• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Leden 2012

17. prosince 2013 
@sarka11 Díky, podle mě máte super vkus :wink: Kdybychom čekali chlapečka tak byl Kristián taky v užším výběru, je to nádherný jméno! Alberta mám kamaráda a je to skvělej chlap, měří skoro přes 2m a ještě se nám líbí Leopold :slight_smile:
10. říj 2011 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky jména máte pěkný :slight_smile:
Mě by se líbilo kdyby byl kluk Marek ale tak se jmenuje taťka a nechce jméno po sobě.Tak u nás zatím vede Matyáš nebo Daniel.Ale Matýsek má hned svátek v únoru :angry:.
10. říj 2011 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Nevkládej žádost o hlasování do jiných témat". Poznámka admina: “spamování ve foru fotosoutezi a hlasovanim”
10. říj 2011 v 16:11 • majkl81
K těm jménům: jestli se nám narodí holka, tak to bude Lucie: svátek 13.12., Vánoce, pak hned narozeniny...
10. říj 2011 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 No minule jsem rodila přesně o týden dřív, teda trochu tomu pomohli, takže možná zase někoho předběhnu, ale nerada bych teda zase o moc...
Byla jsem v porodnici týden před porodem přes noc na pozorování, splašená, a i když se několik hodin nic nedělo, tak už mne asi nechtěli podruhé posílat domů...
10. říj 2011 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Ne že bych ti jako Kubíka chtěla vymlouvat, ale aspoň si zaprovokuju. Teda u nás ve školce máme tři Kubíky, momentálně je to nejčastější dávané jméno (vedle Honzy) a jsem ráda, že ho nemáme kvůli tomu množství. Taky jsem o něm totiž přemýšlela, jsem ráda, že jsme dali Davida, i když jsem k tomu jménu žádný zvláštní vztah necítila. Spíš racionálně: není v něm "r" atd. Jinak Davidovi dva dobří kamarádi jsou právě Kubíci. :wink:
10. říj 2011 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak jsme se s manželem rozhodli, že si necháme o tom kočárku poradit v nějakém obchodě. pak vám dám vědět jak jsme dopadli :slight_smile: koukám, že řešíte jména ..... máme jasno už od té doby co víme, že to bude kluk. Klasika po tatínkovi - Luděk. svátek v srpnu, takže aspoň jedna oslava bude v létě:slight_smile: ale u nás si to prosadil tatínek, já bych radši Kryštofa nebo Štěpána.....tak snad příště :grinning:
10. říj 2011 ve 20:52  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@effka84 Je to fakt lepší - omrknout to a zajezdit si:slight_smile: Pak už můžete koupit kdekoliv i na netu. I barvy je lepší vidět. Taky se zeptejte na podmínky objednání v tom obchodě. Např. náš kočárek je v tom obchodě asi o 500Kč dražší než na internetu, ale neplatíš dopravu a taky je zdarma servis. Takže kdykoliv se ti na kočárku něco rozbije (třeba píchneš kolo), tak to tam opraví a kdybys busela poslat kočárek na reklamaci, půjčí ti náhradní kočár zdarma. A další výhodou je, že si tam kočárek můžeš nechat až do porodu. Neplatíš asni žádnou zálohu, nic.

My už jsme kočár objednali, ale bude tak začátkem prosince. akorát jsem si neobjednala přebalovací tašku na kočárek. Moc se mi nezdála. Máte někdo nějaký tip na praktickou tašku??? Já nějak nevím, co přesně chci. Stojí od 400 do 2500. To je fakt rozdíl a nějak nevím, jestli má cenu do ní ty 2tisíce investovat... Myslela jsem, že bych za ní dala tak kolem 1000Kč. Koukala jsem na nějaké v prodejně...nic mě neuchvátilo...musím se ještě někam zajít podívat. Takže budu ráda, když mi napíšete, s čím jste spokojené. Vždyť je to tu samá zkušená maminka!!!!
11. říj 2011 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bohu_nka Měla jsem Borsu od Peg Perégo, vydržela mi 2 roky bez újmy, pak jsem ji s těžkým srdcem prodávala s kočárem, třeba tady ji mají za dobrou cenu: http://www.elinka.eu/detail.php?zbozi=2895817 nebo tady: http://www.malli.cz/tasky_zavesnex0-tasky-zavesne.html
11. říj 2011 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lykanka Joo, ta se mi taky líbí, akorát bych musela zkusit v obchodě, jestli jde na můj kočárek. ale viděla jsem ji tam a zaujala mě. Akorát byla dražší. Takže děkuju za levnější odkazy :slight_smile:
11. říj 2011 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, můžu se k Vám přidat?
termín mám 3.1. :slight_smile: a čekáme chlapečka zřejmě Péťa.
a tak nějak začínám plašit jak rychle to utíká, a jestli na něco nezapmínám co se výbavičky týče. Můžu se zeptat, jak jste na tom vy s výbavičkou? co už všechno máte nachystané?? :slight_smile:
11. říj 2011 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jakubikula Ahojky! My už jsme začali - vzali jsme seznam a zjišťovali, co máme po segře a co musíme koupit. A po 20 tt už jsme začali nakupovat. Musíme to rozložit, aby to naše peněženka přežila. a taky do toho Vánoce... Takže hodně věcí máme, něco koupíme a něco si přejeme k Vánocům. A taky některé věci zatím kupovat nebudeme a počkáme, jestli je vůbec budeme potřebovat. Tak asi tak :slight_smile: Co vy?
11. říj 2011 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nás taky něco jsme podědili, něco nového, suma sumárum výbavička zatím: postýlka, oblečení, vaničku -lehátko na koupání, monitor dechu, a teď se chci vrhnout do kosmetiky pro miminko - u které se tak trošku zasekávám neboť nevím co přesně budu potřebovat a co né. :confounded:...čekáme první - takže sjíždím různé seznamy co všechno je zapotřebí, ale všude píšou něco jiného :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. říj 2011 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bohu_nka Ty jo, tak to bych měla začít, nemám zatím nic připraveno, všechno jsem prodala, protože jsme už nečekali, že se mimčo povede a taky jsem pověrčivá, kočárek fakt doma zatím nechci :confounded: takže zvolíme také nabídku obchodu ponechat si ho tam. Postýlku a přebalovák si půjčuju, košík na mimi máme rodinný putovní, vaničku nemám a možná ani nebudu kupovat, stačí podložka do velké vany.
@jakubikula Kosmetiku podle mě není nutné nakupovat všechnu tak předem, příjdeš o měsíce na době trvanlivosti, za mě nesmí chybět slunečnicový olej, bepanthen (i na bradavky!), líh na pupek, vše v lékárně, a pak samo dětské mýdlo, dětský šampon, ostatní se může koupit potom kdykoliv. Taky krém na strie pořád mazat :slight_smile:
11. říj 2011 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec Jak uz jsem psala,je mi to vazne jedno kolik deti se tak jmenuje,jsem na klasiku,zadne vystrelky :slight_smile:
11. říj 2011 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lykanka Taky nemam nic pripravene,ale ja mam proste vse po dceri,nevedeli jsme pohlavi,takze zakladni veci jsou neutralni. A hadriku mam vice nez dost. Behem prosince vse nachystam,dokoupim tu kosmetiku a tak. Je pravda,ze s prvni jsem mela taky vse nachystane hodne dopredu :slight_smile: A pak taky zabalit tasku do porodnice.
11. říj 2011 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky já taky nemám ještě vůbec nic nachystané :slight_smile: .
@lykanka Taky jsem trochu pověrčivá tak to nechci připravovat moc brzy.Začnu tak ve 30tt :grinning: .Taky mám něco po dceři ale dost jsem toho rozdala a zimního jsem stejně nic neměla.
@jakubikula Ahoooj :slight_smile: :slight_smile:
11. říj 2011 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já mám kromě monitoru dechu (ten jsem po prvním prodala) výbavičku asi komplet, včetně zimních věcí , ty jsem teď dokupovala, plínky vyprané a vyžehlené(na to jsem využila poslední krásné teplé počasí co bylo) a teď budu po trochách prát ty pidivěci, chci mít všechno do konce října nachystané a poslední 2 měsíce už budu vegetit :wink: Z kosmetiky mám odzkoušenou Cutishelp- olej do koupele, balzám po koupeli, krém proti opruzeninám a krém na tvářičku - je to vše z konopí a prvnímu synovi to pomohlo při atopickém ekzému. Jinak ještě pořídím Dětskou mast s rybím tukem od Tamdy, Bepanthen a líh. Šampon pořizovat nebudu, první syn si teprve před 14 dny - a to jsou mu 3r a 4m - poprvé v životě myl šamponem vlasy a to ještě že vyloženě na tom trval, dosud jsem mu je omývala jen olejovou vodou co se v ní koupal.
11. říj 2011 ve 23:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já to taky nemám nachystané - spíš jsme začali nakupovat ty větší věci. Je to naše první mimi - takže jsme neměli nic. A taky si chceme užít v klidu Vánoce, takže do té doby chci mít vše hotové. Kosmetiku mi zařídí mamka (pracuje v lékárně), ale na to je ještě čas. Takže kočárek je objednaný a bude začátkem prosince (uskladněný u rodičů),postýlku a koš na mimi máme zabalené na půdě a zbytek věcí pod postelí. Přítel jede příští týden koupit komodu a přebalovací pult prej vyrobí. Na to jsem nejvíc zvědavá :slight_smile: Doufám, že to do ledna stihne :grinning:
12. říj 2011 v 05:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já taky nemám nic nachystané a včera mne z některých vás, aktivních, chytala depka. Ještě pořád uklízím po předělávání kuchyně, tak teď teprve budu mít čas se rozhlédnout, co všechno potřebuju. Něco mám po Davidovi, tak jsem docela v klidu, jen by to asi chtělo už začít, nikdy člověk neví, jestli nebude nemocný, jak se mu budou s velkým břichem ty věci shánět apod...

Ale tak nějak je toho opravdu docela dost. 1) oblečky na miminko, 2) zařízení pokoje pro miminko, 3) přeprava pro miminko: kočárek a autosedačka 3) věci do porodnice, 4) věci po porodu: milion vložek a kojicí záležitosti, 5) další nutné "doplňky": plínky, rybilka, dudlík a spol....
12. říj 2011 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky přeju pěkný den i když to počasí nic moc.Tady od rána leje :angry: .
já byla včera poprvé na gravidjoga.Nikdy předtím jsem na jogu nechodila tak jsem byla zvědavá.Trvalo to 1,5h a odcházela jsem docela unavená i když se tam dělá všechno pomalinku.Jsou to spíš protahovací a uvolňovací cviky .Ale z čeho mám děsnou radost je že dneska už mě ani nebolí ty kyčle.Strašně mi to pomohlo.Tak za týden půjdu určitě znova.
@andulkaavetrelec Já začínám nakupovat i dárky k vánocům protože pak už mě to asi nebude bavit s velikým pupkem :slight_smile: .
12. říj 2011 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Ja uz mam hodne darku koupenych,zaridila jsem to ted v Londyne,protoze tam maji takove vychytavky a navic super obchod,kde maji krasne veci a za krasne ceny.....no jsem nadsena. A nastesti vim i co dal kupovat a je toho dost pres net,takze nakupni centra v prosinci me snad necekaji :slight_smile: Na prosinec si nechavam prani miminkovskych vecicek,baleni tasky do porodnice atd....Chci mit vse vyprane co nejcerstveji.
12. říj 2011 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, zdravím při dnešku .... děs to počasí, včera celkem obstojně a dneska zase hrůza. už aby nasněžilo, miluju zimu :slight_smile: co se týče výbavičky, tak máme většinu nakoupenou, jedině ten kočárek s autosedačkou necháváme zatím uležet. A taky mám ještě v plánu koupit zimní zavinovačku do autosedačky. je od emitexu. máte s ní někdo zkušenost? jen čekám co vybereme za kočárek, tak aby nám barevně ladila :slight_smile: jo a taky jsem začala pomalu kupovat vlhčené ubrousky a nějaké jednorázové plínky .... to kvůli DPH :frowning2: v příštím roce mají zdražovat, tak chci tak po dvou třech balících koupit do konce roku ..... vždy čekám na nějaké slevy, ale špatně se odhaduje množství.
12. říj 2011 ve 13:50  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, s jménama moc neporadím. Přítel chce Martina a já zase Matěje, ale nemůžeme se dohodnout.
Výbavičku už řeším aý moc, pořád bych něco nakupovala, ale už si to musím zakázat. Jinak nad kosmetikou jsem ještě nepřemýšlela, a ani si už nepamatuji, co všechno jsem pro malou měla. Budu muset nastudovat. Pořád si říkám, že je ještě spoustu času. :wink:
@gejbule1 hrůza vánoce, tak to vůbec nevím, jak to s pupkem zvládnu. Závidím ti, že můžeš chodit cvičit, ale nevím, jestli bych to zvládla i kdybych mohla. Něco udělám a zdá se mi, že jsem unavená a proto se šetřím.
@effka84 taky jsem přemýšlela, že bych už nějaké plínečky ve slevách koupila, ale nevím kam bych to naskládala, Musím počkat, jak se vyrobí aspoň komoda.
12. říj 2011 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 No a ještě k tomu Vánoce...
A navíc, my co máme už jedno dítě, tak si myslím, že je dobré nakoupit taky pro něj, třeba aspoň bačkůrky apod., dopředu. Myslím si to, ale zatím nestíhám...No aspoň neutrácím :wink:
12. říj 2011 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky tak se přidám :slight_smile: jméno vybíral tatínek protože jsme se tak nějak vsadili a tatínek vyhrál, takže to bude slečna Anetka :slight_smile: poprané mám pidi věci,ale chybí nám kočárek a takové ty hoodně důležité věci začneme pomalu shánět a dokupovat :slight_smile: Vánoce ještě neřeším, penízky se te´d budou hodit pro prcka :grinning:
12. říj 2011 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda holky. Já už se k vám přidala před delší dobou, ale nemám moc času psát, spíš jen tak nakukuju :slight_smile:
@andulkaavetrelec My to budeme mít se jménem holčičky jako vy - chceme Lucinku, tak to holt holka bude muset přežít :slight_smile: Pro kluka chceme jméno Pavel. Pohlaví nevíme, takže uvidíme až v lednu, které jméno použijeme :grinning:
Jinak s tou výbavou jste mě docela potěšily, říkala jsem si, jestli ještě není brzo na nákupy, ale ono je fakt dobrý si to rozložit do několika výplat. My už máme koupený kočárek Jané slalom pro (složený u tchýně), komoda mi stojí už v obýváku (nebylo ji kam dát) a přebalovák zatím v koupelně slouží jako odkladová plocha :grinning: Jinak drobností mám spoustu od švagrové (oblečky a tak), teď o víkendu si to chci přivézt domů abych to probrala a zjistila, co chybí. Takže bych řekla, že do konce listopadu budu mít hotovo :slight_smile:
13. říj 2011 v 08:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, já jsem asi divná, ale začala jsem se dneska těšit na Vánoce!!! Jsem celé těhu doma na neschopence, takže neprožívám pracovní stres jako v minulých letech a těším se, že v klidu uklidím, napeču,... Jinak jsem mívala před Vánocema děsně práce, takže jsem pak vánočky pekla po nocích apod. Takže letost to bude v klidu, doufám! A taky u nás to funguje tak, že se píšou dopisy Ježíškovi. Takže každý z rodiny napíše seznam věcí, co by si přál a ostatní si z toho vyberou (pokud nemají vlastní nápady :slight_smile: A my jsme dneska s přítelem seznam tvořili. Takže jsem se začala těšit i na dárky! Jsem jak malé dítě :grinning: A taky jsme napsali, co by si přálo naše miminečko, takže se těšííím!!!
13. říj 2011 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,můžu k vám :grinning: ?Termín máme 12.01.12,pěkné ne?Bude to kluk,naše první bejbino,Karel Václav,po tatínkovi a dědečkovi.Na matrice se sice moc netvářila,že dvě jména a že je bude muset používat celý život,ale nám se to líbí a nevidím v tom problém,stejně se nejvíc využívají iniciály a pak jen přijmení.Kdyby sme si náhodou přinesly holčičku,bude to Anna Marie a nebo jména z dívčích válek.U nás je to tradice a mně se stará česká jména líbí.Od4m jsem doma,musela jsem ležet kvůli krvácení skoro dva měsíce,takže si teď teprve užívám nákupy.Jen mám velmi napjatý rozpočet,takže obcházím bazary.Oblečení tak už nějak mám.Kočárek budu mít i s vajíčkem od kamarádky a hlavně je dost velký,což je super.Zdá se mi,že ti dnešní výrobci vůbec nepřemýšlí,jak jsou ty kočárky malé.Chtěla bych se zeptat na vaše názory na plenky,jaké preferujete.Látkové nebo jednorázovky,kamarádka říká,že mám hlídat u jednorázovek,aby měli gumičky z obou stran a ne jen zezadu jako mají Sleep and Play a jiná zas,že kluci mají jiné čůrání než holky,tak aby byly dost dlouhé a kupujete značkové nebo i obyčejné?Taky má být od ledna dražší DPH a pleny jdou nahoru.Na látkových bych ušetřila,i když je to otročina.Nevím jestli budu kojit,u nás v rodině se moc nekojí,málo mlíka a záněty.Tak by mě zajímalo,jestli nevíte, jaký je rozdíl mezi Nutrilonem a třeba sunarem,tady všichni dětští doktoři doporučují Nutrilon.je o 150,-dražší.(a my opravdu počítáme každou korunu.)A k jaké pojišťovně budete mímo přihlašovat?Nemáte některá přehled,co nabízejí?Mám hlavu v pejru, :grinning: .Snad jsem vás napoprvé moc nezahltila :grinning: Těším se na vaše názory.
14. říj 2011 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@charlie31 Ahojky! Jojo, miminko stojí peněz, co? :grinning: My ještě platili před narozením, protože máme IVF mimčo, takže si děláme srandu, že až bude větší, tak mu uděláme splátkový kalendář a bude nám to vracet :grinning: My čekáme taky první mimi, takže plínky a Sunar - k tomu ti moc neporadím, ale co vím od ségry, tak používala Nutrilon, protože malej má genetické předpoklady k alergiím a ten prej je i pro alegiky, ale víc nevím. A po levných plínkách (např z Alberta) se ségře osypal (měl nějakou vyrážku na zadečku), takže používala ty dražší, ale hlídala si, kde mají zrovna slevy. ale na tato témata ti tu poradí ty zkušenější maminky.
Já se tedy látkovat nechystám - asi jsem pohodlná plus ani teď nevím, jak budu všechno kolem mimča zvládat, když je to naše první, je kolem toho hodně práce a představa, že denně namáčím, peru, suším a žehlím plíny... takže u nás vítězí jednorázovky.
A jména máte pěkná. Já jsem teď doma, ale jinak učím ve škole a máme tam hodně dětí, která mají 2 jména. Nic neobvyklého. Já jim teda říkám jen tím prvním, ale do třídnice, do žákovských a na sešity jim píšu obě. Teď naposled jsem měla dokonce 2 takové děti ve třídě a obě dvě byly umělecky založené. Tak třeba budete mít malého umělce. A když bude mít zajímavé jméno, tak si ho všichni zapamatují :grinning:
14. říj 2011 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek