly,že chci kyslík,jinak jdu domů.. :grinning: :grinning: ..fakt pohoda..a kdyby to bylo opět takto,tak bych se vůbec nezlobila..malá měla 3,700 a 51cm..parádička..
u nás je to s těmi pohlavými tak všelijak..jedné babičce-mojí mamce,jsme dali první vnučku..ségry mají obě po dvou klukách..a teď uděláme radost zase druhé babičce,že bude mít po dvou vnučkách prvního vnuka....ale celkově tedy máme kolem sebe samé kluky..snad nikdo ze známých nemá holku + rodina skoro samí kluci,takže vyrůstala Verunka mezi kluky..ale naštěstí to není znát..i tak se zamilovala před prázdninama do bárbínek a je hotovo.. :grinning: je to sranda s těmi našími ratolestmi
13. zář 2011 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hodinu???? Tak ja myslela, ze jsem frajerka, ze to bylo za 5 hodin hotovo :slight_smile: Ale ne, musim rict, ze porod parada a doufam, ze i druhy budetak skvely.
13. zář 2011 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminky:slight_smile: Můžu taky k vám? Mám radost, co tady čtu! Konečně někdo píše o pohodovém porodu :slight_smile: Jinak všude slyším ty řeči o 20 hodinových bolestech apod. ...to mě fakt děsí! Jinak my čekáme holčičku. Doufám, že se pan doktor nespletl, protože mám výbavičku po synovcovi a ta je komplet modrá. Takže dokupuju nějaké holčičkovské kousky. A kdyby to byl kluk, tak by je musel , chudák, nosit! Když už jsem je koupila :grinning:

@esinka Ahoj Esinko :slight_smile: Jsem si tě našla! Jak to, že máš termín až po nás? ET jsi měla 2 dny přede mnou...nám určili termín podle utz. Takže asi máme pěkného obříka, co?
14. zář 2011 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile: :slight_smile: tak mám za sebou konečně 2.screening který dopadl dobře a konečně si to těhotenství začnu užívat.
@cernucha Taky se chystám k Apolináři.Dceru jsem rodila na Bulovce a byla jsem tam taky spokojená ale teď chodím do rizikové poradny k Apolináři i na odběrech plodovky jsem tam byla tak už tam zůstanu.
četla jsem na tu porodnici sice smíšené názory ale to je jako všude.Záleží na koho se narazí.Jsem ráda že ty jsi byla spokojená :wink:
Holky budete si pořizovat kojící polštář a jaký?Já ho na Lucku neměla a prý je to super.
14. zář 2011 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak a je to tady, po tydnu ve skolce prisla Emmus s nudli, takze rychle kapky hned v zacatku, zrusit ctvrtek a patek a modlit se, ze zustane u nudle... :unamused:
Gejbule: O jine porodnici jsem nikdy neuvazovala, protoze jsem u Apolinare stazovala a nasla jsem tam kamarada, uzasneho porodnika. Porodil mi obe netere, kamaradce chlapecka a Emmcu mel rodit taky, ale bohuzel odjel na 4 dny do Nemecka, rekl mi, ze urco neporodim, ze jsem v pohode a ono.....no jasne, ze jsem v pul druhe rano volala uplne cizimu dr., na ktereho mi dal muj kamarad "pro jistotu" kontakt, ze se omlouvam, ze me nezna, ale ze mi praskla voda :slight_smile: Rodila jsem o tri tydny driv. Jsou tam profici a peceo matku i dite dobra, i v pripade, ze by neco nebylo v poradku, coz je hodne dulezity fakt. Na blbce muzes narazit vsude, ale to uz je holt riziko :slight_smile:
Bohunka: Opravdu ti potvrzuju, ze muj porod byl skvely, rychly, minimalne bolestivy. Dali me pak na box at odpocivam a ja se po hodce zvedla, ze me to neba a sla chodit po porodnici, nasim jsem sla naproti ke dverim, dosla se podivat na malou.....:slight_smile: Proste parada. Cele tehotenstvi jsem se na porod tesila, jake to asi bude, tak treba i to trochu mysl ovlivni. Ale jinak jsem normalni :slight_smile:
14. zář 2011 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bohu_nka no ahoooj,to je fajn,že sis mě našla..já se tu přidala teprve včera,takže jsme se tu pěkně sešly..
dneska jsem absolvovali ráno zubaře a v 11hod genetiku..vše je v pořádku a můžu se na 100% začít radovat a těšit na syna..a hlavně chystat výbavu..mám tady od kamarádky dvě velké igelitky na chlapečka,tak budu šmejdit,co si od ní vezmu..něco neutrálního mám po Verunce,ale plno mi bude chybět,tak jsem ráda,že nemusím nakupovat přes net nebo jezdit do města...jinak nám naměřili docela velikána..tedy cm nemám,ale odhad váhy je 419g..jsem čekala tak do 380g.. :grinning: tak se umoudří a trochu s tím růstem zbrzdí.. :grinning: :grinning:
poprvé jsme brali i Verunku a ta byla tááák nadšená..byla to paráda..a pak se tu hrabkala v těch pidi oblečkách a nemohla se od nich odtrhnout..úplně okouzlená..tak snad se už teď totálně odpoutala od toho,že to nebude sestřička,ale bratříček..protože bylo dost pláče,že chce sestřičku.. :grinning: ..ale te´d si užívá až do neděle u babičky v Opavě,tak jsme s mánžou sami a já bojuji s tím,že máme jít zítra mezi lidi na slušno na jednu akci+ máme výročí svatby,i celkově,co jsme spolu a já do ničeho nevlezu.. :sweat_smile: ..no to zase budu za křupana!! :grinning:
tak,konec samomluvy,jdu zas něco málo počíst..
14. zář 2011 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bohu_nka ..jooo a tedy s tím datem bych to tak moc neřešila.. :grinning: ..podle genetiky máme teď 20+5,což všechno sedí a nic neupravovali,takže to tak beru..ale je mi jasné,že rodit můžu dřív nebo později.. :grinning:
14. zář 2011 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Esinka: Tak tady ctu tve obavy s velkym detatkem a muzu ti rict, ze jsme byli na velkem UZ presne 20 plus 4 a odhad vahy byl 420g a delka 26-27cm, coz presne odpovida 21tt, ultrazvuk vyjel info, ze je mimco naprosto soumerne. http://tehotenstvi.academy.sk/index.php?click=93, mrkni tady.
A u prvni me strasili uplne vsichni, ze bude miminko obrovske, sestra u Apolinare se jednou lekla, ze takhle dlouhou stehenni kost dlouho nevidela....a mala pak mela 2860g a 47cm. Je fakt, ze jsem rodila 37 plus1, ale i tak....
14. zář 2011 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha chichi..jojo...tabulky,to je děs,co????ale nééé.obavy to jsou spíše takové úsměvné..u Verunky jsem všechno zkoumala,četla,studovala,byla jsem nervozní,proti tomu jsem tentokrát úplně jinde..a kdyby nechtěl manžel,tak bych vydržela i s tím pohlavím až dokonce..ale tak zase teď jsem ráda,že si můžu tu výbavu přeci jen nachystat dopředu,než být překvapená a nemít skoro nic.. :grinning: :grinning: :grinning:
je fakt,že ty vnitřní obavy,aby bylo vše v pořádku,ty jsou v rodičce až do konce..ale tak jsem přešťastná,že IVF vyšlo relativně v pohodě a že mimi je zdravé..a já snad taky..
míry tolik už nestuduji,jen jsem se zeptala,zda je vše v pořádku a po odpovědi jsem se uklidnila a jsem zase vysmátá..z porodu se nestrachuju,nezažila jsem nic,co by mě děsilo a naopak celkově jsem v pohodičce..ta váha byla spíše moje odhadní,že by tak asi mělo být,ale ani nevím,zda to bylo přiměřené..
Veru mi odhadovali před porodem na 3kg a já rodila skoro o kilo těžší mími,takže jsem fakt připravená na to,že to bude taky macíček..ale BĚDÁÁÁÁÁ,jestli bude nad 4kg!!!!! :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ..no pořád to bude můj prdelínek,no ne?a já to zvládnu zase na jedničku..jako všechny těhulky tady...
14. zář 2011 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to my budeme mít asi malou žížalu:slight_smile: Na velkém utz jsme byli 19+1 tt a malá měla sice jen 300g,ale 28 cm (po zadeček 18cm). Takže nechci se chlubit, ale naše holka bude tady nejvyšší :grinning: :grinning: :grinning:
Holky už jste začali připravovat, nakupovat...? My jsme si řekli, že začneme po velkém utz. Takže jsem si už stáhla nějaký seznam věcí na netu a začala jsem zjišťovat, co a kde pořídíme, co mám od ségry... teda je toho všude milión, co? Jen vybrat kočárek je děsná fuška!
14. zář 2011 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Ahojky! Já kojící polštář mám - dokonce dva :slight_smile: Jeden jsem zdědila - ten stál asi 500 a je naplněný kuličkama. Je takový tvrdší a šustí. A ten druhý jsem si koupila sama - byla jsem asi před měsícem u kamarádky a bylo mi špatně po jídle a dost mě bolelo břicho. Ona mi ho na noc půjčila a hned druhý den jsem si ho jela koupit. Je skvělej! Měkoučkej, výborně se tvaruje, různě se jím podkládám (pod břichem, pod hlavou, mezi kolenama...). Spím s ním denně. Akorát přítel na něj trochu žárlí :grinning: Byl drahej- stál 1399,- Jinak můžu jen doporučit:
http://www.nejlepsiceny.cz/kojici-polstare/doomoo-relaxacni-a-kojici-polstar-doomoo-buddy-b21.html
Jestli si ho chceš koupit, tak si ho určitě dojdi někam osahat, protože je hodně různých výplní a ne každá je příjemná! Švagrová má asi za 800,- a prej je taky pohodlnej, ale já ho neviděla.
A kamarádky, které mají už miminko, si kojící polštář chválí. Mimčo na něm nejen kojí, ale i ho na něj dávají, aby mělo podloženou hlavičku, nebo ho dají okolo miminka, aby se nepřetočilo a nespadlo apod.
14. zář 2011 ve 23:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nám taky včera na UTZ řekli že to miminko bude pravděpodobně vetší/kolem 4kg/ale doufám že se sekli :grinning: .Dcera měla 3kg přesně a dala mi docela zabrat tak si to neumím představit :frowning2: .No uvidíme.
Já zatím nic nekupuji,mám toho dost po dceři ale ona byla letní miminko tak taky vůbec nevím co mám pořídit na zimu a hlavně dokoupit modré :slight_smile: .
@bohu_nka Děkuji za tip :slight_smile: .Já viděla i polštáře za 300Kč ale nebyl moc přijemný :angry: . :angry:
15. zář 2011 v 08:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky chodíte některá na masáže v těhotenství?
Já měla úraz zad a docela mě ty záda bolí :frowning2:
15. zář 2011 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Esinka: Tabulky jsou vazne velka lahudka.....:slight_smile: Ale je pravda, ze v prvnim tehu jsem taky porad sedela na netu a cetla a cetla jak a co ma byt, ted je to pohoda. Tvrdne mi bricho, jo holt tvrdne, nenadelam nic, v prvnim jsem to resila horem dolem. V poradne jsem vzdycky hned hotova, protoze reknu, ze jsem proste totalne v pohode a jdu :slight_smile: Velikost miminka neovlivnim i kdybych si dala nohu za hlavu, tak treba zase porodim o neco driv a budu mit stazeneho kralickajako byla Emmca :slight_smile: Ted spis hlidam sebe, dlouho jsem byla jen na kilu navic a v poslednich par tydnech pribiram nejak rychle :unamused:
Jinak manzel by taky chtel pohlavi znat, ale ja proste vydrzela a bude prekvapko. Vybavicku neresim, ani u Emmci jsme nevedeli pohlavi, takze kocar a vse je neutralni a zimni hadricky budu mit po kamaradce, ta mi dala tak nadhernou bilou kombinezku z HaM, malej ji mel tak 2x na sobe, to same pyzamka, overalky....., dupajdy, katatka a vse mam v neutralnich barvickach po Emmicce, fakt nemusim koupit nic. Samozrejme jsem nevydrzela a par kousku mam, bezove a tak. Stejne nejsem vyhradne na modre chlapecky a ruzove holcicky, tak pohoda :slight_smile: To se vyradim az pak na jaro, nebo na leto.
Gejbule: Vcera jsem zrovna byla u me oblibene pani na kosmetice a rikala mi, at kdykoliv prijdu i na masaz, ze jsou specialni, uvolnovaci, tehulka lezi na boku. Ja v prvnim tehotenstvi chodila na specialni plavani, bylo t uzasne, ale ted ho zrusili, tak dnes zacinam tehotensky aquaerobic, at se alespon malicko hybam, musela jsem kvuli tehu skoncit se sportem a
styska se mi :slight_smile:
15. zář 2011 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Tak to jsme dvě - já měla taky úraz zad, takže jsem chodila i před otěhotněním, dokonce jsem i cvičila Mojžíšovku. První 3měsíce se masírovat nesmělo. Od 4. chodim pravidelně - masíruje mě na boku a je to příjemné. Chodím každé 3týdny, když mě záda bolí víc, tak po 14dnech. A ta paní, která mě masíruje, chodí dokonce za "pacientkama" do nemocnice nebo do prorodnice, když mají bolesti. Minule se mě ptala, jestli ji nechci mít u porodu:slight_smile: Ale myslím, že určitě najdeš v okolí někoho, kdo dělá i těhotenské masáže. Já tam chodím spíš kvůli bolesti.

@cernucha Já taky nejsem na růžové holčičky a modré chlapečky, ale připadá mi, že výrobci oblečení jo! Když jsem byla v nějakém obchodě, tak pro holku najdeš věci růžové, bílé a béžové. Možná ještě červené. Téměř nic není třeba žluté, fialové, zelené...

Koukám, že tady všichni už čekáte druhé mimi! To já mám z kočárků těžkou hlavu, protože musím vybrat takový, aby mi na ty dvě děti vydržel! A celkově nevím, co všechno budu potřebovat.
15. zář 2011 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
bohu_nka : Taky mi prijde, ze podle nekterych obchodu musi byt holka proste ruzova a kluk modry. Ale treba mothercare, nebo Lindex maji kolekce i "obojetne", sede, bezove, bile, je to sladke.
Jinak jsem fakt rada, ze vsechno co jsem porizovala na Emmcu mi vydrzelo a vyber byl dobry, vcetne kocarku, autosedacky, jidelni zidlicky, kojici polstar, chuvicka....proste vse dulezite, to nejdrazsi. Ted bych na dokupovani nemela ani cas, protoze pristi vikend nas ceka jeste stehovani, takze do porodu bud mit prace nad hlavu. Misto mimi pokojicku bude zatim skladiste, ach jo, mam z toho tezkou hlavu, jak vse zvladneme.
Co se kocarku tyka, ma zkusnost je, ze pokud chces, aby vydrzel, nema cenu setrit. Pak uz vybirej jen podle terenu v kterem jezdis, nezapomen kouknout na vahu kocarku, na rozmery korby, na moznost polohovani zadicek u sportaku a tak....
15. zář 2011 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Jooo, v Lindexu jsem byla zrovna minulý týden-tam mají pěkné věcičky!!! Kočárek asi neexistuje úplně dokonalý, takže musíme si určit priority a něco vybrat. Dobré je, že kočárek kupuje babi s dědou (první vnouče z přítelovy strany), takže když se dověděli, že přiletí čáp, POPROSILI NÁS, že by moc chtěli kupovat kočárek. Ať si vybereme, co chceme. Takže cenu úplně neřešíme :grinning:
15. zář 2011 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bohu_nka Tak to mate super, tak to vyber fakt dobry. Ja vybirala vloni s kamaradkou, my mame Jane Nomad, tak jsem ji ho taky doporucovala, byla jsem s nim maximalne spokojena, ale oni od te doby tak zmenili design a rozmery korbicek, ze to bylo nesrovnatelne. No a taky zalezi na tom, jestli chces trojkolku, nebo vicekolku.
Lindex ma hezke veci, mam tam rada ty akce 3 za 2, daji se koupit teplacky, tricka, leginky a to ja kupuju xkrat do roka, protoze Emmca roste jak z vody. Plus uz ma letos z Lindexu koupenou zimni vybavicku, chceme ji dat poprve na lyzicky, tak at ma kvalitu.
Odkud jsi?
15. zář 2011 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Pocházím z Vysočiny, ale už jsem od vysoké školy v na jihu Čech. V Krumlově.
Potřebujeme kočárek "do terénu" : jsme trochu turisti :slight_smile: a taky v centru města jsou takové ty dlažební kostky "kočičí hlavy" a kdo nemá odpružený kočárek, ten mimčo pěkně naklepává :grinning: ale zase tak často necestujeme, takže asi zvolíme trochu těžší kočárek, protože tak často ho do auta neskládáme. Zatím vede I´coo peak 4 air. Není moc známý, ale doporučili nám ho jako nejlepší kočárek do terénu a má velkou korbičku i kárku. A taky je vysoký - já měřím sice "jen" 179cm, ale přítel 195cm. Ale ještě to není definitivní.
15. zář 2011 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bohu_nka Ja ten kocarek znam, vypadaji vyborne, ale pro nas do Prahy je to zbytecnost, jako koupit si terenni auto na Prahu :slight_smile: Hodne terenni je taky Mutsy, ale ty maji malinkou korbicku co jsem tak videla.
V Krumlove jsme byli vloni na vyroci svatby, bylo tam krasne, jen jsem si privezla silenou anginu :( Jinak na Vysocine mame chalupu, 20 km od Tabora, Hojovice u Cernovic, zboznuju to tam.
15. zář 2011 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha To je dobrý! Tak to je kousek od nás. Já pocházím z Kamenice nad Lipou. Od Černovic je to tak 15km.
A Krumlov je kráásnej! Fakt. Koukám na něj z okna:slight_smile: Bydlíme u lesa, nad řekou... Právě ten I´coo má jeden kolega z práce, tak ho ještě pojedme omrknout k nim domů. Kdybych bydlela ve větším městě, taky bych vybírala jinak. Vidím to u segry. Ta bydlí v Č. Budějovicích a tak 2krát denně skládá kočárek do auta + je tam všude rovina.
15. zář 2011 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bohu_nka Jasne, Kamenice, znam, tam jezdime do Penny na nakup, to mame 10km od Hojo, to je nahoda :slight_smile:
No, ja prave vybirala lehky kocrek, abych s nim mohla lehce do mhd a tak vubec....
15. zář 2011 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, máte v těhotenské průkazce hodnotu CS ? Já sem tam vždycky měla 0 a teď v 25tt se to změnilo na 2 a chce mě nechat doma v klidu, ležet, sedět, nechodit :confounded:
15. zář 2011 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek