• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Leden 2012

17. prosince 2013 
@charlie31 Ahoj, tak pokud bys nekojila, tak bych raději dávala Nutrilon HA nebo Beba HA, kvůli alergiím, ale pokud jak píšeš počítáte každou korunu, tak kojit, to je zadarmo, hlavně se dopředu nestresuj, že v rodině máte málo mlíka a záněty, že kvůli tomu nebudeš taky kojit, to je blbost, hlavně myslet pozitivně a chtít kojit, pak to půjde, já kojila první dítě skoro 2 roky a prošla jsem si i málem mlíka i zánětama (asi 6x), za málo mlíka jsem si mohla i sama , zapomínala jsem pravidelně jíst a pořádně pít, takže to je základ: jíst a hooodně pít, čaje pro kojící a fenyklový a čistou vodu. Já si teď čaj pro kojící beru i do porodnice (u prvního jsem měla taky), sestřičky mi 2xdenně zalily sáček a já se rozkojila suprově. Málo mlíka jinak vyřešíš tak, že budeš mimčo častěji přikládat, já jinak malého jak měl 2 měsíce přikrmovala večer BebouHA, asi tak měsíc, pak jsem se zas rozkojila... A záněty bych mohla vyprávět, zánět prsu, ucpané mlékovody, zánět bradavky, zase to chce při tom myslet pozitivně, zatnout zuby, vydržet tu bolest........pomohly mi babské rady, takže u nás byl pořád tvaroh v ledničce, mezi kojením přikládat tvaroh (čím dřív ho dáš,tím dřív to přejde, fakt už při první známce bolesti), před kojením nahřát a rozmasírovat, po kojení zchladit.
Plínky jsem zezačátku dávala Bella Happy, Huggies, pak jejich z DM, ze Schlekru a Rossmanna, po Pamperskách se mi jako malinké miminko osypal, ale tak od půl roku jsem dávala už jen Pampers,pak už mu to nic nedělalo. V DM si můžeš zařídit slevy pro maminky, já to kombinovala, že jsem dala kupon na plinky a ještě další kupon na několikaprocentní slevu z normální slevové knížky, tak ty plíny vyšly zapakatel... :wink:
14. říj 2011 ve 22:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@charlie31 tak já za sebe u malé kojila do 8. měsíce a pak jsem používala Sunar. Malá nebývala skoro nemocná a první antibiotika měla až v 6 letech. Takže já si myslím, že i sunar je dobrý. Jinak jsem ho malé dávala do 2 let. Plínky jsem používala nejvíc Huggies, ty Disney. Je pravda, že jsme sem tam koupili Tesco plínky, ale ty lepší, protože po těch levnějších se malá taky osypala. Co budu používat teď tak to nevím, je jiná doba. Jo a k tomu kojení, moje mamka nikdy taky nekojila a já 8 měsíců. Záleží to opravdu na tom jestli chceš a nebo ne. Mám i odkaz na stránky, kde nějaká laktační poradkyně radí maminkám co a jak.
15. říj 2011 ve 14:17  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky,moc děkuju za zkušenosti a rady,jsou inspirativní.Tady v okolí jsou sice těhulky,ale nestýkáme se,tak není s kým pokecat.Ráda se ptám a čerpám inspiraci,i když abych se přiznala,stejně si nakonec dělám věci po svém :grinning:.Jsem organizační typ a teď se učím,že nemůžu vše řídit,protože to naše bejbino si už teď dělá co chce a je to krásný . :grinning:
16. říj 2011 ve 12:35  • Odpověz  • To se mi líbí
Já jsem taky kojila docela dlouho/1.rok/a pak jsem dávala BEBU.Plínky jsem dávala nejdřív pampers a pak tesko ty lepší.Myslím že si každá oblíbíme nějaké a ty pak používáme.Mě kamarádka radila Fixis a ty jsem ani nevypotřebovala.Vůbec mi nevyhovovaly.
já jdu zítra na cukrovku a pak do poradny.Docela se bojím protože dnes mi docela často tvrdne břicho tak abych se nezačala otvírat.
Holky jinak jak cítíte pohyby?Já mám pocit že to moje miminko je pěkný lenoch.sem tam mě ťukne,šťouchne ale žádná velká rotika to není.Když si lehnu tak ho cítím ale když něco dělám tam moc ne.A taky často odpočívá.
Zítra na mě myslete ať dobře dopadnu :wink: .
16. říj 2011 v 16:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@gejbule1 já jdu zítra taky na kontrolu, tak na tebe budu myslet a ty zase na mě, jo? :wink: Taky nemám dobrý pocit, pokaždé když jdu na kontrolu, tak se bojím, co se jim zase nebude líbit. A jak jsi psala o pohybech, tak mimi se mi taky nejvíc hýbe, když ležím a jsem v klidu. Myslím si, že je to tím, že když se hýbeš, tak ho vlastně uspáváš, kolíbáním.
16. říj 2011 v 17:05  • Odpověz  • To se mi líbí
@gejbule1
@charlie31 ahoj holky :slight_smile: tak já jsem byla ještě na víkend ve Vídni a byla to ma poslední cesta na dyl. Udržela jsem se a vázne miminku nic nekoupila,jen mám nakoupeno konečně na zimu vse pro Emmcu a nebudu pak silet v prosinci. Mám už i hodně dárku,hurá. Jinak já kojila taky dost dlouho,rok a čtvrt a pak jsme nasadili obyčejný sunar,malá se pak zacla osypavat,nikdo nevěděl po čem,takže nakonec jsem zkusila sunar HA a bezvadny,měla ho až do 3 let. Nesla jsem tedy původně po cene,ale chuťové mi přišel sunar lepší než nutrilon.Ale obecně bude asi kvalitnější nutrilon,je doporučovány pediatry pokud kojis a k tomu dokrmujes. A plenky pampers,ale často se procuravaji,DM babylove,ty jsou levnější a navíc větší a pak jsou super Huggies prémium. No a miminko se taky s narůstajícím týdnem tehu hodně uklidňuje,už to nejsou zádné velké kopance,ale spis takové převalovani,zasunovani pod žebra a tak. Myslím si,ze uz je miminko nastavené hlavičkou dolu,cítím pohyby nahoře a dole.
16. říj 2011 v 17:27  • Odpověz  • To se mi líbí
@andraa Taky ti zítra budu držet pěsti.V kolik zítra jdeš?Já do poradny až ve 13h.
Já jsem taky z kontroly vždycky rozklepaná.Snad to bude zbytečně.
@cernucha Já jsem miminko měla ještě minulý týden příčně a myslím že se ještě neotočilo.Ale do močáku se někdy trefí pěkně :grinning: .A lenochem byl od začátku i když jsem pohyby cítila docela brzy/17tt/.
Dárečky ti docela závidím,já nemám ani nápady co koupit :angry: :confounded: .Ale nějaké drobnosti už taky mám :wink: .
16. říj 2011 v 19:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@gejbule1 Ja mela mimco pricne na tom 3D ultrazvuku a o 4 dny pozdeji v poradne uz bylo napasovane hlavickou dolu a podle pohybu si myslim,ze uz tak zustalo,ale treba taky ne,nevim. Pohyby jsem citila taky hodne brzo a od zacatku bylo mimo hodne zive a silne. Ted jsou kopance taky pekne a hlavne uz leze malicke nozickama pod zebra,tak vse pocitiju jinak :slight_smile:
16. říj 2011 ve 21:38  • Odpověz  • To se mi líbí
@cernucha Ty jsi nějaká aktivní, prosim tě, všechno připravené, kam se na tebe hrabu.

Tak já, holky, kojila 3 roky, takže mlíko "zadarmo", David nebyl nikdy po tu dobu nemocný, i teď má dobrou imunitu, až na ty kašle a rýmy, co tahá ze školky. Užila jsem si s kojením taky dost, tak jsem zvědavá, jak to bude podruhé a jestli to vydržím zase tak dlouho.
Holky, já už se nemůžu moc ohýbat, musím se vždycky doširoka rozkročit. A to to na mně ani přes bundu pořád ještě občas někdo nepozná...

@gejbule1 Tak ať ti ta cukrovka dopadne dobře. Já na to jdu v úterý. Snad dieta nebude.
16. říj 2011 ve 22:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@andulkaavetrelec Ja aktivni??? Jen ty darecky mam skoro vsechny,jinak zacinam byt vic a vic lina a min a min pohybliva.Mela jsem super prilezitost je nakoupit,v prosinci se mi nikde po nakupnich centrech behat nechce. I kdyz se tomu jeste asi nevyhnu,protoze v listopadu me cekaji dvoje narozeniny,v prosinci ctvery a v lednu ctvery,strasny :slight_smile: Jsem fakt stastna,ze to nejhorsi stehovani a vybalovani jsem stihla v plne sile,ted uz mam jen takove ty opruzazcke prace jako umyt vsechna topeni v dome,zazimovat letni boty,hnus. O vikendu by se mely tapetovat detske pokoje,tak bych pomalu mohla zacit pripravovat miminkovsky pokoj. Hadriky a nic podobneho jeste nemam ani doma,na to je jeste casu dost. Behem techto 14 dni jdu na OGTT,krev na protilatky,zubar a snad i EKG a musim se uz ozvat memu porodnikovi,asi uz me prevezme do sve pece. Nejak to utika,nezda se vam? :grinning: Jinak ja ted i hur spim,z boku na bok je to nuda,uz i zada boli a ohybani uz je taky vtipny.
17. říj 2011 v 09:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@gejbule1 Já taky nemám žádného fotbalistu :slight_smile: , ale nemám to ani s čím srovnávat. Žádné kopance se nekonají. Zatím je to spíš vrnění, převalování a trochu silnější ťukání. Přítel tvrdí, že to bude tanečnice, tak má už teď ladné pohyby. A taky nejvíc kope, když se natáhnu a po jídle, ale pokud přes den někde poletuju, tak na bříško skoro zapomenu. A pak večer v posteli čekám na šťouchnutí. Asi je to taky lenoch:slight_smile: A pořád spinká - jako maminka:slight_smile:
@cernucha Já už taky začínám řešit Vánoce, ale na tebe nemám :grinning: My jsme si řekli, že prvně nakoupíme na miminko, pak na Vánoce. Ale nejhorší je něco vymyslet! A samozřejmě máme taky v rodině 2 narozky v listopadu, 1 v prosinci a 3 v lednu!

@gejbule1 @andraa Ať vám dneska dopadnou kontroly na jedničku! Přeju samé dobré zprávy! Já jdu až za 14 dní :unamused: Ale příští týden máme domluvený 3D, tak už se nemůůůžu dočkat!!!
17. říj 2011 v 10:14  • Odpověz  • To se mi líbí
@bohu_nka No,ja jsem za ty darky strasne stastna,to se mi jeste vazne nepovedlo,mit to skoro vyresene v rijnu. Ale letos je to vic nez potreba :slight_smile:
To mate nejvyssi cas na 3D v tom 27tt,rikala mi doktorka,ze do 28tt to jde,pak uz ne,protoze vetsina miminek je pak uz napasovanych hlavickou dolu a uz se tam temer ultrazvukem nedostanou. Ja myslim,ze jsme to stihli jen tak tak,ze uz je piskutek vazne dole.
Taky mam dalsi poradnu za 14 dni a to uz se rozloucim se svym gynekologem a prejdu uz do pece porodnika,uz jsem domluvena,tak parada.
17. říj 2011 v 10:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@cernucha Nám zase řekli, že objednávají na 3D mezi 27.-30.tt. Že prej mimčo se teprve ve 24.tt začíná "obalovat tukem", tak abychom peý viděli "tlouštíka" :slight_smile: Takže dřív by nás neobjednali. No, pak se v tom vyznej!!!
Já budu chodit ke svému dr. až skoro do porodu - má i svůj monitor. Do péče porodnice a na monitor do porodnice se chodí až když přenášíš. To je taky asi všude jiné! Ty máš přímo porodníka? To je asi dobrý mít jednoho člověka...který tě i odrodí. Nebo to tak není a u porodu ho mít nebudeš?
17. říj 2011 v 10:53  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, já se z toho picnu! Konečně se mi zalíbila taška na kočárek - úplně náhodou jsem na ni narazila v DM drogerii (značka BABYLOVE). Za dobrou cenu. A teď jsem byla už ve třetím DMku, protože všude mají jen fialovou a béžovou. A já hledám černou. Paní prodavačka říkala, že ta je vždycky prvně pryč. Takže to mám zkoušet, že na ni třeba někde narazím. Já jsem váha váhavá a když už se pro něco konečně rozhodnu, tak to neseženu :grinning: Je toto možné???
17. říj 2011 v 11:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@bohu_nka To se v tech 3D tedy vazne vyznej :slight_smile: Ale my v tom 25tt meli video i fotecky hezke. Ale je pravda,ze az ted se bali tukem,tak uz budete mit mimusko kranse zakulacene.
To ze prechazm do pece porodnika je jen me rozhodnuti,jinak bych taky nekdy do ukonceneho 37tt byla u sveho gynekologa. Ale vzhledem k tomu,ze mam sveho porodnika,ktery me odrodi a ze je to kamarad a navic e jsem rodila prvni 37 plus 1,tak si me vezme k sobe do pece uz ted.
Taska babyloveje hezka,taky jsem na ni kolikrat koukala a neni predrazena. Tak ti moc drzim palce,at ji sezenes.
17. říj 2011 ve 12:19  • Odpověz  • To se mi líbí
holky můžu mít jenom dotaz ohldeně spaní? teď zrovna čtu asi až moc "chytrou knížku" a píšou v ní, že by se nemělo spát na pravém boku a zádech, na zádech to mi bylo vysvětleno, ale pravý bok??? to už se ted nevyspím vůbec :frowning2:(( že to je nějaký blaf? :slight_smile:
17. říj 2011 v 15:08  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,tak jsem doma :slight_smile: .Cukrovka v pořádku ale z kontroly jsem zase tak nadšená nebyla :frowning2: .Prý se mi zkracuje hrdlo/1,5cm/ tak mám nařízen klidový režim a polehávat.Jsem z toho docela otrávená protože odpočívat s Luckou fakt moc nejde :angry: .Takže mám zvýšit magnesium a pokračovat v utrogestanu.Ale já jsem si to myslela protože včera mi tvrdlo fakt dost břicho.Sekala jsem trávu a skoro celý den něco dělala.
Nevíte některá která jste to taky měla jestli se to může zase úplně urovnat a nebo když se to do příště nezhorší tak mám být ráda.
A cvičení jogy bych asi taky měla vypustit co?
@jakubikula Mě jedna sestřička říkala že pokud mi nevadí ležet na zádech že to nevadí.Někdo to prý absolutně nesnese a dělá se mu špatně.Ale že se to miminku moc nelíbí jsem taky četla.O pravém boku nic nevím a slyším to poprvé.
17. říj 2011 v 15:27  • Odpověz  • To se mi líbí
@andraa Snad jsi dopadla líp než já :wink:
17. říj 2011 v 15:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,teda to jsou věci,co píšete.Už mám 28tt,na kontroly chodím jednou za měsíc a akorát změří dělohu a zkontroluje hrdlo a tlak.O 3D ult sme se ani nebavili.Na cukru sem byla minulý týden a v pořádku.Vlastně je to jedno,hlavně,že teď už nemám žádné potíže.Malej kope jak se mu zachce,ale prijde mi,že už má svůj režim,který střídá po 2-3hoďkách.Někdy jen tak škrábe a jindy jak kdyby mi přejížděl nohama zevnitř po kůži.Kolikrát se až leknu.A nejlepší je,že přítel vždy čeká až mu řeknu,že kope,pak se nahrne a malej nic,takže se mu směju a on je celý nešťastný a musím ho utěšovat :grinning: .Když se mi zdá,že dlouho nic necítím,tak zatřešu břichem nebo zakašlu,četla sem,že se to smí a věštšinou se pak pohne.Jinak mám nahoře 20kg,takže sem ráda,že si ještě nazuju boty :grinning: Jinak ležím jak chci,ale nejlíp se cítím na levém boku.Na zádech to bylo taky dobrý,ale poslední dobou cítím jak to tam pulsuje a pobolívá,takže to není na dlouho.jo a prý bude hůř :grinning: :grinning:
17. říj 2011 v 16:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@gejbule1 tak me mrzi,ze poradna nedopadla nejlepe,asi budes muset ubrat,zadne sekani travy. Mne tvrdlo bricho v prvnim tehu,cipek byl zkraceny nepatrne,ale nemela jsem kvuli tomu zadna omezeni a ted v poradne pred 14 dny byl cipek ok. A to mi bricho taky tvrdne. Je to asi kus od kusu :slight_smile: Jako prodlouzit se uz asi nemuze,leda ze to nebude uz progredovat. Bud radeji vazne v klidu,i kdyz vim,ze s malym ditetem to moc nejde no.
17. říj 2011 v 17:37  • Odpověz  • To se mi líbí
jo a dnes miminko kope jak o zivot,uplne vlnobiti na bichu,je sranda to sledovat.
17. říj 2011 v 17:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@gejbule1 tak to mě moc mrzí, že to nedopadlo podle tvých představ. Já jsem dopadla dobře, čípek drží, ale pořád mi doktor říká, žádné divočení, nic netahat a co nejvíc odpočívat. Dnes mi říkal, že je teď pro mimi to nejdůležitější období, tak ať se šetřím. Já každou volnou chvilku fakt ležím a taky spávám na té podložené posteli. No sekání trávy bych určitě vynechala a nechala to na chlapovi. Určitě budeš ráda, když ti příště řekne, že se to nezhoršilo. Tak odpočívej co nejvíc můžeš.

Jinak já spím jak mi to vyhovuje a jsem ráda, že vůbec spím skoro celou noc, protože už teď se někdy vzbudím a nemůžu usnout.
Další kontrolu mám 1. 11. takže dobrý, a cukrovka taky dopadla dobře.
17. říj 2011 v 18:49  • Odpověz  • To se mi líbí
jo jo budu se snažit co nejvíce šetřit.žádná fyzická námaha :confounded: :confounded:ale ležet to asi nepůjde.
@andraa gratuluju že jsi dobře dopadla :slight_smile: jen tak dál.
17. říj 2011 v 19:30  • Odpověz  • To se mi líbí
@gejbule1 jenomže já si myslím, že hlavně to ležení aspoň sem tam pomáhá. Já taky neležím už tak jak ze začátku. A není k čemu gratulovat, snad až když mimi donosím tak jak mám. Ještě ani jedna z nás nemá vyhráno. Třeba příště to bude jinak. Držím pěstičky. A kdy jdeš na kontrolu?
17. říj 2011 v 19:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@andraa Já vím že ležení by bylo nejlepší ale s malou to prostě nejde :frowning2: .Na kontrolu mám jít ke své gynekoložce za 14dní a po nemocnice za měsíc.To mi budou dělat UTZ ve 30tt + cervikometrii.
A máš pravdu vyhráno ještě zdaleka není.
17. říj 2011 ve 20:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@gejbule1 já to chápu, že 3-leté dítě asi nepochopí, že musí maminka odpočívat. No tak prostě bude muset pomoct i zbytek rodiny, tatínek, babičky, dědečci a nebo třeba nějaké tety. Určitě se všichni moc těší, tak musí přiložit ruku k dílu. :slight_smile: Určitě to nějak půjde. Hlavně nic netahej a už vůbec ne tu sekačku. :wink:
17. říj 2011 ve 20:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@andraa Budu se šetřit a děkuju jsi hodná :slight_smile:
17. říj 2011 ve 20:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@gejbule1 hodná, to možná jsem taky, ale hlavně vím, jaké to je přijít o dítě a rodit v tomto období.
17. říj 2011 ve 20:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@gejbule1 @andraa Holky, já beru celé těhotenství jako pokus přírody, když se povede ještě porod, je to další krok, už je docela co slavit...
Tak vám přeju, ať je vše v pořádku. Nedonošenost může být někdy zaviněna právě "neukázněností" maminky(jindy jsou ale i jiné příčiny), tak tomu nepomáhejme.

Já jdu zítra na cukrovku, odběry krve jsou jen z prstu.
@cernucha Už mám objednaný fusak, takže taky něco dalšího nakoupeno...
17. říj 2011 ve 21:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@gejbule1 Tak to mě mrzí, že kontrola nedopadla úplně dobře. Takže se koukej šetřit!!! Jak už psaly holky - ta sekačka není asi moc dobrý nápad!!!
17. říj 2011 ve 21:46  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek