• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Leden 2012

17. prosince 2013 
@cernucha Tak jsi se zase po nějaké době ukázala :slight_smile: .Je dobře že je ti fajn.Docela jsi mě uklidnila s tím co mi Klucký napsal.Já mu taky věřím i když jsem na něj v poradně narazila jen dvakrát.A jeho přístup se s ostatními nedá srovnat.Je moc milý :slight_smile: .Prosím tě a ty si platíš svého porodníka?Budeš mít jeho?Jak se to dá zařídit?Já jsem o tom jen slyšela ale s Luckou jsem to neměla.To tě gynekolog předává docela brzy nebo jsi sama chtěla?Prý to je normálně až od 34tt.Teda to jsem tě zahrnula otázkama co?
25. říj 2011 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Na Kouckeho jsem mela stesti behem studia,chodila jsem na porodnicky kruzek a a on mi byl pridelen jako vedouci. A ja uz tehdy vedela, ze on me musi odrodit,protoze jim vedene porody jsou jedna velka pohoda a odbornost. No,takze kdyz cekala svagrova prvni,hned jsem ho kontaktovala,stejne tak ja kdyz jsem cekala. To se to ale zlomplikovalo,protoze jak uz jsem psala,rodila jsem driv a Michal byl zrovna v Nemecku na kongresu. Mela jsem ale i tak zajisteneho jineho porodnika,ktery byl taky super. Tentokrat uz snad nikam neodjede,zaprisahla jsem ho :slight_smile: Takze ja to mam takhle,samozremej e to placene. Jak se da zaridit jiny doktor nevim,mozna se zeptat v poradne. A prechazim k Michalovi (Koucky),protoze jsme se tak dohodli, minule me mel v peci dokonce od 26tt.
25. říj 2011 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Tak to máš prima :slight_smile: :slight_smile: A kdy jdeš zase do poradny?
25. říj 2011 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoooj! Opět vás tady všechny zdravím! V pátek mě bolelo v pravém boku ještě víc, tak jsem zavolala k MUDr. a on mě chtěl hned vidět. Pořádně mě vyšetřil a snad to nic nebude. Je fakt, že mi za poslední týden hooodně vyrostlo břicho. Abych tak řekla z nuly na sto:slight_smile: Takže už je ze mě řádná těhule. Konečně je to i vidět a doktor říkal, že to bude tím. Jak se to tam roztahuje. Nebo to budou nějaké srůsty po slepáku, protože mě to bolí pod jizvou. Není to čípek a ni děložní hrdlo. To je v pořádku a mimčo taky. Takže jsem se trochu uklidnila. Dal mi ještě magnézko a mám se šetřit. No a dneska jsem měla zase parádní zážitek! Konečně jsme byli na 3D. A bylo to božíííí! Naše Myška spolupracovala:slight_smile: Váží 1050g! Zívala, cucala si palec, pak si očuchávala nohu...no sradna!
25. říj 2011 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bohu_nka Ahoj, já při druhém těhotenství tolik bolesti neřeším. V posledním týdnu mi taky strašně vyskočilo břicho, už je ze mně zase velryba. A taky pohyby jsou intenzivnější. A bolestivost břicha při chůzi. Prostě přichází třetí trimestr... Taky v těchto týdnech prý plodík přibírá tuk a intenzivně roste, takže se není co divit různým tělesným abnormalitám. Chtělo by to nějaké podpůrné kalhotky, ale v DM měli jen kalhotky velikosti L, tak jsem nechtěla riskovat, že bych se do nich vešla celá...
26. říj 2011 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Jdu pristi patek jeste k memu gynekologovi a pak uz Koucky.
26. říj 2011 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky je vůbec ještě nějaké porodné?Zatím jsem to teda nikde nehledala.A kdy se chystáte jít na mateřskou/6 nebo 8týdnů před porodem/ ?Já jsem na neschopence takže mě je to celkem jedno :wink: .
26. říj 2011 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 porodné na druhé dítě už není žádné. Jinak mě se dnes taky ptala účetní, tak jsem ji řekla, že ještě nevím, protože jsme se o tom s doktorem ještě nebavili. Já mám taky neschopenku, takže je mi to taky jedno.
27. říj 2011 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, dlouho jsem tady nebyla. Byla jsem na kontrole a zhoršil se mi zase ten čipek. Takze ted su doma a musim lezet. Zajimavy ze gejbule mas cipek 1,5cm a normalne fungujes, ja mam 2,6cm a nechce ani abych stala nebo chodila, takze lezim., Moje CS bylo 2 a ted mam 4. Mam si podkladat zadek. Je to vopruz. Uz me z toho boli zada a krcni pater a myslim ze budu jak velryba kdyz se vubec nehybu. Jinak malej mel ve 30.týdnu 1381g a pry kazdy tyden pribiraji o 200g tak jeste tak mesic a uz to nebudu vubec resit a vylezu z pelechu. Pak uz ikdyby se narodil a mel 2,5kg tak by to snad tak nevadilo.
27. říj 2011 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janule66To má miminko krásnou váhu :slight_smile:.A Přesně jak píšeš.Taky jsem z toho docela jelen.Mě řekl čípek 1,5 ale žádné omezení ani ležení mi neřekli a to jsem byla na kontrole v nemocnici u Apolináře u prof.Hájka.Kontrolu mi napsal až za 4týdny.A když si tu o tom čtu tak s tím jdou holky do nemocnice.Nerozumím tomu.Tak jsem si vynutila po 14 dnech kontrolu u svojí gynekoložky.Jak ona na to bude koukat.Takže jdu v pondělí a docela se bojím.Ale mě před tím strašně tvrdlo břicho a co mám teď zvýšenou dávku magnesia tak je to o moc lepší a jen párkrát za den.
četla jsem o tom hodně komentářů a někdo píše že ležení nepomůže někdo radí jen ležet.Takže je asi lepší ležet protože tím nic nezkazíš.
Mě to řekli ve 27tt tak jsem si říkala jak budu šťastná až budu mít 30tt.
27. říj 2011 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsem dnes byla na gyndě na kontrolu a na ultrazvuku, tak mazec , prcek má hlavičku 81mm a od hlavičky k zadečku 28cm+nožky, a váhu 2000g !!! (já přibrala 9kg což se nijak necpu a cukrovku taky nemám), prý je trošku větší, obřík to je, je o 16 dní dopředu, ty jo tak to možná porodím ještě před Vánocema... ale je krásný, škoda,že dr.nešla vytisknout fotka, prý příště to snad půjde.
27. říj 2011 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarka11 To mi nedá nereagovat, já teda mám termín porodu až měsíc po tobě, ale přibrala jsem zatím jen 5 kg, tak dnes dumám, zda to není málo, aby ze mně po porodu nebyla vychrtlina jako minule. (Minule jsem ale přibrala 16 kg). Jinak gratuluju k macíkovi. Ale domluv mu, ať to zase nepřežene, přece jen ti čtyřkiloví macíci, kdo se s tím má rodit, nosit atp, že?...
27. říj 2011 ve 23:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, dneska jsme se vrátili z víkendu na Šumavě- fakt nádhera!!! Krásně zbarvené stromy, sluníčko, pohoda...
Teď jsem si pročítala o čem jste psali - píše vám doktor do průkazky CS (cervix score)? Kolik ho máte? Já byla u doktora, protože mě bolí na levé straně břicha a prý jsou to asi srůsty po slepáku nebo nějaký úpon či co. Mám se šetřit, žádný sex a pít magnézko. A dneska koukám, že mi do průkazky napsal CS 3. Jinak před tím jsem tam měla CS 0.
@sarka11 Já myslím, že je to v poho. Já mám TP skoro měsíc po tobě a velikost hlavičky má naše mimi už 7cm! A 9kg je taky dobrý! Já přibrala zatím jen 6kg, ale z toho poslední 2kg za minulý týden - dost mi ten týden vyrostlo břicho. Takže si myslím, že někdo přibírá plynule a postupně, někdo ve skocích. A taky někdo zadržuje ke konci těhu víc vody a pak to nechá v porodnici apod. Je to fakt různý. Žádnou tabulku na to nenajdeš. Pokud se doktor nějak neděsí a něco ti neříká, tak je to snad dobrý. Mně doktor při první kontrole počítal BMI (podle váhy a výšky) a říkal, že pokud přiberu do 17kg je to v poho.
30. říj 2011 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja mam CS 4, mam neschopenku a prikazany lezet nebo pujdu do nemocnice a bohunka si lita s CS 3 po Sumave? Ja :slight_smile: mam strach ze kdyz vstanu a budu chodit tak toho prcka snad vytrousim, uz me z toho hrabe. Tady je videt ze co doktor to nazor.
Gejbule ty ses taky na neschopence? Jak to bude s nasim nastupem na materskou? Co je lepsi? Jit az sest tydnu pred porodem nebo jdeme automaticky osm? Kdo to rozhodne? Ja jdu na kontrolu na gyndu 9.11. coz je uz muj 33.tyden takze osm tydnu pred porodem asi na materskou nepujdu.
31. říj 2011 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
já tomu taky nerozumím, že každý doktor, jiný názor. Já jdu zítra na kontrolu. Čeká mě měření čípku a asi taky miminka. Já mám největší strach z toho, že se zase zkrátil čípek a pak ještě doktor začal řešit moji váhu. Začínala jsme na 53 kg, první trimestr jsem shodila asi na 50-51 kg a teď mám 58 kg. Myslíte, že je to málo? Přibírám za měsíc jedno kilo, to snad stačí nebo ne? No uvidím zítra.
Jinak já se snažím co nejvíc odpočívat, když to jde.
31. říj 2011 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, můžu se k Vám přidat? 7. ledna čekáme miminko. Koukám, že tady řešíte CS já z minulé kontroly mám v průkazce napsáno CS 0, ve středu jdu na kontrolu, tak jsem zvědavá jak dopadnu.

@andraa já začínala na 49 kg a teď mám 55 kg a dr. to nikdy neřešila.
31. říj 2011 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andraa Jak jsem psala, já jsem +5kg (62 kg). Hlavně že miminko je v normě, říkala sestra u dr., když jsem poznamenala, že je to možná málo. Všude ale píšou, že ty hubenější by měly (mohly?) přibrat více.
31. říj 2011 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem doma z hrůzou očekávané kontroly.Tak kontrola nevím nevím :unamused: .Hlavně že se ale čípek nezhoršil :slight_smile: .Dnes mi napsala CS 2,čípek měkčí,pootevřený ale prý dostatečně dlouhý.To nevím co to je když jsem před 14dny měla 1,5cm.Kdybych prý byla prvorodička tak by to byl nález horší ale takhle prý uspokojivý.
Mám doporučený klid,polehávat,dávat si teplé obklady,magnesium a Utrogestan.
Já jsem z toho teda docela jelen :confused:
Holky za jak dlouho jdete s tím čípkem na kontrolu?Jestli se neotvíráte víc atd?
Jinak já přibrala už 10kg.Začínala jsem na 58kg a dnes už mám 68kg.
@andraa Já myslím že to není málo,že je to super váha?
31. říj 2011 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sissi6 Ahoj :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: .CS O SUPER gratuluju :slight_smile:
31. říj 2011 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bohu_nka To chceš říct že jsi měla CS 3 a ani ti doktor o tom neřekl?
Jo a ještě pořád mám prcka podélně,z toho teda jsem taky docela jelen.
Už aby jsme holky odrodily co?A pokud možno v termínu nebo co nejdéle :dizzy_face: :dizzy_face:
31. říj 2011 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sissi6 ahojky, vítej mezi nás. Ty budeš teda asi patřit k těm bezproblémovým maminkám.
Tak jste mě s tou váhou uklidnily, díky moc, ale stejně už mám zase žaludeční neurozu ze zítřejší kontroly. Nevím proč nás ti doktoři tak stresují. Já se třeba cítím úplně v pohodě.
31. říj 2011 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 k té váze, já sem začínala na 48kg a ted mam 68kg. Takze bud v klidku :grinning:
31. říj 2011 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andraa pro mě to byl na poslední kontrole taky šok.Taky mi bylo prima.Dnes mi doktorka říkala že ty změny na čípku probíhají i zcela bez příznaků.
Ale budeš to mít v pohodě uvidíš.U mě se k tomu podepsaly ty potraty.Prý každý zásah ovlivní tu citlivost dělohy.
Já taky chodím na kontroly a srdce mám až v krku :slight_smile:.
Pro ty co mají špatné CS jsem našla článek od dr.Kouckého:
Dobrý den, opakovaně odpovídám - brzy vyjde na hlavní straně stručný souhrn informací na toto téma - klidový režim předčasnému porodu nezabrání, to je nyní jednoznačně známo. Natož ležet s nohami nahoře. Nelze také dnes jednoznačně říci, která hodnota CS je jednoznačně normální pro daný týden těhotenství. Ty normy pro průkazky byly vytvářeny dávno a už dávno se pohled na tuto problematiku změnil. Hodonota CS 3 ve vztahu k informaci o vašem minulém předč. porodu jistě trochu rizková, nikoliv však taková,aby jste byla bezprostředně ohrožena. Nástup předč. porodu se předvídat nedá, je spoustu žen,o které se starám např. s CS 5-6 již od poloviny těhotenství a porodní normálně v termínu, z toho vidíte, že to nehraje až takovou roli. Jediné,co mohu poradit, je trpělivost. Ani my lékaři ani vy nemůžete nic pro to dělat, nemá cenu se stresovat, důležité je,aby jste byla psychicky v klidu, ostatní nechte na nás :slight_smile:
31. říj 2011 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 a gratuluju taky k tomu CS, me to mereni cipku ceka zas pristi tyden a uz dnes mam hruzu
31. říj 2011 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janule66 já to CS nemám v pořádku takže není k čemu gratulovat :frowning2: .Až budu mít tt jako ty budu klidnější a spokojená :slight_smile: .Jen mě v tom článku uklidnilo že ležení není všelék :slight_smile:.
31. říj 2011 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 aspon se ti to nezhorsuje, me pokazde jo. Ted sem mela CS 4 a cipek 2,6cm. Ty mas cipek asi kratsi ale CS 2. Ja su z toho blazen. Bojim se ze az tam pujdu pristi tyden tak ze 4 bude 5 nebo jeste hur a bude me zas chtit dat do nemocnice. Uz at je aspon konec listopadu nebo pulka prosince a ty nervy skonci :unamused: Zavidim vsem co maji
31. říj 2011 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
zavidim vsem co maji vsechno v poradku a tehotenstvi si uzivaji, vsechno si chystaji , muzou chodit po nakupech pro miminko atd. Takhle sem si to teda nikdy nepredstavovala :frowning2:
31. říj 2011 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 no u mě je to 3 těhotenství, třetí císař a minule jsem porodila předčasně, tak možná proto všechno tak doktor hlídá. Na jednu stranu jsem ráda, ale taky jsem dost ve stresu, i když já už po přečtení všech článků a taky právě článků od doktora Kouckého, beru už vše s rezervou.
@janule66 někdo to má bez problémů, někdo s menšími. Neboj všechno si to stejně nachystáš, neboj.
31. říj 2011 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 děkuju, no uvidím ve středu, dr. u mě čekala už ve 20 tt, že bude čípek zkrácený, docela jí to překvapilo, že nebyl. Mě dr. čípek kontroluje teď při každé poradně.

@andraa děkuju za přivítání :slight_smile:. Tak to nevím, jestli patřím k těm bezproblémovým, nebo možná jsem si to všechno vybrala na začátku těhotenství. Miminko čekáme díky IVF, ve 14tt jsem začala dost krvácet, tak jsem týden ležela v nemocnici za dva týdny jsem tam pak jela na kontrolu a dr. mi říkal, ať pořád ležím a já na to jako až do konce těhu a on že jo, nebo jestli si chci jít lehnout do nemocnice, ale moje dr. to zas tak nehrotí, říká ať odpočívám. Ve 20tt mi říkala, že musím vydržet alespoň do 32tt při další kontrole zas že alespoň do 35tt. A teď při každý kontrole je překvapená, že je čípek v pořádku.
31. říj 2011 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janule66 No to mi povídej.Když jsem byla na začátku nechtěla jsem nic nakupovat abych to nezakřikla a teď zase nemůžu.Ještě nemám nic připraveného ani vypraného a dárky k vánocům to ani nemluvím.Ale zase buďme rádi že neležíme v nemocnici.Já počkám do 32tt a pak to začnu chystat teda jestli se to nějak nezhorší.Do té doby budu odpočívat a nikde nelítat.
Kdy jdeš na kontrolu?
@andraa To je dobře že tě hlídají.Jak často chodíš na kontroly?Jestli ti to nevadí že se ptám a můžeš o tom psát,proč jsi porodila předčasně?
@sissi6 Gratuluju a buď ráda že si konečně můžeš těhulkování užívat :slight_smile:
31. říj 2011 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek