• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Leden 2012

17. prosince 2013 
Ahoj holky,tak kontrola v poradku,miminko je napasovane pekne hlavickou dolu a to pry pomerne dost a ma cca 1560g,takze nam roste asi trosku obricek. Sice odpovida 30tt,ale i tak.....S mym gynekologem jsem se rozloucila a za 12 dni uz jdu k Apolinari na poradnu k memu porodnikovi a mel by mi delat velky diagnosticky ultrazvuk. Tam mi ty miry urcite reknou jeste presneji. Ale holky,kdyz jsem videla tu ooooobr hlavu,tak se mi tedy kroutily nohy krizem :slight_smile: Mam nahore stale kolem 6,5kg.
4. lis 2011 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bohu_nka náš mrňousek taky když si sednu nebo lehnu tak kope a když jsem v pohybu, tak o něm skoro nevím :slight_smile:

@andraa gratuluji ke kontrole :slight_smile:

@cernucha u nás je to taky tak když mě položí někdo ruku na břicho tak se mrňousek přestane hýbat :slight_smile:
4. lis 2011 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ve středu kontrola dopadla dobře CS 0 a mrňousek váží 1575 g :slight_smile:
4. lis 2011 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha tak to jsme podle vás prcci. Tak to je luxusní váha.
@sissi6 taky velicí :slight_smile:
4. lis 2011 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj všechny. Tak mám +7kg, takže +2kg za posledních 14 dní.

Všechny problémy si u mne počkaly na poslední trimestr: špatný spánek, bolesti zad, kyčlí, píchání v boku při rychlejší chůzi, někdy i při pomalé, bušení srdce, úniky "tekutiny" při kýchání...

Já jdu na kontrolu až 21.11.
4. lis 2011 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec Spatne spim taky, hur se mi dycha a chuze je nekdy za trest, protoze prdolka je nastaveny nejak hrozne u mocaku a dloube....a jak dloubne, to je fakt husty, musim vylozene zastavovat :slight_smile: Jinak me nic neboli, funguju normalne, zadna omezeni nepocituji. Jo a nohy pres sebe pri kychani uz si davam dlouho :grinning:
@andraa Ani mi to nepis......zacinam se bat jak nam to dal poroste. Emmca mela ve 30+6 1860g a ve finale mela 2860g pri porodu 37+1,tak si pockam na dalsi ultrazvuk, to budu 30+5,takze uplne presne na porovnavani. Tak zase ta vaha nahrava tem,kteri si preji chlapecka :slight_smile:
4. lis 2011 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Moc gratuluju ke kontrole :slight_smile: Váha super :slight_smile:A přesně jak píšeš já když si vzpomenu že kluci mají velikou hlavinku tak je mi špatně.S Lucinka ji měla malou a docela jsem si užila :wink: .
@sissi6 Pěkná váha taky moc gratuluju.
@andulkaavetrelec Nohy křížem při kýchání a kašlání je u mě taky nutný.Dělám to raději už preventivně.¨
Taky špatně spím a s každým otočením jsem vzhůru.Super je spát s kojícím polštářem :grinning: :grinning:.
Mě je teda taky fajn a nic mě nebolí.Kdybych nevěděla že se otvírám tak tvrdím že jsem naprosto v pohodě :wink: .
Já už chci taky UTZ ať vím jak jsme velicí :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2:.
4. lis 2011 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 jenze my prave to pohlavi nevime,takze bud to bude velka holcicka,nebo takovej normalni kluk :grinning:
4. lis 2011 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, tak já jsem na konci 28tt, miminko čekáme 24.1., ale už teď mám jen odpočívat, že se mi hodně tlačí dolů. jinak jdu na kontrolu 22.11. na UZ a na krev, tak uvidím, co mi řekne tam. Mám taky pořád nízko placentu. co se týká nějakých problémů, tak mě v noci nebo po námaze pichá v břiše a taky mě bolí levá noha, jak mi maloš tlačí na nějaký ten nerv :slight_smile: jinak v pohodě. strašně už se na maloška těším, protože je to naše první miminko. cukrovka mi dopadla taky dobře, i když jsem musela jít dvakrát, protože poprvé jsem to v sobě neudržela :( nahoru mám zatím 10kg. co jsem tady tak četla, tak jste všechny úplně štíhlounké, což není můj připad, tak jsem ráda, že si váhu tak nějak držím v této normě, když jsem zjistila, že jsem těhotná, tak jsem měla strach, že to s tím přibýráním bude horší.tak to je asi tak vše o mě, co mě teď tak napadá.
5. lis 2011 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gingermm Ahoj. A nechala sis říci pohlaví? Jaká máte jména, prozradíš?
5. lis 2011 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec pohlaví jsme si nenechali říct, chceme se nechat překvapit. jména máme Vanessa a Viktor
6. lis 2011 v 07:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky mi čekáme 17ledna naše druhé vypadá to na kluka bude se jmenovat Max 3letá se jmenuje Amálka,ale je to spíš čert.
6. lis 2011 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile: ,Jaký byl víkend?
u nás víkend docela v klidu jen jsem si včera vyzvedla Lucinku u babičky kde měla být až do středy abych mohla odpočívat .Ale měla teplotu a je dost nastydlá tak ji tam brečela že chce domů.Ona vždycky když ji není dobře tak je taková mazlivá a lítostivá.Ale to asi jsou asi všechny dětičky.
Kdo má tento týden kontrolu aby jsme mohly držet palce???
7. lis 2011 v 08:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky! Víkend v pohodě. Byli jsme u švagrové, měla narozky a taky přivezla nějaké věci na mimi od kamarádky, tak jsme to procházely a vybíraly jsme, co ještě nemáme. Taková holčičí záležitost:slight_smile: Chlapi koukali na tenis a taky bylo počasí na procházky, tak jsem se aspoň trochu vyvětrala:slight_smile:

@gejbule1 Tak snad se Lucinka brzko vystůně. A ty to nechytneš! Já mám kontrolu tento týden. ale až ve čtvrtek!
7. lis 2011 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj hoky, já byla minulý týden na kontrole,a věe vypadá ok, jsem 31+1 prďolka váží 1651, akorát co mě tak trošku děsí, tak mi měřili jak mám širokou pánev a jsem pod normou :frowning2:(, ale dr. se nad tím nějak nepozastavovala asi čeká na to jak bude mimi velké ke konci těhotenství? nevím, nebo myslíte že kyčle ještě povolí a pánev roztáhne?
holky mám na vás jednu prosbu ohledně mateřské, jak se ted u ní postuje? termín mám 3.1. a jsem na nemocenské, takže bych už na mateřskou měla nastoupit asi že? kde se tak začíná řešit u dr. na gyndě nebo si mám rovnou zajít na okresní správu? děkuji za radu
7. lis 2011 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. Ja stravila vikend u mamky,protoze chlapi byli popijet na Morave,takze celkem klid,i kdyz.....jsem nejaka v nervu,nejradsi jsem ted doma,takze to tam obcas pnulo,pak me jeste v nedeli total rozcilil manzel a nekecam,snad na deset minut mi ztvrdlo bricho :slight_smile: Dnes je mi dobre,vyklidnila jsem se,mame tichou domacnost a po skolce jedeme s Emmickou za kamaradkou,ma pro me pripravenou hromadu veci na miminecko,co jsem ja ji napujcovala,co ona pujcuje mne,tak to se tesim :slight_smile: Jo a sobota byla bezvadna,byly jsme v cirkuse. Ja vsechny tyhle "zive" atrakce,kde delaj ze zvirat blbce nesnasim,ale Dalo se to,bylo to moc hezke a co je hlavni,Emmca ma spoustu zazitku a cela zarila :slight_smile:
Jinak ja mam tento tyden to foceni,tak se nesmim skrabat na obliceji,musim si nabarvit vlasy,vytrhat oboci a necpat se na noc :grinning: A pristi stredu jdu na poradnu k memu porodnikovi (Koucky) a strasne se na to tesim. On je takovy zlaticko,urco me zas bude strasit,ze jsem mrnava a ze to vypada na velke mimo :grinning:
7. lis 2011 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Tak u nás to bylo docela podobně.Taky máme tichou domácnost.Ty nervy na miminko asi moc dobře nepůsobí ale buď v klidu co :wink: ?My jsme byly v cirkuse minulý týden a musím říct že jsem to tam přetrpěla.Já to teda vůbec nemusím ale Lucka taky měla radost tak to za to stojí.
Já jdu na kontrolu příští pondělí.Těším se na UTZ ale bojím se cervikometrie.
@bohu_nka Tak budu držet palce aŤ kontrola dopadne co nejlépe :slight_smile: .
@jakubikula Miminko má krásnou váhu :wink: :slight_smile:.Kyčle určitě povolí ale jak moc netuším.Papíry na mateřskou dostaneš u svého gynekologa.Ale nějak moc si to už nepamatuju a hlavně jestli se to nezměnilo.Já jsem taky na nemocenský.Až budeš vědět tak nám to sem písni.
7. lis 2011 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Vyvztekala jsem se vcera behem peti minut sama,kopla jsem do nabytku,pak servala cloveka na informacich v Tescu,ze maji nehorazny bordel na zachodech a ted uz jsem v klidu. Nema vazne cenu se nervovat,nikdy jsem to poradne nevydrzela a furt jsem peskovala,ted proste mlcim a prospiva mi to :slight_smile: A navic Emma ani nemusi vedet,ze se na tatu zlobim.
Ted jdu uklizet,ale tak nejak zacinam tusit,ze miminko bude venku zase o neco driv. Minule jsem to taky rikala a fakt to tak bylo,nevim,nejaky matersky instinkt???? No,jestli mam zase pravdu,tak kolem silvestra frcime,divna predstava,ze uz pristi mesic......jejej.
Neboj,snad bude cipek hodnej a minimalne bude v takovem stavu jako minule.
7. lis 2011 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Mě taky stačilachvilička kdy jsem se vyvztekala a pak jsem jela pro malou tak jsem si v autě vyhrávala písničky a uklidnila se cestou :grinning: .Jsem teď rychle vznětlivá.Ale ticho doma pokračuje.
Já po kontrole taky už začnu alespoň vyndavat a hledat věci na mimi :slight_smile: Taky mám pocit že do termínu nevydržím.Ale na silvestra by se mi nechtělo :grinning: :grinning: .No uvidíme kdy se mimi rozhodnou.
Já ani neuklízím snažím se šetřit o to víc jsem nervoznější,znáš to když si to neuděláš sama :angry: .
7. lis 2011 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 tak ja nemam zatim zadna omezeni,takze delam uplne vse,bricho nebricho. Uz jsou nekdy naznaky,at se uklidnim,zacne pobolivat bricho. Ja jak si neuklidim sama,tak nefunguju proste,ale je to narez,jak jsme se prestehovali,tak vlastne uklizim 6 plus 1,dve koupelny,pradelnu......no,nastesti mam pani na zehleni,to je tedy jedina ma uleva. Mame navic velkeho psa,takze vsudypritomne chlupy,tapicky.......proste uklid v podstate kazdy den.
Jinak jsem ted taky vic vznetliva,sama to na sobe citim. Ale doma byla ted fakt hodne dlouho velika pohoda,jenze manzel ma jednou za cas takovej exces a tohle uz na me bylo moc. Nekdy me az napada,jestli mel mit tenhle clovek rodinu.....temer ve ctyriceti se chova jako kdyby mu bylo dvacet a byl svobodnej.
Na silvestra by se mi taky nechtelo....vsichni budou naliti :slight_smile:
7. lis 2011 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jakubikula Ahojky, vše o mateřský najdeš na babyonline/těhotenství/mateřská dovolená.Určuje ji doktor 8-6týdnů před porodem a papíry neseš zaměstnavateli.Je tam i výpočet kolik ti zaměstnavatel těch 28týdnů bude platit,Pak teprve jdeš na rodičovskou a to zařizuješ na příslušném Uřadě práce.Teda aspoň myslím,ale na té stránce je všechno od oplodnění až po první třídu :grinning: .
Mě třeba štve to porodné.Já jsem na nemocenské už 4 měsíce a stejně mám takový příjem,že ho nedostanu.A teď jsem se bavila s účetní a ta mi řekla,že nedostanem ani příspěvek na dítě,protože máme vysoký příjmy.hahaha
7. lis 2011 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky nemáte recept,co a nateklýma nohama?Mám je jak konve už 3dny a nepomáhá,ani když je mám často nahoře.
7. lis 2011 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Nepíšeš náhodou o mém manželovi?Ještě minulý týden jsem říkala segře jak je už dlouho zlatej a vzornej.že čekám kdy něco přijde.Asi jsem to přïvolala :wink: :wink: .Ale říkámsi že všude je něco.
No to máš teda obří barák.Já mám na úklid 5+1 a 2schody.Teď to teda dost flákám.Nám náš psí miláček umřel v září.Byla to labradorka a bylo ji 16let.Byl to člen rodiny a zatím jiného nechci teď k miminku a Lucce to by byl masakr.Já si letos nechám umýt okna,těch mám dost.
A ty to moc nepřeháněj a trochu se šetři.
7. lis 2011 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@charlie31 S natýkajícíma nohama nemám vůbec zkušenost.A ví to doktorka?Asi bych se raději zeptala,může to mít souvislost s nějakými problémy.Ale samo že nemusí.Raději se zeptej :slight_smile:
7. lis 2011 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Presne tak,vsude je neco,ono se to vyklidni. Asi si potreboval uzit,ted ma frajer az do porodu utrum s vetsima akcickama.
ybirat a rozhodovat se ted,taky bych psa rozhodne nechtela,je to jen starost,tedy ja to tak vnimam. Spusta spiny navic,navic Eda je krizenec ohare,takze porad v pohybu a ja uz z nej kvetu :slight_smile:
Mam doma spoustu pidi oblecku od kamaradky,jsem statsna,konecne vazne delam hnizdecko,jen ty srouby do postylky ne a ne najit,kruci........
7. lis 2011 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Ahoj, to oni mají všichni chlapi takové cukání někam utíkat, když se na ně valí mimina. Ten můj pořád něco plánuje, kam ON pojede SÁM a pořád skuhrá, že už dlouho nikde nebyl /s (bezdětnými) kamarády/... Přes noc teď ho teď ale nikam nechci pustit. Jako by mu nestačilo, že byl letos 4 dny ve Švédsku...
@gejbule1 Já jsem zase přemýšlela o službě SOS žehlení. Jako po porodu, 2 koše za 300 kč, do druhého dne vyžehleno, odvezou, přivezou. Tak uvidím. Vím jen, že když bylo malému něco okolo roku, měla jsem všeho nad hlavu...
7. lis 2011 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, myslíte, že je normální, že se mi začla olupovat kůže na bradávkách (v místech kde bude vytíkat mlíčko)? U prvního mi to nedělalo a k dr.jdu až za dva týdny. Uvažovala jsem, jestli třeba nemám kvasinkovou infekci...
7. lis 2011 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec Jo tak manzel byl tyden v Portugalsku a na Morave na vikend ani nepocitam a to uz ma na kveten pristiho roku na tyden zarizenou Andalusii. Bohuzel je mohutne podporovan mym tatou,ktery ho k lasce k vinu privedl,vsechno to jsou ochutnavky,putovani po vinicich......no a pak ma particku kamaradu,ja jim tedy rikam vetsinou jinym vyrazem :slight_smile: ,bezdetnych,s detma,tak ruzne a takhle proste vyrazeji. A to pred s nim smekam,ze ozelel uz nekolik potapecskych cest,sama lakadla a on kvuli nam nejel. Nechci byt stihna a omezovat ho,ale tak si to vybral,ne? Ja se nesamooplodnila :grinning:
Na zehleni pani nastesti mam,ta mi udela i okna,ale ten uklid......

@sarka11Taky se mi malinko olupuji,to nic neni,vsak ty uz jsi hodne napred,muzes za chvilku chovat,takze by uz mohlo i tect kolostrum.
8. lis 2011 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a vcera jsem mela holky divne odpoledne a vecer.Bolelo me bricho,byla jsem strasne ospala,uhekana,v hlave se mi to honilo,no sileny....Od toho patku jak mi dr rekl,ze je miminko nacpane hlavickou hodne dole,tak mi normalne hrabe,bojim se,ze porodim predcasne,porad se sleduju jestli nemam bricho dole...blazen. Musim se nejak vyklidnit,protoze jak budu vystresovana,budu to prenaset na piskutka a na telo. Tak jdem dnes se svagrovou do kina a udelame si hezke odpoledne a vecer.
8. lis 2011 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Kolostrum právě neteče, neteklo mi ani u prvního syna, jen se to olupuje, ale nesvědí (kdyby to byly kvasinky, tak by to asi svědilo), tak snad to nic není jak píšeš. No jo , jsem napřed, docela hodně, dr.mi termín nezměnil, ale když jsem si to počítala jen tak doma podle toho posledního utz, tak by to bylo už 21.prosince :astonished: , tak uvidíme.
Holky kolik máte přes pupek ? Já už 106cm. :sweat_smile:
8. lis 2011 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek