• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Leden 2012

17. prosince 2013 
ahojky maminky....nabízím krasny overalek teploucky je vhodny pro novorozena miminka,,,a dale spousty oblecku a take mantinely do postylky:slight_smile: pri vetsim nakupu je sleva:slight_smile:tak se mi distak kouknete do nabizenych inzeratu a pokud budete mit zajem ozvete se:slight_smile:
28. zář 2011 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec My prave Emmcu zadelali az 4.mesic snazeni, tak jsem to mela vypocitane i ted a presne jednou.....a hotovo :slight_smile:
29. zář 2011 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bohu_nka tak čípek se asi trochu tím odpočíváním umoudřil, sice se zkrátil, ale asi v normě.
@gejbule1 tvoje držení palců asi pomohlo, ne úplně ale stačilo to, děkuji

Jinak mi doktor řekl, že odpočívat mám pořád, ale povolil mi i vycházky 20 - 30 min denně, takže to asi není tak hrozné. Nemám to přehánět a když to bude příště dobrý, tak by mi prý povolil těhu cvičení nebo plavání, ale to já stejně chodit nebudu. Jinak mi teď docela dost narostlo bříško i doktor si všiml a říkal, že mimi je docela velké, ale to já jsem raději. Teď mě čeká 5.10. 3D ultrazvuk a pak 6. test na cukrovku na který se netěším, nesnáším sladké nápoje. A další kontrola až 17. což je dobrý.
A co vy holky, nějaké novinky?
Někdo se tady ptal na zimní výbavičku. Já už z toho mám hlavu někde, protože jsem chtěla tmavě hnědou kombinézku, ale nikde nic hezkého nemají a vůbec nevím co mám koupit. S tou zimou je to fakt pravda, že se může ven jen od určitých stupňů. Já bych asi taky brala mimi spíš na jaro nebo léto, ale i tak jsem moc ráda, že se zadařilo a i když to budou ledňáčci, tak se nám aspoň vlezou bez problémů do kočárku.
29. zář 2011 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andraa Tak to je super že se to nezhoršilo a gratuluju :slight_smile: Já jdu na cukrovku až 17.10 tak mi tu pak musíš popsat jaké to je :wink:
S tou zimní výbavičkou jsem tu strašila já :slight_smile: Já jsem úplně bezradná co všechno na tu zimu nakoupit.Už si skoro nepamatuju co mám po Lucce.Tak počkám až to budu prát a pak se uvidí.Nemá cenu toho mít moc.
Někde ty ceny za ty malinkatý věci jsou ale někde fakt dost přemrštěný :angry: .
29. zář 2011 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 no na tu cukrovku se vůbec netěším, fakt sladký nemusím. Prý se to nesmí ani zapíjet a taky to dlouho trvá. Jdeš na lačno a já tam omdlím z hladu. Takže samé pozitivní věci. No ty máš aspoň tříletou holčičku, ale já už sedmiletou a nepamatuji si vůbec v čem chodila. No snad to zvládneme. :slight_smile:
29. zář 2011 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, dlouho jsem se tu neukázala, já vypadám skoro jak před porodem, nahoře mám 7kg, asi z těch čokoládek :slight_smile:, jinak vše ok, tak už třetí den trávím schováváním dřeva do sklepa :slight_smile: Výbavičku mám ještě po malém, ale ten byl v květnu, tak jsem akorát dokoupila fusak do autosedačky (tvarovaný podle ní od Emitexu), dvě modré kombinézky CA , a ještě chybí nějaké zimní čepičky a mikinky. Teda vše z MMB. Myslíte, když mimčo pak oblíknu do košilky, dupaček, mikinky, pak kombinézky a fusaku, tak to stačí? Kámoška prý že mám pořídit ještě flísové overalky, ale nechci aby se zas potil :unamused: Na cukrovku jdu příští čtvrtek, už se teda vyloženě těším :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: , podruhé v životě a naposled :sunglasses: .
29. zář 2011 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andraa Jojo, je fajn, že se čípek aspoň nezhoršil!

Na cukrovku jdu za týden v pátek. Sladký nápoj snad přežiju, ale na lačno...já jím hned jak vstanu! To bude sranda!
Jak koukám, tak všichni tu už čekáte druhé mimčo! Já teď kromě oblečení řeším postýlku, povlečení a kočárek!!! Ten jdeme příští týden už zamluvit. Je to dřina:slight_smile: A taky jsem si chtěla udělat radost a k narozkám, že mi přítel koupí fusak Lodger (takovej fialovej s kytičkama) a moje švagrová se šla na něj mrknout do obchodu, protože taky čeka mimi, a prej jí ho tam vůbec nevychválili. Že se nevejde do některých kočárků a je zbytečně drahej. TAk nevím...nemáte ho některá?
30. zář 2011 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@michaela_2 Ááá, koukám, že ty taky čekáš první miminko!!! Ale dřív než já. Tak aspoň někdo!!! Vy už máte vybraný kočárek?
A ty rady od lidí....to mi povídej! Zrovna včera jsem potkala holku, která čeká mimčo až měsíc po mně a začala mi říkat,že mám moc malé břicho, ať začnu víc jíst a jíst vitamíny (to si myslí, že držím dietu???) a potom spustila, jakej si vybrali kočárek a že je úplně nejlepší, ať na něj kouknu, že lepší na trhu není...no...ona žije ve městě, všude jezdí autem, takže pochybuju, že má stejné nároky jako já!!! Ale je prostě fakt, že některý lidi mají tendenci radit na počkání! Já jsem snad nikomu nevyprávěla, jakej kočárek se nám líbí, jen těm, kdo se zeptal.
30. zář 2011 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bohu_nka tak já sice čekám 3 dítě, ale vzhledem k tomu, že dceři je 7 let a s malým to nevyšlo, tak kupuji skoro všechno nové. Kočárek jsem chtěla nový, protože když jsem čekala dceru, tak nebyl takový výběr. My jsme vybrali kočárek Peg perego GT3, hnědo - béžový. Fusak taky budu kupovat, protože na dceru jsem měla ještě po mě a ségře. Vybrala jsem si taky Lodger, ale já béžový. Paní mi ho schvalovala, protože říkala, že ho můžu využít i na jaře a na podzim, což s fusakem od Emitexu ne. Takže i když čekám už po třetí, tak je to jako poprvé. :wink:
30. zář 2011 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bohu_nka My jsme nakonec objednali trojkombinaci Chicco - bylo to takové spontánní, na internetu byla akce, že je na něj docela větší sleva ( byl už poslední skladem), a protože splňoval to co jsme chtěli, tak jsme ho rovnou objednali - zase nějak moc jsme si nad tím hlavu nelámali :slight_smile: já když viděla kolik je značek a možností - no vůbec jsem se v tom nevyznala, jenom jsme chtěli tu trojkombinaci a aby měl čtyři kolečka ( přijdou mi stabilnější) jo a gumový kolečka ne umělý :slight_smile: Ale jak říkáš ty, každý má úplně jiné požadavky a vyhovuje mu něco jiného, takže se fakt nedá říct, který typ nebo značka je ,,nejlepší''.................Jo a o velikosti bříška mi ani nemluv, mě narostlo teprve v posledních pár týdnech, že už je to vidět, ale nijak obr teda zatím není........no ještě do minulého měsíce mi spousta ,,už maminek'' ze známých nebo z rodiny na potkání vyčítavě říkala, že to na mě není vůbec vidět a že mám mimčo pořádně krmit a podobně - přitom jím úplně normálně, naopak lépe než před těhotenstvím samozřejmě..........jsem ráda že už bříško trošku mám, alespoň si ho taky užiju konečně :slight_smile: ale nadruhou stranu když mě na konci 5 měsíce těhotenství v metru zval nějaký cizí kluk na skleničku, tak mi to zalichotilo né že ne :grinning:.
Jinak já doufám, že budu i po porodu patřit k té menšině maminek, které to s těmi přehnanými radami nepřehánějí.........Protože teď jsem na to fakt alergická

A jaký kočárek se líbí vám? :slight_smile:
30. zář 2011 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@michaela_2 My potřebujeme kočárek do terénu - hodně chodíme do přírody, i na hory a jsem z Českého Krumlova a po městě jsou skoro všude kameny a taková ta dlažba "kočičí hlavy". Takže kdo nemá odpružený kočárek, ten mimčo vyklepe. MHD tu nemáme, autem jezdíme málo - dá se všude dojít pěšky. Takže jsme se zaměřili na kočárky do terénu - nejlépe nám vyšel I´coo Peak 4 Air. Taky potřebujeme vysoký kočárek, protože já měřím 179 a přítel 195cm. Nevýhoda je, že je těžkej, ale díky tomu je fakt stabilní. Je to méně známá značka a je dražší, ale snad kvalitní. Ale to se stejně všechno uvidí:slight_smile:

@andraa Jéé, tys taky vybrala Lodger? Mně se taky líbí, že je kromě léta na celý rok! A ještě zkusím, jak pasuje do kočárku a stejně si ho koupím :slight_smile: O béžovém taky uvažuju-to rozhodnu na místě.
30. zář 2011 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
já taky vůbec nevím co mám koupit. Zavinovačku? Kombinézu? Bundičku? Vůbec nemám tušení v čem ten prcek bude. Mám pocit že půlku z toho co koupím ani neunosí. Když ho budu mít v kočáru v lednu tak do čeho ho dám? Obleču mu nějaký dupačky, svetřík a šupnu ho do kombinézi a pak do zavinovačky a pak do fusaku a pak ho přikryju dekou a on se asi uvaří :slight_smile: Fakt nevim.
30. zář 2011 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to máme holky všichni skoro stejný pocit.A je jedno jestli čekáte první mímo nebo druhé.
Já mám kočárek/BEBECAR/ po Lucce tak ten už shánět nemusím.Úplně jsem s ním spokojená nebyla ale nový kupovat nebudu.
teď jsem si koupila kojící polštář který jsem na Lucku neměla a spaní s ním nemá chybu.Je to úžasný :grinning: :grinning: .
Taky se mi fusak Lodger líbí ale přijde mi malinký.Do kolika měsíců se do něj mimčo vejde?
30. zář 2011 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bohu_nka jo jo lodger je můj favorit. Sice jsem měla dostat fusak od emitexu ke kočárku zdarma, ale já si vyberu jinou možnost.
@gejbule1 já pokud mám načtené, tak tento fusak od lodgeru je od 0- 3 let, takže zase tak malý není.

Jinak jsem dnes holky byla utrácet. Koupila jsem kombinézku na zimu, smetanovou s medvídkama a nějaké čepičky na zimu, to jsem koupila v sekáči, ale věci jsou snad nové a kombinézka taky moc krásná. No a v tescu jsem koupila rukavičky a bryndáčky. Pak už jen nějaké plínky, osušky a pár věciček a mám to. Jsem ráda, že jsem sehnala tak pěknou kombinézku jen za 250,-.
30. zář 2011 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,kde jste všichni???? :confused: :confused: :confused:
@andraa Zítra držím palce na 3D UTZ.AŤ se Vám miminko ukáže v celé kráse :slight_smile: .
Já byla dnes na kontrole.Vše OK ,čípek se nezkracuje,dokonce mi dělala i průtok krve pupečníkem.Tak jsem šťastná jako blecha :slight_smile: .V sobotu taky jdeme na 4D tak už se těším :grinning:
4. říj 2011 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Ahoj,hlasim se po 3D a dnes i po bezne kontrole. 3D uzasne,gennet mnohem lepsi nez podoli.Miminko se tu hodinu temer nezastavilo,je to hrozny zivocich :slight_smile: Doktorka se musela smat,porad boxovalo,kopalo,pretacelo se......Byla z nas nadsena,ze nechceme vedet pohlavi a rikala porad miminko a tak a pak najednou rikala "jak ON si dava rucicku za osusko a jak ON tamto....",tak vam holky nevim :slight_smile: Fotka je taky takova klucici a velka noha....Ale to jsou jen nase spekulace,uvidime v lednu.
A dnes bezna kontrola taky ok. Hlavicka momentalne narvana dole,jeste v sobotu byla na pravem boku,tak kez uz by takhle chtelo mimi zustat,ale pry na tohle nemam spolehat,ze se to jeste muze stokrat zmenit. Hrdlo nezkracene,branka zavrena,pochvala za vahovy prirustek,no ukazkova tehule :slight_smile: Mam doporuceni na OGTT a kontrolu protilatek,protoze mam blbou krevni skupinu spolu s Rh faktorem.
Jo a mala pritahla ze skolky rymu a kasel,takze chrchlam jak tuberak a je to strasne prijemny.....
A jak se mate vy?
4. říj 2011 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
co ti budou dělat na tom OGTT? Já mám tu blbou skupinu samozřejmě taky :slight_smile: Jinak zítra jdu zase po 14dnech na kontrolu čípku tak se trošku bojím. :confounded:
4. říj 2011 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janule66 to je krasna zkratka pro oralni glukozovy tolerancni test - obyc test na cukrovku :slight_smile: Plus jdu k tomu jen na odber krve kvuli te me nulce negativni.
Cipky jsou potvory,at jeste minimalne deset tydnu zustanou jake jsou....
4. říj 2011 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 no jsem zvědavá jak se nám prcek ukáže. Pak vám zítra večer napíši jaké to bylo.

@cernucha no to se prostě někdo má, když má všechno v pořádku :slight_smile: , závidím. Já jdu na test na cukrovku ve čtvrtek ráno na 7 hod na lačno a sestřička říkala, že to trvá celé dopoledne, tak pak poreferuji. Jo a krevní skupinu mám taky blbou B-. Já mám prostě všechno na hov..

@janule66 zítra na tebe budu myslet a držet palečky. Musíš myslet pozitivně, mě to minule taky pomohlo, ale byla jsem taky pěkně ve stresu a hned se to projevilo na tlaku. Ale neboj, určitě to bude v pohodě.
4. říj 2011 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andraa Test na cukrovku neni zase takova hruza,pamatuju si to z prvniho tehu. Nejvetsi opruz je ten,ze musis byt tak dlouho hladova a sedet tam nekolik hodin jak pako. Kazdy to snasi jinak,mne to tehdy nastesti sedlo,tak doufam,ze to tak bude i tentokrat.
Ja vim holky jake mam stesti,ze prozivam naprosto klidne tehotenstvi,clovek toho uplne zneuziva a pak mu dojde,ze si toho ani dostatecne nevazi,kdyz cte vsechny ty tehotenske trable....Ale verim,ze i vam bude lip a vse se upravi a nakonec budeme mit vsechny hezky porod :slight_smile:
4. říj 2011 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj
Tak už mám konečně taky něco na miminko. Koupila jsem tu zavinovačku do autosedačky.
Naše kuchyň se nám ale protahuje, už je to měsíc a pořád jsou tam nějaké dodělávky...Hlavně dřez nám dal zabrat, vůbec nám nevyšel sifon, tak ani myčka zatím nefunguje, holt kdo chce granitový dřez, musí nést následky.
Mimino mne kope do močového měchýře a při kýchnutí si trochu "ucvrnkávám" do kalhotek, což je teda nicmoc. Na těhotenské cvičení nechodím, nějak nestíhám, budu se muset porozhlédnout.
Jinak se cítím výborně, ani to na mně pořád lidi nepoznávají.
Miminko je ale u mne zatím spíše upozaděno, na čelní místo se dere nákup botiček pro Davida, komunikace s elektrikářem apod. Na miminko si vzpomenu, když mne kopne, nebo když si mažu břicho krémem...
4. říj 2011 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky mě tak strašně dneska bolí a píchá zadek že nemůžu skoro ani chodit.Asi se mi roztahují kyčle nebo co ale je to teda nepříjemné.Máte to některá a co vám na to pomáhá?
Já jsem na cvičení chtěla chodit ale nemůžu žádné dopolední cvičení sehnat.všude to mají v odpoledních hodinách.
@cernucha Jak jste na tom s nemocí?Já se toho taky docela bojím že bude malá nosit nemoci ze školky.
Dnes jde k zubaři tak to budou pro mě nervy.Nechodí tam ráda.
@andulkaavetrelec Teď to jsou nervy to věřím ale až se miminko narodí tak to budeš mít krásný :slight_smile:
5. říj 2011 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Jééé, já už se taky těším na 3D! To je takové naše těhotenské kino:slight_smile: To je fajn, že je vše v pořádku!
@andraa Já jdu na cukrovku v pátek ráno, tak jsem ráda, že jdeš přede mnou a poreferuješ! Doktor mi to popisoval, takže je to fakt v 7 na lačno, pak vypiješ ten sladký nápoj a 2 hodiny čekáš, pak znovu test. U nás se ještě čeká do 11 na výsledky. Takže knížku s sebou!

Holky, my měli o víkendu oslavu narozenin a slavili jsme tak, že skoro celá rodina chytla nějakou střevní chřipku a celý den jsme všichni leželi a střídali se na záchodě. A to jsme chtěli grilovat a baštit dortík! Mně bylo sice taky blbě od žaludku, ale bez zvracení a bez průjmu, takže snad nic vážného a snad nic nebezpečného pro mimčo! Ale včera jsme si zpravili náladu - byli jsme koupit postýlku, takže už ji máme doma. I matraci,povlečení, mantinel,... jooo, to jsem si užila!!!

@gejbule1 To roztahování kyčlí, nebo co tě to tam bolí, měla jedna moje kamarádka a říkala, že jí na to pomáhalo plavání, ale nevím.
5. říj 2011 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec Tak my uz bydlime a dokonce mam vybaleno,jsem na sebe moc pysna,ze jsem to zvladla. Jinak granitovy drez mam taky,antracit,je uzasny. Mela jsem ho uz ve starem domecku,takze jsem ted jiny nechtela.
A jinak kychani,kaslani a nekdy i smich absolvuju se zkrizenyma nohama,protoze mi taky hrozi realne riziko :slight_smile: Uz se obcas zadarilo,prijdu si jak stara baba :slight_smile:
5. říj 2011 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bohu_nka Mrkenete holky,dala jsem si k profilu par fotek piskutka z 3D,porad se na to koukam a rikam si,co to asi je :slight_smile:
5. říj 2011 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Ona to asi neni uplne nemoc,proste ryma a kasel,ale tahne se to a je to otravny. Dr vcera rikal,ze neva,ze budu mit alespon protilatky :slight_smile:
Dokud nedotahne ze skolky vsi,beru to jako nutne zlo :slight_smile:
5. říj 2011 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jooo holky a ja si zitra rano jedu odpocinout na pet dni za segrou do Londyna. Malou budou mit nasi a my budeme mit s manzelem chvili jen pro sebe. Nemuzu se dockat :slight_smile:
5. říj 2011 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak holky 3D máme za sebou. Myslela jsem, že to bude trvat déle, ale i tak máme 4 krásné fotečky a tak 10 min video. Možná je to všude jiné.
@cernucha máš hezčí fotečky než my, protože ten náš malý tam sebou mrskal, že jsme byli rádi, že se vůbec něco natočilo a že aspoň jsou nějaké fotečky i když tam má všude u hlavy ruku.
@janule66 jak jsi dopadla dnes na kontrole?
@bohu_nka zítra jak se vrátím, tak ti napíši jaké to bylo.
5. říj 2011 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha fotečky máš krásný :slight_smile: .Jak dlouho to v Gennetu trvá?
Užij si krásně dny volna :slight_smile: :slight_smile:
5. říj 2011 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Jo, moc pěkný fotky!

A, holky, co jména pro miminka? Máte už vybraná?
6. říj 2011 v 08:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek