• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Leden 2012

17. prosince 2013 
Ahoj, s radostí se k vám přidávám. 5.5. jsem našla (přesně po roce snažení) na testu //. Teď čekám na konec měsíce na ultrazvuk. Zatím se snažím si moc nepřipouštět že by to skutečně mohlo vyjít, ale samozřejmě doufám, že nám příroda nachystala po roce trápení příjemné překvapení:slight_smile:
17. kvě 2011 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@javla No tak MM bude chodit do prace, ale je fakt ze kdyz mi ted bylo blbe, chytla jsem nejakou rymu a kasel (od male samozrejme) tak si vzal volno kdyz to slo v praci... tak snad to nejak zvladnem.. jak rikal MM hlavne at to nejsou dvojcata :sweat_smile: To by nas asi kleplo :confused:
17. kvě 2011 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@svataterezicka já doufám, že až bude srdíčko a triply, tak už budu taky v klidu :grinning: :grinning:
17. kvě 2011 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@svataterezicka až se mimi narodí, tak mýmu synovi nebudou ani 2 roky a budu na to taky téměr sama :sweat_smile: :sweat_smile: Ale ono to půjde, musí :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
17. kvě 2011 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majka12 ono je niekedy lepsie byt sama ako mat pri sebe mamu, nedajboze svokru a tie by do vsetkeho iba kybicovali :grinning:, tak si vsetko spravis ako sama najlepsie vies :wink:
17. kvě 2011 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majka12 No já na triple testy nepůjdu, nebyla jsem ani pri prvnim, ten nt screening je spolehlivejsi, sam doktor mi rekl ze je to akorat stres, pac to vetsinou dopadne blbe, pak se musi na tu amniocezu a tak....
Majko a to jste planovali takhle od sebe malo nebo nahoda? Ja se uz ted desim ze budou od sebe jen dva roky a sedm mesicu a ty takhle :sweat_smile: Ale mas pravdu jit to holt musi....
17. kvě 2011 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wanda1 to je mi líto :frowning2: Já jsem se dívala na ty tvoje testíky a měla jsem to fakt stejně, možná i míň - ale teda já to ještě nemám potvrzené od Dr., takže taky nevím, na čem jsem... doufám, že nám všem to vyjde a bude vše ok!!!! :dizzy_face:
Já příznaky asi ani nemám, jen jsem víc unavená a trochu mě pobolívá břicho, ale jinak nic... uvidíme v pondělí, to se konečně dozvím, jak to bude... :wink:

@javla ty jo, třetí mimčo, to je super!!!
17. kvě 2011 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aktakatka Já taky ještě nebyla u Dr., jdu až 27.5. A kolikátý jsi dnes den cyklu? A už netestuješ?

@svataterezicka Ty jsi nešla na Triple testech? A jak jsi to udělala? No já taky nechtěla jít a mě na gyndě odsoudili, že to snad dělám kvůli dítěti, že bych byla sama proti sobě a kdesi cosi, tak jsem se teda nechala nabrat, abych nebyla za krkavčí matku. No a stejně mi řekl, že vše ok a pak zpětně jsem zjistila, že mi vyšli blbě hodnoty hormonů, že to značilo, že mimčo bude maličké. A taky že se dcera narodila menší o 5 týdnů než je norma. A samozřejmě, že mě vůbec víc nehlídal, zjistil to až v 38tt a šla jsem hned na vyvolání. Fakt mě to pak tak naštvalo, tak proč ty tryple dělají, když ti neřeknou pak celou pravdu. Já určitě nechci jít na cukr, tomu sem se vyhnula i v prvním těhu. Naštěstí na mě omylem zapomněl, ale prý se musí podepsat revers, že na to nechceš jít. Ty jsi musela něco podepisovat, když jsi nešla na triple?

17. kvě 2011 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wanda1 Ne urcite nemusis jit na triple testy, me to rekl ze jestli chci jit tak musim rict abych to stihla v terminu, tak jsem to nejak nechala byt... ten screening mi vysel dobre takze jsem to nechtela absolvovat... Na tu cukrovku jsem sla taky u svyho doktora (musim rict ze je skvelej), stacilo pred tim par hodin vypit půl litru coly, a pak mi vzali akorat krev... takze zadny zastaraly piti cehosi sladkyho .. takze na to jsem sla beze strachu...
17. kvě 2011 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wanda1 já už netestuju - ale asi si ještě udělám jeden test, když jdu v pondělí k doktorce. A den cyklu nevím, abych se přiznala, ani nevím co to je (ale tuším, že asi od poslední ms), ms - tak tu jsem měla naposledy 11.4. Já jsem tady v tom všem začátečník, nikdy jsem se o to nějak nezajímala a teď jsem do toho padla, tak to musím vše postupně nastudovat....

Holky, já se v těch testech nevyznám, myslela jsem, že na ty triple testy se musí, ale existuje i něco jiného? Kruci, tak to já ani nevím... co ještě existuje za testy? Toho se taky děsím, kdyby to vyšlo, tak aby bylo vše ok...

Holky a kolik vám je? Mně 29...
17. kvě 2011 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky a jak se vam libi zacatek ledna jako termin porodu? Doufam ze nebudu rodit driv, abych stihla vanoce :sweat_smile:
17. kvě 2011 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda děvčata :slight_smile:
Tak jsem dneska ráno napochodovala na gyndu a teď tady roním krokodýlí slzy štěstí :slight_smile: Pan doktor nám mimíška potvrdil, dle MS jsme 6+4 tt, dle UTZ 6+3 tt a máme 6 mm. Nějakou akci viděl, srdíčko ale moc nerozebíral. Objednal mě za 4 týdny už na poradnu, budem dávat moč, krev a zrovna nějaký prvotrimestrální test a genetiku. Mám neskutečnou radost, konečně už tomu můžu pořádně věřit :slight_smile:
17. kvě 2011 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky, já mám taky pozitivní testíky.... u dr jsem žu taky byla minulý týden, byl vidět jen gestační váček...zítra jedu znovu, tak snad bude vše OK.... u mě je toho trochu víc totiž.... špatná krev , 5 potratů, PCO, nestandartní tvar dělohy prý.... mno sranda. dneska sjem si byla pro jedny výsledky a řekli mi, že mám vysoké ASLO..... což znamená někde v těle infekci nebo tak něco.... třeba streptokoková angína( to říkala paní doktorka) .... tak jsem zvědavá, co mi zítra řekne pan docent :confused:

ale jinak se chci hlavně zeptat, proč se všechny tak hnusíte toho testu na těh.cukrovku..... já na tom byla - ne teda v těhu,ale bylo to to samé - a mně to chutnalo .... fakt to není tak hnusný :wink:
17. kvě 2011 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
A v kolikátém týdnu tam vidí na ultrazvuku srdíčko?
17. kvě 2011 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ono to je ako kilo cukru rozpustene v 2 dc vody :grinning: , ale fakt to nie nic hrozneho, v poho sa to da zvladnut :wink:
17. kvě 2011 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petra.a mi to nepřipadalo tak sladký.... a to sladkosti zrovna moc nemusím..... spíš mi to připadalo jako čaj,kterej jsme pili za našich mladých let ve školce :wink:
17. kvě 2011 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aktakatka ja som bola na kontrolu minuly stvrtok, to si este Dr. nebol celkom srdickom isty a dnes som bola znovu, to som 7+0 tt a to uz vraj krasne bilo :slight_smile:, takze tak nejak okolo toho 7 tt +-
17. kvě 2011 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
No pro příklad v půl litru coly je prý osm kostek cukru, tak jsem si mohla vybrat jestli vypít colu nebo sníst tolik cukru :sweat_smile:

@petra.a Tobias je pěkný jméno taky se mi líbí :slight_smile: Kdy slavíte svátek?
17. kvě 2011 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@svataterezicka ved ono to bol dlhy boj, kym sme mu konecne vybrali meno :grinning: , inak slavime 13.9., prvy rok sme neslavili, ani sme nevedeli, kedy svatek ma a potom som to nasla v nejakom doplnenom slovenskom kalendari, tak minuly rok sme uz slavili :slight_smile:
17. kvě 2011 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@svataterezicka to by mě zajímalo, jak to že ta cola? jsem myslela, že se to dává jen do čajíku ... mno jiný kraj, jiný mrav :wink:
17. kvě 2011 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petra.a No mě se teda líbí Tobiáš a ten jsem vyčetla že slaví na Marii, tak mám dojem že to je někdy v tom září...
@evikmi No protože ta cola obsahuje tolik cukru tak asi proto.. můj doktor to dělá přímo ve svojí ordinaci nemusím chodit nikam spešl, tak asi to dělaj ted jinak nevim... :wink:
17. kvě 2011 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsem dneska byla poprve na utz:slight_smile: v albu mam prvni snimek, dneska tedy 5+1tt, takze je videt jenom vacek, objednana jsem za 3 tydny (7.6.) na krevni testy. Jsem rada, ze muj testuje hned na zacatku doporucene doby. Na tripple test urcite jit chci, musim se poptat, jestli je to u nej placeny nebo ne, vim ze nektery dr.to uz nedela postaru, tak ma tripple zdarma. Ale i kdybych to mela platit, tak urcite. (Btw, 205 dava 2000kc tehulim a maminkam na vyuziti na testy nebo vitaminy). Cukrovku uvidim, u nas v rodine ji nikdo netrpi, tak mozna i zbytecne, uvidime.
Jinak tento tyden planujeme posledni dovcu o samote, i kdyz s malou (malym) v brisku, chceme jet na konci sprna, dobry obdobi jak pocasim, tak i 5.mesic, ktery je na pripadne cestovani snad nejlepsi:slight_smile:
17. kvě 2011 v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@svataterezicka u nás se to taky dělá přímo v ordinaci .... na to snad nepotřebuje nic spešl?! vezme ti krev, vypiješ sladké a pak zase krev :wink:
@berinka1 těhu cukrovka nemá myslím nic společnýho s "obyčejnou" cukrovkou :wink:
17. kvě 2011 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nepotřebuješ nic spešl, bere se krev a pak ten uz, hlavně jsou výsledky už odpoledne a nečekají se na ně dva měsíce nebo jak...
Jedná se samozřejmě o těhu cukrovku to je něco jiného než normální :slight_smile:
17. kvě 2011 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
náš dr. posílá na ten NT screening.... jsem si říkala, že jsem na triple testech nebyla, ten screening je kolem 12tt , ne??? to je hruza jak to člověk všechno za 2 roky zapomene :sweat_smile: a test na cukr mi taky sám osobě nepřišel tak hroznej, jen mi vadilo vždy to, že se muselo jít na lačno a pak tam 2h sedět ještě dál o hladu, pak už mi bylo ke konci vždycky zle z hladu... takže doporučuju pak do kabelky s sebou aspoň něco malého a vodu na pití, pže jsem byla ráda, že jsem si dala kousek jídla do pusy jen co jsem vypadla z ordinace :grinning:

Evikmi tak držím palec, ať to zítra dopadne Ok
17. kvě 2011 v 18:20  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, co se dá zjistit z těch krevních testů? Nějak jsem v tom mimo... to dělá doktor automaticky na začátku těhu? Možná mám blbý otázky, ale já jsem prostě asi mimo :sweat_smile:
17. kvě 2011 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
to jsou ještě nějaký testy v 7-8tt, odeberou asi 4 zkumavky krve, myslím, že z toho jsou pak testy na toxoplasmosu, HIV, taky výši HCG (pže u downova syndromu bývá HCG vyšší) a nevím co všechno ještě, možná krevní skupinu....
17. kvě 2011 v 18:38  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@javla děkuji

@aktakatka kopíruju ti to z jedný stránky :wink:

Pokud půjdeš k lékaři a ten zjistí, že jsi těhotná, pravděpodobně objedná krvní testy: může jít o hematokrit, hemoglobin, leukocyty, krvní skupinu, Rh faktor, protilátky na krvní antigeny, VDRL, protilátky proti rubeole, hepatitíde B, toxoplazmóze, močovou mikrobiologii a HIV.
17. kvě 2011 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak dnešní kontrolo ,nic moc řečeno,jen si nebyla jistá se srdíčkem a jestli tam příští úterý nebude tak je to konec. Jsem tak vynervovaná, že skoro na nic jiného ani nemyslím,jak to dopadne.
17. kvě 2011 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adriana1 uvidíš, třeba to bude dobré :wink: kolik jsi přesně? já byla minulý týden na utz a to jsem byla 6+3 a byl vidět jen gestační váček.... :-/ a doktor naprosto v klidu zatím :confused:
17. kvě 2011 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek