• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Leden 2012

17. prosince 2013 
@gejbule1 Já mám taky kočárek Bebecar a stejně jako ty jsem nebyla úplně spokojená, ale nový taky nebudu kupovat, zase ta vana je dost veliká, což je přednost a je stabilní.

@andraa Koupila jsem včera kombinézku za 150kč. Takovou obyč. No určitě není tak hezká jako tvoje. Jen si říkám, jestli ty nohavičky jsou k něčemu, když je má novorozenec pokrčené...

@cernucha Fotky máš fakt pěkné, já jsem teda šetřílek, takže do toho nejdu.

@bohu_nka Jména pro miminko máme vybraná už od začátku, protože po vymýšlení jmen pro první dítě přijdou nevyužitá jména často vhod podruhé. I když nám se původně líbila Markéta, ale teď máme favorita Lucku, protože nemá "r" a my to ráčkování máme v rodině. Nehledě k tomu, že i v příjmení bude "r". No ale chlapeček bude po asi po tatínkovi a obou dědečcích Jarda, i když manžel na to hledí ne úplně přesvědčeně...
6. říj 2011 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, tak jsem úspěšně absolvovala test na cukrovku a pro mě to teda nebylo nic moc. Ze začátku, když nám sestřička nalila 2-3 dcl glukozy s citronovou příchutí, tak jsem si říkala, že to bude pohoda. To pití ještě jakž takž, ale když to do sebe člověk narve na lačno a nemůže to ani pořádně zapít vodou, tak nic moc. Musela jsem jít potom na vzduch, protože se mi dělalo i trochu špatně na zvracení. Ale vydržet se to dá a když má někdo rád sladké nápoje tak to pro něho bude mňamka.
@andulkaavetrelec tak podle ceny se nemůžeš orientovat, jestli je kombinézka hezčí nebo ne. Já si myslím, že tvoje je určitě taky moc hezká. Mě teď hodně oblečků, myslím těch malých půjčila kamarádka, tak mám STOP s nakupováním.
6. říj 2011 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andraa No víš, ona je ta moje taková béžová a trošku špinavá na nožičce, ale má aspoň docela pěkný obrázek. Já to zase nijak neprožívám, hezkých oblečků mám hodně po Davidovi. Na cukrovku se teprve chystám, ale budu to mít asi bez citronu, tak si ho tam donesu.

Holky, mám takovou veselou historku z minulého těhotenství, co se týče toho testování na cukr. Řekli mi tenkrát: "nesmíte nic sladkého pít ani jíst." Což jsem si jako učitelka češtiny dešifrovala jako: "sladkého pít ani sladkého jíst", no a tak jsem si připravila pěkně chlebík se sýrem a po vypití "slaďoura" jsem se pěkně nadlábla. Pak mi to ale došlo, jak to asi bude atrochu jsem trnula, jestli to nebudu muset absolvovat znova. No ale když jsem volala gynekologovi na výsledky, tak povídá: "Dobrý." Řekla jsem mu, jak to bylo, a on, že mám dobré spalování... Přežila jsem to v pohodě. Teď se toho trochu obávám, že budu hlady šilhat, ne-li omdlívat. Myslím, že v budoucnu udělají tohle testování nějak šetrněji: půjde to zjistit z krve, či to hladovění zkrátí...
6. říj 2011 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak kontrola čípku dopadla dobře. Takže uf uf. Za týden jdu ve 30.týdnu zas na velkou kontrolu mimča. Bude to ultrazvuk a kontrola orgánů. Mám si vzít sebou diváka. Tak se docela těším. Hrozně to utíká co? Za tři měsíce už budou prcci tady :slight_smile:
7. říj 2011 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak cukrovku mám za sebou! Byl to fakt hnus! Ještě teď si tu chuť vybavuju. a pak se mi udělalo blbě, nevěděla jsem, jestli omdlím, nebo se pozvracím. Tak jsem si v čekárně lehla a sestřička, když mě viděla, tak otevřela okno a změřila mi tlak. Ale za čtvrt hoďky mi zase bylo fajn. Naštěstí výsledek v pořádku! A už to nemusím absolvovat!!! Prej můžu rovnou do cukrárny:slight_smile:
7. říj 2011 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janule66 Letí to, to je fakt! Ty jsi sice trochu napřed než já, ale i tak. Vy neznáte pohlaví miminka? Na ultrazvuk se těším pokaždé! Akorát že je to jen jednou za měsíc! To je strááášnáááá doba:slight_smile: Nás čeká za 14 dní 3D!!
7. říj 2011 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
známe pohlaví. Bude to chlapeček. Ale ráda se na něho na tom ultrazvuku koukám jak se hýbe :slight_smile: Vždycky mně to přijde divný že ho mám v břichu :grinning:
7. říj 2011 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janule66 To je dobře že čípek drží :wink: :wink: .
Mě taky cukrovka čeká a docela se toho bojím,taky se mi dělá špatně :frowning2: .
Já jsem si dnes objednala starší zimní overálek na mimibazaru.Myslím si že ti úplně maličký miminka to ani nemají jak zničit.Alespoň na obrázku vypadá pěkně.
Zítra nás čeká 4D tak se strašně těším.
Mě když koukám na UTZ na miminko jak se hýbá tak mi to přijde jako veliký zázrak :slight_smile: :slight_smile: .A je to krásný :grinning: .
To se nám ochladilo co?
7. říj 2011 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Jojo, zima jako blázen! Zapnula jsem topení! Takže mi doma připadá tepleji než včera, ale venku je fakt děsná zima! Asi podzim, co??? :slight_smile:
@janule66 taky mi to přijde jako zázrak! Dokud mimi nekopalo, tak jsem vůbec nevěřila, že tam je :grinning: A teď, co kope, tak sice vím, že tam je a kope, ale taky na ultrazvuk koukám jako blázen - že má ruce, nohy,...a tak. Teď naposledy mi doktor ukazoval oči, nos, pusinku - fakt to bylo pěkně vidět. A já říkám: "jééé, ona má oči!". Musel si myslet, že jsem lachtan!!! :grinning:
7. říj 2011 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janule66 @andulkaavetrelec @andraa @gejbule1 @cernucha Jooo, a co ta jména? Máte všichni vybráno???
My měli docela rychle jasno: Nela a Kryštof. Sice se nám líbí ještě Laura, ale ta musí počkat :slight_smile: akorát mě trochu štve, že Nelinka slaví svátek 2.2. Né že bychom svátky kdovíjak slavili, ale termín máme 26.1. a je to měsíc po Vánocích...tak nevím....Koukala jsem, že @cernucha má taky Nellu...
7. říj 2011 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem včera byla na cukrovce, a výsledky jsou ok, tak jsem ráda :slight_smile:
7. říj 2011 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
S tím jménem jsme taky váhali, měli jsme vybraného Alberta a Kristiána a zřejmě to bude Kristián(svátek v srpnu), chci aby měl svátek dál od narozenin a vánoc, jelikož čekáme hned začátkem ledna, tak aby to neměl všechno během dvou měsíců(Albert je koncem listopadu).
7. říj 2011 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
My s jménem ještě nevíme na 100%.Já jsem chtěla strašně Adama ale ten je na vánoce.To mu nemůžu udělat.Pak se mi líbí Matyáš a ten má svátek 24.2.Takže taky blízko narozenin.Ještě budeme vybírat :slight_smile: :slight_smile:
7. říj 2011 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, taky mám termín v lednu 2012 :slight_smile: Můžu se k vám přida? :sweat_smile:
7. říj 2011 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, jak jsem psala, my máme celkem ve jménech jasno. Ono to máte tak: já mám syna Davida a ten má zase svátek 30.12., těsně po Vánocích, i když pravda narozeniny má až v červenci. Svátky jsou podle mne hlavně pro lidi, kteří nevědí, kdy máme narozeniny, ale znají nás jménem, jako příležitost k obdarování. Rodiče by neměli zapomínat hlavně na ty narozeniny...
Asi tady budu poslední, kdo bude rodit, protože mám termín až na konci ledna a druhý mám 2.2..., takže mně ta cukrovka čeká až 18.10...Všichni budete chovat a já ještě kynout.
7. říj 2011 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, ráda bych se k vám taky přidala. TP mám na 14.1.2012. Nevím jestli jste to tady už probíraly, ale potřebovala bych doporučit nějaký kočárek. Moje představa je trojkombinace cca do 12000,-
Mohly byste mi navrhnout nějaký??? děkuji
8. říj 2011 ve 14:46  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsme doma :slight_smile: .UTZ nic moc byla jsem docela zklamaná.Mimíšek má hezký ruce,nohy i pindíka ale obličejík měl celou dobu otočený buď do placenty nebo byl k nám zády.A když byl předem tak tam měl obě ručičky.Asi se máme nechat překvapit :slight_smile: :slight_smile: jak bude vypadat.Ale znova už nejdeme.
@effka84 Ahoj :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ,to máš termín skoro jako já.Kočárky se tu už trochu probíraly.já mám trojkombinaci BEBECAR po dcerce ale dnes už bych koupila jiný.A to byl docela drahý/kolem 20tisíc/ :angry: :angry: .
8. říj 2011 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cuci25 Ahoj :grinning: :grinning: :grinning: .
8. říj 2011 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@andulkaavetrelec Já jdu na cukrovku taky až 17.10.takže skoro jako ty :slight_smile: .Je tam docela veliký rozestup kdy se ta cukrovka dělá.A neboj já můžu přenášet a ty porodíš dřív a jsme nastejno :grinning: :grinning: .
8. říj 2011 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@effka84 Ahojky, my jsme zatím nadšenci kočárku Dorjan Danny Sport, prý je to teď jeden z největších kočárků a jezdí se s ním dobře v terénu a hlavně na vesnici, kde bydlíme :slight_smile:
8. říj 2011 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminy, taky se s dovolením přidávám, máme termín 28.1., na koníka jsem se vrátila hlavně protože nemůžeme pořád najít hezké jméno pro holčičku, hledáme něco zajímavého.
@effka84 Co se týče kočárku, začala jsem šílet už v létě a přes italské (Maxi Cosi Mura 4), německé (Hartan) i švédské (Emmaljunga), pak jsem si řekla, že to fakt nestojí za to a vrátila se na zem do polska, u nás zatím vede Jedo FYN 4DS, speciální edice. Má bezkonkurenční hlubokouu korbu, nafukovací kola a paní v obchodě říkala, že žádné reklamace. Sporťák pokud to půjde brát nebudu a příští rok v září koupím vytoužený TFK Buggster.
8. říj 2011 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, děkuji za návrhy. . . byly jste si nechat poradit v nějakém obchodě nebo jste jen koukaly na netu? říkala jsem si, že by možná bylo lepší si nechat poradit od nějakýho odborníka, ale .... co když se bude snažit nám vnutit nějaký drahý. no bude to ještě boj. Čekáme kluka, tak bych chtěla nějaký do modra:slight_smile:
Jinak jméno pro holčičku se mě líbí Nela, Klára nebo Eliška.
8. říj 2011 ve 21:39  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Tak to je smůla, že mimísek neukázal tvářičku!

@effka84 Ahojky, my máme vybraný dražší kočárek, ale 2 moje kamarádky si koupily X landra a jsou s ním docela spokojené. A já koukala jako blázen, co všecho k němu dostaly - tašku na kočár, deku, fusak, slunečník,...my musíme většinu věcí dokoupit zvlášť. A je docela vysoký, takže se k němu nemusíš ohýbat. Ale to byl náš požadavek, vy to můžete mít jinak. Ale určitě bych zašla někam, kde mají víc značek a trochu si je projet a omrknout. Na netu to vypadá jinak.
@lykanka Ahooj! Vy nemůžete vybrat hezké jméno pro holčičku??? Těch mi připadá děsně moc! Líbí se mi jich asi 10 fakt hodně. Pro kluka jsme hledali hůř!!! A máte aspoň nějaké tipy, nebo požadavky? My máme děsně dlouhé příjmení, takže jsme potřebovlali krátké jméno.
9. říj 2011 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@effka84 Je to tak, na netu je všechno jiný, např. Maxi Cosi Mura v lila barvě je naprosto vyblitá v reálu a Inglesiny nemají tak pěkný materiál jako na fotce. Taky doporučuju zajet si vše obhlídnout a pak koupit třeba na netu.
@bohu_nka X-Lander mají opravdu skvělé sady, to nemá konkurenci! Jen ta malá korba...
Jméno pro holčičku - já mám seznam kolem 20 jmen, ale přítel je dost konzervativní, tak nemůžeme najít kompromis: Viola (moje favoritka), Emily, Emílie, Vilemína, Olívie, Liliana (teď se s nimi roztrh pytel), Cecílie, Šarlota, Rebeka, dokonce padla i Jindřiška. Líbí se nám staročeská jména, delší s možností zkratek a zdrobnělin, nesmí začínat na písmeno A, holčičky začínající na A máme v rodině už 3 .Příjmení bude Doležalová.
Nedávno jsem zjistila, že třetina našeho národa (3 800 000) užívá 15 nejčastějších jmen, což je podle mě hrozný, jako národ máme malou fantazii, proto chci něco neobvyklého, aby prostě neměl synátor ve školce dalších 5 Nelynek (bez urážky) a jednu doma.
9. říj 2011 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 tak to je škoda s tím obličejíčkem, ale po pravdě, já jsem od toho 3D čekala víc.
@lykanka jmén pro holčičku je fakt moc, škoda, že čekáme kluka, protože tady se na jménu nemůžeme domluvit. Holčičí se mi líbí Mia nebo Sára.
@cuci25ahoj, vítám tě mezi nás i ostatní nové maminky
@effka84 Ahoj a my máme vybraný peg perego, ale je dražší než chceš.
9. říj 2011 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lykanka To jsme taky řešili - právě v našem okolí není Nela ani jedna. Zatímco 2 Liliany, 2 Elen, a teď ještě přibyly 3 Sofinky - ne v rodině, ale kamrádky a bývalé spolužačky. Ještě tak před rokem jsem tyto jména neregistrovala vůbec. Takže to ber podle svého okolí. Ale stejně tomu neunikneš. Třeba já jsem měla na vysoké škole ve skupině ze 60 lidí 5 Eviček a 4krát Soňu. Takže můžeš vymýšlet a stejně to neovlivníš:slight_smile: Pracuju ve škole, takže mám pocit, že se ta jména snad přitahují. To, že mám ve třídě 3 Honzíky, je asi ještě normální. Ale taky mám 2 Natálky. Vedle ve třídě jsou 2 Rozálie a 2 Emy apod. Jinak ve škole narazíš snad na všechna jména, co jsi vypsala, a to nejsme velká škola. Akorát Cecílii a Vilemínu neznám. Takže myslím, že každé období má nějaká populární jména a někde na něj narazíš, ať vybíráš, jak vybíráš. Před měsícem se kamarádce narodila Alžběta - to se mi prvně moc nelíbilo, ale teď už docela jo. Má to víc variant (Bětka, Bety, Bětule...). To je taky takové staročeské, ale ty nechceš, aby začínalo na A. Nám se fakt hodně líbí ještě Laura a Matylda. Matyldo říkáme dokonce často bříšku, když mě kope. Ale zase nechceme žádné neobvyklé. Sama nemám úplně běžné jméno a ve škole jsem to těžce nesla. Pořád se mě všichni ptali, jak mi mají říkat. A záviděla jsem sestře, že se jmenuje Vendulka. Jéé, to jsem se zase rozepsala:slight_smile:
A ještě ten X-Lander zas tak malou korbu nemá. Zimní mimi se tam vejde s fusakem v poho. Jsou mnohem menší kočárky. A kára je v poho.
9. říj 2011 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bohu_nka Díky moc za info ohledně jmen, to je fakt, že ve škole toho člověk asi pozná nejvíc co právě frčí :slight_smile:
Jen pro tebe: moje máma je Bohuslava a protože syn je po dědovi s partnerovi strany, uvažovali jsme taky o Bohušce po babičce, odpovídá to požadavkům jak jsem psala, jediné co mi na tom jméně vadí je ten "bůh", protože já jsem dost silnej ateista :grinning:
9. říj 2011 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bohu_nka U nas jasno, nemam rada zadne experimenty,abych pak mela doma Vinetua a Esmeraldu :slight_smile: Nellu volime proto,ze mame doma Emmu a chteli jsme aby se k sobe holky hodily :slight_smile: ,navic zadnou neznam,ani v okoli,ani v rodine, u kamaradu, ve skolce.......No a Jakub je sice proflaklejsi,ale klasicke krasne jmeno,kterym nic nepokazime,ma spoustu podob a navic k nemu mam vztah z drivejska.
Je mi asi fuk, kolik deti kolem nas bude mit stejna jmena, kazde dite je original a at Nella, nebo Kuba, budou jedinecni :slight_smile:
9. říj 2011 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Tak to máme stejný vkus! My máme Nelu a Kryštofa. Kubík mi neprošel, ale byl to můj favorit! Taky nechci nic výjimečného. Jen aby to nebylo v rodině a mezi kamarády. Jen mě mrzí u Nelinky ten svátek 2.2.
9. říj 2011 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lykanka My měli v užším výběru 3 jména pro holčičku : Šarlota, Tamara a Valérie . Nám se právě taky líbí méně používané jména.
9. říj 2011 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek